Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

katkabb1
29. mar 2011

@gabinka1012 my sme mali v 10 mesiacoch 7460g, tiež papáme pomenej,prírastok bol vtedy za 2 mesiace 160g, dr vravela, že je to ok, jednoducho je dôležité že priberá, aj keď málo - je aj dosť aktívna, celý deň behá, tak to spáli. Potom sme išli o mesiac na očkovanie a zároveň nám urobil aj ročnú prehliadku (za ten mesiac sa trochu viac rozjedla) a o mesiac už mala 8200g. Stačilo pár dní čo pekne papala. A bolo to naozaj zo dňa na deň, čo sa rozpapala.Teraz je to ako kedy, niekedy je pekne, niekedy nie, ale už sa snažím pre to nestresovať, však keby bola hladná, tak si vypýta.

katrinka8
2. apr 2011

Ahojte, tak nase dietko tiez patri do tejto temy... Dcerka bude mat 10 mesiacov a okrem MM takmer nic nezje. Prikrmujem ju od ukonceneho 6. mesiaca (od decembra), ale jej jedenie nie je vobec "slavne". Ovocie odmieta takmer uplne. Ani rozmixovane, ani odhryzat, ani popucene... SKusali sme akykolvek druh, kombinovany aj s mrkvou a obvykle to nezje, ani cerstve, ani vyziva... Najmensiu flasticku hami ma najmenej na 3x a to este spodok dojedame my. Hned to vypluva, prska a spusti plac, ako keby sme ju tyrali. Zeleninu obcas spapa, niekedy plnu misku, niekedy 2 - 3 lyzicky, ale obvykle tak 10 - 15 malickych lyziciek (mensich ako kavova). V urcitom obdobi bola ochotna zjest vyhradne tie malicke prikrmy hami (najviac vsak 3/4 najmensej flasticky), ale uz aj to ju preslo a znovu nechce ani to. Nezje ani kase (mliecne, nemliecne, ryzove, obilne), ani jogurt, ani piskotky, ani chlieb. Tuhe potraviny si vlozi do ust, kusocek "odhryzne" (ma 4 zubky, 2 dolne jednotky a 2 horne ocne), ocmula, vyberie si ich rukou, poobzera, vlozi spat do ust a zje. Zbytok vyhodi. Vzdy ten isty scenar. Obcas zje 1/2 Nestle piskoty, 1-2 pohankove (alebo ryzove) chrumky, kusocek jablcka alebo bananu. Kusocek myslim tak 3 - 4 hryzy. Zbytok odhodi na zem. Odmieta pit caj aj vodu. Nepomaha ju ani vyhladovat, ani vopred trochu nakojit a dokrmit tuhou stravou. Proste totalny bojkot prikrmov.

nata_
23. máj 2011

@katrinka8 ahoj katrinka, no to ako keby si pisala o mejej dcerke....teraz bola troska chora, tak neje uz vobec nic, len kojit sa chce, dokonca sme sa vratili k mliecnej kake, co mala este ako babatko malinke 3mesacne...ona je ako skrecok, pit nechce ani za pana, rukou slahne po flasi, nasrata, ze co jej to strame do ust, uz som skusala rozne caje, dnes som jej spravila uz fakt asi taky sladky, ze som si myslela, toto musi vypit!!!...no nie...ani voda, ani ovocne caje, ani bylinkove...o jedeni...no vsetko vyhadzujem, par lyziciek polievocky spapa, par lyziciek kasicky...

katrinka8
23. máj 2011

@nata_ - ahoj, no, nam sa to potom na chvilku upravilo, uz mala take 2-3 tyzdne, ze pekne papala (normalne celu flasticku malu presnidavky, banan s jablkom, misku prikrmu), ale zase sa jej to vratilo do "normalu", par lyziciek a dost. Pluje. Zje par lyziciek, potom otvara usta ako vrata a sup!, vsetko vypluje.... Pije tak po troscicke, glg, dva, viac nie. Za den vypije asi tak 20 - 25 ml... Raz vypila za den 50. Robim jej len bylinkovy cajik Teekanne (ten zeleny) - bez cukru, bez medu, bez vsetkeho, alebo cistu vodu z vodovodu. Nechavam je to ochladnut na izbovu teplotu.

florecek
7. jún 2011

ahojte vsetky, co mate podobne trapenie ako my. Moj syncek ma 5 mesiacov aj tyzden a tiez sme sa zacali trapit s prikrmami. Nie je dojceny, tak preto uz teraz. Nechce mi papat ani mrkvicku ani zemiacik, dnes sme ho prvy-krat skusali. Zacne doslova revat akoby sme ho z koze drali a tak ho upokoji len flasa s mliekom. Sem-tam prehltne jednu dve miny lyzicky a potom zasa plac... Uz som mu skusala davat aj medzi papanim z flase, tak asi jednu lyzicku zasa spapal a potom nic. Napina ho, vypluva to a podobne. No dufam, ze to snad po case bude lepsie a ze to nebude odmietat stale. Nemate nejaky osvedceny recept alebo radu ako na to?
Prosííím ☹

fiallinka
7. jún 2011

@florecek no, ono si prý děti na příkrmy zvykají i několik týdnů, takže já můžu jen doporučit vydržet po těch málo lžičkách, zkusit změnit příkrm (třeba místo mrkve dýni, tak je taky sladká, apod.), a přiznám se, že včera jsem po deseti dnech marných bojů s příkrmem přimíchala do jídla trošku cukru a jedla to... Ne, že by to bylo zrovna nejlepší řešení, ale princip spočívá v tom, že díky mírnému přislazení to do něho párkrát dostaneš, děcko si zvykne a postupně to sladit přestaneš... (ale mluvím jen o velmi mírném slazení)... u syna to nutné nebylo, tam zafungovala po pár dnech kukuřice s bramborem, to mu chutnalo a časem už si pak zvykl i na ostatní věci.

Ale fakt vydrž, prostě jim to bobánkům trvá (ani se jim nedivím 🙂)

caddy20
11. jún 2011

Ahojte mamicky, moj syncek ma skoro 6 mesiacov bol do 5mesiaca plne kojeny. No prikrmujeme sa od 5 mesiaca na radu pani dotorky. Cize tri tyzdne som mu davala iba zeleninku do ktorej som po dvoch tyzdnoch pridala aj masko. So zavadzanim prikrmu sme nemali vobec problem. Prvy den zjedol hned polovicu mrkvicky a na druhy den celu. Od pondelka som zacala davat aj ovocie. Ako druhu nemliecnu davku. Vsetko bolo ok ,krasne papal. No neviem cim to je ale posledne tri dni mi maly odmieta masovo zeleninovy prikrm, ovocne spapa hned ale ta zeleninka s maskom nam robia problemi nemate skusenosti s takymto niecim?Myslite ze sme s ovocim zacali skoro? Budem vdacna za kazdu skusenost.

kmirkav
11. jún 2011

@caddy20 ahoj, my sme takto prechadzali zmenami dost casto. U nas posledne 4 dni nechce papat ovocie. Ja som kedysi davala pauzu na 3 dni, prip. som dala hippku, lebo sa snazim malej prikrmy varit. U nas ked isli zubky nechcela takto papat 3 mesiace, ale fakt, ze vobec nejedla. Zatala sa a neotvorila usta. Ked zuby vysli, bolo uz fajn. Pri zuboch, co jej idu teraz uz take nezazivame, klop-klop. Neboj, to urcite prejde.

caddy20
12. jún 2011

@kmirkav Ahoj. Dakujem velmi pekne za skusenost. Od zaciatku mu prikrmi varim doma kupovane zatial vzdy skoncili bez uspechu. Mozno to bude zubkami uz sa mu tlacia spodne je tam vidno aj take blede ciarocky. Aj ja som vynechala ovocie davam mu len ten zeleninkovy prikrm. Dnes to ties bolo take nic moc. Uvidime ako to pojde dalej, dufam ze sa to polepsi. Dakujem

kmirkav
12. jún 2011

@caddy20 urcite zubkami, ked pises, ze sa mu tlacia.

tara
28. júl 2011

ahojte, tiez sa pridavam 🙄 nas alex ma 8mes, dovtedy vsetko pekne spapal, uz bol nastaveny na pravidelny rezim papania a uz asi dva tyzdne je s tym problem. vobec nezje zeleninu, zemiakove pyre, maso,...to co predtym papal bez problemov je dnes problem. zatial to pripisujem zubkom, ale potom na druhej strane keby to boli zubky, tak by nezjedol ani ovocie, mliecne kase, presnidavky...a to zatial chvalabohu neodmieta. vraj vsetky deti tymto obdobim prechadzaju, kazdemu chuti nieco ine a treba ich chvilu nechat a zacat pomaly odznova....takze trpezlivost je asi na mieste, aj ked mna to trocha znepokojuje. 😖

inka070707
30. júl 2011

teda netusila som, ze budem prispievat do takejto temy, lebo zacali sme ukazkovo, syn papal vsetko, co mu bolo predlozene.. neskor sme zacali s ovocim, to ale uplne odmieta, v akejkolvek kombinacii, vacsinou daco aj vygrckal ☹ no a posledne tri dni ani masovo-zeleninovy prikrm na obed, predtym pekne otvaral pusinu, teraz zatne pery a nechce.. tiez to zatial pripisujem hornym zubkom, ktore sa tlacia a nas trapia (hlavne v noci, budime sa kazdu hodinu ☹.. inak neviem, pochybujem, ze by mu nechutilo, predtym skoro vsetko spapal, vobec nebol vyberavy.. tak co myslite, maminy? 🙂

hameeda
30. júl 2011

inka070707 : asi mu to ovocie nechuti,,moj maly 10 mesiacov 12,5 kg zje vsetko, zachvilu aj mna,,ole ovocia by sa ani nedotkol,,,a to vobec ziadne,,jedine co par lyziciek zje je baban poliaty sladenym mliekom,,rozdusim mu banan a prilejem trosku sladeneho mlieka tak to par lyzic zje ole inak ovocie ziadne,,ani dzus,,,,a ani to neskusam,,,ja mam 28 a tiez nejem ziadne ovocie a to od mala a zijem 🙂

zuzu1983
21. aug 2011

@tara
@inka070707
ja som na tom podobne. doteraz mi krásne papal na obed masovo-zeleninový príkrm. až sa mi za tou lyžičkou naťahoval a pekne otváral pusinku. 3 dni dozadu akoby seklo. vôbec mi to nechce papať, ked mu to dám do pusy, tak ho naťahuje. vôbec tomu nechápem. ☹ máme dva spodné zúbky, ale tie nám vyšli bez toho aby som o tom vedela. 🙂 tak ma to tiež hnevá, ked doteraz papal tak ukážkovo a zrazu úplný opak.

mia.k
1. sep 2011

@florecek ako to u vás dopadlo s tým papaním? My máme momentálne ten istý problém,ako popisuješ v tvojom príspevku a zaujímalo by ma,že či sa to časom spraví,alebo máš nejakú radu po tejto skúsenosti? Ďakujem.

florecek
5. sep 2011

no u nas sa to zlepsilo a o dost, takze naozaj treba vydrzat a amt trpezlivost s nasimi ratolestami 🙂 ale aby som to nezakrikla, tak si radsej poklepem po cele... tuk tuk...

diabliq6666
5. sep 2011

moja je na um a zacala som s prikrmami...najskor to bolo ok,ale zrazu zacala odmietat vsetko,co som jej dawala lyzickou...tak som urobila tyzden pauzu,bola len na mliecku a od zajtra zaciname zas so zeleninkou

mia.k
6. sep 2011

ja už skúšam dávať príkrmy dva týždne a stále bez úspechu. Ani ústa nechce otvoriť a ked sa mi podarí mu tam niečo šupnúť,tak to vypluje a začne revať. Už som mu to skúšala dávať aj medzi jedlom aj pred jedlom aj po jedle, ale bez úspechu. Ach jo.
@florecek a prosím ťa ty si skúšala stále dávať jesť príkrm pred pitím mlieka,alebo si zmenila taktiku?

gocrazy
8. sep 2011

Ahojte,

no viete ja sa cudujem nad nasou malou, starsi syn vypil mlieko za par minut uz v 2 mesiacoch cez liter denne, prikrm zvalil do tyzdna plnu davku a odvtedy papal vsetko krasne, hoci bol silny alergik a mal iba urcite potraviny dovolene, ale papal vzdy krasne a ukazkovo. Zato nasa druha krasavica ma privadza do vyvrtky kazdy bozi den. Od narodenia sa jedovala na prsniku, cely den bola na nom zavesena a nebola vobec napapana a tak som stratila mlieko do dvoch tyzdnov, zacali sme davat umele mlieko a to bola dalsia tragedia, lebo vsak nevedela pit z flasky, trvalo par tyzdnov kym sme vystriedali par druhov, ale zeby nejaka slava nastala, ked sa naucila pit z flasky sa neda povedat. Doteraz hoci ma pat mesiacov, je jej denna davka 120 ml. zacala som davat prikrmy ale to uz je na porazenie, co ona dokaze urobit, ten prikrm je vsade, len nie v jej pusinke. odmieta mi co i len otvorit pusinku a ked ju kadejako zabavam a ona otvori pusinku, ze sa zasmeje tak jej to tam supnem, na co sa velmi rozplace a prehltne to len ked sa zacne uz tym dusit a zacne ju napinat. Skusala som zmenit zeleninu, aj maso som uz dala, aj kasu nemliecnu, aj presnedavku, nic nezabera. baby ja som zufala, ona vypije tak denne 600 ml mlieka, prikrm nula bodov a a pritom vazi 7360 g. ked sa doktorke stazujem, ze priserne papa, tak ma odbije, ze co sa stazujem, ved krasne pribera, prospieva....najnovsie posledne dva dni, ked ju ukladam do lehatka ze ju idem nakrmit a davam jej podbradnik, tak uz preventivne spusti plac, lebo vie, ze ju idem krmit lyzickou a to sa mi ju uz vobec nepodari upokojit. a tiez som skusala prikrm ked bola hladna, ked bola unavena aj vyspinkana a nic....ja ani neverim, ze sa to casom zlepsi...spravila som aj prestavku tyzden ale ziadna zmena....co mam robit, lebo mi fakt dochadza trpezlivost

gocrazy
8. sep 2011

A este som aj lyzicky zmenila asi tri druhy....a nic. myslite ze by bolo vhodne skusit jej tu kasu a aj zeleninovu polievku podat cez flasku s vacsim cumlom? neskusali ste to niektora? moj muz je proti, ze potom ju budeme tazko oducat od flasky...

evaviki
8. sep 2011

@gocrazy ak prospieva, tak to moc neries.. moze citi, ze ti na tom zalezi a naschval nepapa.. nechaj jej taky tyzden, kludne aj dva oddych a davaj iba mlieko.. potom skus znova.. pripadne skus, aby ju krmil niekto iny, komu je jedno, ci bude alebo nebude papat..

gocrazy
8. sep 2011

@evaviki asi mas pravdu, necham jej zas prestavku, ale doktorke o tom nepoviem, lebo ta ma hresi, ze uz mala davno jest prikrmy, ked nie je kojena....aspon sa trosku upokojime, ukludnime a uvidime....muz sa mi smeje, ze co stresujem, vsak ona pride na to, co je chutne...

evaviki
8. sep 2011

@gocrazy aj nekojene deti by mali papat prikrmy od 5teho mesiaca.. takze v pohode, mesiac navyse nevadi 🙂) Nas Sebik mal napr. obdobie, kedy odmietal akekolvek varene jedlo (cca 4 mesiace dozadu), no bola som na nervy.. poradili mi vykaslat sa na to a nejaku dobu mu nedavat nic varene.. po dvoch tyzdnoch ho to preslo a jedol normalne 🙂

gocrazy
9. sep 2011

@evaviki tak dnes sme zacali bez prikrmov, uvidime par dni, tyzden dva, potom skusim znovu, ohlasim sa, ako som pochodila...zatial diky...

gabinka1012
16. sep 2011

Ahojky,už jsem tu dlouho nebyla,a ani se od té doby toho moc nezměnilo.Nikolce už je 17 měsíců.Ovoce ani zeleninu do ted nechce.Zeleninu jedině vařenou.Z ovoce si tak 2x kousne banánu.Pečivo jakékoliv taky nechce jen ty kukuřičné křupky.Váha taky nic moc přibírá hlemýždí rychlostí 8,7 kg.Máme za sebou několik vyšetření protože šla z váhou dolů,nakonec se umoudřila a papat začala.Jinak veškerá vyšetření,sono,odběry,gastro vše bylo v pořádku.Závěr je asi takový že to není žádný velký jedlík a asi zní nikdy žádný nebude.
A co vaše dětičky a trápení s papáním už je to lepší?

stolwerkas
19. sep 2011

@gocrazy ako napredujete? som zvedava, lebo ja mam teraz 8mes drobca a ten mi nechce papat absolutne nic. Sme kojeni, od cca 6mes som zacala ako knizky kazu s prikrmami, ale maly nechce nic - najprv sme po lyzicke, ale ked prisiel na to, ze mu to nechuti, napinalo ho, tak sa mi zatal a nechcel ani pusinku otvorit. Tak som mu dala pauzu, skusili sme znova po tyzdni a vysledok rovnaky. Tak som zacala spekulovat - kupene aj domace, ovocne aj zeleninove prikrmy, pomiesala som mu to s MM, dokonca som mu to asi tyzden davala z flasky - odstriekala som si mlieko a do toho pridala 1-2 lyzicky ovocnej alebo zeleninovej vyzivy. Nakoniec mi to pil, ale vzdy som ho musela nechat trochu vyhladovat a vyzurit, ale nakoniec pochopil, ze prsnik bude, ked vypije, co je vo flaske. Asi po tyzdni sa ale zatal a odvtedy hned, ako zbada flasku chyti ho amok a ani nahodou z nej nechce. Lyzicku akonahle zbada, pusa na tri zamky. Teraz sme mali zase pauzu 2 tyzdne som ho len kojila, ale zda sa, ze uz je chalan mudry, vobec nepomohlo, zostala pusinka na 3 zamky, neotvori mi ju a ja som sa rozhodla ho nenutit, akurat co sa mi zda, ze ma z toho este vacsi blok a nechce ani len ochutnat. Inak zubky este nemame ziadne, ale ani nevyzeraju, ze by isli...no a ked som sa pytala doktorky, tak rada ziadna, vraj take dietko, co nechce jest nemaju, takze este vacsia depka ma chytila 🙂 Zaver - kocky ak mate nejaku super radu - beriem vsetkymi desiatimi, lebo maly sice vyzera byt ok, ale uz by naozaj mal papat... :(

sawmy
19. sep 2011

Tak my to mame taky tak nas Liam na skoro vsecko jidlo prdi teda co ma rad je rohlik ale rohlikem ho krmit porad nemuzu ,ze jo 😀 jinak rano ma rohlik syr pak odpoledne tak lzicku prikrmu odpoledne kolecko bananu ale ten si rozetre po obliceji a nechce tak mu dam rohlik ten rozdroli a pak nechce no a vecere uff nasilim 2lzicky . ☹

gocrazy
19. sep 2011

@stolwerkas ahoj, teda ja to nechcem zakriknut, ale po tom co som pisala sem do temy, som par dni nechala malej pokoj,potom som to skusila zas, a opat ziadny uspech,....potom mi ale svagrina poradila a to u nas zacina celkom zaberat....ja som malej vzdy naplnila lyzicku plnu, nie kopcom, ale aby bola plna a taku som jej davala do pusinky, ale svagrina mi povedala, ze ona to nevie prehltnut, musi sa to naucit, preto mi to vypluva, lebo v jej pusinke je toho vela a ona nevie co s tym, tak som zmenila lyzicku, kupila som hotove hipp prve prikrmy zeleninove , namocim do nich len hrot tej lyzicky, poviem jej sofia ham, ona otvori pusinku a ja jej to tam len na zaciatok vlozim, ona si to tak akosi s hornou perou zotrie a kuka na mna, lebo ja tapkam pusinkou akoze papam a ona sa snazi opakovat.prestala som ju zabavat kadejakymi pesnickami, hrackami aby som odputala jej pozornost, jednoducho len hovorim stale ako krasne papa zeleninku a usmievam sa... papame tak sice len tri dni a uplne minimum, ale v klude, bez kriku,stresu a ona sa uci prehltat.... 😀 uvidime mozno za par dni zvacsime mnozstvo a ked to uz bude solidna porcia, tak zacnem varit sama z domacich surovin, lebo akosi som proti tym kupovanym, ale aspon podla nich odhadnem tu hustotu, lebo predtym som jej to tusim robila velmi riedke....no ved uvidime, ci sa konecne rozbehneme s prikrmami....ozvem sa a tebe drzim palce, nech prides na nejaky ten grif, ktorym maleho "ukecas" na prikrmy....clovek by fakt neveril, ze moje dieta moze mat problemy s jedenim, ked cela nasa rodina zboznuje jedlo a plne bruska... 😵

ankava
19. sep 2011

@stolwerkas ahoj my jsme na tom úplně podobně, malé bude devět měsíců a je to čím dál tím větší boj, taky jsem začala podle knížky v šesti měsících zeleninkou a měsíc jsem do ní nedostala ani lžičku, pusa na zámek, mávání ručičkama a hlavou dělala nenene.... po měsíci jsem jí zkusila sladkou přesnídávku a taky nic, až pak začala jíst jednu jedinou hruškovou a pak začala trochu kaše a jogurtu, ale minimální porce. Syrové ovoce, maso a zeleninu absolutně odmítá. To dostává hysteráky. Některé dny do ní něco dostanu a jsou dny, kdy neotevře pusu a chce se jenom kojit. Jíme zásadně bez bryndáku, protože ten když vidí, tak má záchvat, a taky líp jí, když jsme třeba venku v kočárku... Poslední dobou těch dnů, kdy příkrm odmítá, je zase víc. Já mám pocit, že má malá strach, že kdyby jedla, tak by přišla o to prso 🙂
Když jsem to říkala doktorce, tak mi řekla, že se nemám nervovat, pořád jí něco nabízet a když nechce, tak jí klidně nakojit, že se to jednou zlomí. No jsem moc zvědavá, kdy.
Momentálně to praktikuji tak, že mám pořád po ruce nějaké jídlo a když je příležitost, tak jí něco strčím do pusinky. Taky už jí nabízím chleba s lučinou, vánočku, zakysanou smetanu... no prostě všechno o čem si myslím, že by jí to nemuselo uškodit a něčemu by přišla na chuť. Zatím tedy žádné velké úspěchy neslavíme.
Jediné, co jí s chutí jsou kukuřičné tyčinky a občas piškot.
Já už jsem z toho unavená, i přesto, že malá dobře prospívá a to mléko jí asi stačí, ale když vidím ty dětičky, co se pořád něčím s radostí cpou, tak bych plakala.
Doufám, že ten zlom už není daleko.
Přeju, ať se taky brzy rozjíte 🙂

stolwerkas
20. sep 2011

@gocrazy super, dakujem za tip, toto ma priznam sa nenapadlo s tymi malymi sustami, ale nieco na tom mozno bude - vysvetlilo by to, preco mi maly jeden den krasne otvoril papulku na bananik a druhy den ho uz natahovalo - mozno som v navale nadsenia bez toho, aby som si to uvedomila mu dala vacsie susta a jeho to odradilo - urcite vyskusame 🙂 a inak ked hovoris, ze si malu prestala zabavat - som rada, ze si to spomenula, tiez pocuvam, ako treba dieta zabavit, odputat pozornost, ale priznam sa, ze na to jednak nemam asi dost trpezlivosti a jednak sa mi to prilis nepaci - chcem predsa, aby si maly zvykol, ze ked sa papa, tak sa papa, aby nesedel pri stole hodinu a bavkal sa, ale aby sa naucil na rezim...aj ked samozrejme skusam vsetko 🙂 a absolutny suhlas aj s tymi vyzivami - tiez som chcela davat domace, mame zeleninku zo zahradky- cistu, ziadna chemia, ale v ramci skusania vyhravaju asi kupne, navyse ja to nikdy tak dohladka perfektne nerozmixujem...tak drzime palceky, aby sa sofinka rozpapkala 🙂