Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

kili
6. apr 2008

jo, a skús si ho dávať sadať za stôl, keď jete vy, nech sa pozerá

bibinka
7. apr 2008

babule, díky, ja som teda znovu plne kojaca matka 😉 , malý sa vždy lačne pozerá na staršieho bračeka keď on je aj prehĺta nasucho, ale keď mu odoberiem na malú lyžičku(nesolím a necukrím) tak pochopí, že to nieje cica a zamkne pusinu. 😠 počkám zo týždeň či zabudne 😅 , potom skúsim ten zemiačik.

arabeska
autor
7. apr 2008

bibinka u nas nepomohlo ani vysadenie prikrmu na tyzden 😔
branko stale primrm omieta .viem ze musim byt trpezliva ale uz sa trapime dost dlho....

arabeska
autor
9. apr 2008

branus nezjedol ani dnes nic ☹

kocky vam uz deti pekne papaju?

julca80
9. apr 2008

my sme na tom biedne doteraz ☹ Strasne malo, resp.skoro vobec mi mala nechce jest zeleninu a ovocie. To ma stve najviac. 😠 Najhorsie tam je to, ze jogurt mi zje, aj to mame na 2 - 3 krat (a to dam len na ranajky), potom pribinacika, a Brumika. Tie posledne su podla mna len take maskrty. Malo kedy si da na vecer kasu, aj to len par lyziciek. Na obed mi moc nechce jest jedlo co jej pripravim, len co sa natahuje za mojim obedom v tanieri, tak jej davam z toho, ak to je vhodne aj pre nu samozrejme. 😔 Tomu taktiez moc neda.
Proste katastrofa!!! ☹

mata79
9. apr 2008

Ahojte maminy.
Tak my mame problem s maskom. V januari sme mali brusnu virozu, a odvtedy nechce masko ani vidiet. Skusala som uz vselico. Pred dvomi tyzdnami sa mi chytil, papal ho tri dni, potom som dala zltok, potom zeleninku a na treti den sa uz na masko nechytil.
Ked ma aj zeleninku rozjedenu, asi v polovicke mu tam primiesam lyzicku rozmixovaneho maska, tak aby to nevidel a jeho strasie a konicme.
A to som rada, ze ho nevygrcka. Mali sme aj take obdobie, ze ho vyvratil a potom cely den grckal.
Mate niektora aj takyto problem?
Ako to riesite?

julca80
9. apr 2008

Cau Mati, tak stretavame sa aj pri tejto teme 😉 . My mame podobny problem, s tym ze niekedy mi zje (troska) so zelen.a zemiackom, a niekedy ma take stavy, ze ju zacne nadrapovat hned pri prvej lyzicke a koncime samozrejme s celym jedenim. ☹ Nasu Domcu napina z vela veci. 😒 My sme totiz problemovi jedaci, aj ked pritom velmi dobre mala vyzera. Nikto by to do nej nepovedal, ved ma uz nieco cez 10kilov. 😉
Moc som ti veru nepomohla, ze?! 😉 😀

mata79
10. apr 2008

Doktor povedal, ze mam skusat. Tak skusam, ale nic. Po tej viroze nechcel ani kase, ale uz sa chytil na jednu jedinu - Nutrilon piskotovu.
Ideme koncom aprila na poradnu, tak chcem, aby mu vzali krv, ci ma vporiadku hodnoty. Neviem, ako mu ho mam davat. Asi mu podusim cele stehno aj s kostou a dam do ruky. Mozno ho to bude bavit ohryzkavat..... Ved to mame po predkoch, nie 😀

elinka27
10. apr 2008

tak ja sa pochvalim,maly mi spapa okolo 100ml prikrmu ale musim mu to dat aspon 30min pred odhadovanim jedenim,ale este stale to zapija mliekom,ale vypije ho menej.Resp. ja mu dam menej.Len raz sa nam podarilo, uplne bez mlieka,ale to sme hned isli von a tak spal 😀 SDom zvedava ci sa nam podari niekedy uz na dobro bez mlieka 😒

janka07
10. apr 2008

kocky, doteraz sme nemali problem s papanim prikrmov, teda celkovo s papanim...no az pred par dnami, ked vidi tobias lyzicku, tak vyplazi jazyk a nechce otvorit pusu....to iste robi aj s mlieckom....skusala som dat aj inu zeleninku, ovocie a nic....
elinka a neboli jakubka brusko, ked mu das po zeleninke mliecko? nas ked sa napapa, tak vydrzi 2 hodinky a potom si az pyta mliecko....a ani som mu nikdy po prikrme mliecko nedavala, lebo sa bojim aby mu to neurobilo sarapatu v brusku....

bibinka
11. apr 2008

tak ja som to nevydržala a včera som uvarila zemiak-rozmixovala som ho na riedku kašu , malého položila na chrbát, podložila hlavu a on--- otváral pusu ako vrátka a papal. vždy som mu ale podržala lyžičku v pusine a tým pádom nemal inú možnosť ako prehltnúť. A znovu otvoril pusu, asi mu aj chutilo, lebo mi spapal cca 100ml. Ja som asi robila chybu v spôsobe kŕmenia, keď bol v sede, tak mi to nebral a keď je na chrbátiku s mierne podloženou hlavou, tak to berie.
Aj dnes sa to zopakovalo, tak mám aspoň dobrý pocit, že "je schopný" papať iné ako cici. 😀 .

Arabeska - moja švagriná plne kojila dcéru do 8 mes,až potom jej začala papať iné ako jej mlieko. Branko je asi z tých detičiek, ktorým bude dlhšie trvať prechod na inú stravu, tak ho pokojne nechaj na cicíku, kým mu to bude stačiť, je fajn, ale ak bude cici vyžadovať každú hodinu, sám sa chytí aj na iné. Ani môj Alex nechce fľašu,ani cumlík, chytí len lyžičku alebo pohárik. A ešte striekačku(10ml), ktorú mu držím tiež v puse, kým neprehltne.ale ak mu ju povytiahnem, okamžite je sústo vonku. 😒

talitha
12. apr 2008

aj hugo odmietal prikrmy a zistila som, ze odkedy ma nejake jedlo v rucicke a sam si odhryzkava tymi dvoma zubmi, pekne otvara pusu aj na lyzicku. a to pred mesiacom vobec nechel jest ani zeleninu, ani maso. skuste im dat nieco do rucky aby sa jednak cvicili v samostatnosti a jednak budu mat dobry pocit, ze sa aj oni na tom zucastnuju. nam zabrali k obedu kukuricne chrumky, na desiatu a olovrant piskota.

luciaj
13. apr 2008

Tak uz aj my sa pripajame k nejediacim detickam ☹ Mne mala zacala papat prirmy velmi pekne, uz sme krasne papali desiatu (100 ml ovocia) a obedik (200 ml zeleninka s maskom) a ked nam asi pred tyzdnom doktorka povedala, ze je julka chuda, tak mam zacat davat uz aj olovrant a veceru, tak sa zacali problemy. Par dni spapala vsrtky 4 davky nemliecne, ale pred troma dnami koniec ... nic, len ked vidi lyzicku, spusti hystericky plac, ziadne jedlo ... len kojenie ☹ 😖 takze neviem, co s tym ... ci je prejedena tuhych prikrmov alebo co ... ja do nej nedostanem ani UM a ni moje odsate mlieko na flasu, len cajik a MM z prsa 😖

elinka27
13. apr 2008

janka, no praveze to neviem,ale on je po nom hladny a nevydrzi tolko.Najviac vydrzi taku hodinu ci 1,5hodky a potom mu dam mlieko.
Ale mam pocit,ze nasmu nesedi mrkva,lebo mi ju grcka aj pol dna po jedeni.S ostatnou zeleninov zatial problem nema.

lencici
13. apr 2008

Moja mala miluje ovocné výživy a zeleninové ma rada len špenátovú a brokolicovú. Varenú zeleninku má strašne rada ale mäsko už nie. Keď jej ho do niečoho primiešam tak to už jej nechutí ☹ Ale tiež potom tak o hodinku už jej musím dať mliečko.

bybi
14. apr 2008

My mame tiez problemy s prikrmom. Zacali sme asi pred tyzdnom, prve dni aspon jednu lyzicku spapala. Ale teraz ako vidi lyzicku, zavrie pusu, ja jej mozem spievat, zabavat ju, co len chcem, pusu neotvori 😔 Skusila som jej dat cez vikend pauzu, ale nepomohlo ☹

elinka27
14. apr 2008

tak my uz nemame problem s papanim, maly uz dva dni po sebe spapal a vydrzal 3 hodiny bez mlieka, tak dufam,ze nam to vydrzi aj nadalej.Len som sa chcela opytat,ci mate nejake skusenosti, co sa tyka tej zeleniny, moze byt nejaka z ktorej sa mi vyhadzal?Dala som mu len zemiak, karfiol, mrkvu,cuketu a petrzlen.Ale nemyslim,ze by to boli nejake z ktorich by sa vyhadzal. 😒

arabeska
autor
14. apr 2008

elinka v klude sa mohol s petrzlenu alebo aj mrkvy.....

flipinka
14. apr 2008

Petrzlen je alergen!

elinka27
15. apr 2008

a co je pastrnak?to nieje petrzlen?

jahodka11
15. apr 2008

elinka a ake mnozstvo mu das, ked vydrzi 3 hodiny bez mliecka?

arabeska
autor
15. apr 2008

elinka,nie petrzlen neni pastrnak 😉 pastrnak sa len nan podoba...teda skor vyzera ako biela mrkva

elinka27
15. apr 2008

boze a ja som myslela,ze to je petrzlen a dala som mu to.A asi sa z toho vyhadzal 😒 ale zasa keby ste videli ako mu to chutilo 😀

on spapa tak okolo 120ml, ale musi to byt hustejsie, a tak mu vzdy do kazdej zeleniny davam zemiak,lebo ten sa da krasne rozmixovat na take pyre.

sammy
23. apr 2008

Tak uz aj my patrime do tohto prispevku 😢
Pred mesiacom som zacala s prikrmami (Monika mala 5,5 mesiaca), lebo vyzadovala caste kojenie. Islo nam to pomalicky, ale postupne sa to zlepsovalo az mi minuly tyzden zjedla 125 g prikrmu a to bol jej rekord. No a odvtedy to ide dolu vodou ☹ ☹

Je jedno, co jej dam zjest, da si tak 50 g a viac nechce 😖 Zeleninu mi predtym uz pekne jedla, aj 100 g, no teraz nic. Ani zelenina, ani ovocie, ani kasa vecer. Vcera som skusala prvykrat maso - rovnaka reakcia 😠 Ani co uvarim ja, ani Hippky.
Vcera zjedla 40 g, tak som sa nastvala, ze mlieko nedostane. Kupodivu bola kludna a ani sa netvarila, ze je hladna ( a pritom musela byt hladna!). Po polhodine som jej znova skusila dat prikrm, zjedla este 20 g a dost. Tak som jej dala mlieko, to si dala.
Dnes som jej davala to iste co vcera a zjedla mozno 7 lyziciek a potom spustila rev a ani za nic.
V nedelu som zaviedla desiatu, ale odzajtra ju rusim, lebo to nema zmysel. A rozmyslam, ze aj vecernu kasu zrusim, lebo viac ako 10 lyziciek do nej nedostanem (zacala som jej ju davat, lebo sa mi casto budila na kojenie v noci).

Tak neviem, ci pomoze, ked jej budem davat zatial len obedy a skusat po par lyzickach alebo mam uplne prestat s prikrmami na par dni (aj take ste tu radili). Tie co ste to skusili, pomohlo to?

dika
23. apr 2008

my sme mali v tom veku rovnaky problem, dcerka nechcela papat prikrmy, ale casom to preslo samo, apetit sa jej vratil a zacala sama pekne papat. Teraz viem, ze to suviselo s prerezavanim prvych zubkov. Co sa tyka kase, od 6-9 mesiacov vecera kasu nechcela, lebo mala radcej dudkanie mliecka z flase, od 10 M presla na kase v pohode.

elinka27
24. apr 2008

tak my sem uz patrime len tak napoly, maly uz prikrmy zvlada, a dokocna uz tyzden papa masko.Ale riesim dilemu,kedy mozeme zacat s ovocim a ktore jedlo je vhodne na ovocie, myslim tym desiata,alebo radsej olovrant?

arabeska
autor
24. apr 2008

tak my sme uz tyzden krasne papali a dnes uz zase nic☹ ani pusinku neotvoril,ax jaaj ja dufam ze to je len prexodne lebo inak ma uz odvezu do blazinca

julca80
25. apr 2008

ahojte maminy, tak ako Vam to ide s papanim? My sme na tom stale biedne. ☹ Stale o tom istom. Ked ma mala naladu, tak aj troska nieco zje, ale ked nie, tak sa mozem aj na hlavu postavit. Do toho zacala byt aktivnejsia, takze sa krmime s dhsimi prestavkam. S tym ovocim sme takisto velmi nepokrocili, moc jej to neide, ale aspon si da niekedu tu presnidavku. 😒
Som zvedava, ked pojdeme k dr., kolko vazi, bo nezda sa mi zeby chudla. Co sme ju doma vazili, tak to vyzera, ze by mohla mat uz aj 10.5 kila. 😉 😀 (...."a ze jej nechuti!"...., tak ozaj neviem z coho pribera?! 😀 )

dobko
25. apr 2008

Ahojte, ja prikrmujem od 5.5 mesiaca a ide nam to celkom dobre. Doteraz bola len zeleninka a tento tyzden som zacala s ovocim a skoro som odpadla od uzasu, ked ovocie nechcela.(kto by nemal rad ovocie!) Keby ste videli ako sa tvarila 🙂 Ale na druhy den uz bolo lepsie. Akurat sa chcem spytat kolko tuhej stravy by malo 6mesacne dietatko spapat na obed? A este som chcela zareagovat na vyssie uvedene prispevky-
1.petrzlen ale aj pastrnak mozu byt alergeny
2. ked deticky zrazu prestanu papat mozno je to kvoli zubom. MOju strasiu strasne striasalo ked som sa jej dotkla lyzickou zubka (kovovou). A mozno aj plastova nerobi detickam dobre.
Ja mam zasa iny problem-grckanie-aj po tuhej strave. Buduci tyzden ideme na sono tak uvidim

bibinka
28. apr 2008

sammy
- ja som pri odmietaní skúsila pír dní plne kojiť a potom som začala s jedným druhom zeleniny(2 dni).potom som pridala druhý druh a dnes spapkal trojdruhovú polievočku. Záleží na tebe a tvojich nervoch ako si to ochotná znášať: buď úplne prestaň a koj(resp.um) a za také dva dni začni prikrmovať.
Alebo pokračuj v tomto režime ďalej. Uvidíš, ktorú variantu ti bude malá tolerovať. Vôbec nič sa nestane, ak bude na mlieku ešte ďalší týždeň.

dobko-
ani môj Alex "neznáša" ovocie, aj ja som bola zdesená. jabĺčko, hruška-nič nezaberá, nechytá sa. tak sme stále len na zeleninke, čo už. 😖 Tvoja otázka- myslím, že by malo stačiť pre drobca tak 125g= 100ml príkrmu, také malé balenia majú práve tie hippky. ale ja dávam tak od oka, raz chce viac raz menej. A som rada aj za to menej. 😀

Ja som dnes skúsila dať cuketu,mrkvu a petržlen (ten už mal druhý krát, a zatiaľ sa alergia neprejavila), napodiv mi zjedol cca 100ml, pritom sedkal a jedol z lyžičky. lebo máme problém, každý deň chce jesť iným spôsobom: lyžička, striekačka, vľahu, vsede, no des. nevyznám sa v ňom vôbec. 😅 😅
a včera sa na večeru doslova "dožral" ryžovou kašou so škoricou od sunarky -pre zmenu vleže a lyžičkou
😀 😀