Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

dagina
16. okt 2009

Ahojky.
Malé je přes 9 měsíců, nedávno se jí vyklubal první zub a od té doby dost mizerně jí, dá se říct, že je pouze na mléku . Jen oběd sní celkem dobře, ale ovoce/přesnídávky neeeee. Už jsem kojila cca 4x za den a teď kojím zase až 8x ... . Se snad znovu naplno rozkojím ... . Nevím, co jí mám zkusit dát..., no nechce nic..., občas si veme křupku...., ale to ji moc nezasytí. Měla jste některá také takovou zkušenost s růstem zubů v tomto věku a jak jste to řešily s jídlem??? Že bych ji převedla na UM jsem ani neuvažovala, navíc by to asi nic neřešilo. Moc díky za radu.

noricka
16. okt 2009

teri,moja staršia dcerka tiež papala prvé mesiace,t.j. 6-9 mes., z flašky a potom som jej dala kupovaný príkrm a ten jej chutil z lyžičky,dovtedy všetko z flašky,aj detsku výživu,polievky a pod. Ale teraz mám horší problém s mojim mladším synom,ten odmieta všetko lyžičkou a aj z flašky...doteraz je len kojený.So vzpieraním a plačom skušame papat každy den lyžičkou kašišky,ale 0 bodov...som z toho zufala,vobec sa to nelepší ☹

teri3
16. okt 2009

noricka, ja som tiež drobcovi už skúšala kadečo, aj varené, aj kupované, aj slané, aj sladké - ale len po troche...asi nepomôže nič, len asi tak za vagón trpezlivosti, lebo deťúrence vedia, že mamičky sú z niečoho na nervy 😝 😀 . Hovorím si, že snáď v 10-tich rokoch nebude len cuckať z fľašky a teda ten Tvoj len z cicika. Aspoň že Ti to mliečko papá, lebo mne jednu dobu nechcel ani to a o tekutinách ani nehovorím. Takže koooopec trpezlivosti prajem, raz sa rozpapajú 😉

markchina
17. okt 2009

Nazdar holky, resim podobny problem. Uz jsme meli 8.mes a zatim to s prikrmy neni vubec dobry. Nekdy se zadari a par lzicek si da, ale vetsinou ma sevrene rtiky a obraci hlavu na stranu, takze nemozne neco do nej vpravit. Nekdy se vazne zadari a chvili pekne otvira pusinku, ale to byva hodne vyjimecne, spis ne ☹ .
Se zeleninou to je nejhorsi a to jsem davala kupovanou, domaci, prislazenou...proste bez uspechu.
Nejlip jsme na tom s kasi, kterou davam vecer, tu basti nejlip, ale stejne nespi celou noc a budi se s placem. Uz nevim, jestli ho boli zouky nebo brisko nebo rve hlady.
Jedine, cim se uklidnuji, ze za chvili bude mit rok a cim bude starsi, tim se to bude zlepsovat 😉 .
Holky, mate nejaky dobry recept ze zeleninky, masa, co mimcum chutna?

markchina
17. okt 2009

noricka, ptala jsem se sveho pediatra, jestli to je veliky problem, kdyz nam prikrmy zatim moc nejedou a on, ze do konce 8.mes. staci pouze kojeni, to pry pokryje jeste naroky, ale zkouset prikrmovat mame. Pry do 1roku to nemam nejak resit a stresovat. Hlavne pry kojit a nepolevit ve zkouseni prikrmu, hlavne trpelivost.
Celkem me tim uklidnil, proto ti to pisu. Hledala jsem hodne taky na netu a rady odborniku zni stejne. Do roka to nejak nehrotit, coz vidim, ze mas jeste dost casu 😉 .
Jak vam ditka papaji jogurt? Mam zacit davat bily jogurt, neslazeny, ne smetanouvy, nejlepsi je pry tmave zelena aktvivie a olma bila klasik.

noricka
17. okt 2009

markchina,dakujem, si ma potešila,lebo stále na to myslím a velmi ma to trápi.Vidíš každy pediater je iný,moja ma už chcela poslat do nemocnice,že tam ho jest naučia... ☹ Ale aj ja si myslím,že sa to bude zlepšovat skor či neskor,čím bude starší. No idem do postele s kludnejším pocitom. 🙂

hanka0
19. okt 2009

Ahojte, tak som sa k odpisaniu dostala az teraz. Minuly tyzden som pisala ze nasa mala ma uz vyse devat mesiacov a odmieta vsetky prikrmy, obcas zje kasu... a v utorok sme boli v poradni. Dr ju odvazila a pribrali sme za tie dva mesiace pol kila. Tak mi celkom odlahlo, lebo dr mi povedala ze pribera pekne a ze jej asi zatial staci moje mlieko, preto odmieta vsetko ostatne..... Ale aj tak to je stale na nervy, ja uvarim a aj si to potom mozem zjest sama.... alebo kupim a detto. Tak uvidime, dufam, ze to bude coraz lepsie. Som sa pytala doktorky, ze ci jej nieco nechyba, ked nechce papat, a ona mi povedala, ze sa mam pestro stravovat ja a bude vsetko ok. tak ma trochu ukludnila.
Tak maminy, drzte sa, musime to vydrzat 🙂

meri
20. okt 2009

Hanka, tak to si ma ukludnila, moja malá odmieta všetko, zje tak max. 50g, chutí jej len MM. Aj mne dokotrka povedala, že asi mám mlieko kvalitné, lebo malá pekne pribrala, ale strašila ma, že ak nebude papat, skončí so sondou v žalúdku 😒 Doporučovala mi nedat prsník, ak nechce príkrm, ale to vydržím chvílu a po zúfalom plači podlahnem a predsa jej to mliečko dám. 😖

barbuc
23. okt 2009

Ahojte, mala ma 8 a pul mesice a zacala mi absolutne odmitat zeleninovy obed, sni jednu lzicku dokud nevi co to je a pak uz do ni nedostanu nic, sevre rtiky a proste odmita. Trva to uz asi mesic, drive jsem ji varila, sem tam stridala se sklenickou a bastila o sto sest, moc ji zelenina chutnala a nemela s ni zadny problem a najednou ze dne na den zacala odmitat. Tak jsem zkusila sklenicky, ty bastila asi tyden a zaclo to same. Uz jsem z toho zoufala, zkousela jsem ruzne druhy sklenicek, zeleniny, priloh, polivky, prisolit, zamichat trochu presnidavky, do flasky, do mlika, proste nic...pokazde to vyhazuji, jak je v tom zelenina, tak ji natahuje a vyplivuje to. Jinak ji vsechno ovoce atd. Zkousela jsem ji i nechat bez svaciny, ze bude mit vetsi hlad, ale ani tak nic nesnedla. Nevim co mam delat, mam strach, aby ji nechybely nejake vitaminy, nemate s tim nekdo zkusenost??? ☹

kamila2312
23. okt 2009

Ahoj barbuc - neporadím, jen se přidávám. U nás totéž jako přes kopírák. Synek má 11 měsíců a poslední měsíc postupně ubíral na masozeleninových příkrmech, až momentálně skoro přestal. Maximálně lžičku, dvě.... Dělala jsem, co ty a také jsem to nabízela v jinou dobu a na jiných místech - myslela jsem, že má odpor ke stoličce. Ale on jinak ovoce jí, docela odvážně si dal i chleba se sýrem - čili není to v tom, že to není sladké. Ale jak se objevím s masozeleninovým příkrmem, ani neochutná a hned se odvrací a otáčí a když nepřestávám, tak ječí a praští do lžičky, že mám dlouhé vedení. Ani nevím, jak bez ochutnání pozná, co to je - ale pozná to spolehlivě. Poradí někdo? Skončí to?

barbuc
23. okt 2009

kamila2312 - a jak to resis? Davas mliko místo obeda nebo neco jineho? Nerada bych se vracela k mliku, vzdyt uz je to pekne dlouho co ho ma na obed nahrazene 😒 Snad je to jen nejake obdobi 😖

berenika39
23. okt 2009

barbuc, můj první syn tohle předváděl taky,a přešlo to. nechápu proč,ale po osmém měsíci jedl všechno,kromě oběda 😝 😝 😝 . Pak se narodil druhý syn, po dvaceti letech,a jak přes kopírák - jen o něco pozdeji, před rokem. Prostě odmítal oběd.Dělala jsem to tentokrát tak, že jsem mu dávala v poledne to, co měl rád, jogurt, třeba kaši s ovocem, a po dlouhým odpoledním spaní, když měl hlad,dostal normální oběd. Tak nějak za tři týdny se to srovnalo, chce to jen trpělivost 😉 😉 😉

barbuc
24. okt 2009

berenika diky, tak treba je to jen nejake obdobi, doufam, ze se to spravi

berenika39
24. okt 2009

určitě, stačí aby je potom zaujalo jídlo s námi - u stolu, a je pohoda. Stejně jsem nikdy nepochopila, jak na přijdou na takový věci - nejíst oběd 😉 😉 😉

A jinak k tomu, aby malé něco chybělo ve výživě - to vůbec neřeš, tohle je jen drobný zádrhel, pokud jí aspon něco a pije a netrvá to dlouhý měsíce, nic se neděje.

kamila2312
26. okt 2009

Ahoj Berenika - díky za podporu - taky věřím, že se to seklepe v životě samo.... On to, co jí rád, jí s velkou chutí -takže to jsou asi opravdu jen jakési hrátky. Jak to pozoruju, vadí mu přítomnost masa v té směsi. Dávám mu to teď hodně řídké, prakticky polívkové, dávám do toho hodně durhů - třeba i cuketu, trochu brambory, hodně mrkve samozřejmě na přislazení. No a tohle tak trochu jí. maso je v tom taky (kuřecí, krůtí zatím), ale není to ta hlavní složka. No a i v poledne jsem dala trochu cucnout mlíčka, to je prostě u nás zatím klasika (UM - tak 80-100ml, co se dá dělat).

lehna
26. okt 2009

ahoj holky,
tak s tím teďka máme taky problém, asi týden mi nechce jíst oběd, dá si tak 4-5 lžiček a tím to končí. cokoliv uvařím,prostě neche. jen chce jíst to, co mám na talíři já.
a večer mi odmítá mlíko i kaši, tak neevím co mu mám dát na večeři místo kaše a mlíka. on mlíko nechce celý den, takže mlíko pije jen v noci, jednou někdy dvakrát.

keckemet
26. okt 2009

markchina:ahoj, prosim Te, nepamatujes si adresu s temi nazory odborniku, co jsi nasl ana netu ohledne prikrmu? diky

kamila2312
28. okt 2009

Ahoj - dneska jsem udělala objev! Jak jsem psala výše - všechny pokusy o oběd naprosto sabotovány. Bez ochutnání odmítal. Dneska zase a tak jsem si přinesla suchý rohlík na zajídání (jogurt je napříkld ochotný jíst se sušenkou...). No a suchý rohlík z roky bral. Tak jsem si donesla k němu žervé, že ho na ten rohlík budu mazat, aby přeci nejedl jen suchý rohlík. Žervé si dal a neprotestoval - přitom není ani sladké a do té doby ho měl prakticky jednou malinko na ochutnání. Takže chutí se nebojí.... Tak jsem ty kousky rohlíku mázla do masozeleninového příkrmu a podávala jsem mu to rukou jako vrabci do zobáčku. A vida - baštil, až mu za ušima lupalo, a to to nechtěl ani přiblížit. Takže to je odpor ke lžičce!! No to mě podržte - ale já jsem se divila, že odmítá jídlo byť jen ochutnat. Takže teď mám úkol dávat oběd nějak z ruky do huby, jak se říká, chachacha 😀 . Snad to bude platné i pro dny příští a zase se nějak dostaneme ke lžíci. Podotýkám, že sám si zatím do pusy nic dávat nehodlá (ne, že by měl problém d ručkama, ale on se prostě nechává obsloužit.....)Znáte to některá? Odmítání lžičky z ničehož nic a bez zjevného důvodu?????????

euffra
29. okt 2009

ahojte,
aj my patrime do tejto temy. moje dieta nepapa absolutne vobec nic okrem MM. mam ho stale strasne vela, tak jej to asi staci. ja som z toho uz nanervy, ze nic nepapa. kazdy den navarim, ponukam, skusala som vsetky triky, nic. ked uz sme zacali mat uspechg, ze spapala aspon 20ml, tak to bol obrovsky uspech a do toho vzdy nieco prislo, novy zub, nahladnutie, cestovanie, akakolvek zmena sposobila, ze sme zostali opat len na mlieku, nic ine. momentalne prekonava siestu chorobu a do toho zuby,takze opat nic, len kojim, cely den a celu noc. neviem, kedy zacne normalne papat. zistila som, ze skor do nej dostanem potravinu, ked ju ma sama v ruke, moze ju ohmatat a sama dat do ust. ale aj to su len miligramy, co ona zje. potom sa slasne prisaje k prsniku, oci prizmure, a akoby si pomysli, konecne jedlo.

ivuska23
29. okt 2009

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat. mám za 6 dní 4-měsíčního syna a částečně kojím a pak dávám sunar. Dávali jste už někdo takhle brzy třeba mrkvičku nebo něco jiného? Děkuji za odpověď Ivka

ivuska23
29. okt 2009

ivuska23 • 2d • Dnes v 16:42
Která pravidla porušuje: | Zruš
Ahojky,
chtěla jsem se zeptat. mám za 6 dní 4-měsíčního syna a částečně kojím a pak dávám sunar. Dávali jste už někdo takhle brzy třeba mrkvičku nebo něco jiného? Děkuji za odpověď Ivka

meri
29. okt 2009

euffra, u nás je to to isté, najnovšie zatne zuby a nedostanem do nej nič, ....až nakoniec si prso vyplače.
A čo ti na to hovorí doktorka? Mna moja straší...

noricka
30. okt 2009

ahoj meri,tak moja doktorka mi vravela,že nás pošle do nemocnice,... odvtedy jej už nevravím,že nechce nič jest,...pokial priberá,tak ani nemusí vediet. Jedine čo si dáva do ust je to čo si sam drži ako rožok a piškotky,ale toho je viacej okolo neho,tak hádam aj niečo zje,ale ostatne prikrmy nepusti do ust alebo požuje a vypluje ☹

anitrams
30. okt 2009

ivuska23_ našemu Míšovi jsou 4měs. a týden a po dohodě s dr. jsem už s mrkvičkou začla. Kojím tedy plně a říkala, že je to lepší, že přidávat UM. Ve středu jsme mu ji dali poprvé, to snědl cca 2 kávové lžičky. sice e na to nijak netvařil, ale v závěru si moji ruku s lžičkou přitahoval. Včera snědl ty lžičky 3 a poho, už se i smál. Tak uvidíme. Máme to ještě tý zkoušet, pak jdeme na 3. hexu, tak si prý povíme co dál. Ale každá dr. je jiná. Mojí kamarádce ta její napsala nutrilon a bylo.

hanka0
30. okt 2009

Euffra:
Ahoj, teeeda a ja som si myslela, ze po roku sa to samo vylepsi... My mame uz takmer 10 mes. a tiez nic okrem MM nepapame. kazdy den skusame, ale okrem rozku a kase nic nechce.......ani usta neotvori. To som dufala, ze uz to nebude dlho trvat, tak ma to uplne odrovnalo, ked som si precitala, ze tvoja malinka nechce nic a uz ma vyse roka. Uf, som zvedava, ako dlho to este bude trvat. Fakt je to na nervy, ked vidim ako vsetky deticky okolo, ktore su mladsie od nas spapaju vsetko co im maminy navaria a my nic, len sa na to pozerame a ked sa priblizi lyzicky, tak otocime hlavicku :( chce to este velku davku trpezlivosti...

ivuska23
30. okt 2009

Anitrams : Ahojky, děkuji Ti, mě taky řekli at dávám nutrilon. ale já jsem taky vyroslta na sunaru a moje holka taky. Doktorka mi přikázala přikrmovat, mám doma otesánka. Ale jsem nedočkavá a chtěla bych už začít něco dávat, tak nevím, jestli můžu.Doktorky se nemá cenu ptát, řekne, že ještě né a kámošky říkaj, že už dávali,tak jsem z toho celá paf.

lenka1smejka
30. okt 2009

noricka-nic si z toho nerob aj moja mala strajkuje a chce len kupovane a ovocie vobec,chutia jej len zeleninove presnidavky od hami.Moja mama je toho nazoru,ze jej to mam davat ale ja si myslim,ze to nema tolko vitaminov ako ked jej to urobim doma.Sice jej do toho pridavam maso alebo zltok ale to je asi tak vsetko co do nej dostanem a ked jej dam neaku ovocnu tak ju napina na vracanie

anitrams-tak to mas doma sikulku lebo ked sme mi zacinali s prvym jedlom tak mrkva bola vsade len v nej ziadna🙂

hanka0
30. okt 2009

euffra, este som sa chcela opytat a hovorila si to dr, ze ti nechce jest? a co ti povedala?
pozeram ze si z ba, odkial si? ja som z dubravky...

euffra
31. okt 2009

ahojte, doktorke som to vravela zakazdym ked sme mali preventivku. len povedala, ze kazdy den skusat a skusat, ona sa chyti. zatial ma dobre vysledky, je sikovna, v nicom nezaostava. jej to mm zatial staci, ja ho mam vela. moja mama ma dost podporuje, podla nej nemam robit paniku.
som z petrzalky

hanka0
3. nov 2009

euffra - jej, tak to je fajn, my sme na tom presne tak isto. Dr vravela, ze pokial pekne pribera a prospieva, tak jej asi papat nechyba a s tym skusanim detto. my sme boli odmalicka na tom totiz tak, ze malinka z mojho mlieka dost priberala....... ludia okolo nechapali, ze moze byt taka baculka z MM 🙂

moja sestra byva v petrzalke, tiez ma male babatko.......... na holicskej byva - obcas tam chodime