Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

martao
8. máj 2009

berenika,
máš vo všetkom pravdu.
Ja som si všimla jedno, väčšinou píšu maminy s jednym dieťaťom.
Moje 3. tiež vymýšla s jedlom. Jeden deň papá krásne a na druhý deň štrajkuje. Tiež ma to niekedy mrzí, ale viem, že žiadne dieťa neumrelo od hladu a raz sa naučí jesť všetko.

berenika,
to malinké sa vám ako podarilo? 🙂

berenika39
8. máj 2009

lucustek, bingo! mám radost s tebou! uvidíš, že takhle bude maminkování mnohem veselejší!
Jo, a víš že jsem psala, že máš postupovat postupně 😀 😀 ? Ne všechno za jeden den. Týden zkoušejte v klidu pravidelně papat, kdekoliv. Pak třeba týden zkoušejte jíst v té stoličce. Další týden bych zkoušela to samostatný hraní a tak. At v tom nemá zmatek 😀 😀 . Potřebuje mít čas na zpracování nových informací. Nechceš vypustit ty křupky mezi jídly? Když papá hezky, není důvod. Bude mít pořádnej hlad bude jíst jako dřevorubec 😀 . Zkus, uvidíš.
Martao: to malinké se nám povedlo tak, že jsme se prostě milovali, Petr řekl: chceme chlapečka nebo holčičku? Já odpověděla: kluka! a za 9 osm měsíců byl tady. Zlehčuju to, omluva 😀 😀 . Jsem rozvedená, prvního syna jsem vychovala sama od jeho 2 let. tohle je můj druhý partner, jsme spolu jen pár let. Po dítěti jsme oba moc moc toužili.
Jsme mimo téma, tak zpátky k odmítání příkrmů.
Máme ted taky večer takovej novej sport. Týden, deset dnů, po koupání ne a ne a ne jídlo. Nic. Je veselej, směje se na nás, blbne s lahví, ale nic. Dám ho spinkat, za hodinu něžně vyndám z pelíšku, v polospánku vysosá 250ml a pokračuje. Nevím, proč to dělá, možná zkouší, co může 😀 😀

ededik
8. máj 2009

Ahojte kočky, my sme dnes začali s mrkvičkou....nedopadlo to veľmi slávne, zjedla možno pol lyžicky....všetko mi povypľúvala...Ale však to chápem, musí si zvyknúť na novú chuť... 🙂

dzein25
8. máj 2009

Ahojte baby, my sme stále a stále na tom istom....Malá štrajkuje...Už som vyskúšala rôzne jedlá a nič.Ovšem, kebyže je to sladké tak by toho zjedla za vedro. 😝 Chcem sa spýtať mamičiek, ktorým deťúrence nechceli papať a potom sa to zmenilo. Ja neviem, či ste niečo uvarili inak alebo im niečo špeciálne zachutilo.
Predtým som bola toho názoru, že to nebude vôbec problém prejsť na tuhú stravu z MM.Dávala som tomu 1 mesiac, že to potrvá ale 3? ☹

mirustek1
9. máj 2009

dzein-ja som tu uz pisala,keby som jej uvarila aj modre z neba,zje par lyziciek a viac usta neotvori,ale otvorim hipp a zje celu 200,skusala som jej to aj pomiesat,zisti to,aj ked ju necham trochu vyhladoviet,okostuje najprv len jazyckom a ked zaciti hipp,otvori usta,potom jej rychlo strcim lyzicku s mojim obedom,ale po 2lyzickach zas nechce,len hipp.Ale jogurty,vyzivy,ovocie,kase,pecivo to mi uz spapa,aspon ze konecne.

martao
10. máj 2009

berenika,
Dúfam, že Ťa synátor neprekvapí zachvílu oznamom, že budeš babkou.
😀

pistok
10. máj 2009

babulky prepáčte asi je to trošku od témy , ale mám otázku
timi má 10mes. a papá tiež ako kedy
niekedy spapká čokolvek mu dám a inokedy len pár lyžičiek na zasítenia a potom neotvorí usta a hotovo
alebo vačšinou ráno mu musím prvé sústo strčit do pusinky naozaj nasilu a potom zistí, že by si kúsok chlebíka aj dal a otvorí niekolkokrát aj sám
ale moja otázka - aké jogurty dávate? žijeme v čechách, tak možno nie všetky značky tu nájdem
začínali sme bielym holllandia a do toho popučený banán asi pred 2 mesiacmi a striedavo s úspechom, terasz nám doktorka doporučila ovocné nie biely s banánom
ako dávate jogurt vy?

shaula
10. máj 2009

Tak já dávám zásadně bílé jogurty, ony ty ovocné nejsou moc vhodné, jednak bývají přislazované, ale hlavně do nich musí nacpat konzervanty, aby se jim to ovoce v tom nezkazilo. Co se týče značek, tak nejradši máme Choceňský smetanový, Olma Klasik a Olma Bio. Ale jinak baští vlastně všechny, raději mají řidší. Hollandia je právě hustší, tu jsem zkoušela jako první a nechtěli ji jíst, tak mi kamarádka poradila, ať vyzkouším nějaké řidší. Musím vyzkoušet, jestli na Hollandii nezměnili názor🙂

berenika39
10. máj 2009

martao 🤐 🤐 🤐 , doufám právě, že malej bráška působí antikoncepčně a jak ho hlídají, pochopí, co by je čekalo a budou opatrný 😀 😀 😀 .
Jogurty taky jí jen bílé. Super je choceňský,smetaanový, sama ho mám ráda. Ovocné nedávám, jsou uměle ochucené, slazené,obarvené, tak pročpak? Někdy mu do bílého dám lžíci přesnídávky, neo čerstvé ovoce.

pistok
10. máj 2009

tak nevím jestli mám do něj cpát násilím ty bíle, co mu nechutnaj, nebo raději zvolit ovocné, z kterých sní aspon něco

pistok
10. máj 2009

teraz papá asi tretí den olma active revital merunka - marhula a spapá celý -125ml
asi mu chutí

petka80
10. máj 2009

pistok, holky mají pravdu, že ty bílé jsou rozhodně lepší než ovocné, ale zase pokud máte problémy s jídlem, klidně bych dala ty ovocné, neznám přesně vaši situaci, ale holt některé děti sní cokoliv a jiné prostě ne, to se nedá nic dělat.
Nejdřív bych ale zkusila např. smíchat bílý jogurt (Choceňský, Hollandia, Olma a pod.) např. s nastrouhaným jablíčkem, hruškou (to je u nás hitovka), přesnídávkou, případně nějakou kvalitní bio marmeládou, pokud to nezabere, dávej ovocné..... 😉

pistok
10. máj 2009

dávala som s banánom i jablčko som skúšala a spapal len ozaj pár lyžičiek s velkou námahou a viac neotvori pusku
možno sa mu objedli, aj ked sme skúšali rozne značky, stále jedol menej a menej a jogurty jest potrebuje
asi zas o pár dní skúsime biely s čerstvým ovocím
přesnídávky-výživy kupované nechce papat vobec
inak celodenný jedálniček u neho je
rano okolo 4hod zhruba 230ml sunaru a ide zas spat
okolo 6:30 už vstáva a niekedy dá pár kúskov chlebíka alebo rožteka a čajík
o 9hod čerstvé ovocie napr. banán s jablkom a ide spat
obed okolo 12 - 12:30h niekedy zje aj 200ml doma varené polievka hustá s maskom alebo vajcom, zelenina a cestoviny alebo ryža potom neskor čaj a spí
podla toho ako sa zobudí zhruba o 16h jogurt - teraz olma merunkova
večera chlebík alebo varený zemiak o 18h
sunar cca 250ml 19:30
ale v 10 mes. má 9,86 kg a 74 cm - teda fain
lenže ako ktorý den, niekedy mu je obviklá dávka málo a ešte chce dokrmit chlebíkom a inokedy nezje ani polovicu

berenika39
10. máj 2009

pistok, to je super jídelníček, šikulky, fakt, vždyt i váží dost. jogurty mu dávej jen třeba obden, a to je fakt jedno jaký, sem tam i ochucenej... nebo je vynech zatím, pak se k nim vrat. pije ti mlíčka dooost! jinak dobrý je i žervé - míchám ho s banánem, jabkem, hruškou, nahradíš tím občas ten jogurt.

pistok
10. máj 2009

ještě jsem zabudla, že chlebík ani rožtek nechce ničím namazat
skúšala som detský syr kidibo-tak nejak sa volá a aj masielko a namazaný nechce
to žervé nepoznám, to len tak s ovocím a bez chlebíka?
nie je to nátierka?
inak ten jídelníček dodržuje jak kdy
niekedy nevypije všetko mliečko, inokedy ešte musím rýchlo dorobit, lebo plače
aj s ostatnými jedlami je to tak, vždy mu pripravím rovnako, ale niekedy nechá aj polovicu a inokedy mu je málo

berenika39
10. máj 2009

to je normální, že nejí každý den stejně. žervé kupuju jen to obyčejné, v alobalu, taková malá kostka. není slané, není v kelímku, může se právě dělat s čímkoliv. rozmačkám celý banán a půl řervé, no utlouk by se po tom. jde do toho jakékoliv ovoce, strouhám i jabko, hrušku, broskev.

pistok
10. máj 2009

asi se po něm kouknu, když pudu do krámu nakoupit
a kde to nakupuješ někde v obchodním řetězci? a jakou značku?
neni to nahodou nejaký druh tvarohu?
neznám to vůbec 😒

berenika39
10. máj 2009

nene, tvaroh neeee. je to malý, 90g, je na tom napsaný ČERSTVÝ KRÉMOVÝ SÝR ŽERVÉ". Hlavně to je úplně čistý, jen mléko,ml. kultura a syřidlo - aby to byl sýr. Bez soli, éček,nic. Má to albert, hypernova,tesco, ale i malý krámky, jen se poptej.

shaula
10. máj 2009

pistok, dej si pozor, ony jsou různé druhy žervé, jak jsem zjistila (to mě ani nenapadlo, myslela jsem, že žervé je prostě žervé). Já koupila zn. Gervais (v kelímku) a to je opravdu ze 71 % tvaroh, s hrůzou jsem to zjistila až jsem tím kluky nakrmila☹ Tak mi taky Berenika poradila tu kostku, zatím jsem ji nesehnala a Billu nemám poblíž☹

shaula
10. máj 2009

Jé, nedočetla jsem ten příspěvek do konce. Alberta mám u baráku ("jen" supermarket), tady u nás to nemají, to už jsem koukala. Do Hypernovy pojedu asi příští týden, tak se tam mrknu. A v nejhorším to jistí Tesco, to taky nemám daleko. Dík za radu!

shaula
10. máj 2009

Jinak než seženu žervé, tak jsem zatím koupila lučinu, ale ještě jsem ji nezkoušela klukům dávat, asi zítra.

shaula
10. máj 2009

Tak se omlouvám, neradila mi to Berenika, ale Martimarti a ta psala, že to kupuje v Bille, jinak je to zřejmě úplně ta stejná kostka, název i složení souhlasí🙂

berenika39
10. máj 2009

jj, to v tom kelímku je bléééé...a slaný....nechápu to, ale ta kostka je prostě úplně neutrální.
Já totiž jak jsem stará, tak pamatuju, jak před miliony let bylo jako sýr právě jen tohle žervé. A dávalo se dětem. Proto vy mlaďošky ho neznáte, ted je děsnej výběr 😀 😀

shaula
10. máj 2009

Jé, to je krásné, mlaďoška už mi dlouho nikdo neřekl🙂 Děkuji! Mezi ostatními maminkami, které mají stejně staré děti, si totiž připadám už jako pamětnice (a to mi letos bude teprve 31), oni už ani nepamatují takové ty síťkované menstruační vložky🙂
Tohle sem ale nepatří, tak se omlouvám, jen mě potěšila ta "mlaďoška" 😉

pistok
10. máj 2009

jo ted jak je takovej výběr, tak člověk neví co vybrat
jistě se po ty kostce poohlédnu, chodím po obchodech různe, tak snad ho seženu
radši chodím po věčších obchodákoch, kam můžu i s kočárkem
když koupím tak to skusim
dík za tip i upozornení, že neni žervé ako žervé

lucustek
10. máj 2009

berenika39 no tak som to s tym jedenim asi trochu v piatok zakrikla...aj ked cely den mi krasne papkal v sobotu zas papal len po troskach to znamena rano dve lyzicky jogurtu, na desiatu jednu lyzicku ovocneho prikrmu na obed asi 4kuracie maska rozzul a potom ich vyplul tak som mu dala mrkvicku so sladkym zemiakom , to spapal asi 100g a na desiatu spapal polovicu pudingu..vecer vypil 240ml mliecko....dnes to zas nebolo vlemi slavne ale trosku lepsie ako vcera...tak to bude asi kazdym dnom ine papanie podla toho ako sa vyspinka alebo neviem..kazdopadne som dnes dosiahla to aby sa sam kludne hral v postielke a ja som si vesala pradlo ani si nevsimol ze niesom v izbe ale vedla v kupelke..ked som sa vratila stale sa kludne hral s hrackami tak som si sla umyt okna 😀 a on stale nereagoval...takze to branie na ruky sa mi tiez dari obmedzovat...pojdem pomalymi krokmi a dufam ze dosiahnem ciel 😀

pistok
11. máj 2009

tady v plzni je venku hnusne prší, tak asi dnes nikam daleko nepudem a to jsem mu chtěla to žerve skusit již dnes, jsem zvedava na jeho reakci ☹

berenika39
11. máj 2009

lucustek: jasně že to půjde! pomalu, ale jistě! a hlavně se to taky bude měnit s věkem. každý měsíc bude znát - ted jí málo, v červnu bude jíst víc 😀 😀 . ale to samostatný hraní mě potěšilo,jste šikovný!!! věř mi, že se venuji malému moc a moc, ale vím, že právě ten čas, kterej mají sami pro sebe, pro objevování světa v klidu, je hodně důležitej.
S tím jídlem, nenut ho. Pořád dodržuj to pravidelné snídaně sváča oběd sváča večeře, a on si na to zvykne - prostě nastaví si to v sobě na ty časy a bude mít v tu dobu chut na jídlo. (jasně že to není o minutách, prostě jak vám vyjde spinkání a tak). Mezitím bych mu žádný dobrůtky moc nedávala. Dej mu čas.
Tak at vám to jde pořád líp a líp! A nechceš na ty okna i k nám????????? 😀 😀

lucustek
11. máj 2009

berenika39 : no dnes nam to po dvoch dnoch opat s tym papanickom islo skvele..danko papal a papal a papal cely den vsetko co som mu dala...cele ranajky desiatu obed olovrant aj vecerne mliecko..no proste super...a pooobede som este stihla pozehlit vsetko pradlo kym sa hral v postielke so serblikom 😀
a tie okna som stihla vtedy umyt len vdaka tomu ze ich umyvam len zvnutra pretoze tu u nas v anglicku sa mi neoplati ich umyvat zvonku 😀 lebo mi ich o chvilu hned umyje znovu dazd 😒

berenika39
11. máj 2009

ani nevíš, jak jsem ráda, že čtu takový dobrý zprávy.tak vydrž, bude to jenom lepší a kdykoliv budeš chtít, napiš. třeba i do IP. někdy stačí málo a je život veselejší, ne?
Mějte se hezky.