Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

spalka
21. jan 2010

julie, hej, ja si myslim to iste, tlacenim jedla do dietatka na silu sa to urcite nevyriesi, dostane podla mna akurat tak este vacsi odpor k jedeniu

sunea
22. jan 2010

julie, daj si tyzden pauzu a potom skus uplne od zaciatku - jeden den lyzicku mrkvicky, druhy den dve lyzicky...neboj sa, do puberty sa kojit nebude 😉

carodejnica
5. mar 2010

Ahojte maminy, chcem sa vás spýtať jednu vec... už som to napísala aj do inej témy, ale tu je to vhodnejšie.

Mám 8mesačnú dcérku, je stále dojčená, papá príkrmy od ukonč. 6mesiaca... príkrmy zavádzam zhruba podľa tabuliek na kojeni.net a podľa dojcenie.wordpress.com (stránka annag). Obeduje zeleninku s mäskom (alt. žĺtkom, alebo len samotnú), na olovrant ovocie, alebo obilninová kaša (domáca). Tretí príkrm som ešte nezaviedla, lebo dcérka nie je bohvieaký papkáč, zje nanajvýš 5 malých lyžičiek, stále sa potrebuje ešte "doraziť" kojením. Taktiež som jej skúšala dať do rúčky jabĺčko, alebo sušienku, ale nemá o to záujem.

Niekde som čítala, že niektoré deti sa rozpapajú v 9-10. mesiaci... Ako som si zbežne prebehla túto diskusiu, tak je to zrejme individuálne.... aké máte vy skúsenosti?

lenka2304
7. apr 2010

Ahoj,carodejnica,takja pridávam moju skúsenosť a zároveň poprosím baby,ktoré by vedeli poradiť o skúsenosť.

Moja malá má 9 mesiacov,tiež smezačínali s prikrmovaním od 6 mes a my sme sa teda doteraz nerozpapali.Závidím matkám,ktorých deti jedia normalne.
Od začiatku mi nezje viac ako deci prikrmu/okrem večernej kaše-tej zje asi 150 ml/.Ak sa raz deti rozpapajú,som zvedavá kedy,lebo ja vyhadzujem skoro všetko čo navarím.Neje mi poriadne ani ovocie ani presnidávky.Proste nič.Zje pár lyžičiek a potom sa už možem aj rozkrájať.Jediné,čo nás vždy zachráni sú piškotky v čaji.

Takže poprosím -ak viete poradiť aby jedla....skúšala somuž aj hračky,šaškovanie,akože papám aj ja snou,všetko.Ale nič nefunguje.Samozrejme kojiť by sa kojila ip,Kedže ju chcem odstaviť koli robote od roka,bojím sa ako to bude potom.....

datkova
8. apr 2010

lenka moja kmotra má 2 ročnu dceru, ktoru stale kojí a nič jej nepapá, ale absolutne nič.. má 10 kg.. ja jej stále tvrdím nech už tie cicíky zahodí a malá začne podla ma jest, ved dobrovolne ešte nikto od hladu nezomrel... tvoja dcera je ešte malinká, kludne jej stačí aj tvoje mliečko a piškotky v čaji s kašou... nerobila by som z toho tragediu, ked je zdrava a vysmiata... odstavíš..uvidíš... podla mna sa rozpapá. počula som , že ked dieta nechce papat, dat do mrkvovej kašičky trošku cukru, možno ju to naláka, aj ked sama mrkva je dost sladká, potom postupne cukor vypuštat... aby ma zas niektore maminy nezožrali, nie vela, len trošičku a len párkrát... snad naletí...

lenka2304
8. apr 2010

dakujem za oporu.aj ja dúfam,že ak sa to nezlepší teraz,hádam po vysadení áno.Vyskúšamisto aj ten cukor.Radšej hocičo s cukrom ako keď mi nezje nič. 😉

snehovakralovna
19. máj 2010

Ahoj, pridam sa do tejto diskusie, snad mi niekto poradi. Mam 8 mesacneho synceka, prikrmy papame od 6 mesiaca, zacali sme bezproblemovo, no posledny tyzden som zufala. Maly mi odmieta, lepsie povedane pri obede otvori usta, ale neprehltava, takze neviem dostat do neho ziadne jedlo. Potravu dokaze drzat v ustach aj pol hodinu, potom mu vytecie, jednoducho ju neprehltne, toto mi robieva pri obede-je jedno ci mu uvarim ja, alebo dam prikrmy Hami, Hipp a pod., stalo sa mi to uz aj vecer, ked som mu davala kasu. Doteraz papal pekne, stalo sa niekomu nieco podobne? Lebo neviem co mam robit, zje mi akurat ovocne vyzivy, dnes popoludni ani to, dala som mu broskynovu, uvidime pri veceri 😒 Zuby ma 4, dalsie sa mu zatial neprerezavaju, takze zubkami to asi nebude. Neporadite mi? Dakujem.

ivkaivka
19. máj 2010

snehovakralovna, mam pocit,ze pises o mojej dcere, uz z nej sedivjem. Kazdy den ma nesutocne rozboli zaludok v case jej jedenia. Donedavna zjedla aj 250 ml prikrmu a teraz ledva-ledva do nej NAPCHAM 100 ml. Tiez neviem co s nou. Vravela som aj lekarke, tak ze take vykyvy su normalne,no ona je schopna nejest aj cely den.

snehovakralovna
20. máj 2010

Ahoj ivka, ako dlho to uz u teba trva? Idu malej zubky? Ja malemu ziadne nove nevidim, ma 4 vonku. Ine ti papa? Len prikrmy nie? Mne nechce uz ani kase, vcera som mu kupila jahodovu, ani tu nechce, donedavna kase jedol bez problemov, vcera popoludni ani vyzivu nezjedol, vsetko vyhadzujem, uz som na nervy z toho. Kojis este? Ja ano, dnes v noci som bola 5 x hore, isto bol maly hladny, ked neveceral. Co ti doktorka povedala, moze to byt zubkami? Alebo cim? 4 zuby mu vysli bezproblemovo, ziadne hnacky, sopliky. Co ti poradila?

briketa
20. máj 2010

Ahoj, my sme tam teraz tiez. Okolo obeda zje trochu ovocnej vyzivy inaj je 95% na mlieku.
Ale mne toto iste robil aj syn az do jedneho roka. Neriesila som to, bolo to len obdobie ktore sa same upravilo.
Oni sa rozjedia, neboj. Nutenim jedlo len zhnusis. Kym je zdravy, je fajn.

lubkaeck
2. jún 2010

ahojte
viete mi poradit?

my sa kojime od 5tehop mesiaca papame prikrmy, no ale posledne tri dni ked mu idem lyzickou k ustam, tak zatne sanku a dost, proste ani kusok nezje 😖
susienku mi vcera spapal, a kusok bananu- podavala som rukou 😕
predtym sa za kasou triasol, a teraz ani omylom ju nezje, neviem co mam robit
menila som lyzicky, misky, on ani neochutna 😕

lucka79
9. jún 2010

Ani moja dcérka nechce nič iné papať ,len chce stále dojčiť.Už má 16 mesiacov,a nič okrem môjho mliečka nepapá.Všetko odmieta,nič nechce,od všetkého sa obracia.Tako to trvá už 3 mesiace.Pred tým pekne papkala,mali sme pravidelnosť v jedálničku a papala veľa+ moje mliečko.Bola chorá,brala penicilin ,ktorý sa jej dával na silu a odvtedy koniec.Už len moje mliečko.Čo mám robiť?Nepriberá,má len 12 kilo aj s nohavicami.

lubkaeck
9. jún 2010

Lucka - no my sme uz ako tak zacali papat
ja som to prestala uplen riesit, davala som mu len prsnik a sem tam lyzicku do ruky, trochu ju sam pooblizoval
no a kazde rano mu davam lyzickou Cebion a ten spapa a zrazu zacal otvarat pusu, tak so mu dala 2 lyzicky mojho jogurtu bieleho a potom zase robil - mmm tak som nechala tak, no a postupne sa rozpapal,a le akonahle robil mm, tak mu nedam, chvilu pockam a ked to urobi znovu tak dojedol a dam mu prsnik, zatial nebojujeme a ked nechce neje, no ale sa vytesujem ze 3/4 malej vyzivy maskovej zje na obed, rano misticku ovocne vyzivy so susienkou a na 1.veceru biely jogurt s bananom a z toho necha tak stvrtku a medzitym samoska mliecko 😉 juuj aspon daco

perelandra
10. jún 2010

@lucka79 moja dcera bola taka ista. teda az na to, ze u nej to nebolo spojene s nasilnym podavanim lieku. proste menej jedla, ale vynahradzala si to mliekom. tiez odmietala ine jedlo. no postupne sa to nejako upravilo. dokonca mavala obdobie, ze si stale pytala masko a zemiaciky 😀 ale to tiez netrvalo dlho. znova to vystriedalo mliecne obdobie... a tak dookola.... obdobie jedenia, mliecne obdobie... teraz ma 3 roky a tiez nie je nejaky velky jedak, momentalne znova nabehla na svoje mliecne obdobie - je schopna vypit denne 1l mlieka, plus nejaky jogurt a syr k tomu, ale teraz uz vie, ze najprv musi zjest obed a az potom si moze vypytat mlieko. a s vahou si tiez nerob starosti. moja ma 14-15 kg a je podla tabuliek 😉

lucka79
22. jún 2010

@perelandra Velmi pekne dakujem za odpoved.My sme stale na tom rovnako,stale nepapame nic.Teraz sme prezmenu aj ochoreli,takze sa nenudime.Aj ona prestala papat po nasilnom podavani antibiotik,bola chora,mala hnisavy zapal mandli a potom to slo z jedenim dole vodou az nakoniec nezje nic.Niekedy si odstipne kusok rozka,kusok kexiku,kusok chlebiku,kusok maska,no to je nic,to ani myske nestaci.Som z toho dost znicena,bojim sa o nu.Teraz pri odbere krvy jej zistili zapal v krvi a aceton k moci,no nie vela.Ma podozrenie na mononukleozu alebo na 6 chorobu.Mala 3 dni velmi vysoke horucky.Dufam ze to vsetko coskoro prejde a budem si moct vydychnut ked zacne pekne papka a potom moze cickat aj kazdu hodinu.

ivkaivka
22. jún 2010

u nas zabralo jedenie po leziacky, ked som dala do ust, nadvihla som ju,aby prehltla a opat lahnut a sup lyzicka do pusiny. Fungovalo to takto asi 2 tyzdne a teraz papa normalne

nikusaaaaa
19. júl 2010

Ja mám tiež s malou problém, od 5.mesiaca mi kázala doktorka prikrmovať, ale malá to nechce ani za svet. Všetko vygrcá. Polievočku zeleninovú, zemiak, výživu, piškótky, kašu ... všetko... nasilu spapá 3-4 lyžičky a zachvílu do vygrcá! Už budeme mať 8.mesiacov nemôže byť živená len na Nutrilone!

dagmarkaaa
26. júl 2010

@nikusaaaaa jakobys mluvila o te moji male, je stejne stara jako u vas a presne nic nechce. Jen ji kojim porad dokola 😝 uz jsem z toho tez mirne zoufala. Ale zacla jsem ji davat na vecer Sunar, protoze uz nemam moc mlika, ten mi alespon po tydennim zkouseni vzala na milost 😖
Jak si tak ctu par stranek tehle diskuse tak asi je to normalni, no asi se neda nic delat a musime vydrzet a pockat az se to spravi. Taky je mi z toho smutno kdyz jidlo leti do kose 🤐 a kolikrat mam chutit to do ni nejak narvat to jidlo ale to nema proste cenu....

lila794
27. júl 2010

@nikusaaaaa
@dagmarkaaa urcite vydrzte, ja som mala takyto problem so synom. Dr. mi ho dovolila prikrmovat od 5. mesiaca, lebo bol velky, tak myslela, ze uz mu nebude stacit MM, v polroku mal bez par gramov 10kg. Ale prikrmy - absoluuuuutne ziadne nechcel. Stale som len kojila, uz ma to aj prestalo bavit kazdyy den mu varit a on vsetko iba vypluval. Tak som iba kojila a ani sa tym nezaoberala. Priberal pekne. Az v 9.mes. otvoril ustocka a ako tak nieco spapal a potom to uz islo. 😉 Pevne nervy, viem ake to je stresujuce 😝 Ale naozaj sa tym netrapte!

kamila_me
27. júl 2010

Necitam casto diskusie, radsej hladam odborne clanky, ale tato mi celkom zdvihla naladu 🙂 Nas syn ma 8,5 mes/ 8 kg, od narodenia je plne kojeny, ale uz cca. mesiac odmieta akekolvek prikrmy. S prikrmami sme zacali v 6. mesiaci a zo zaciatku to vyzeralo nadejne, no potom zrazu prestal jest. Myslim, ze sa to nespaja so ziadnym zazitkom alebo chorobou, dokonca si myslim ze ani s chutou - proste ho to nebavi, nechape to a na zasytenie chce len materske mlieko. Kojim ho pomerne casto, kazde 2-3 hodiny aj v noci, niekedy ked je smadny tak aj kazdu hodinu. Posledne dva dni sa mi zda, ze sa to trosku zlepsuje a zje par lyziciek na obed a veceru (ine jedlo som mu zatial nepridala, kedze nechcel ani to co som mu ponukala), no co sa tyka mnozstva, tak je to velmi slabe (50 ml nazyvam u nas uspechom). Pediater mi povedal, ze kojenym detom na vyzivu plne postacuje materske mlieko min. do roka (myslim ze povedal aj dlhsie), a prikrmy sa zavadaju skor preto, aby si deti postupne zvykli na "tuhu" stravu a techniku jedenia lyzickou. Skoda len, ze k tejto teme je na webe pramalo odbornych informacii, len same vseobecne veci o zavadzani prikrmov atd. Dokonca ani v knizkach o prikrmoch nie su ziadne rady pre tie maminy, u ktorych to jednoducho podla tabuliek nefunguje. Po diskusiach so znamymi a vasich prispevkoch som vsak toho nazoru, ze tie zovseobecnene davky a mnozstva prikrmov vobec neplatia pre vsetky deti a je vela takych, co sa "rozjedia" az neskor. Takze asi to prestavam riesit a rozculovat sa, snad to pride samo. Drzim palce aj vam!

csina
30. júl 2010

@kamila_me tak to som rada, že niekto zdiela môj názor..keďže už mám jednu dcéru, s ktorou som si už týmto prešla, viem, že ten pediater, ktorého spomínaš má pravdu...inak by už moja veľkáčka nebola.. 😀 nechcela jesť veľmi dlho skoro nič, len ovocie a sem tam čosi až dokým sme kojili...keď mala 22 mes, sme boli na dovolenke v Egypte a tam v podstate prežila na MM.. 🙂 moja mladšia papuľka je presne rovnaká, povedala by som, že o niečo aj horšia v papaní...nechce nič, len ovocné kúpené výživy a banán..inak NIČ..a má vyše 8 500g.... 😀 vyzerá spokojne a dojčí sa, kedy chce.. 😉

petka30
31. júl 2010

Čaute kočky. Tak s príkrmami sme si zažili svoje, tiež som hladala po internete, ako to riešiť, že okrem MM malinká nechcela nič iné jesť. Stresovala som sa no jedného dňa som si povedala dosť: veď deti niesú robené cez kopírku, ona si sama povie kedy bude mať záujem o iné chute, príkrmy som jej ponúkala, no v žiadnom prípade som ju nenútila. Takže od ôsmého mesiaca som ju nechala, nech si povie sama čo a ako a teraz bude mať rok a už asi mesiac vďačne papá a ochutnáva všetko čo jej uvarím a chodí ku každému doma a chce ochutnávať úplne všetko. Tak žiadny stres, pokoj a trpezlivosť.

petka30
31. júl 2010

Inak mne mamina dávala do jedla sladené mlieko-salko, vraj aj do mäsa. 😀

pett7
31. júl 2010

ahoj, já malého přikrmuju od 5 měsíců, už jedl pěkně a s chutí, kojila jsem jen večer a ráno. Teď asi 14 dní do něj nemůžu kromě křupek Um a MM dostat skoro nic jen pár lžiček zeleniny, občas jogurt nebo přesnídávku a to s velkým bojem... snad se to brzo srovná, uklidnilo mě, že je to celkem normální 🙂

niki11
23. sep 2010

Ahojte, chcela by som obnovit tuto temu a podelit sa, ci niekto nema podobnu skusenost. Moja plne kojena mala pekne papala vsetky prikrmy od 6 mesiaca. Zacali sme zeleninkou, pridavali masko a potom ovocie. Vsetko pekne papala, uz sme chceli pridat ryzu a cestovinky, ale minuly tyzden ju hrozne zapieklo, tak som na jeden den prikrmy vysadila a dala len mliecko. Odvtedy do nej nedostanem ani lyzicku. Len co vidi lyzicku, zatne usta a nedostanem do nej nic, ked nastojim, hrozne place. Uz som skusala rozne finty, ale neviem ako dalej, uz to strajkovanie trva tyzden. Nestalo sa to aj vam a kolko ten strajk trval? A este nieco, prave v sobotu sa nam prerezal prvy zubok, moze to s tym suvisiet? Dakujem

sabiatko
23. sep 2010

tak my sme sa este neodrazili od nuly. uz asi 10 dni sa ho snazim nakrmit mrkvou, brokolicou, zemiakom... a nezje viac jak 1 lyzicku ani za svet. aj to si len hovorim, ze musel daco zjest, snad to vsetko nevyplul. ale mlieko by pil na litre...

dagmarkaaa
24. sep 2010

@niki11 může to být tím zubem, jinak my měly též problémy s příkrmama, vlastně začala papkat až v 9 měsících, předtím za velkého souboje s ůalou jsem do ní napchala pár lžiček a byla z toho celá na nervy... pak jsem to nechala chvíli být a byla na mlíku, to jí chutnalo jediné a v těch cca 9m začala krásně baštit, každé dítko je jinak připraveno, chce to trpělivost i když se to lehko řekne 😅

lucinka02
25. sep 2010

Csina, tak moja mala je na tom tak isto...odkedy vyskusala chut ovocia a ovocnych vyziv, neviem ju od nich odtrhnut...bola som trpezliva a snazila som sa, ale tie moje jej tak nechutia. Neostava mi nic ine, ako si len nast kvalitnu znacku, aby som vedela, co jej davam a cakat, ze tento maly osial pominie a bude papkat aj ostatne. Zatial najviac kupujeme asi nasu slovensku zn. Ovko a celkom ma potesila ich mila stranka, kde vsetko popisuju a su tam aj dokonca chutne domace recepty pre deticky 🙂

nnell25
16. nov 2010

Caute baby, mam 11 mesacneho chlapceka, je plne dojceny, od 6. mesiaca podavam prikrmy.Najskor to bola zelenina potom som pridala maso a potom ovocie a kasu. No nikdy mi nezjedol obed cely a ked zje tak je to par lyziciek. Jeden den 3-5 lyziciek ked ma dobry den asi 10 lyziciek. Vsetko co uvarim musim bud dojest ja alebo vyhodit. Mal by uz pomaly vsetko papat ale ten obed mu vobec nejde. Doobeda pekne spapa ovocie alebo vyzivu, vecer pekne spapa kasu. Cez den mu niekedy dam chrumky alebo piskotku alebo korku z chleba. To vsetko spapa. Len ten obed ani za svet. Skusala som uz vsetko aj som jedla s nim aj som mu akoze davala to iste co jem ja. Ja papal uz velkou lyzicou ale to je tiez iba tak na dve tri lyzicky a koniec. Je chudokrvny ma malo zeleza alebo ho ma dostat do seba ked nezje masko ani zeleninu. Zda sa mi ze od poslednej poradne mi ani vela nepribral ale netvari sa ze by bol hladny. Inak je uplne spokojny usmieva sa a blazni takze neni vidiet ze mu nieco chyba. Vazi teraz cca 9700 g. Mate s tym niekto skusenost ze preco nechce jest obed?

ivana2301
17. nov 2010

@nnell25 ahoj...aby som ta trošku upokojilaaj ja mám 11 mesačnú dcérku a je iba na mojom materskom mliečku.nekojím-ale odsávam...Tiež som z toho zúfala,že mi nič neje ale čo narobím?Nútiť dieťa nemôžeme lebo nasilu sa nič nedocieľi.Pokúšam sa prikrmovať tiež od 6mes.Ale zje mi maximálne 3 až 5 lyž.a niekedy mi nezje ani to....takže ako aj ty píšeš všetko vyhadzujem.A teraz mala také obdobie tri týždne mi nezjedla absolútne nič pila iba mlieko..(išli jej zúbky) A ešte natalka mi tiež odmieta akúkoľvek inú tekutinu -takže pije iba mlieko..POnúkam stále ..ale jednoducha patrí medzi tie detičky asi čo začnú papať neskôr...Takže na obed pár lyžičiek zeleninky a na desiatu 2- 3 lyž. ovocia alebo jogurtu-ale vravím niekedy ani to..takže som šťastná aspon za pár lyžiek čo spapá... 😉 😉 Pre porovnanie-pôrodnú váhu mala 3500 g a teraz má 9900g..takže zatiaľ tiež priberá - pomaly ale priberá...A to že nemôžem ísť nikde preč na dlhšie, lebo papá skoro každú hodinu ked je hore ☹ lebo nevie sa riadne najesť - ale papá po troche...Takže ak by si náhodou našla neaký spôsob ako deti naučiť papať daj vedieť...bola by som najšťastnejší človek... 😅