Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

cicenko
13. apr 2009

ahoj maminky. moj cicenko ma tiez problemy s papkanim. zacala som mu po ukonc. 4 mesiaci davat aj nieco ine. vyskusali sme nemliecne kase, ankolko som dokrmovala Nutrilonom HA... ale dnes tu kasu pouzivam na zahustovanie rozmixovaneho pokrmu, pripadne mu dam 2 odmerky namliecnej kase do mliecka. s mlieckom to do neho neslo. Dievcata, chystajte detom papkanie doma a nie HIPP. je tam tolko konzervantov... pripustam, ze je to nejak dochutene, aby si jazycek ditata vybral prave ich prikrm... my si uvarime 500 ml doj. vody, 2 zemiacky, 2 mrkvicky, kusok kur. maska - rozmixujeme, zasterilizujem a mame na tyzden. do kazdej davky pred pozitim primiesam uz spominanu nemliecnu kasu - momentalne s prichutou jablcka a papka. nie vsak obrovske mnozstva, ale najakych 50 ml. popapkame... ake mate skusenosti s kasami na noc - hlavne maminky, ktorych deticky maju atopicky ekzem, prip. pouzivali/pouzivaju HA mliecka. dakujeme 🙂

miracle
13. apr 2009

Uff...dalsia tema, do ktorej sa hodime. Mas chrobak bojkotoval asi 2 tyzdne absolutne vsetko ...zil len na MM. Nikdy predtym nebol velky jedak, takych 60 - 70 ml na prikrm, ale potom s tym sekol. Par dni mal pauzu, potom zobral na milost nesolene kukuricne chrumky a teraz je ochotny zjest zopar lyzic maska a zeleniny a kasu. Ovocie nula bodov a to ho predtym miloval...

Treba sa asi len obrnit trpezlivostou...u nas asi zabralo (okrem pauzy), je som mu dovolila krmit sa samemu (prikrm bol vsade..ale nieco sa hadam dostalo aj do bruska) a kasu pil z hrnčeka.

mirustek1
14. apr 2009

miracle-naozaj len trpazlivost,aj my sme mali tento problem,teraz uz papame,ale nie co ja navarim,ale len kupene hippky a vyzivy.Ale som rada,ze aspon uz papa.

dzein25
15. apr 2009

No čo mamičky, nejako sem nepíšete. Už vam detičky spapkajú všetko?

bubinko83
24. apr 2009

baby,možte mi poradit.Maleho som do pol roka kojila,potom sme začali postupne prikrmovat,papal mi krasne a celu davku ani mliečko sme nedavali po prikrme.Ale teraz v poslednej dobe mi odmieta prikrmy a lyžičku už vobec nič nedavam.Ked tak trošku papa ale cez flašku.Mame 2 zubky ,vyšli nam asi pred mesiacom.Nemože to byt tym že nam idu dalšie:? Davam teraz vačšinou len UM,nejake sušienky. 😒

shaula
24. apr 2009

Bubinko, myslím, že to bude jen nějaká dočasná krize. Je třeba to zkoušet, zkoušet, zkoušet. Nenutit, ale nabízet. 8,5měsíčnímu dítěti už jen UM nemůže stačit.

bubinko83
24. apr 2009

shaula,no ved prave že nemože byt len na UM.Ale snad to je len ozaj nejake prechodne obdobie.Ja mu stale nukam aj ovocne aj zeleninove prikrmy.On mi zje ale naozaj len trošičku.Včera papal aj cely jogurt.

martao
24. apr 2009

bubinko,
mne to robil prostredný. Nakoniec som mu dala normálnu stravu. Ja aj teraz málo solím, používam morskú soľ.Viem, že soliť sa do roka nemože, ale jemu to zachutilo. Nepoužívala som žiadne bujóny, zahustila kukuričným škrobom. Skús mu dať jednoducho jedlo, čo varíš normálne.

mallorry
24. apr 2009

ahojte holky,
u nas to same...prvni mesic prikrmy jakz takz ji a ted u toho primo rve 😅 ale jelikoz su bezradna a myslim, ze mu nemuze stacit jen kojeni, tak to do nej vzdy nejak "narvu", tim myslim, ze ho rozesmivam, nebo stridam lzicku s dudlikem a tak...prece musi neco jist 😕
jediny co mu ted zachutnalo, je jogurt s presnidavkou...jinak na vsechno otevira pusinku a jak zjisti co to je, spusti histericky plac...leze mu prvni zoubek, tak jestli je to tim? ale proc ji jogurt a ostatni ne?

mallorry
24. apr 2009

jo a prave uz ho nechci kojit pres den, aby si prave nezvykl na to, ze kdyz nebude chtit prikrm, tak dostane prso 😕

lucia1004
24. apr 2009

moja skusenost: ja maleho pred prikrmom (my mame zatial len ovocno-zeleninovy) necham "vyhladovat", co u nas znamena tri hodinky nejest (normalne kojim aj kazde dve hodiny), potom mi zje prikrm lepsie. Aj ked dnes som mu dala prvykrat slivku a spustil hystericky plac, tak som slivku zmiesala s jablkom, ktore mu chuti a bolo dobre🙂

lucustek
28. apr 2009

no moj maly ma 10mesiacov a stale sa nam striedaju obdobia jedenia a nejedenia...niekedy je taky ze mi aj tyzden vkuse pekne papka vsetko co mu ponuknem..na vsetko otvara pusinku..a je napr obdobie ako teraz posledne tri dni ze nechce nic...ked mu chcem dat jest tak spusti plac a obrovsky krik...takze fakt to vsetko treba asi len vydrzat.inak od narodenia nebol nikdy velky papkac ale skor spekulant... varene nechce len kupovane prikrmy ..dnes sa nam podarilo do neho napchat aspon jeden jogurt a syrik ten trojuholnikovy potom sme mu dali do ruky klobasu a zacal ju olizovat hehe...
ale ked som nanho potom vytiahla obed tak len robil grimasy a krutil hlavou...a kedze ho krmim v choditku tak sa dokaze dokonale zosunut cely dnu ako korytnacka ked zalezie do panciera
niekedy mam z toho jedenia uz take nervy ze idem puknut ale musim to vydrzat ..snad sa to zlepsi
no a najradsej ma cokoladu a cokoladove pudingy..to ked nanho vytiahnem tak az skace od radosti v choditku a pekne otvara pusinku..no ale nemoze jest len cokoladu no nie?

millist
29. apr 2009

Ahoj. Já jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo taky takové problémy s jídlem jako my. Musím se přiznat, že dneska už jsem vážně dost vybuchla. Sice je mi z toho teď na nic, ale po každodením vyvádění u jídla už toho mám dost. Malá nám od malička blbě jedla, ale já pořád čekám, že se to konečně začne nějak lepšit a ono pořád nic. Nejdřív měla problém s mlíkem, tak jsem začala s příkrmem dřív, protože jednu dobu nejadla skoro nic. Tenkrát jí to jelo a papala moc hezky, nějakou dobu to vydrželo. Pak jsme měly hoodně dlouhý období, kdy každý jídlo provázel šílenej řev, ale já jsem to s pomocí dudlíku do ní vždycky nějak nacpala. Teď mi v klidu sní tak snídani a potom večer kaši. Oběd to je buď řev nebo se u toho vrtí, pořád se předklání, kouká za vším, co kde slyší a nejí. Hodně se u toho taky pořád dáví, ale ne jen, když jsou v tom trochu kousky (přeci v tomhle věku už jich trochu může ne???). Žvýkat to umí hezky i rohlík a křupky jí nedělají problémy, ale ona si to hrozně dlouho drží v puse a pak se jí z toho navaluje. No a poslední dobou se mi dost stává, že si to tam takle drží, pak se jí začne navalovat a hezky to všechno vyhodí ven. Zkusila jsem ji už i přestat krmit a dát jí to později, ale to to taky nesní a dělá to samý. Dneska mi sice oběd nevyhodila, ale každý sousto si tam držela tak 10 minut a pak se vztekala. Pro změnu mi vyhodila úplně všechnu kaši a to ji jedla bez řevu, ale pořád se kroutila, no a pak to vylítlo. Že by neměla hlad to se mi nezdá, protože toho nějak extra moc nesní. Přijde mi, že má snad problém s tím polykáním. Musím říct, že už mě přestává bavit jí vařit, pořád hledám a vymýšlím, aby jí to chutnalo a ona pak buď vyvádí nebo to jde ven.

basika
29. apr 2009

millist - my budeme mať o týždeň rok... a musím mixovať a musí to byť redšie inak nás napína...(dávi) nenúť ju jesť kúsky...na to má určite ešte dosť času....

millist
29. apr 2009

Když ona ji nadavuje i kaše, dokonce i jogurt, který má ráda. Já kousky zkoušela už i proto, že se mi podařilo koupit skleničky od 6. měsíce a tam kousky byly a to jí teda vůbec nešlo. Tak jsem zkusila uvařit svoji polívku a jen jsem to pomačkala vidličkou a bylo to dobrý a dneska zase tohle. Nejde jen o kousky v jídle, ona má s jídlem problém se vším. Nejradši by snad nejedla nebo co. Nechat vyhládnout moc nejde, protože mám dost strach o váhu. Je jí sedm měsíců a váží 6,20 a za poslední měsíc přibrala 10 dkg. Už jednou šla s vahou dolů a doktorka nás chtěla hnát do nemocnice. Bylo to, když přestávala jíst mlíko. Já pak přišla na to, že to není mlíkem, ale že nechce z flašky a tak pije mlíko ze lžičky. Možná to její jídlo moc řeším a akorát tak stresuju sebe a tím i ji, ale kdybych to neřešila a občas jí to nevnutila, jedla by jen dvakrát denně. K tomu je teda dost živá, v klidu chvilku nevydrží. Od 6. měsíce se plazí po celým bytě. Tak to mi pak řekněte, že nemá hlad. 😒

misa.cekatelka
29. apr 2009

Ahoj,mně to malá taky občas dělá.mlátí mi do lžičky a do misky s jídlem.jsem od toho celá.kolikrát mi dojde trpělivost a jdu jí udělat místo oběda mlíko.pár lidí z rodiny mi radilo,ať jí ten oběd trošku osladím.

basika
30. apr 2009

millist - moju dcéru napínalo aj z kaše...musím robiť redšiu, jogurt jej dávam redší..hustý by tiež skončil napínaním, hotové jedlá z pohárika s kúskami...to jej tiež mixujem...lebo to nezje...resp. ju z toho napína...takže sú aj také deti..ver ja som bola tiež z toho nešťastná, ale teraz som sa zmierila s tým, že mixujem, verím, že časom sa to naučí...kúsky nerieš..rob jej to riedke... neskúšala si vyšetrenia?...nechýba jej železo? dávaše jej už lepok? neskúšala si dávať B-komplex? Rozpustiť v vo vode, mne to poradila gastrolekárke, že kľudne môžem, dávala som malej aj Nutrolin B - sú to probiotiká + vitamíny skupiny B a začas som jej ešte pridávala B-komplex, nechutenstvo môže byť aj nedostatkom vitamínu C... tak som jej dávala kvapky C-bion... je to už teraz lepšie... papáme pri DVD s jej fotkami a detskými pesničkami....krmím ju vo vajíčku... neviem čo všetko ešte by som ti poradila...

basika
30. apr 2009

mne dieťa najviac vypije mlieka v polospánku....neskúšala si to?....

basika
30. apr 2009

a ešte som aj tak urobila..nabrala som lyžičkou príkrm (nebol hustý) a ešte ponorila lyžiku do mlieka a nabrala ešte aj mlieka...a takto sme papali.... alebo úplne nechaj tak príkrmy.. na čas... a dávaj len mlieko...nejaký týždeň....nič sa nestane...

millist
30. apr 2009

Ahoj basika, díky moc za rady. Nějaký vyšetření jí doktorka dělala, když nám začala odmítat mlíko. Všechno bylo v pořádku. Lepek už jí dávám. Pití v polospánku jsem dělala a nějakou dobu fungovalo, ale pak to nějak prokoukla a už ani takhle nepila. Dávám jí to po lžičce, v noci už se mi nebudí, max. tak kolem šesté a to jí dám tak 90 ml mlíka po lžičce a ještě spí. Doktorka mi řekla, že by měla mít 500 ml mlíka denně a že se do toho počítá kaše, jogurty, všechno mléčné. Tak nám to tak nějak vychází a to už nějak neřeším.
Ten B-komplex se dává na nechutenství???
My krmíme ta lehátku před televizí. Zkouším teda i krmící stoličku, ale tam nám to ještě moc nejde, jak tam sedí, tak jí to vyjíždí z pusy ven. Jenže teď už se umí podsadit i na tom lehátku a je to už taky na nic.
Zkusím se doktorky zeptat na to nechutenství. Vlastně jsme se už o tom bavily, ale vždycky to zkončilo tak, že začala mluvit o alergii na BKM. Ta se neprokázala ani z testů a malá s nemá žádný problémy.

basika
1. máj 2009

Ano ten B-komplex je na nechutenstvo....len sú to malé tabletky, treba ich nechať rozpustiť vo vode sú dosť horké inak..ja som jej to dávala v noci do mlieka...aj vitamín C je na nechutenstvo...ten som jej dávala tieť v podobe kvapiek C-bion pre deti..

bolk
1. máj 2009

Ahoj tak se k vám přidávám. Malá taky skoro nehce jíst. Mám to hodně podobné jako Milist, kousky nesnáší hned se dáví, takže pořád mixuji. Vždycky něco složitě uvařím a ona to nechce občas sní nějakou skleničku, ale jí málo. Navíc jsem dost špatná z toho, že za měsíc vůbec nepřibrala má v 8 měsících a 1týdnu jen 6 kg. Je teda hrozně živá už dlouho leze pořád si stoupá, ale asi to dělají i jiné děti. Dr. byla v klidu ale já teda moc ne. Narodila se malá, ale stejně mi připadá, že 6kg je hodně málo.
Nemáte někdo taky takového prcka?
U nás je taky ještě problém s tím vyhladověním. Většinou když má hlad tak je i ospalá, takže si pořád strká ručičky do pusy a obličeje a nakrmit se nedá téměř vůbec. Tak nevím co stím Zkusím taky to béčko.

millist
1. máj 2009

Ahoj Bolk, tak koukám, že tvoje malá váží ještě míň než naše a to je o měsíc starší. Ta naše je taky hodně živá, už asi měsíc leze, chvíli nikde nevydrží. Proto bych myslela, že bude mít hlad, když má tolik pohybu. Jeden důvod proč jsme začaly chodit plavat je to, že jsem četla, že to podpoří chuť k jídlu, ale na nás to nějak nefunguje, dokonce z toho není ani nijak unavená.
Kolik ti malá vážila, když se narodila. Naše měla 2,70 a 42 cm. Narodila se o tři týdny dřív a měla žloutenku a už od začátku nám ani kojení nešlo. Já měla málo mlíka a ona nesála. Ke všemu měla žloutenku a 4 dny byla pod lampou.
Já si občas myslím, že za to možná můžou v porodnici, protože jsem jim pořád říkala, že nám to nejde, jenže oni toho měli moc a vykašlali se na nás. Občas teda někdo přišel, ale podruhé už ne. No a když to tak vezmu, tak malou nechali minimálně pět dnů bez jídla. Nedostala ani ten sladkej roztok. A to šla pořád s vahou dolů. A dokonce už ani nečůrala, taky z čeho, že jo. Až už byla nepříčetná a už se nedala uklidnit a teda už ani já (musela už s nima promluvit moje mamka, protože já už nemohla ani mluvit), tak jí dali dokrm hadičkou u prsa.
Přijde mi, že vůbec nemá pocit hladu, vydrží půl dne bez jídla a když jí ho dám, stejně ho moc nesní.
Chci teď poprosit doktorku, aby ji pořádně prohlídla. Nejde jen o to málo jídla, co sní, ale i o to věčný dávení a taky to zvracení. Nezvrací mi každej den, to ne, ale občas jo a je to teda síla.

bolk
2. máj 2009

Ahoj millist
4 dny jsem přenášela a měla jen 2480g a 47 cm. Teď váží těch 6kg. Jinak já měla hrozný problémy s kojením. Rodila jsem císařem, 24 hodin jsem jí neviděla natož nějaké přiložení🙂. Nakonec jsem se rozkojila až doma. Nejdřív docela přbírala ale teď je to teda hrůza. Ona je na čtyřech už od pátého měsíce, tak si říkám, že asi opravdu všechnu energi přemění v pohyb, ale mohla by být trošku větší(hlavně tedy delší). Délku má teď tak 65cm. Mám pocit, že malé děti má málokdo spíš se řeší že váží hodně. No já taky byla malá měla jsem 7,5kg v roce, takže já budu spokojená pokud bude mít malá něco přes těch 7kg v roce i když tímhle tempem teda nevím☹. Ale manžel je větší než můj táta, tak jsem si myslela, že bude větší než já.

pastuska
2. máj 2009

Ahojte, tak my tiež nejeme. Ten môj zas neznáša rozmixované - musí mať kúsky. Lenže kupované neznáša - to už len zacíti a zatne zúbky a nič. Varené - no tak to len zeleninkovú, fazuľovú a šošovicovú polievku a občas zemiaky, ostatné do neho nedostanem, mäsko už vôbec nie (čo mi zas tak nevadí). Z ovocia berie na milosť len banán, a už nič. A ešte zje ryžovú kašu ochutenú výživou (mliečne nemôže, máme alergiu na bkm), a ide sa zadrhnúť za piškotami - ale suchymi. Tie by jedol stále. A to keď sme začínali, tak pekne zeleninku všetko papkal, teraz len piškotky a MM, už tiež neviem, čo s ním. Na raňajky ešte zvykne zjesť chlebík s džemom, ale tiež len polovičku z maličkého...tak neviem, kedy začneme poriadne jesť aj my.
A to nehovorím o tom, že začína chodiť, takže v stoličke ho neudržím, akonáhle dám sústo do pusy, už v nej stojí - no hrôza jedenie.

e.vacka
2. máj 2009

ahojte maminky no vidim, ze si budeme rozumiet. 🙂 Ani nasa Barborka nechce papat. Mlieko velmi malo a prikrmy nehrozial.

lucustek
2. máj 2009

millist ja mam rovnaky nazor ze mi mojho maleho pokazili v nemocnici..pretoze 3dni sa nevedel prisat k prsniku a ked som povedal sestricke ze nechce cicat tak ho zobrala ze ona mu da caj...a tak tri dni pil iba caj..potom dostal koliky a tak nas pustili domov..narodil sa s vahou 2600g a z nemocnice sme odchadzali s vahou 2350g. doteraz je velmi zly pri jedeni akoby mu nie ze nechutilo ale on mi nedovoli dat nejake jedlo do ust.vkuse mi brani rukami.

lucustek
2. máj 2009

no este k tomu moj maly je tiez velmi zivy..kedze byvame v dome tak to cely den s nim musim chodit hore dole po schodoch ...a ked mu nechcem vyhoviet spusti obrovsky plac...neviem kde sa v nom berie ta energia ked zje tak 5lyziciek kazde tri hodiny aj to s donutenim a s placom...no a pri uspavani je to este horsie..to musim vzdy cakat kym neodpadne lebo sam zaspat nevie a ja ho kyvem ako sialena a on sa zo mna smeje maly spekulant.

u2jana
4. máj 2009

ahojte,my tiez stale a stale bojujeme s papamim... ovocny prikrm raz zje a potom zas do nej nic take nedostanem, zelenina detto- 2-3 dni pekne, a potom zas skoro nic... ja ju potom vzdy dokrmim mliekom,aby nebola hladna a dnes mi dr. na gastre povedala, ze to robim zle... ze jej to mlieko potom nemam davat, vraj ju mam nechat a dalej do nej davat ten prikrm - ze hlad ju to donuti zjest 😒
co mi teda pride uplna haluz... vy ste sa s podobnou radou nestretli?
no a este som sa dozvedela, ze jej davam vela mlieka (700-900ml za den), ze by to malo byt uz len 500ml a zvysok voda a prikrmy... tak ja uz fakt neviem, natalka vodicku vobec nechce, ona sa nou len pooblieva a vypije len par glgov...
to ju mam teraz vazne nechat o hlade, ked nebude chciet prikrm?

shaula
4. máj 2009

u2jana, já bych se řídila dítětem a vlastním citem. Pokud to mléko vyžaduje a tobě nečiní problémy ji dokojovat, tak ji klidně dokojuj. Spoléhat na to, že hlad ji donutí, je nesmysl, jsou děti, které budou raději hladem než by snědly příkrm. A žádné z nich nezůstane na mléce do dospělosti🙂 Aby se pak nestalo, že ti nakonec přestane přibývat. Jinak s tím pitím jsme na tom stejně, jeden mi vypije taky pár hltů, druhý vůbec nic, hrneček používá jako šplouchátko🙂))