Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

magg
11. mar 2008

ahoj, moja Lujza poriadne nejedla kym som ju uplne neprestala dojcit, teda do 14 mesiacov. Do vtedy sme sa riadne natrapili, aby sme do nej dostali aspon par lyziciek, aj to len s placom a krikom. Tiez sa chcela dojcit velmi casto hlavne v noci, ona bola celu noc prisata, uz som to ani nevnimala, odhrnula mi pyzamo a veselo nasavala. Ale od kedy nedojcime, nemame ziaden problem s beznym jedlom, takze si to asi treba len pretrpiet

arabeska
autor
11. mar 2008

jejda to si ma teda nepotesila 😖 ☹ a kolko ti zjedla prikrmu?ja uz mam z toho vazne depresie 😔

rinuska
11. mar 2008

No to teda ani mna . My tiež často v noci papáme ,doobeda nechce jesť vôbec , poobede sa to rozbieha a nasáv od piatej a potom v noci každé 3 hod.
Asi by som ho mala odnaučiť v noci jesť , ale ako?????

susik77
11. mar 2008

mne mala 2 tyzdne odmietala zeleninu-zjedla max.2 lyzicky...tak som vytvorila taktiku, ze doobeda som jej davala ovocie a na obed skusalazeleninu.behom 2 tyzdnov mi uz spapa 125g ovocia-hippky a asi 60 gramov zeleniny s masom 😉 to jej viac chuti ako samotna zelenina 😉

perelandra
11. mar 2008

arabeska, sara mi niekedy tiez takto vymysla a to uz je na prikrmoch par mesiacov. vacsinou takto strajkuje pri vecernej kasi. na nu vsak celkom dobre zabera dat jej trosku napit mlieka (tiez je stale dojcena) a potom uz zje aj kasicku. mozno je len smadna alebo ma chut na mlieko, to neviem. ale s vodou to nefungovalo 😕
mozno by si mohla skusit na par dni vysadit prikrmy a zacat odznova.

susika
11. mar 2008

ahojte.ja mám problém, malá mi nechce papať lyžičkou. už skúšam kadečo.dám jej lyžičku do úst a nech si jazyčkom berie sama, ale je to des. hlavne ked je hrozne hladná, to je plaču.pár lyžičiek, aj to mi vypluje, tak to vzdám a hodím cez cumel.na cumel som spravila taký krížik, aby si to mohla vytiahnuť.myslíte si, že sa to časom naučí?už som si povedala, že ten cumel zruším, ale to by sme s príkrmom začínali kto vie kedy.

andy75
11. mar 2008

magg: a ako si malu oducala od dojcenia? Nebol problem?
Mne sa tiez zda,ze mi papa v noci viac ako cez den. DOobeda potom neje nic a potom az na obed jej davam prikrm.Prve 4-5 lyzicky este ako tak,ale potom bojujeme 😉 V lepsom pripade sa "len" toci,vrti,mrnci,vyraza mi jedlo z ruky,zeleninu mame vsade ......

susika
11. mar 2008

andy- a potom čo?kolko tak spapá?či potom kašleš na to a dokrmiš mliekom?
ja neviem. hodím jej to do flaše, rozriedim mliekom a dám.je to individuálne, je toho od 80-100ml. a potom ešte jej dám piť mleiko, tak aby mala komplet obed 120-150ml

susik77
12. mar 2008

susika a co tak dat jej na zac. trochu mliecka aby nebola uplne hladna a potom trenovat papat ten prikrm lyzickou-aby sa to naucila?

seki
12. mar 2008

arabeska a myslim ze jedine co pomoze je trpezlivost 😉 ved na prikrmy mate cas.
oficialne sa zacina u kojenych deto od ukonc 6mes a je to individualne niektore dieta je pripravene na inu stravu skor ine neskor. podobne ako s chodenim, sedenim...

mne maly prikrm odmieta len ked je riedky. akokeby sa mu to dobre nepapalo. ked ho ma husty - doma uvarenu zeleninu uplne zlejem vodu a rozmixujem taj to papa. potom si dopije cajik. a zje tak 200-240ml
odkedy sa mi vyhadzal z jednej kupovanej vyzivy tak mi odmieta tie.

arabeska
autor
12. mar 2008

susik,mne maly nexce ani ovocie ani caj proste nic☹ branko uz od narodenia odmieta flasky xce iba moj prsnik.takze u nas ani krmenie s flase nehrozi...

seki,ja viem ze oficialne sa zacina u dojcenyx deti az od ukonceneho 6m.ale nasu situaciu som konzultovala s 3 lekarmi a vsetci sa zhodli na tom ze v nasom pripade uz treba zacat skor kedze mu uz moje mliecko nestaci a musim dojcit skoro nonstop co neni dobre pre jeho brusko kedze to potom stale iba travi 😔 som velmi trpezliva ale ked vidim ze sa to nezlepsuje a ubera sa to uplne inym smerom tak uz ma xyta stav paniky 😔

petrulla
12. mar 2008

Nas Danielko zacal s prikrmom asi pred tyzdnom. Vsetko islo hladko. Spapal 2 lyzicky, potom viac. Zeleninku som pridavala postupne....
A zrazu 2 lyzice a potom zapasenie 😠
Ale teraz ma napadlo, ze kazdy do mna hucal, ze mu to mam zriedit s tou vodou a tak som mu spravila taku redsiu kasicku. Seki pise ze jej maly prave to neznasa ....
Tak zajtra skusim prejst na TUHU stravu doslova 😉 a uvidime.
Inak maly je na UM a pre neho je zase flasa jedina istota ... 😒

Seki a kolko vam trvalo, kym ste uplne vylucili mliecko pri obednajsom papani? Kolko musi spapat, aby som mu uz nemusela dat mliecko?
Nechcem aby chudatko hladoval 😖

prunti
12. mar 2008

ahojte, tak my sme to s prikrmovanim mali v pohode...teda, najprv to bolo len jablko a mrkva a potom som postupne zavadzala nove a nove jedla...no nieze by ich teraz uz jedol vsetky...ale asi iba po takych 4 tyzdnoch som vedela vynechat jedno kojenie...teraz to mame tak, ze na ranajky ma mlieko, potom nieco ovocne-zeleninove, obed mlieko, potom opat zelenina - ovocie a vecera opat mlieko... 🙂

susika
12. mar 2008

ahojte.ved to, malá mi to zje iba rozmixované, ale už mi hovoria, že namixovať.ale ked sú tam kusky, tak to už vobec nechce papať,to ju natahuje. aj ked také kašovité to ani pekne nevyzerá a nie to ešte chutí🙂)tak neviem.

susik, tiež som nad tým uvažovala, ale bojím sa toho, že zas cumel pred lyžičkou a nebude mi chcieť zasa nič.

petrulla
12. mar 2008

Mne lekarka v poradni vyslovene nakazala roztlacat vidlickou a nemixovat. A uz vobec nie dat z flase ale lyzicou. Hm len to nie je take jednoduche.
Ja som sa strasne tesila na to - ked maly zacne konecne papat. A teraz zacinam mat z toho nervy. Plna miska zeleninky zostane v hanbe. ☹
Je v sade len nie v Dankovom brusku 😠

Ja sa mu bojim dat ovocie, lebo si myslim, ze potom ho uz na zeleninu nenalakam vobec 😒
A jablko-mrkva - ta mrkva je surova alebo varena?

perelandra
12. mar 2008

tak to si neviem predstavit ako ma take male babo jest len roztlacenu zeleninku. moju z toho vyslovene natahovalo. este teraz jej jedlo mixujem, ale uz sme presli na system cast rozmixovana a cast roztlacena vidlickou a uz s tym nema taky problem 🙂 urcite by som jedlo zo zaciatku mixovala, ved pre babatko je to velka zmena ked prechadza z mliecka na inu stravu. zvyknut si na inu konzistenciu vyzaduje cas

trixi
12. mar 2008

pretrulla, ja som zacala zeleninkou, bez problemov ju maly papal. Po nejakych dvoch tyzdnoch som zacala davat doobeda aj ovocny prikrm. Prve dni po ovocnom prikrme odmietal zeleninku. Nechcel ju, lebo este nebol hladny. A teraz davam doobeda ovocie a az poobede zeleninku. My mame iny problem. Maly chce papat vsetko co vidi, ze jeme my.

andy.a
12. mar 2008

trixi,chcela by som mať vaše problémy 😝
teda,že malý by chcel všetko papať 🙂

arabeska
autor
12. mar 2008

trixi a prunti uprimne vam zavidim ze deti neprostuju a krasne papaju 😵

susika
12. mar 2008

aj mne lekárka kázala len pretlačiť vidličkou.a ostali tam kusy, tak mi to nechcela.chudence, taký rozdiel po tom mlieku. ved aj kaša je jemná a nie sú tam hrudky. tak je to jedno.zmixujem, kým bude schopná to vobec aspon také zjesť.a časom uvidíme

andy75
12. mar 2008

Susika: ano,dokojim. Aj dnes na obed-po par lyzickach uz nechcela,ale bola stale nepokojnka,tak som jej dala prso a tahala ako o zivot 🙂
ja tiez len roztlacam vidlickou.v nasom pripade to hrudkami nebude,dnes som jej davala vyzivku a tiez mala po par lyzickach dost 😒

talitha
12. mar 2008

caute, ja som taka rada, ze nie sme samy... huugo toto robi uz dva tyzdne, zacal jest krasne prve prikrmy zeleninkove, zejdol aj 150-200 g, tak som ho odstavila na obed od mojho mliecka. no a potom sme zacali davat doobeda aj ovocie a pridali sme masko kuracie, tak neviem, co sa mu stalo, ale po par lyzickach place a brani sa a uplne hysaky chyta. mleicko mu uz na obed nedavam, aj ked si pyta. musi si zvyknut, ze bud obed, alebo nic. myslite ze je to az take zle? nechcem ho znova naucit na mliecko... aspon na obed. inak mu vzdy dam. v noci ta ryzova kasicka nahradila len jedno kojenie. uz papa len 2 razy - okolo 12 a potom okolo 4-6 akoze ranajky. a to mi viaceri tvrdili, ze po ryzovej kasi bude spat 12 hodin vkuse 🙂

talitha
12. mar 2008

skusim mu dat pauzu od masa a uvidi sa. potravu mu tlacim vidlickou, spapa, ale niekedy mu zabehne. strasne rad chyta jedlo do rucky, tak mu davam co najviac - rohlik, piskotu, ajblcko, ale vzdy len pod mojim dohladom. na obed, ked odmieta, tak mu dam lyzicku do ruky a druhou lyzickou ho krmim.

susik77
12. mar 2008

mne mala nechcela prve dva tyzdne papat zeleninku, tak som jej zacala davat ovocie a zeleninku po troche pridavala a dnes mi uz spapala na obed plnu porciu zelen. s masom 😉 trvalo to mesiac 😎

martinaema
12. mar 2008

Baby nič si z toho papania-nepapania nerobte. My už máme pomaly 1 rôčik a ešte stále sa občas trápime. Niekedy by som najradšej hodila misku s jedlo o zem - tak ma naštve. Vydržať, budú papať všetci. Len sa snažte o čo najväčšiu pestrosť. Mne kamoška hovorila, že načo sa stále jedujem s chystaním, každý deň niečo iné, keď potom to aj tak vyhadzujem . Ale jej malý teraz nechce iné, len kupované hipky a mne mala zje z každej domácej papušky. Nie je veľká jedák a niekedy ju stále musím dokrmovať mliekom (kojím). Teraz to robím tak, že si uvarím zeleninku - miešanú, niekedy len jednodruhovú a dám to zamraziť do tých kociek na ľad. A potom si poľa potreby vyťahujem a miešam so zemiačikom, ryžou a mäskom. Inak mäsko si tiež tak chystám do zásoby do mrazničky, väčšinou raz za týždeň. A niekedy si do malých nádobiek zamrazím hotové jedlo, aby som mala poruke, keby dačo...
A čo sa týka mixovania - občas ešte stále mixujem, hlavne ked mi nechce jesť. A nijako som to nesilila štýlo - už máš 9 mes. musíš jesť kúskové. Ani omylom ved má iba 2 zuby. Neviem si predstaviť, ako by som jedla mäso, zeleninu atď, keby som nemala zuby. 😀

petrulla
13. mar 2008

Vraj detom netreba jedlo mixovat, lebo musia citit tie hrudky uz od zaciatku....potom mozu odmietat tuhu stravu - tak neviem.
Ale mam znamu, ktory malemu mixovala polievocky on ich v podstave vypil a dodnes ma problem s jedenim. Nie ze by nevedel žuť, ale ako by mu pevne jedlo nechutilo. Stale fičí na mlieku, kašach a riedkych polievkach ... tak neviem.
Dnes malemu skusit dat ten zemiak v tuhsom stave a uvidim.
A este ste mi neporadili - mrkva s jabkom - ta mrkva ma byt varena, alebo pomixovana?

rinuska
13. mar 2008

Niečo na tom bude , ja sa nepamätám , že by som prvému synovi niečo mixovala - nemali sme vtedy totiž ani peniaze na mixér 😀 A jedol kráne všetko , sem tam mu niečo zabehlo , ale to sa stáva.

talitha
13. mar 2008

petrulla, ja som davala aj surove jablcko aj surovu mrkvu. som to pretlacila cez to, cez co sa pretlaca cesnak. a par kvapiek olivoveho oleja, lebo vitamin A sa rozpusta v tukoch. zbastil to jedna radost.

vanila
13. mar 2008

Ja som maleho ucila nie na roztlacenu stravu ale na primerane kusky on roztlacenu odmietal ked som mu dala roztlaceny banan ani ho nezjedol to iste mrkvu roztlacenu to uz duplon pravdu povediac ani ja by som mrkvu nezjedla roztlacenu a to ju mam velice rada. Niedeny som mu to aj pomixovala tak ze mal tam take vedsie kusy. No aj tak mi nic nechce jest.

petrulla
13. mar 2008

Ja som Dnes skusila pevnejsiu konzistenciu a nie kasicku a ..... vysledok rovnaky. 5 lyzic dobrovolne a 5 lyzic v zapaseni 😝
Zajtra este skusim nejaku zeleninu a ak nie vyskusam to jabko s mrkvou. A ak mu ani jablcko nebude chutit, tak neviem 😒
talitha - viem ze A sa zozpusta v tukoch, ale vzdy na tu kvapku oleja zabudnem. Ale ked to zalejeme mlieckom - ved aj tam su tuky. 😉