Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

zelva
18. máj 2009

No já dneska uvařila sladký brambor s hráškem, pórkem a špenátem. Bylo to moc mňam, hezky slaďoučké a dobré, ale Mates si to bohužel nemyslel. 🙄

millist
18. máj 2009

Já musím zaklepat, už skoro 14 dnů nám to s papáním docela jde. Musím teda hodně mixovat a dělat spíš řidší, ale papá. Jen jsme byli přes víkend u rodičů a něco tak hroznýho jsem nezažila. Nikdo na ni nesměl sáhnout. Ale to sem nepatří. Snad se nám bude dařit i dál 🙂

zelva
19. máj 2009

Asi to zkusím dělat také trochu řidší, třeba to zabere. Dnes jsem mu teda dala špagety bolognese od Hippu a docela to jedl, to jsem zírala. Snědl asi třetinu velké skleničky. Tak mu zkusím uvařit domácí špagety bolognese
😅

chiwule
22. máj 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit s příkrmama u naší malé. Je jí 7,5 měsíce, dostává HA mlíčko kvůli alergickým predispozicícm z mé strany. Od cca 4,5 měsíce nekojím kvůli lékum na tlak co beru. Pediatrička nás nutila od té doby zavádět příkrmy. Do 6 měsíců jsem jí je stejně nedávala - potenciální alergici mají mít zaváděné příkrmy stejně jako plně kojené děti, tj. až od 6měsíce. Ale už jsme postupně začaly a mám problém - malá níc nechce. Začaly jsme klasicky - mrkvička, mrkev s bramborem, špenát s bramborem, jak kupované přesnídávky tak jsem vařila doma. A stejně nic zásadního - nesní pořád víc než tři lžičky, pořád se chce dojídat mlíkem. Už jsem jí zkoušela i "vyhladovět", ale vedlo to jen k tomu, že se víc zabejčila. Když nechce a já jí nutím, tak začne brečet, plivat to, dávit se, otáčet se pryč od lžičky... nechtěla bych jí znechutit jídlo od malička a nutit jí do jídla, ale pediatrička mi řekla, že jí musím přinutit. To se mi moc nezdá. To mám malé našťouchat do krku jídlo i když se tím dáví? Nemáte nějaký návod jak to udělat? Podotýkám, že mlíčka už vypije za den cca litr, k večeři si dává ochucenou rýžovou instantní kaši s mlíčkem. Bojím se, aby jí to stačilo. A taky nevím, jak to skoulet s pediatričkou...

shaula
22. máj 2009

No to je blbý, když tě do toho doktorka tlačí. Nutit nemá smysl, to jí akorát ještě víc znechutíš, jak asi cítíš sama. Jedině nabízet, nabízet, nabízet a zkoušet všechny možné značky a druhy zeleniny... Jednomu mému synovi taky trvalo, než začal papat (taky se dávil) a ani pak to nebyla moc velká sláva (polovina "doporučené" porce). Ale u nás to trvalo "jen" 3 týdny, u tebe koukám už 1,5 měsíce... No moc jsem ti asi neporadila, snad někdo bude mít nějaké fígle.
Ještě jsem to s ním chvilku koulela tak, že jsem mu dala lžičku jídla do pusy, a když začal plakat, dostal dudlík a při tom dudlání to nějak spolkl🙂

chiwule
22. máj 2009

shaula, i tak díky. Některé věci jí chutnají, jako třeba kukuřičné křupinky (taky rýžové a pohankové), meloun, trochu banán, jablíčko když dostane do ruky žužlá, přesnídávku z něj ale nesní. Ovoce nechce teda taky 🙂 Dudlíkovou metodu jsem taky zkusila, ale asi je moc mazaná, přišla na to dost brzy 😎 Už jsem zkusila i přesnídávku s masem, jestli třeba nebude masová, ale nic.
Jen jednou jedla hodně - omylem jsem koupila přesnídávku s kouskama masa a rýže pro větší děti od 8 měsíců, to jí fakt docela jelo. Možná by bylo řešením přejít "rovnou" na tyhle jídla, ale nechci jí nějak uškodit...

shaula
22. máj 2009

Má už 7,5 měsíce, tady už je více možností. Někde jsem četla radu, zkusit vařit podle skleniček, jídlo je pak chutnější. Nevěřila bys, co dokáže taková petržel🙂 Ta to jídlo tak krásně ochutí, že už to není takový blivajz bez chuti. A petržel už se může od 7 měsíců dávat, tak zkus třeba pro začátek malý kousek. Můj oblíbený recept je mrkev, brokolice, petržel, kuř. maso + nějaká příloha (pohanka, brambor, rýže, jáhly, příp. nudle - ty klukům chutnají🙂 Někdy přidám cuketu, někdy hrášek, ať je to změna, ale kluci už mají 10 měsíců, tak těch možností mám už víc než ty.
Zkus se podívat na http://www.varime-detem.cz/, je tam i sekce pro kojence členěná podle věku, třeba jí něco z těch receptů zachutná...

chiwule
22. máj 2009

díky, na odkaz se podívám... třeba včera jsem jí uvařila květák, brokolici a přidala žloutek (ten už taky může), rozmixovala na hrubo a nic. jen olízla lžičku a jak zjistila o co jde, semkla čelisti a nic... zkoušela jsem jí třeba přesnídávku zeleninové rizoto "zahustit" pohankovou krupicí, aby v tom měla kousky a taky nic... je to potvora! 😠

shaula
22. máj 2009

Květák s brokolicí jsem zkoušela taky a upřímně řečeno nechutnalo to ani mně🙂

chiwule
22. máj 2009

😀 mě docela jo, byly v tom i brambory a tak jsem měla oběd 😀 😵

chiwule
22. máj 2009

tak se musíme pochválit - Anetka dneska s chutí snědla k obědu příkrm! Telecí maso se zeleninou, je to pro děti od 6m a jsou v tom docela kousky. Snědla čtvrtinu té velké skleničky, což je docela úspěch. Tak uvidíme zítra 😉 😎 dobrou noc všem!

chiwule
23. máj 2009

tak všechno zase zpět - dneska nesnědla ani lžičku... nemůže to být tím, že jí třeba (zas) rostou zoubky? žádný sice ještě nevylezl, ale občas má dásničky hrozně naběhnutý a citlivý, že ani čajík pít nechce...

u2jana
25. máj 2009

ahojte
poradte aj mne
nas rezim je takto>

okolo 2.00-2.30 UM cca 100ml
5.00 budicek takze 5.30 sa jej snazim dat ranajky - skusala som jogurt s pohankou, a teraz aj kusky peciva ale nic, je umrnkana a hladna, takze je musim zarobit UM, ktoreho stiahne 180ml a okolo 7.00 zas zaspi
9.00 sa snazime o desiatu, ovocna vyzivka, ale. ovocie - s kukuricnymi chrumnkami - teda aspon tie zje
11.30 obed masko/zelenina
13.30 UM 150ml a spime
16.00 olovrant - snaha o ovocie, alebo vyzivka - zvycajne vsak skoro nic ☹
18,30 instantna kasa, ked ma naladu, tak 120ml
19,15 UM 190 ml a spi
este sa budi raz okolo 22,00 tiez na cca 100ml UM

ja viem, ze je naprd, ale neviem uz co jej mam davat na ranajky, ked jej nic nechuti... a tiez by som uz strasne rada odburala nocne UM, ale kedze cez den tak malo je, pride mi hladna... tak mi poradte, co mam roibit, uz ma skoro 9mes a ja som uz zufala ☹

millist
25. máj 2009

Ahoj. Koukám, že ti pije pořád dost mlíčka. Možná se nají hodně v noci a přes den už tolik nechce. Já už v noci nedávám mlíko vůbec, max. když se opravdu vzbudí a nechce usnout, ale protože mi nepije z flašky a dávám to po lžičce, tak musím říct, že se mi ho dávat vůbec nechce a ještě když mi do toho vždycky bouchne rukou a polije celou postýlku. Teď jí většinou dám cucnout jen čaje na žížu a taky jí to stačí.
Na snídani taky pořád nevím co, ale občas jí zkouším dávat chleba nebo rohlík s lučinou, to jí docela i jde, ale moc toho nesní a k tomu jí dám trochu mlíčka nebo jí namáčím rohlík nebo piškoty v mlíčku, občas dám jogurt, ale přijde mi, že by měla po ránu dostat něco teplýho do žaludku, tak ten jen občas. Mě malá teda ráno nesvačí, dostane potom hned kolem 12:00 oběd a potom tak kolem 16:00 sváču - přesnídávku nebo jogurt. Večeři má tak v 19:00 150 ml kaše a před spaním dostane ještě 30 ml mlíčka.
Tak 14 dní mi papá vcelku dobře a bez většího vzteku, jen včera jsme byli na výletě a to toho snědla fakt málo, ale bylo teplo, tak asi proto.

vejinka
25. máj 2009

ahojte aj mne maly v poslednej dobe odmieta prikrmy papame takto: rano o siedmej MM
o osmej MM o deviatej MM potom spinka ked sa zobudi a jedenastej MM o dvanastej prikrm+MM potom spi ked sa zobudi o tretej MM o stvrtej MM o piatej MM ide spat o siestej kasa o osmej MM a ide spat potom sa budime ako kedy o jedenastej MM o jednejMM o druhej MM o stvrtej MM o siestejMM...my vela papame vlastne od narodenia kazdu hodinu zhruba a mame okolo 11kil

u2jana
25. máj 2009

no ja uz fakt neviem
je pravda, ze od piatku ma anginu, tak mozno zas strajkuje kvoli tomu
ja jej to UM davam kvoli tomu, lebo ona okrem par glgov vody nic nevypije, tak sa bojim aby nebola dehydratovana
som z toho uz fakt na nervy
a v noci jej davam um kvoli tomu, ze si myslim, ze je hladna, ked sa budi, ci nie?
keby tak bol navod na to ako to robit, ked vstava o 5,00... proste krok za krokom a ja by som to tak robila, lebo som uplne neschopna...
inak teraz som jej dala obed o 10,30 po 3,5hod od ranneho UM (vynechala som desiatu)
a co myslite? dostala som do nej asi 10lyziciek, potom sa zacne vtriet, vyrazat mi to z ruky a plakat a jedovat sa... tak som to vzdala a dala jej este 50ml UM - ja viem, ze to bola asi zas chyba, ale co ju mam nechat hladnu?
okolo 14,00 jej chcem dat olovrant - naku vyzivku... ale uz vidim, ako to zas neje a pcham do nej UM 🙄

ozaj milist, preco jej vlastne ty davas mlieko po lyzickach?

millist
25. máj 2009

Taky bych potřebovala návod 🙂
Dávám to po lžičce, protože nechtěla žádnou flašku a že jsem jich vyzkoušela. Mysleli jsme, že nechce mlíko, pak že má alergii na BKM. Přestala teda z flašky pít až po zavedení příkrmu, nejdřív se mi dařilo, jí to dávat ve spánku, ale to pak prokoukla a nešlo to, tak jsem to zkoušela po lžičce a z ní proti mlíku neměla najednou nic. Asi zjistila, že je to po lžičce jednodušší a nechtěla se namáhat 🙂 No ale krmit lžičkou v noci bylo teda hrozný, jsem ráda, že už v noci spí a když se vzbudí, tak většinou usne i bez mlíka.
Já nevím, jestli se v noci v tomhle věku budí hlady, ale pokud ti přes den nic nesní tak možná jo. Naše malá teda v noci už nejí a ráno vstáváme tak kolem sedmé - půl osmé (někdy se dokonce zadaří až tak půl devátá) a musím říct, že teda hladově nevypadá a někdy mám problém do ní tu snídani dostat, ale po pár lžičkách, kdy protestuje to sní. A jak jsem psala, pak dostává až oběd okolo půl 12, to ji musím taky nejdřív pár lžičkama přesvědčit, že má jíst. Teď už mi sní většinou velkou skleničku (ale vařím domácí). Pak tak nejdřív za 4 hodiny má svačinu, dřív mi řve a nechce to, občas si teda mezi tím žužlá rohlík. To sní velkou přesnídávku nebo jogurt a pak tu večeři.
Možná tvoje malá ví, že dostane vždycky mlíčko místo příkrmu a tak ho nechce. Já teď když se u toho vzteká, jí to dám později, ale to samý. Ale já radit moc nemůžu, protože s tím taky pořád bojujeme, i když teď míň.

matysekasasenka
25. máj 2009

ahojte,
ja som sice este len teraz zacala s prikrmami..prvy tyzden, ale uz to vidim ze dopadnem ako vejinka, lebo tiez ho kojim kazdu hodinu a v noci to vyzera tak isto ako u nej..a tie priiiiiiikrmi, horko tazko do neho dostanem 2 lyzicky obeda, na veceru skusam kasu, tak ta prva ryzova mu vobec nechutnala ale dnes mal ovocnu a to uz konecne pekne nieco zjedol......asi bude po tatinovi, on je kuchar tak aj malemu asi hocico nechutiiiii hahaha

evita123
2. jún 2009

ahojte babulky.. je mi jasne, ze ste tu asi 1000 krat preberali to , ze dietatko nechce otvarat pusu na lyzicku.. ale iste uznate, ze nie vzdy je cas citat celu diskusiu, aby sa clovek dozvedel co potrebuje.. tak vas prosim o radu. Moj syncek nie a nie a an iza svet neotvori pusu na lyzicku.. ovocnu stavu akukolvek bez problemov hned vypije.. ked som zvacsila otvor na cumli z flase len tak zo zvedavosti, ci pusu neotvara preto, ze nechce lyzicku alebo vyzivu tak sa potverdilo co som si myslela..z flase v pohode bez protestov a z lyzicky ani za svet....prosim vas, ktore ste presli podobnym, poradte mi ako huncuta prekabatim, aby otvoril pusu... 🙂

evita123
3. jún 2009

berenika39
3. jún 2009

evitka, zkus mu příkrm máznout na dudlík a na střídačku lžičku. fakt mě nic nenapadá.....nebo ho rozesměj a do týotevřený pusiny mu šooupni lžičku 😀 😀 😀 opatrně, at mu nezaskočí. Petas blbnul, když mu rostly zuby, pár dnů jsem mu dělala tajtrdlíka a u toho mu strkala lžičku.
A nebo myslím babylove má láhev,kde je na konci lžička, měkká, taková učící, najdu ti odkaz...

berenika39
3. jún 2009

http://www.detskyraj.cz/zbozi/5186-lovi-lahev-s...

http://www.detskyraj.cz/zbozi/6946-farlin-lahev...

..no firmu jsem z hlavy netipla dobře, ale myslela jsem tohle... 😉 😉 😉

millist
3. jún 2009

Ahoj. Já jsem malou strašně dlouho krmila s dudlíkem. Dala jsem jí dudlík, rychle vytáhla a dala lžičku a pak zas dudlík, jinak se mi nenajedla.
Tuhle lahvičku se lžičkou jsem taky koupila, ale nešlo nám to. Ale za vyzkoušení to stojí.

evita123
3. jún 2009

ahojte kocky. ste velmi zlate dakujem vam za odpoved a rady.. zatial papame naozaj len stylom rozosmiat a rychlo sup lyzicku. no uvidime ako to pojde.. skusim to teda nastriedackus tym dudlom.... este raz dakujeeeem. ste zlate

millist
3. jún 2009

Tak ať vám to jde. Já jsem se bála, že ji tak budu muset krmit pořád, že si zvykne. Krmila jsem ji teda docela dlouho takhle, ale pak to šlo i bez. Teď když ho má někde po ruce, strká si ho tam sama 🙂

evita123
4. jún 2009

ahoj millist . este raz sa ti musim podakovat, dnes som to tak skusala a uz to so aspon o troskuepsie, tak dufam, ze to bude napredovat 🙂

bevab
7. jún 2009

Ahojte, nasa mala ma takmer 6 mesiacov, s prikrmami sme zacali pred 3 tyzdnami, Na zaciatku islo vsetko hladko a chutilo jej vsetko co sme jej dali. Bohuzial sme sa medzitym dostali na tyzden do nemocnice mala hnacky (z jedla to nebolo). Mala bakteriu. Tam bola na diete dostala stale rovnake jedlo, zeleninovu polievku, ryzovy vyvar a nizkotucne mlieko. Uz asi tyzden sme naspat na starej strave, ale uz nam prikrmy vobec nechce jest ak zje 2 maximalne 3 lyzicky tak je to moc, a ten vyraz tvare pritom, ze ake hnusne je to co jej davame. Co mi poradite ? Mame si spravit prestavku a zacat potom od znova ? dakujem uz zacinam byt zufala :(

shaula
7. jún 2009

Bevab, pobyt v nemocnici je strašná zátěž na psychiku dítěte. Neznám to naštěstí z vlastní zkušenosti, ale od kamarádky. Taky byla s malou týden v nemocnici a po návratu měla málem "autistické dítě", monotónní pohyby, nezájem. Příkrmy měly zavedené, ale po návratu z nemocnice spadly nazpět k plnému kojení, malá nechtěla nic jíst. Takže to je asi "normální", nezoufej a ber to, jako byste začínaly znovu (třeba jí opravdu dej týden dva přestávku). Navíc jste přikrmovaly jen 3 týdny, to je celkem málo, ještě na to nebyla zase tak zvyklá. Toť můj osobní názor. Tak hodně štěstí.

vava2
16. jún 2009

aj mojej malej prestali chutiť mix jedlá asi vo 8mes, trápili ☹ sme sa a až časom sme prišli na to, že kúsky jej chutia 🙂 , tak aj polievočku, ryžu, cestovinu, všetko papala už v kúskoch(podotýkam, že ide mať rôčik a žiadny zúbok...) takže oplatí sa skúsiť "nemix", aj keď ovocie má asi radšej mix, držím palce 😉

vava2
16. jún 2009

ešte som chcela - že predtým papala nie vždy priamo mixované, to len keď bolo mäsko, inak som to len popučila, no na malé kocky je to lepšie