Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

suziad
25. jún 2009

Holky, co robite, ked navarite dropcovi obed a on to jednoducho nechce, mozno preto, ze mu to nechuti. Moja mala zacala nejako vystrajat a odmieta mnou varene obediky. Ale ked jej otvorim s pohara to zje. 😠 Neviem co urobit, mam pockat kym bude viac hladna! co v ten moment, ked nemam doma kupovany obed, ktory jej nechcem casto davat. Alebo mam stale varit dokola a skusat co jej zachuti 🙄 😠

danu
27. júl 2009

elanela • 1d • Dnes o 12:28
prosím baby o pomoc stretli ste sa s tým že vaše dieta pri príkrmoch plače? ja ked malej idem davat obed maso zeleniny tak strašne začne plakat až revat a neviem prečo zúbky vyšli pred týždnom tak som myslela že je to tým že jej to teple nerobí dobre ale už sú vonku tak neviem ráno do nej dostanem tak za dve lyžičky ovocia a dost hrozne zle papa a ten obed hovorím plaču no hrozné už neviem ako na nu čo jej je ak ste sa stým stretli poradte prosím

luba142 • 2d • Dnes o 12:31
ela ja mam problem taky isty ale s prom mala vzdy vecer strasne place ked jej davam pit odpije len par minut a potom uz nechce a reve dokial ju nedam do postielky tam sa ukludni a zaspi 🙂
Nemoze to byt tym ze jej to nechuti?

linuska • 1d • Dnes o 12:32
ahoj elanela, my sme doma na tom podobne ako je to u vas. maly ma uz skoro rok a asi tri mesiace pri jedle placka, netusim preco to je ale teraz som to zacala robit takto. nikdy nechce ani len vyskusat co mu mu davam papat, a tak mu nasilu, aj ked place alebo sa mrvi a otaca, dam do pusi aspon trosku. potom to ochutna a zisti ze je tofajn, zje dve lyzicky a koniec. davam mu do ruk veci, co by inokedy nedostal, spievam mu. a rozpravam rozpravky a pripadam si strasne blbo, lebo mi aj tak nechce pekne papat. takze ked prides na to co funguje, ozvi sa mi prosim a drzime vam palce, nech mate coskoro chut do jedla.

elanela • 1d • Dnes o 12:36
linuška tak my to máme presne jak ty a to už máte rok a tri mesiace a to tak robí stále? no teda mám sa na čo tešit dúfam že to je len prechodné obdobie ale ako vidím u teba asi nie

luba142 • 2d • Dnes o 12:38
ela a neskusala si jej to nariedit do flasky rozmixovane ked mi to moja starsia nechcela tak som jej to tak obcas urobila a vypila to

linuska • 1d • Dnes o 13:00
elanela, ja fakt neviem co s nim dalej. poviem ti inak, ze som si vsimla, ze ked ho krmi babka, tak papa lepsie. skus to aj ty, ak ti ma kto pomoct.. inak lubka, namixovane tiez nazabralo ani kasa z flase. no mozno sa to polepsi, neostava nam nic ine 🙂

vrn
27. júl 2009

Ahojte,
pridavam sa do klubu ☹
Zacali sme klasicky po ukoncenych 6 mesiacoch kedze bola kojena, na zaciatok spapala par lyziciek, dostali sme sa maximalne po 10-11 lyziciek. Papala pekne zeleninku, ryzu, zemiacky, najviac jej chutila brokolica s ryzou. Potom prisiel prvy zub, budila sa v noci s placom a nam zacal strajk s papanim - najskor jedla 2-3 lyzicky, potom uz len kukuricne chrumky a teraz uz vobec nic hoci zub je vonku (uz v noci pekne spinka), dnes vyhlasila kompletny strajk a rozsirila ho aj na flasu (pekne predtym pila vodu), aj ked som jej dala odstriekane mliecko 😖
Staci ju posadit do stolicky, autosedacky, alebo opriet na kolenach a uz trucuje a place....... mam dat par dni pauzu a skusit znova? Skusit nejake nove chute alebo sa vratit k starym osvedcenym? Je tu vobec niekto kto krizu nepapania prekonal a rozjedol sa?

vrn
27. júl 2009

Je to jednoducho prsnikovy zavislak, ak mate radu budem rada ak mi napisete IP 😔

fridininka
27. júl 2009

ahoj, mě se prcek od prsa odstavil sám, kojila jsem do 8 měsíců. Tak do toho asi nemám co kecat 😒 .Dávej jí ty příkrmy, co jí chutnaly. Třeba i jen jednu lžičku, jako když začínáš znovu. Myslím, že se rozpapá. Potom bych jí do toho zkoušela přidávat další. Ale do toho samého základu, čím jste začaly. Nedělala bych zásadní změny složení jídla. Zkus to, třeba to zabere. Jestli to na ní nebylo moc pestrý.

dituschka
28. júl 2009

ja už taky nevím, jak s tím mým klukem... má 7měsíců a kousek (kojení je a bylo OK) , a bojujeme s příkrmy už od začátku, zelenina - kupováná i doma vařená... plakal, tak jsem zkusila ovoce... taky nic, ted jsme na kaši, ale tu jedl tak 4 dny 5-7 lžiček, ted mu ji dam horko těžko do pusy a on pak má pusu i 5 min otevřenou než to spolkne... vlastně ani tu pusu nechce moc otvírat... takže je to boj mu tam něco vpravit... trik s rozesmáním prokoukl a ted se na me sice smeje , ale jen očima 😒 .. doufám, že to bude lepší... ale kdy...

meusicka
28. júl 2009

ahoj, u nas naopak prikrmi ficia, nasa odmieta mliecko 😝

no mozno to bude aj tymi teplotami, je vaic teplo a to ani dospelakom tak nechuti 🙄

dmonikad
30. júl 2009

Ahoj, ja sa chcem spýtať, kedy ste začali dávať rožok, piškótu, proste kus niečoho do ruky? Nezačali sa Vám deti dusiť? Malý má 10 mes. dávam eln veci na lyžičku (s väčším alebo menším úspechom). Zeleninu, ovocie...pretlačené vidličkou. Ako ste začali, normálne tu máš rožok do ruky a nechali ste deti samé jesť?

lienka43
30. júl 2009

My sme zacali postupne skusala som to od 8 mesiacov ale mala sa vzdy dusila, teraz jej narastli dolne aj horne zuby a mame 10 mesiacov a rohlik uz papa. Dam jej to do ruky a mam 20 minut pokoj 🙂 aj som tak zacinala ze som jej to dala do ruky ale vzdy som bola pri nej lebo na zaciatku sa mi tym dusila... Islo to fakt postupne... Rohlik sa lepi na horne dasno takze niekedy je lepsi chleba..

u2jana
2. aug 2009

ahojte,
co to s tymi nasimi pokladmi zas je, ked nechcu papat...ja viem, ze je teplo, ale ta nasa 10mes opicka funguje na kukuricnych chrumkach a troche UM... obed par lyziciek, jogurt, presnidavka, kasa... vsetko po par lyziciek, inak place, vyskajuje zo stolicky... nic nepomaha, spievanie, hracky, ani ked ju vcera krmila babka 😖
dokedy moze trvat takyto strajk?
isli je zubky, tak neviem, ci jej dalsie...
ovocie, absolutne odmieta, ani ho nechyti do ruky a ked jej dam kusok do ust, place a brani sa...
ja uz zacinam byt s nervami v koncoch 😖

blesura
3. aug 2009

my mame presne ten isty problem...tak nadherne papkal a velke porcie a teraz posledny tyzden-dva ako keby utal
doobeda jednu dve lyzicky...obed o nieco viac ako kedy a vecer zas par lyziciek kase ☹
ani s pitnym rezimom to nie je nic moc ☹ aspon na to kojenie sa spolihem, ze aspon odtial ma tekutinu, ale inac sa obavam ako to bude pokracovat a ake budu nasledky
zuby ma spodne dva jeden vysiel skor, pred mesiacom, druhy dva tyzdne na to...teraz mam podozrenie, ze idu dalsie, ale neviem to naisto ☹

napise nam vobec niekto, kto to ma uz za sebou? nech mame aspon nejaku optimisticku predpoved?! 😉

usounek25
3. aug 2009

ahoj, též se přidám do klubu 😒 . Náš Adam to má s jídlem, jak s jarním počasím. U nás nebyl problém s tím, že by třeba nějakou zeleninku odmítal, už když jsme začínali, tak napoprvé snědla asi 5 lžiček mrkve, neprskal ji, nedávil se. Ale máme furt ten stejný problém, že jeden den jí úplně ukázkově, na ,,ham" otvírá pusinku a krásně polyká a sní toho třeba těch 100 ml, ale stejně ještě vypije 150ku mléka. No a druhý den se u jídla vzteká, pobrekává, všechno mu teče z pusy a dopadne to tak, že se rozeřve úplně na maximum a nechce už oběd vůbec a uklidní se jedině u flaše 😒 . A já prostě nechápu proč se rozčiluje, dodržuju dá se říct stejný denní režim a prostě jeden den jí dobře a druhej to stojí za prd 😒 . Navíc nás teď asi začly zlobit zoubky, protože od včerejška je protivnej, má naběhlou spodní dáseň, furt poplakává a ještě k tomu to úděsný teplo venku 😖 . Tak mám strach, aby nepřestal ty příkrmy jíst úplně. Ach joooo

patricia1971
3. aug 2009

ahojte,len chcem napísať,že som sem tie už kedysi veľa písala,viem čo prežívate,ale to prejde....tiež som bola na nervy,že mi prestala jesť,ale pekne to všetko prešlo a papáme nádherne,no ako kedy,len to ovocko nám moc nejde.....ale tiež sme mali také dni ako píšete viaceré,ale verte,že to prejde a je to spojené dosť aj zo zúbkami....takže vám všetkým držím päste a uvidíte,že za pár mesiacov to bude super a ani si na toto obdobie nespomeniete 🙂

leonik
3. aug 2009

ahojky holky, my jsme na tom podobně 😖 Já už přikrmuju skoro měsíc, ale dostanu do malýho max.100ml zeleniny, a je jedno, jestli mu ji uvařím, nebo dám skleničku 😒 Pak se mu začne navalovat, jindy to začne plivat a vzteká se 😒 Přes den už nekojím, dr.mně řekla, že pokud sní 100ml příkrmu, mám dát jen čaj na zapití. Jenže malej po chvíli začne vyvádět, tak mu stejně musím dát mlíko. A vypije ho klidně po tom příkrmu i 180 ml 😒

usounek: jsme na tom skoro podobně, akorát našemu ještě zuby nerostou, režim má taky stejnej a přesto toho do něj víc nedostanu 😖 U vás to může být těma zoubkama, asi ho ty dásničky bolí.

u2jana
3. aug 2009

oh diky patricia za povzbudenie
kiez by to aj u nas bolo tak a konecne sme po tych tyzdnoch na UM a chrumkach zacali jest
uz som z toho na nervy
takze ja na toto obdobie urcite nezabudnem... teda ked raz skonci 😢

patricia1971
3. aug 2009

leonik moja zje 120 ml. príkrmu, to má 14 mes.,takže neboj, a váži teraz ani nie 8 kg,také tintitko 😵

u2jana-fakt neboj,to prejde,ja som tiež až plakávala a tiež niekedy teraz mi nechce jesť,ale to je zo zúbkov, tiež sme mali 6tu chorobu,to mala 40tky teploty,nič nejedla a to mi doki povedala,že to je zo zúbkov,lebo vtedy je oslabený imunitný systém,dieťa je háklivé na choroby a všetko to prepuken touto chorobou,to sa až vyhádže....takže ja viem,že ke´d ide nejaký zúbok,tak mi menej papá,aj teraz jej ide stolička a niekedy nechce jesť,ale už to berem v norme 🙂

leonik
3. aug 2009

patricia: tak to my problémy s váhou nemáme, malej má už skoro 10kg 😅 Ale je živej jen z toho mlíka 😅 Tak doufám, že si postupem času odvykne 🙂

janac1974
3. aug 2009

U2jana ja mam presne to isté doma ale chlapca.krmim takym štýlom,že ho zabávam,či hračkami,telkou ale vždy mu musím dať niečo do ruky,aby otvoril ústa,Je to strašné,ale som rada,ked niečo zje.Dúfam,že raz sa to upraví

avanka
4. aug 2009

Ahojte, nebojte, deti sa vam rozjedia.....my sme bojovali s prikrmami skoro do 10 mesiacov a s varenymi obedami bojujeme stale.....ovocie, kasu, jogurt v pohode zje, a velke mnozstva, ale teply obed vacsinou odmieta alebo zje len par lyziciek....proste su deti, ktorym varene nechuti, no tak mu zachuti neskor...tragediu z toho nerobim....
kojeny bol do 13 mesiacov, pred tyzdnom sme sa odstavili, lebo cakame babo a sa mi zda, ze zacal aj akosi lepsie papat....
musime mat vsak dodrziavat niekedy aj 4,5 hodinovy odstup medzi ovocim o 9 a obedom napr. o pol 2, vtedy uz je hladny a zje vsetko...a ziadne susienky a chrumky medzi jedlom 😵

patricia1971
4. aug 2009

avanka moja máva tiež také odstupy medzi jedlom a je to najlepšie,lebo viem,že vtedy mi všetko popapá 😵

tiana
4. aug 2009

Ahojte maminky, no ja mam ten isty problem s malym, ma pomaly 9 mesiacov a skoro nic nepopapa, jedine ak tak kafriol s cukinou od cow&gate, no a to len dve 120 g za den, okrem toho nic neje. Ked sme zacali okolo toho 6 mes. tak vsetko celkom popapal, nie vela ale vsetko papal, zeleninku,casom masko..., ale nechcel vela mliecka papat, no tak tu tie health visitorky(sme v UK) nam radili, ze nemam kojit v noci aby papal cez den jak mliecko tak aj tuhu stravu bo mal pod vahou.Ja som aj tak kojila cez noc, pretoze som a bala, ze stratim mliecko kedze malo papal a odsavanie uz nejak nepomahalo. Na niektore vyrobky dostal alergiu, spomenuli sme to tiez HV, ale jaksik bez reakcie. Jedneho dna zacal velmi malo papat, ani mliecko ani TS.Na treti den zacal vsetko vygrcavat do poslednej kvapky, mliecko aj tuhu stravu . Skoncili sme na pohotovosti. Vsetko bolo ok, takze nam lekar poradil, nech mu davame kazdych 10 minut len mliecko po 5 ml...,trvalo to 3 dni, pochudol nam, ale prestal grcat. Zacali sme s prikrmovanim. A to uz zacal byt velky problem, nechce od vtedy tuhu stravu. Zato chce mlliecko. Ucili sme ho na flasku a ani dudu uz nechce, takze ma len formulu a to si s radostou da. Jednoducho ked dieta je po fyzickej stranke ok, ja by som to neriesila. Ja som sa uz poucila, v Amerike zacinaju prikrmovat od 6 az 8 mesiaca. Nie kazde dieta je pripravene na tuhu stravu, kamoska kojila do 9 mes. a male priberalo aj tak krasne aj bez tuhej stravy. Riadte sa sebou, ak male neche, tak nechce, dolezite je, aby mal tekutiny a aby bolo spokojne. Nas maly nezbednik ma hodne energie cez den, vsetko ok, len poslednych 7 dni sa v noci casto s placom budi, pre tym sa to nestavalo. Zubky este nemame, myslite si, ze to bude tym ze mu asi idu? AVANKA: No maly ma odstup, samozrejme medzi tym ma mliecko, ale aj tak si da zopar lyziciek toho karfioliku a tym koncime. Zato do mojho taniera juka ako sialeny..., ale segedak mu nemozem dat, vsak? 😉
Jee a este som kdesi citala, ze ak male odmieta tuhu stravu, treba mu dat s tym pokoj na 1-2 tyzdne, krmit ho len mlieckom a potom zacat opat uplne od zaciatku tuhou stravou. Moj maly ak nebude chciet ani karfiol, tak to budem musiet vyskusat.

u2jana
4. aug 2009

ja neviem,
moze fungovat 11mes babo len na UM?
dnes som do nej dostala asi 1OOg obedu, poobede skusim jogurt s presnidavkou...
ale ona ked je tak je, a ked nie, tak mozem robit aj salta dozadu a nic nepomoze...
... je to len strasne frustrujuce, lebo si pripadam, ako nanic mama, ked ju neviem nakrmit - tak co potom viem?

ak sa nepolepsi, buduci tyzden idem k dr... aj ked zas pocuvat tie reci, ze to su take deti, co nechcu jest, mi asi moc nepomozu 😢

janac1974
4. aug 2009

u2jana,nie si nanič mama...
moje dieta tiež protestuje pri jedle,zje pár lyžíc a dosť...ani mlieka vela nevypije ☹
možno im stačí,nepotrebujú sa prepchavat...
a kolko mlieka ti vypije za den??

u2jana
4. aug 2009

janac1974
UM vypije tak 600 ml niekedy trochu vyse
ale dnes sa mi zdala navecer trochu dychavicna, tak zajtra idem ku doktorke... ci nema nahodou zapalene hrdielko, alebo nieco take...
kolko vypije UM tvoj maly? a kolko mate kg?

janac1974
4. aug 2009

mno...malý vypije cez deň okolo 300ml,ale v noci ešte nejakých 200ml...
je slabý jedák,ale nevyzerá zle...
má niečo cez 9 kg je veľmi živý,vobec neposedí....
a kolko váži tvoja??inak može to súvisiet so zubami,moj maly ma už devat zubov 🙂 🙂

u2jana
4. aug 2009

nasa ma 8,9 kg, tiez mi vsetci vravia ze nevyzera zle, ale co ja viem... vseci maju take baculky a ta nasa je vedla nich ako anorekticka modelka 🙄
ale zase dnes uz zacala chodit sama 😉
tak ja neviem, ale radsej s nou zajtra pojdem, lebo my sme aj po operacii podnebia, takze pre istotu...

berenika39
4. aug 2009

u2jana, IP, omlouvám se, že jsem neodpověděla dřív.... ☹

janac1974
4. aug 2009

u2jana tak to pekne váži 🙂 keby neprospievala,chudla...hlad je veľký pán a myslím si,že raz sa
dočkáme a budú si samé pýtať...
každú maminu trápi,keď jej dietko nechce papat,takže nie si sama...
a moj tiež nie je bacuľatý...je taký akurát,presne ako tvoja 🙂 🙂

janac1974
4. aug 2009

ozi a napadlo ma...moja najstaršia dcera dlho dlho odmietala akékoľvek jedlo....
veľakrát mi misku s polievkou hodila o zem...a stále pýtala len meče/tak volala mlieko/..
no a vidiš vyrastla z toho a teraz mlieko ani cítiť nemože

u2jana
5. aug 2009

ahojte
tak sme doma od doktorky, a mala ma zapalene hrdlo ☹
vraj ked jej isli tie zubky, jej to mohlo oslabit imunitu a preto ta viroza
takze preto nepapala... vraj mam teraz davat co jej chuti, mlieko, riedku polievku a ked sa vylieci, navovo zaviest naky rozumny rezim 😒
ach jaj, kedy uz my budeme mat klud