Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

elinka27
29. mar 2008

tak my sme dva dni po sebe spapali lyzickov 50ml zemiak+mrkva a maly sa pri tom na mna skeril a ani potom uz nepytal jest,dostal trosku cajika,ale asi za hodinu sa zobudil a vypil este mlieko,lebo bol hladny ale vypil o 40ml menej 😉

arabeska
autor
2. apr 2008

no co babule este sa trapite s papanim?
branus dnes spapal 6 lyzic zeleninky s ryzou,ale tak to plul no zase sme bojovali..ale aspon nieco zjedol a neplakal co je itez pokrok

elinka27
2. apr 2008

tak ja uz dokazem do neho dostat aj 70ml zeleniny,ale nesmie byt moc hladny, tak sa mu to snazim davat skor ako by mal zhruba jest,ale po chvili strati trpezlivost a zacne sa jedovat,ale uz mu davam za tym menej mlieka.Ale zatial si ho este vzdy vypyta.

flipinka
3. apr 2008

Mam 7-mesacnu dcerku. Prikrmujem uz 6 tyzdnov, ale zjedla mi najviac 3 lyzicky 😢 Ma to pomixovane uplne najemno, skusala som parkrat aj len popucit vidlickou, no nechcela to. Vyskusala som uz vsetku moznu zeleninu, co sa moze davat, osamote aj kombinacie. Skusila som uz aj maso, aj materske mlieko jej do toho davam. Ziadny uspech 😢
Myslite, ze by som mohla skusit ovocie? Ci mi potom uplne neodmietne zeleninu?

elinka27
4. apr 2008

flipinka, niekde som pocula ze ked das ovocie uz ti nemusi chciet tu zeleninu vobec.Asi by som jej to skusila dat do flasky aby spoznala tu chut a potom opat pokracovat lyzickou,u nas to pomohlo.

vladkaz1
4. apr 2008

Mne sa mala naucila pekne papkať lyžičkou a raz som sa ponahlala chcela som ukratit cas tak som jej zeleninku dala do flaše a spravila som velku chybu lebo potom mi uz nechcela papkat zasa s lyžičkou naco ze ked to moze cuckať.Teraz sa to zasa ucime.... 😝

flipinka
4. apr 2008

Ale ona je kojena, nechce z flase pit ani moje mlieko, takze tadialto cesta nevedie 🙄

vladkaz1
4. apr 2008

Hmm tak neviem ti poradit... skusala si sa opýtať lekarky?

flipinka
4. apr 2008

Ta mi povedala len, ze treba vytrvat, ze raz zacne jest. No mna to uz nebavi, nieco uvarim a kazdy den to vyhadzujem skoro cele 😢

vladkaz1
4. apr 2008

Tak to ti verim aj ja sa jedujem ked mi mala teraz trucuje ale treba len vytrvať 😉

silvia123
4. apr 2008

Ja keď som začala s príkrmami, tak som dávala kupované od Hami, alebo Hipp to bol, volá sa to prvá lyžička mrkva - tak tým sme začínali, v prvý deň som mu dala 3 lyžičky, ďalší deň 4 lyžičky a na tretí deň to dopapkal. Neohrievala som celý pohárik, vždy som si odobrala a zbytok dala hneď do chladničky, treba to však najneskôr do toho tretieho dňa minúť, nie dlhšie. To len toľko, že naozaj je dosť prácne stále malému vyvárať keď aj tak z toho nič nezje, takže zo začiatku som takto vystriedala rôzne zeleninky a teraz má už 6,5 mesiaca a spapká mi celý 190 g pohárik. Ale už mu varím aj domácu stravu - aj keď tá mu menej chutí ale napríklad keď mu spravím špenát -ten zbaští jedna radosť, alebo takú mrkvičku s mäskom. Hippky teraz kupujem aby mal ten jedálniček pestrejší, aby nebol jednoducho stále na kuracine, takto má jahnacie, králičie, hovädzie a iné mäská. Mala som pred pár týždňami veľký problém, že malý mi nechcel vôbec nič jesť, ale boli to zúbky, teraz sa to zase upravilo a je dobre a na tie kupované príkrmy nedám dopustiť, lebo cez to obdobie mi zjedol jedine tieto, s domácou stravou by som veru nepochodila.

manka76
4. apr 2008

prikrmujem od ukonceneho 4 mesiaca len na obed,plne kojim ale malej to nestaci.varena rozmixovana mrkvicka so zemiakom ,alebo uvarene rozmixovane jablcko zahustene ryzovou kasou (sunarka) a mala mi ide spapat aj lyzicku,ale prikrmovanie chce cas a trpezlivost 🙂

vesi
4. apr 2008

ked sa napapá, daj jej potom ešte mliečko. moja má 2 roky a ked sa naobeduje - ato zje ozaj veľa, potom to dorazí ešte mliekom 🙂

manka76
4. apr 2008

ved hej,kojim ju aj pred obedom aj po nom niekedy aj kazdu hodinu 😉

vesi
4. apr 2008

tak to musíš len vydržať, kým zavedieš dalšie príkrmy, ako si písala, chce to len čas 😉 🙂

andy.a
4. apr 2008

flipinka, a kašu ti malá zje ?? 😕
mne malá práveže skôr zjedla zeleninu ako ovocie,teda výživu 😉 a tie drahšie ovocné výživky/Frutapura,Hami,Sunárek a pod/ nie sú prisladzované 😝

elinka27
4. apr 2008

manka a to ti dokina uz odporucila prikrmovat?lebo mne povedala ze od 4m nekojene deti a kojene az od 6mesiaca 😲

lyziarka
4. apr 2008

Silvia 123

aj ja pouzivam kupovane pohariky, prevazne Alnatura a Hipp. Tiez vsetko papa bez problemov, kolko mu dam a tiez, co mu dam. ale chcela som sa ta opytat, ako pripravujes spenat. ten by som mu chcela urobit doma, lebo v poharoch je spenat s mliekom, a to nechcem. Mrazeny alebo cerstvy? a kolko asi? dakujem za radu.

martinaema
4. apr 2008

lyziarka prečo nechceš dávať špenát s mliekom? 😨 Ja robím z mrazeného špenátu - kupujem taký, čo je naporcovaný. V malom množstve vody povarím 2-3 valčeky spolu s jedným zemiakom, rozmixujem a na zriedenie pridám trochu mlieka a kvapku oleja. Mlieko dávam teraz Sunar, predtým MM, ale už nemám veľa, aj ked tam toho zase tak moc netreba 😉

silvia123
5. apr 2008

lyziarka, dávam mrazený špenát - dávam 5 šulčekov a 1 stredne veľký zemiak, nechám povariť radšej dlhšie, nie ako oni píšu krátko a po odstavení pridám malú lyžičku olivového oleja, pomixujem a všetko to naporcujem do Avent pohárikov - mám to tak na 3-4 porcie dávam po 130 ml. Keďže mám viac uvarené než 1 pohárik špenátu a na druhý deň mu nechcem pchať znovu špenát, tak dám ostatné do mrazáku, potom len vytiahnem, nechám rozmraziť, ešte raz pred jedením pomixujem. Ja mlieko nedávam, lebo malý mlieko odmieta, mlieko mi spapá len v noci v spánku, inak mu nahrádzam mlieko mliečnymi ochutenými kašami.

kutina
5. apr 2008

AHojte,
najhoršie na tom je, že Hipp príkrmy obsahujú soľ. Kaše zase cukor ☹((( hlavne , že to má byť výživa pre deti od 4 mesiacov 😠

kutina
6. apr 2008

Babule opať som tu ja
neviete mi poradiť? Natália už týžden v noci vstáva každé 2 hodiny, no a včera každú hodinu 🙄 Vždy spávala krásne celú nos s 2-mi zobudeniami.
Neviem čomu to mám pripísať
a.) zuby
b.) Naty cez deň dosť odmieta príkrmy, zje tak cca50-80g ako kedy....no tak či nie je v noci hladná ...totiž vysí stále na cicke , už ich mám celé červené a bolia bradavky ☹((((

dávala som jej včera večer aj kašu, no samozrejme ju totálne odmietla
neviem čo mám robiť

silvia123
6. apr 2008

Môj malý ked odmietal jest, tiez som nevedela preco a zrazu ma prekvapil zubok, mozno jej tiez pojdu zubky 😒

kutina
6. apr 2008

krátka nie je priebojník v príkrmoch od začiatku, no ale teraz je to uplne hrozne ☹

silvia123
6. apr 2008

Kutina, je tu téma na tieto Hipp pokrmy a v konečnom dôsledku sa viaceré mamičky zhodli že tieto pokrmy sú dobré a dokonca jedna z nich písala do tejto spoločnosti a odpísali jej že zloženie je vhodné pre deti.

silvia123
6. apr 2008

Dala som si tú robotu a našla som to:

baby, pisala som na hipp.cz dotaz, preco pridavaju do prikrmov sol, cukor, korenie, smotanu a mlieko. tu je odpoved:

Jedlá sůl jodizovaná obsažena v dětské výživě musí být posuzována ze dvou
pohledů. Zaprvé jsou stavební prvky soli- sodík a chlor- životně důležité
látky, které musí dítě ve výživě přijímat. Na druhou stranu však musí být
množství soli ohraničeno tak, aby citlivý dětský organismus nebyl zatížen
(zejména ledviny). Proto platí pro množství přidané soli právní předpisy.
Rovněž mezinárodními standarty je stanoven maximální obsah sodíku na 200 mg
na 100 g stravy. Co se týká výrobků Hipp, je sůl používána v kontrolovaném
množství k vylepšení chuťových vlastností pouze u produktů obsahujících
maso. Tímto způsobem se vyhneme tomu, aby výrobky byly dokořeňovány doma
nekontrolovanou dávkou soli. Dětská výživa Hipp obsahuje rozdílné množství
soli a tím i sodíku u jiných doporučených věků. Menu od ukončeného 4. měsíce
jako první příkrm obsahují nízký obsah sodíku a množství sodíku je méně než
100 mg na 100 g stravy. Menu od 8. měsíce a menu od 12. měsíce obsahují vždy
méně než 200 mg sodíku na 100 g stravy. Tato limitní hodnota zohledňuje tu
skutečnost, že organismus již v tomto věku může lépe regulovat množství soli
používané např. v domácnostech. Strava s nízkým obsahem sodíku, tedy s
obsahem pod 40 mg sodíku na 100 g výrobku, není pro zdravé děti ve věku
zavádění příkrmů nutná. Tato hodnota by byla nutná u těžce nemocných lidí a
byla by při přirozené výživě sotva dostupná. Protože i např. karotka (pro
dětskou stravu tak důležitá) obsahuje přirozeně více nežli 40 mg sodíku na
100 g.

Co se týče mléka, tak produkty obsahující mléko ho obsahují ve formě dětské
kojenecké výživy určené pro daný věk. Smetana je toto kojenecké mléko s
vyšším obsahem tuku.

Některé produkty, týká se to hlavně ovocných příkrmů je nutné doslazovat,
aby nedošlo k překyselení žaludku. Cukr je také nezbytný pro správný vývoj
mozku, takže ho potřebuje i děťátko, ale samozřejmě pouze v omezené míře.

Pepř a ostatní koření (hlavně bylinky) jsou do dětských příkrmů přidávány
pouze pro děti vyššího věku. Je to jednak s chuťových důvodů a je přidávám
ve velmi omezeném množství.

Doufám, že jsem Vám Vaše dotazy zodpověděla, v případě dalších nejasností mě
klidně kontaktujte.

julca80
6. apr 2008

My dnes zase asi nemame svoj den, bo mala skoro nic doteraz nezjedla.Aj pistala, aj bola hladna, ale ked som jej ponukla polievocku, tak mi ju oprskala, Tak som ju dala spinkat, lebo sa troska trela, dala mliecko a hned zaspala. Ja ozaj neviem z coho pribera?! 😀 a takto mame skoro kazdy den. Najviac ma stve, ze mi skoro vobec nechce jest ovocie, a uz ani poriadne zeleninku. Len dufam, ze to coskoro prejde. ☹

bibinka
6. apr 2008

ahojte, môj Alexander za nič na svete nechce príkrmy, pomóóóc. Má cez polrok a dr.nám na poslednej poradni kázala začať s príkrmom. Tak som skúsila varený zemiak-a nič, prskal, krútil ústami, zrazu ich mal pevne zavreté( inak ich celý deň otvára ako vrátka 😀 ), točil hlavou, no nič som do neho nedostala. Cumeľ odmieta už od pôrodnice, fľašu takisto. Skúsila som mu dať prstom-viem, že sa to nemá,(riadne som si umyla ruky),ale takto mi čo to spapal. Na druhý deň už nechcel ani to. Tak som na ďalší deň dala varenú mrkvu, znovu prstom-dvakrát si zobol a už nechcel. zapieklo ho z toho neuveriteľne. Tak som o pár dní zase skúsila ryžovú kašu-prstom-zase len dve dávky.A v plienke bol z toho des a hrúza. Tak som sa rozhodla, že znovu prejdem na plné kojenie a keď prestane priberať takým tempom ako doteraz, tak skúsim prikrmovať.Asi mu ešte stále stačí moje mlieko a tráviaci trakt má ešte nezrelý. Má cez 8kg, nohy ako kláty, je vysmiaty, veselý, bez kolík, hýbe sa primerane,kojím ho cca každé 3h, v noci max 1x, no čo s ním , keď iné ako cici nechce? Myslíte, že ma mudra vyhreší? Pri staršom synovi to bolo bez jedinkého problému-plne som ho kojila, od ukončeného 6.mes. zjedol všetko čo som mu dala, vzal kadejaký cumeľ aký bol poruke, či kašu či zeleninu. A tento druhý? ma už štve, beťár jeden. 😀

kili
6. apr 2008

bibi, mylsím, že ešte v pohode môžeš počkať, v niektorých krajinách koja deti do roka 😉

susika
6. apr 2008

bibi-presne ako píše killi,kludne koj, ked malý krásne priberá.a príkrm možeš znova vyskúšať aj o mesiac, svet sa nezrúti.a uvidíš, možno drobcovi zachutí 😉