Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

u2jana
4. máj 2009

no tak teraz poobede som to vyskusala... ovocnej presnidavky zjedla ledva polovicku malej a k tomu 4kukuricne chrumky, par krat si glgla vodicku - zvysok bol po celej kuchyni a nechala som ju tak... samozrejme za polhodinu bola zas hladna, tak som sa jej znovu snazila dat tu presnidavku no a nic... zas par glgov vody...
no a potom sme mali kasu - ale to uz bola nervozna od hladu a na nejake babranie s lyzickou nemala naladu, takze som jej po kupani zarobila 210ml nutrilonu - z coho vypila polovicku a je...
takze mam pocit, ze ako vravi shaula, natalka je asi tvrda natura a hladom nic nevyriesim...
len ma mrzi ma ta dokina na gastre tak odpinkala a este na mna pozerala ako na neschopnu matku 😖

lucia1004
5. máj 2009

u2jana, malu kojis alebo davas nutrilon? lebo ak davas 700-900 ml denne nutrilonu, tak je to pre osemmesacne babo velmi vela a preto ti nebude jest prikrmy, jej nestaci to mlieko travit. A aku presnidavku jej davas? vyskusaj viacere druhy - myslim tym od jablka, babanu, cucoriedky, cez zeleninov-mäsove...nieco jej asi zachuti. Ako vyzera cely den - co sa tyka papania?

martao
5. máj 2009

u2jana,
toho mlieka má naozaj dosť veľa.
Ja som deckám dávala vodu do netečúceho hrnčeka. Mali ho vždy po ruke a nič nevyliali.

millist
5. máj 2009

Ahoj Lucustek, tak koukám, že si to o té porodnici nemyslím jen já. Je pravda, že mě malá hodně často taky nenechá dát nic do pusinky, pořád mě tluče ručkou do ruky. A taky se nenechá nic dělat kolem hlavičky. Myslím třeba zapnout dupky, srovnat bodíčko a tak. Asi je to normální, ale přijde mi, že je to možná horší tím, jak ji v porodnici rvali úplně násilím za krk k prsu. No nevím, dokázat se to nedá, že by to mohl být důvod, ale myslím si, že to nějaký následky zanechat mohlo. Nechali ji vážně hrozně moc dlouho bez jídla.
Vybrali jsme si schválně porodnici, o které se říká, že s kojením moc pomůžou. To možná jo, ale nedokázali pochopit, že když to nejde, tak to nejde a musí se sáhnout po té flašce. Někdy to opravdu s kojením přehánějí.
Musím říct, že se spaním teda problémy nemáme. Já ji odmalička moc neuspávala a teď, když začne být protivná a dám ji do postýlky, hned usne. Poslední dny se mi teda zdá, že spí až moc. Možná tu svou energii nebere z jídla ale z toho spánku 🙂

mirustek1
5. máj 2009

u2jana-vidim ze sa trapite stale,mne emka uz zacala papat,ale ziadna velka slava,papa nie vela a len kupene hipp,vacsinou,Ja ju po papani uz nedokojujem,nech mi spapa potom dalsie jedlo,Kojim len cez den pred spanim.
Dr.povedala,ze jej to asi satci,lebo pribera,tebe mala pribera?

millist
5. máj 2009

Ahoj u2jana, mě Dr. řekla, že by měli mít 500 ml mléka denně, ale že se do toho počítá vše mléčné, jogurt, kaše..
Tak třeba má toho mléka opravdu moc a proto už nepapá. Já jí teda dávám mlíko po lžičce, ale kdybych jí ho dávala víc, tak mi už kromě toho nesní nic. Těch 500 ml mi totiž skoro nejedla, když byla jen na mlíce.

u2jana
5. máj 2009

ahojte, takze jej davam toho mlieka fakt vela?
na krabici z nutrilonu 2 pisu 6-8mes 1000ml a 8-10mes 750ml ako doporucenu davku
no som z toho jelen 😕
inak ona teraz pribrala pekne 500g za mesiac, tak neviem ci je to vela, ci malo...
ovocne presnidavky sme vyskusali uz asi vsetky druhy od vsetkych vyrobcov... dokonca mi poradili,tak som jej ich jedneho casu miesala s uvarenou ryzou ateraz dokonca so zemiakom - 2-3 dni to malo uspech a ako tak papala a vcera a predvcerov, zas nic... proste zoviere pery, otoci hlavu, vyraza mi to rukami... proste boj... preto som jej vzdy taku hodinku na to dala este mlieko.
aj som skusala banan - len tak kusok do ruky, ale ked ho oblizla uplne ju striaslo a to ona teraz teda olizuje vsetko mozne 😠
s tym pitim to mame tazsie o to, ze natalka ma rozstep na makkom podnebi, takze aj mlieko pije z spec.flasu (vodu z nej ale nechce), a hrncekov a flasiek sme jej uz tiez nakupili od aventu po obyc s teska, ale efekt ziaden - 2-3glgy a nic
takze ja jej to mlieko davam aj preto,a by nebola dehydrovana, kedze ine tekutiny nechce pit...
inak nas dalsi problem je, to aj dr. vravela, ze by mala um pit len 4x za den a 200ml ale tolko naraz v zivote nevypila (ani vcera,ked vlastne od obeda nic nejedala a nepila)... takze je to mlieko davam castejsie...
mozno sa v tom len motam a neviem ako jej mam ten jedalnicek upravit, aby jedla aj prikrmy aj um a aj konecne zacala pit ☹

martao
5. máj 2009

u2jana,
pribrala fantasticky.
Nechce ani ovocné šťavy?




,

u2jana
5. máj 2009

to ani nahodou, ani cajiky, ani obycajne ani granulovane... par glgov a dost

millist
5. máj 2009

Naše malá taky moc nepije, k tomu teda nemá ani moc mlíka, ale jídlo má řidší (hustý stejně nesní) a to jsou taky tekutiny.
Jinak ona nepije tak od 4. měsíce z flašky ani mlíko, takže to lžičkuju. Čaj taky neumí pít ani z flašky ani z různých pítek. Z toho Aventu to už vůbec nešlo, nenatáhla to přes tu membránu, tak jsem ji vytáhla, chvíli z toho trochu pila, ale pak nechtěla ani z toho. Pije mi z hrníčku, ale je to jak kdy, někdy pije víc někdy míň. Ale rozhodně ne tolik, co jsem si všimla u jiných dětí.
Nevím, jestli jí toho mlíka dáváš moc (na těch krabicích jsou ale hodně velký dávky - podle mě, přeci takhle malý dítě nevypije litr mlíka a k tomu ještě příkrmy???), zkusila bych jí ho dát denně třeba jen kolem těch 500 ml denně a uvidíš, jestli toho sní víc. Ale když to nepůjde, tak to nepůjde, přibírá hezky. Horší by bylo, kdyby ti nejedla příkrm ani mlíko. Naše malá minulý měsích přibrala jen 100g a tenhle měsíc 200.

mirustek1
5. máj 2009

u2jana-nasa mala tiez nevypije caju ani vody vela,len po par glgov,a to ju kojim cez den len pred spanim,skus jej dat naozaj par dni menej mliecka,ci viac nezje,to jej neublizi,ked nepomoze,tak budes robit ako doteraz.

bolk
6. máj 2009

Ahoj mám na vás ještě dotaz, malá jak už jsem psala výše skoro nic nechce. Ode mě pije hlavně v noci po 3hodinách přes den si jen cucne, příkrmu sní max banán, cca půl skleničky hlavně všechno s mrkví, a večer když má náladu trochu kaše a někdy půl jogurtu k svačině a vůbec nepřibírá. Nevím jak toho do ní dostat víc zkoušela jsem jí dát Sunar ten nechce. Po mém mléku moc nepřibírala ani když jsem plně kojila, ale 5,6 v půl roce jsme měli. Ted je jí 8měs a skoro va týdny a má 6kg. Což je za dva měsíce 400g. Dr. je v klidu, ale já jsem z toho trochu špatná. Ona je hodně živá ale stejně☹.

millist
6. máj 2009

Ahoj Bolk, Niki na dva měsíce taky přibrala asi tolik co tvoje malá. Já si ji vážím doma a tři týdny nenabrala vůbec nic a pak udělala najednou skok o 200 g za týden a to minulý týden nejedla skoro nic. My jdeme na 8-měsíční prohlídku příští týden, tak jsem zvědavá, co řekne doktorka nám, ale co mi minulý týden přibrala, tak si myslím, že bude spokojená. Ví, že měla problémy a tak je ráda za každých 100g. Já byla s malou včera tak spokojená, moc hezky papala, tak jsem ji chválila a večer u kaše už to bylo horší a dneska snídani skoro nejedla. Psala jsi, že jsi byla taky drobnější, tak asi bude i malá. My jsme taky oba malí a taťka dokonce pěkně vychrtlej, tak asi bude i malá a to jídlo jí asi stačí, protože je fakt hodně šikovná. Já jí teda teď začala zase mixovat všechno úplně na kaši bez jakýhokoliv kousku a hodně řídký a teď mi zase i ten masozeleninovej příkrm sní, ne moc, ale sní. Zajímavý je, že jsem jí včera u snídaně dala kousek svýho chleba do pusinky a ten si bez problému pokousala a spolkla bez dávení. No je to mrška.

berenika39
6. máj 2009

ahoj, jen tip pro mrnata, co třeba nechtějí pít a trápíte se s všelijakými zázračnými hrnečky jako já. už jsem z toho byla na budku, od aventu za 250,- jsem ztratila víčko (bezva nápad dělat ho průhledný, aby nikde nebylo vidět ), takže na ven to nešlo používat. další jsem měla jako dárek od NUKu, netekoucí taky, ale zase z něj nic nevysál ani manžel, membránu jsem vystříhla, ale zase se malej kuckal a polejval. v tašce na kočárek jsem měla věčně lepkavou potopu. prostě děs. no a napad mě nápad. piju sama matonku sport, v petce s tím sportovním uzávěrem, je tam taky silikonová membrána. vršek jde odšroubovat, tak jsem do té lahve nalila Pétovo pití, a super. stačí mu trochu nasát a teče to tak akorát, může si ten proud sám regulovat, když jsem ho to učila, trochu jsem flašku zmáčkla, aby pochopil. .
Sranda za 15 korun, dá se to umýt, po pár použtích vyhodit, a co si budem povídat, když se doma zapomene pití, koupí se na každe pumpě nebo sámošce. tak to zkuste.

millist
6. máj 2009

Ahoj Berenika, jo jo já sebou takovou flašku taky ven nosím, protože ven se mi opravdu hrneček a extra flašku s pitím tahat nechce. Já jí to teda do pusiny vždycky trochu stříknu 🙂 Zkusím to jak říkáš ty a vystříhnu tu membránu. Díky.

dzein25
6. máj 2009

Ahojte, vidím, že sme sa tu viaceré postretali a ja som si myslela, že moja malá je asi posledná výmyselníčka v jedení.(dlho som tu nebola)Ale za ten čas sa u nás nič nezmenilo. No, ale predsa niečo.Začali sme papať tmavé pečivo.To zje.Beťárka jedna.To jedlo čo jej podávam rovno do úst bez lyžičky ako keksy marína, pečivo alebo len tak halušky a samozrejme ovocie priam hltá, ale tie polievky a hlavné jedlo je katastrofa.Naša mala PH 3150g 49cm a naposledy v poradni 14.4. vážila 8150g.Neviem ako to je, či je to málo alebo priemer. Mám trošku z toho obavy lebo za posledný mesiac pribrala len 150g a zdá sa mi to málo....

lucustek
7. máj 2009

ahojte ...tak moj maly mi teraz 4dni spekuloval s papanim...v pondelok napr od rana co sa zobudil o pol7mej mi zjedol az poobede o 3tej jeden cokoladovy puding a potom vecer o pol8mej 200ml mlieka...v utorok zjedol rano jeden jogurt a potom o 5tej vecer jeden bananovy puding a o pol8mej 150ml mlieka ..tak v stredu som sla k doktorke a ta mi povedala ze to je normalne ze vahu ma dobru..narodil sa s hmotnostou 2600g a teraz ma 8820g..veraj to je na jeho vek a vahu s akou sa narodil az velmi dobre a ze sa nemam bat ze mam prist o mesiac zas vazit...ja uz som z toho niekedy fakt uplne sialena...ved podla mna neexistuje ze nieje hladny ked zme za cely den jeden jogurt a pred spanim mlieko?vcera som si nasla metodu krmenia lebo to je nas hlavny problem .doteraz som ho krmila v choditku a on si vzdy daval ruky pred pusu tak som mu nemohla trafit do pusy a ked som mu ruky chytila tak sa rozplakal ..vcera som ho postavila do postielky a tak sa musel drzat aby nespadol a spapal mi pekne naraz jednu mrkvovu vyzivu hipp celu naraz...dnes som to skusala zas s tou postielkou a uz to nefunguje...len dufam ze mu nic nebude z toho hladu:D

shaula
7. máj 2009

Lucustek, myslím, že se mu nic z hladu nestane. Kdyby měl tak velký hlad, tak bude papat aspoň něco, minimálně snad mléko. Předtím ti jedl dobře? Snad to bude opravdu jen přechodné. Nebo vyzkoušej něco jiného, co mu třeba předtím chutnalo, možná jen nechtěl to, co jsi mu dávala? A propos, zaujaly mě 2 věci - ty už mu dáváš čokoládový pudink? A jak jsem už tady četla několikrát, více lidí tady napsalo, že krmí v chodítku. Vy vážně ještě někdo používáte ty chodítka - pavouky? Holky, vyhoďte to!

lucustek
7. máj 2009

no on mi proste v stolicke na jedenie nechce sediet .ked ho tam dam tak sa spusti plac takze urcite ho v tom nenecham ..a skusam mu davat vsetko ja mu cez den davam kadejake jedla ale aj tak to vzdy len vyhadzujem...on nikdy nebol velky papkac ale vzdy aspon nieco zjedol aspon trosicku ..kazde dve tri hodinky aspon 10lyziciek niecoho ...a tie cokoladove pudingy sa daju kupit v obchode su od heinz a su od 4mesiacov ...su kadejake aj bananove jahodove no vselijake

dzein25
7. máj 2009

Ahojte,ja som už skúšala vyvárať kadejaké hlavné jedlá a stále nič...Zaujímavé je to, že keď jej dávam jedlo z ruky ako kúsky maríny alebo tmavé pečivo tak to mi zje ale ako jej mám dávať z ruky polievku?Nechápem čo tak nemá rada lyžičku, ale zasa večer, keď jej dávam vitamín D(to musím nakvapkať do lyžičky a streknúť mliečko) to otvára ústa ako vráta, a to aj ked jej dávam výživu - to sa nevie dojesť. 😝
Ona najprv ochutná a keď to neni sladké tak zavre ústa a nič.....
Shaula čo máš proti chodítkam?Myslíš , že to deťom neprospieva?

lucustek
7. máj 2009

choditko nie je dobre pre deti koli tomu ze sa vravi ze si tam dieta najviac nici chrbatik lebo ak chce sedi ak chce stoji a pritom sa zohyba ...a to vraj nie je dobre lenze ja neviem ako by som cely den vydrzala mat ho na rukach to sa proste neda..pre mna je choditko najlepsi vynalez a to pochopi kazda matka hyperaktivneho dietata...on v tom choditku nie ze chodi on v tom lieta po celej obyvacke... a kde vlastne davate deti ked nie do choditka?ak potrebujete varit alebo pratat?

dzein25
7. máj 2009

Však to a keď ste na dieťa úplne sama.Myslím, že keď manžel je v robote celý týždeň...
Ja som to vydržala bez chodítka do 9 mesiaca.Aj naša lieta ako taký šarkan 😀 , ale zasa tam neni nonstop keď potrebujem si porobiť nejaké veci variť, umývať riad, trošku poupratovať a hlavne osprchovať sa. 😅

shaula
7. máj 2009

Dzein, nemyslím si, že chodítko dětem neprospívá, já to vím. Je to, jak píše lucustek, je to naprosto nepřirozený pohyb, však si zkus sama sedět a zároveň chodit. Nejde, co?
Lucustek, já vařím jen o víkendu, uklízím taky o víkendech nebo když je manžel doma. Sice tu nemám žádný zvláštní pořádek, ale za zdravá záda mého dítěte mi to stojí. Ne nadarmo se říká - binec v bytě, šťastné dítě🙂 V nouzi kluky nacpu do autosedaček a koukají na mě (jen na chviličku, než jim třeba nachystám oběd) nebo je nechám v klidu hrát. Opravdu ta normální "pavouková" chodítka jsou pro děti hodně špatná, nepoužívejte je. Když už musí být chodítko, tak aktivní, takové, za kterým dítě stojí a přidržuje se ho. Ale i od těch se prý upouští (říkala nám to sestřička z psychomotorické poradny).

dzein25
7. máj 2009

Saula
Uf, až teraz pozerám, že máš čo robiť s dvojičkami. Neviem či by som to zvládla.... 😨

shaula
7. máj 2009

Dzein, ale zvládla, nic jiného by ti nezbylo 😀 😀 😀

berenika39
7. máj 2009
shaula
8. máj 2009

Berenika, krásně napsáno 😉

berenika39
8. máj 2009

shaula: já včera večer dala 4dl vínka a pak jsem četla lucustka - normálně jsem názoru, že každá mamča ví sama nejlíp, jak na to svoje prtě...a nepíšu sem romány, když vím odpověd na otázku, odpovím, ale to je všechno. ale večer mi to nedalo, představila jsem si to mimčo stojící v postýlce jak nechce puding a prostě mi bylo lucustka líto, přitom je to určitě skvělá milující mamča, ale přeci jen někdy se mohou zkušenosti jiných hodit. tak třeba si to přečte a aspon trochu jí to bodne. kdybych neměla dvě zlatý děti, netroufla bych si tady mudrcovat 😀 😀 😀 , ale ve čtyřiceti už malinko můžu, néééé? 😀 😀 😀

lucustek
8. máj 2009

berenika39: dakujem za radu..precitala som si to skoro rano a zautocila na mojho maleho prcka...a dnes sme mali jedavy den, to som sa az velmi cudovala kolko vela po tak dlhej dobe zjedol...rano spasal dva jogurty,o 10te pol vyzivy jablko s hruskou, na obed vsetko co mal v misticke kuracinka s ryzou a mrkvickou, poobede dostal puding a teraz vecer mliecko a kludne zaspinkal... 😀
pomedzi jedla som mu pchala nenapadne do pusinky chrumky a kadeco co som mala po ruke a vsetko pekne papal pocas hrania v ohradke ...dokonca mi prvykrat v zivote vytrhol chrumku a sam si dal do pusy...to tu este nebolo 😀
dnes som s nim trenovala tu ohradku tak aby v nej kludne vydrzal hrat sa a celkom nam to islo myslim si...asi na tom nieco bude ale ta stolicka na jedenie nam este nejde..lebo sme vsetko papali v postielke koli velkeeemu placu...na to asi zacnem dohliadat na druhy tyzden...kazdopadne som si zobrala tvoju reakciu k srdcu...

shaula
8. máj 2009

Lucustek, to je super, gratuluju! A držím palce, aby to tak vydrželo a už jste neměli s krmením problémy. S židličkou si nelam hlavu, už tak je úžasné, co jsi dneska dokázala! Nemůžeš chtít všechno najednou 😉 Mějte se krásně!