Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

nnell25
17. nov 2010

@ivana2301 waw obdivujem ta ze to zvladas tak dlho...a preco nekojis normalne ale odsavas?no ja neviem teraz kolko vazi maly do poradne ideme az o mesiac a zda sa mi ze ich vaha vazi inak ako nasa doma tak neviem ktorej mam vlastne verit...moj maly si na jedlo moc ani nespomenie keby sme akoze nejedli v urcitych hodinach tak si ani nespomenie ze by mal jest...a dozvie kolko si aj mojho mliecka vypije...ja sa len bojim aby priberal....ja som teraz este vyskusala podavat mu ten obed velkou lyzicou akou jeme my a par lyziciek donho dostanem ale iba naozaj par. Mozno sa to trosku zmeni ked budeme moct trosicka prisolit...ak najdem fintu ako zacne papat dam ti vediet 🙂

ivana2301
17. nov 2010

@nnell25 😀 😀 aj mi papáme veľkou lyžičkou a papáme kadeakými lyžkami ale vôbec to nepomáha zeleným,i žltými červenými antikorovými,plechovými 😀 😀 😀 ...Vieš ja som to už vzdala robyť osobitne jedenie malej...Noo s časti urobým ale vačšinou aj tak lyžičku namáčam do normálnej osolenej polievky...Alebo fašírku alebo mixovaný rezen...no skúšam kadečo a 😢 Ináč ako keby si hovorila o mojej Natalke..Tá si tiež na jedlo nespomenie len tak....tiež papáme v určitých hodinách...Na jedno jedenie mi zje tak 110ml,120,130,90...ako kedy ..no a večer pred spaním tak aj 180ml..160ml..a papá ešte raz v noci....presne cítim čo aj ty...že aby mi priberala...mám strach....Čo by som dala za to aby mi moje dieťa jedlo...Ale zase na druhej strane je to veľmi dobré babatko až na to jedenie...Aj ja malú doma vážim každý týžden a zistujem či priberá 😉 ..Tento problém som riešila aj s niekoľkými laktačnými poradkynami..Povedali že toje v poriadku že v mm mliečku máajú babatka všetko čo potrebujú--ale treba stále ponúkať a ponúkať...Noo a z toho dôvodu odsávam..že malá mala v3 mesiaci silné koliky odmietala jesť..a ja neskúsená prvorodička som sa priklonila ku fľaši a už mi potom nechcela chytiť cicík...(kde som ja mala vtedy rozum noo neviem..No lenže ja mudra od nikoho som si nedala poradiť a dopadlo to takto...ale čo už už som si zvykla 😉 Ozik..Adamko ti už povie mama..Noo tá naša ani za ten svet 😀 😀

nnell25
18. nov 2010

@ivana2301 na to jedno jedenie co si pisala to si myslela mlieka?lebo to neviem kolko spapa a vlastne ani to ovocie nevazim ale vzdy mu spravim jeden mensi banan s polovickou jablka a to niekedy spapa cele a niekedy len polovicu a podobne...no obed ani za svet...vcera som mu spravila spenat so zltkom a zasa presli donho len asi tri lyzicky a na druhy krat tiez asi tri lyzicky tak som mu potom dala na chlebik trosicku masla a nakrajala na kocky a tak dala na tanieri a spapal asi polku krajca...a ty uz davas jogurty?lebo mne doktorka povedala ze az od jedneho roka ked je kojeny...a co inak varis pre malu?a varis este v dojcenskej vode?ja som tiez neskusena prvorodicka a aj malu blbost si musim vzdy vsetko zistovat...s tym tvojim odsavanim ta aj tak obdivujem ine mamicky by sa na to vykaslali a davali umele...a maly mi povie mama teda neviem ci je to myslele ze naozaj si vie priradit ze ja som ta mama ale rozprava si to....a vie dat papa, ukazat aky bude velky, poslat pusinku a ukazat zuby (ma ich 8)...takze myslim ze vsetko je v poriadku mame este taky problem so zaspavanim a nocne budenie je este casto ale je to iba o tom ze sa chce pomojkat...inak je zivy az moc nestihame za nim
a vy co viete?

ivana2301
18. nov 2010

@nnell25 ahoj, Natalka vie zakývať,ukázať aká je veľká,ukázať kde je lampa aj pavuka na stene ukáže 😀 😀 .Ukáže kde má bábika očko..sem tam povie bába..Je to sranda..že nás aj napodobnuje že ked kašleme alebo čo..tak aj ona sa snaží na silu kašľať....alebo smiať..je to komické.. 😀 Ja jej stále vštepujem nech povie mama a ona stále krúti hlavou že nie- nie....a takisto ked začíname jesť napr obed a zbadá že to nie je mlieko už aj krúti hlavou že niee...Ona stále reční..kríčí.. ale není jej rozumieť... 😅 No to aj naša je žívá..som povedala že je z divých vajec vyliahnutá 😀 Stále len chce chodiť a chodiť..( samozrejme s našou pomocou)stále ma prelieza a prebaliť ju je umenie...Jééj tebe spapal aspon pol krajca-to je supeer..A že Ti spapá aj bananik s jablčkom..mne fakt doslova spapá max 3 lyž..viac nie ☹ Noo varím kadečo zeleninku so zajačikom, špenát, sviečkovú(ale takú detskú)noo kadečo...privarky kadeaké...Radšej ma polievočky ako také husté pyré...už sa snažili aj starkovci malej variť-ale neúspešne..Ja som skúšala aj kupované veci asi od všetkých výrobcov,ale všetko odmieta....Ja viem,že na jogurty majú ešte čas..ale ja skúšam fakt všetko..Ano ja som myslela že na jedno jedenie mi zje napr.100ml môjho mliečka...Ja ked dám malej napr rohlík..tak čo si odryzne tak všetko vypľuje...Natalka má7 zúbkov a v noci je raz hore-raz papá..Máš pravdu,deti sú teraz v takom období že potrebujú maminkinu náruč kedykoľvek aj v noci..Natalka zaspáva v postielke ale ked papá vnoci tak už s nami spí v posteli... 😀 😀 je to strašná lizna a rada sa stíska bočkáva...Budem rada,ked si sem tam takto popíšeme - môžme aj cez internú poštu..držkajte sa

natalise
12. feb 2011

ahojte, maminy!
potrebujem poradit, ako na moju sibalku. prikrmy papame uz druhy mesiac a teraz mame zavadzat kasu vecer. zeleninku, masko, ovocie...vsetko spapa, no kasu ani za svet. vyskusala som viacero, no nic. viete mi poradit, ako by som mohla do nej kasu dostat? dakujem🙂))

cicimon
12. feb 2011

@natalise preco "mate" zavadzat kasu na vecer? ked prikrmujete len druhy mesiac, uplne staci obed a olovrant alebo desiata

beruska24.9.
12. feb 2011

@natalise - tak kaši nedávej. Malá ji také odmítala, tak jsem ji prostě nedávala. Je jí 16m. a sní max. br.kaši 😀 jinou prostě nee.

natalise
12. feb 2011

@beruska24.9. a co si jej davala namiesto vecere?

cicimon
12. feb 2011

@natalise a nemoze mat namiesto vecere mlieko?

beruska24.9.
12. feb 2011

@natalise - my začínali s příkrmy poněkud dříve. Od 5.m. zelenina, od 6m. ovoce, tuším od 6,5m. přidat k zelenině maso. Těstoviny, jáhly apod. jsem začala dávat někdy kolem 8.m. Jogurty, protože malá měla HA mlíčko, jsem začala zkoušet až přibližně v 10,5m.
Takže na večeři měla buď obdobu oběda, ale bez masa, nebo nějaké ovoce či ovocnou přesnídávku.
A nebo bys mohla zkusit bílý jogurt (příp. ochucený ovocem či přesnídávkou), protože ten se může dávat od 8.m. Tedy alespoň tak jsme to tu tenkrát řešili a některé maminky dávali dokonce i dříve. Prostě zkus najít něco, co bude vyhovovat Tobě i dítku.

beruska24.9.
12. feb 2011

@cicimon - určitě i to může mít. Jen některým dítkům to nestačí. Však se může dát nějaké jídlo na dřívější večeři (třeba 2h. před spaním) a pak před spaním mléko.

cicimon
12. feb 2011

@beruska24.9. moja ma kasu okolo 17tej a potom pred spanim este MM... ale ona ma tu kasu ako olovrant zatial

beruska24.9.
12. feb 2011

@cicimon - tak nějak jsem to myslela, jen jsem napsala dřívější večeři 😉
Naše má zase většinou pozdní oběd - až po denním spánku, takže někdy kolem 15h. (před spaním toho moc nesní a ještě si cucne trošku sunaru) a na večeři kolem 18.30h. má buď jogurt nebo pečivo s něčím a pak před uložením do postýlky po koupání v cca 19.45-20h. ještě trochu sunaru. No a mezitím něco malého, např. ovoce nebo piškoty, když se přihlásí, že něco chce.
Ono se to stále mění tak jak se dítko vyvíjí a roste. U nás to je takhle poslední dobou, jinak jsem to také pořád upravovala, aby to vyhovovalo mně i malé. Jen večerní koupání a spaní zůstává přibližně stejně, zbytek se ´´vyvíjí´´ 😀

miska212
24. mar 2011

ahojte... prosim poradte mi... rocny syn mi uplne odmieta zeleninove aj masovo zeleninove prikrmy... s ovocim nema problem, ale z toho nevyzije.. ako ho to naucit??? uz som skusala vsetko... aj do zeleniny domiesat ovocie.. a hned si to vsimol ☹

sante81
24. mar 2011

@miska212 miška ja som mala rovnaky problém so synom, odmietal jesť našu stravu skoro do jedného roka, skušala som všetko, mixovať, pučiť, nechať ho jesť samého, dokonca nechať ho vyhladovať, ale nepomohlo nič, bol naučeny jesť len svoju polievku mixovanu a tak som obmienala druhy zeleniny. Doktorka mi povedala, že deti maju právo do 3 rokov vyberať si čo chcu jesť a čo im chutí. ale časom, ked som to prestala riešiť, začal sám od seba jesť pomaly všetko, spoznávať nové chute, takže jediné čo ti môžem poradiť, je len trpezlivosť. dnes mi maly jedol granadír, jedáva už všetky druhy polievok, takže daj malému len čas a on sám pride na to, čo ako chutí. držím palce 😉

miska212
25. mar 2011

@sante81 dakujem 🙂 moj maly ma uz rok.. s prikrmami sme zacinali neskoro.. teraz som rada, ze zje aspon tu vyzivu a mlieko... vcera prekvapil a dostala som do neho aj kasu na vecer.. tak snad raz zje aj zeleniu...

gabinka1012
25. mar 2011

Ahoj a přeji hezký večer 🙂 potřebovala bych radu.
mám 10 měsíční holčičku,která mi nechce jíst ovoce,ani přesnídávky.Už mi došli nápady co jí dávat ke svačině.Kromě masozeleninových příkrmů které má k obědu,sní bílí jogurt a kukuřičné pečivo.K večeři jedině obilnou nebo rýžovou kaši.A samozřejmě mlíčko,to by mohla mít pořád.Pročetla jsem spoustu článku ale všude píši pořád jen ovoce,když ho nechce tak co jí mám dát 😅

berenika39
25. mar 2011

@gabinka1012 ahoj, chvíli to nech plavat. dva,tři týdny. u těch malých se chutě mění, možná jak jí to pořád zkoušíš dávat, odrazuje jíto. neboj, péokud jí všechno ostatní - zeleninu,maso,kaše + mléko, nebude jí nic chybět.....zkus to za nějaký čas a tčeba budeš překvapená.

gabinka1012
26. mar 2011

Dobré ráno,
@berenika39 děkuji za názor.Když já už to zkuším od jejích 6 měsíců a pořád to nechce.A se zeleninou taky žádná sláva,jak to není s masem tak to nechce.Jako kdyby měla nějaký radar,Ani to neochutná a ví že je to ovoce 🙂

u2jana
26. mar 2011

@gabinka1012
ahoj, moja dcera bola taka ista, ovocie proste odmietala v akej kolkovek forme. ziadne triky na nu nezaberali. Pediatricka mi odporucila davat jej C-vitamin. Po roku sme jej obcas davali dzusik, take tie kvalitne od Hipp, alebo Hami a tie napodiv pila.
Ovocnu vyzivku, zacala jest az pred nedavnom :D no zazrak nad zazraky.
ale kusok jablka, alebo banana do ruky u nas stale nehrozi...
chce to fakt len cas a pevne nervy.
drzim palce

sante81
28. mar 2011

@gabinka1012 ahoj, ja som mala podobny problém s polievkami, a s hlavnym jedlom, s prikrmami som začala od ukončeneho 5teho mesiaca a naštastie ovocie a zeleninu mal rád, ale ked som chcela prejsť na nasu stravu, a variť pre všetkých tak to bol problém. trvalo skoro 8mes aby som ho presvedčila, že aj ostatné jedlá su dobré a nemusím už vymýšlať variantu a, alebo variantu b, ked nechcel to čo bolo navarené. Takže môžem poradiť len trpezlivosť a čas, možno som robila chybu v tom, že som ho nukala stále, a tym som ho aj odrádzala, napr do dnes mi maly nechce jedávať v stoličke a ani za stolom, ale papavame pred televízorom, nie som na to pyšna ,ale čím viac budem nutiť dieťa robiť to čo nechce, tym menej to bude uspešné. tak držíme palec, a možno jedna malá rada, ked malému dám do ručky lyžičku, tak už vie že sa ide papať, a teší sa.

sante81
28. mar 2011

@miska212 Miška, ja som s prikrmami začala práveže o mesiac skôr, na odporučenie lekárky, lebo malému moje mlieko nestačilo, a kedže mu zubky išli už od 3mes, v 13. mal už vonku 16 zubkov, tak sa mi v noci budil na mlieko aj každu hodinu a bolo to fakt o držku. teraz ma už rok a pol, a vstavam na sunar stále, tým chcem povedať to, že mi mlieko vypije aj vyše pol litra denne a poznám niekolko mamičiek, ktorym deti pili mlieko aj miesto príkrmov. Ja už pri druhom dieťati budem vedieť, že už od 8mes budem podávať miesto mixovanej stravy len pučenu, lebo drobcovi sa nechcelo prežuvať a mala som s krmením problémy. Ked sme boli chorí, nechcel papať asi týžden, doktorka mu predpísala probiotika a bral ich mesiac, potom sa rozjedol a niekedy bolo tažké uveriť, že zjedol aj dvojitu porciu 🙂

miska212
28. mar 2011

@sante81 tak maly ma dnes prekapil 🙂 zjedol 50ml zeleninovo-maskovej polievky 🙂 zjedol to vsak az po tom, ako som mu tam dala malilinku stipku soli... to uz dietatko po roku moze, vsak? ja davam malemu mixovanu stravu, lebo popucenu mi nechce ☹ je to tazke prejst z mixovaneho na kusky? drobcovi davam do ruky piskotu... obzuzle ju a ked sa mu podari kusok odhryznut, tak ho hned vypluje...
a ak sa mozem spytat- kolko ma tvoj drobec?

00matula
28. mar 2011

Ahojte mamičky, tak pridám aj ja pár skúseností... Ja moju malú prikrmujem ešte len niečo vyše mesiaca, a tiež mám občas pocit, že to do nej nejde.. Mne detská sestra na otázku ako mám začať s príkrmami- ukončený 6mes vážila 10,2kg - som dostala odpoveď: Začneme polievkami, žiadne mixovanie- to jedlo mixovaním úplne mení chuť, skrátka 2-3druhy zeleninky, kúsok hyd.mäska- mäsko nadrobno posekať a zeleninku popučiť vidličkou, aby sa deti naučili papať. Nemám vraj dávať ani kaše-asi preto, že je ako buchtička 🙂 Poviem vám pravdu, občas som bola už zúfalá. Malá mi to nechcela, nevedela to spapať, tak sem tam som pomixovala...asi po 2týždňoch mi začala pekne papať, síce spapá máličko cca 70g potom už nechce-musím dokojiť..No jedlo jej musím dochutiť troškou vegety- bez gluatamanu . Teraz mi pekne vie spapať už aj kôrku z chleba a na svete lúbi chrúmať kukuričné chrumky-nesolené 🙂 a pečivko 😀 Skúsila som aj kašu...no horor- od tej doby sa mi odvracia pri každej lyžičke aj fľaši s čajíkom. ☹
Ovocie mi papá v surovom stave- najskôr som dávala kúsok jablčka,aby cuckala šťavičku, neskôr keď sa jej podarilo odkusnúť tak aby sa nezadrhla, tak som jej začala strúhať na jemnom umelom strúhadle- najskôr jabko, potom hrušku, potom banánik popučený a teraz kombinujem- jabko-banán, hruška-banán, raz do týždňa detskú výživku.Od bud.týždňa skúsim hrozno.
Nedávam žiadne piškóty, kúpila som jej sunárek sušienky-ale tie som zjedla ja 🙂 jej som dala asi len 4ks 😀 😀

00matula
28. mar 2011

@00matula oprava- nezje 70g ale max 40g

sante81
29. mar 2011

@miska212 Miška , môj drobec ma rok a pol a ja som soliť začala okolo roka, inak papa všetko ochutené, z mixovaného môžeš postupne prechádzať na kusky, niečo pomixuj a ostatné nechaj na malé kusky, môj aj tak vačšinu prehltol, čo som zistila podla obsahu plienky (: do ruky mu dávam banán, alebo kusok chleba, rohlík, piškotu, vačšinou poobede medzi olovrantom a večerou, lebo inak sa naje piškot a potom nechce večerať. a na večeru do teraz papa krupicu alebo tie kašičky od NEstle, niekedy zje moju večeru, cely chleba, bez kôrky, takže ako aj nám dospelým niekedy nechutí to čo je v chladničke, tak isto je to aj pri detoch.

gabinka1012
29. mar 2011

Ahoj holky,děkuji za názory a rady.Aspon vím že nejsme jediný co s tím mají problém 🙂
Včera jsem byla s malou na 10 měsíční a doktorce se nelíbilo že moc nepřibírá.Od prosince přibrala jenom 500g tak že mám necelých 7500g.Ale mě nepřijde že by jí něco chybělo,je sice drobnější,teprve nedavno začala nosit vel 68 a kalhoty nosí pořád 62. 😅 Podle mudr. by měla vypít 180 a 210ml mléka,ona vypije jen 120 a když to do ní nacpu tak se mi akorád tak poblinká. 😒 Řekla mi že jí mám dávat vědší porce nebo častěji ale jí se to řekne když to nesní tak co mám podle ní asi tak dělat.
Nevíte jaká je asi tak průměrná váha 10 měsíčního dítka?začínám s toho být nějaká zoufalá,byla jsem tak ráda že začala pěkně papkat,až na to ovoce a pak mi tohle řekne doktorka. 😒

cicimon
29. mar 2011

@gabinka1012 moja ma skoro rok a nema ani 7,5kg a nic jej nie je... proste je to decko co vela nezje, na obed max 100g, olovrant kasa tak 150-200 a proste male davky... A nemyslim si, ze ked budes davat castejsie a vela ze bude jest.. min u nas to nefunguje,,, proste ked dieta nechce abo si povie ze ma dost tak jest nebude... Niekedy clovek rozum stoji nad tym, co tie dr. hovoria..

gabinka1012
29. mar 2011

@cicimon hnedka jsem klidnější,doktorka mě s tím tak vystrašila že já s toho měla málem depku.Já jsem jí to řekla hned že proč to do ní mám cpát když jí nic nechybí a podvýživeně rozhodně nevypadá.Ale člověku to přesto nedá a přemýšlí nad tím 😅

cicimon
29. mar 2011

@gabinka1012 a zas aj ked jej spravis vacsiu porciu... nasilu to do nej nenatlacis, tak akurat co vyhodis... a zas 500g prirastok nie je tak malo