Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

gabka32
2. mar 2009

naší malé je to jedno co jí, kupované nebo domácí 😉 zkus jí do zeleniny nastrouhat třeba trošku sladšího jabka.
nebo já dávám i vařenou řepu - a ta je hodně sladká, tak ji baští jak o dušu 😀

mi taky ty příkrmy moc nejedou, ale zato pes ten slintá když ucítí že je v tom maso 😀 😀

danuskam
2. mar 2009

ahojte. myslela som ze uz nebudem musiet citat tuto temu. ale zial-zase je to vsetko na nic. Mala posledne dni strasne protestuje- napr.dnes zjedla 80g zeleninovo-masovej polievky.to bol rekord. dokonca aj sama otvarala usta. chcela som dokrmit UM, a to mi odmietla uplne. posledne dni sa sprava divne, je mrzuta,placliva.No baba jedna naladova. 😠 uz som z toho na nervy,pretoze v 8mes. vazi iba 7kg. Teda nie je ziaden michelin co si moze dovolit hladovku. Aby toho nebolo malo, tak sme presli z AR mlieka na normal. Chapete to? ked raz vypije flasu 200ml na ex a inokedy ledva 100ml? alebo uz bolo -vobec nic a vynechala cele jedno krmenie. Nerobim ziadne pokusy so zmenami jedla. jeden den kasu zblajzne,druhy den po par lyzickach reve a reve. (stale ta ista kasa). Predtym som mala istotu aspon v mlieku, ale teraz uz aj s tym robi problemy. Dr.mi odporucila vitamin.kvapky, ked neje poriadne-nech ma aspon potrebne vitaminy. Ide ma z toho slaktrafit. 😒 😒

gabka32
2. mar 2009

danusko nerostou jí zoubky? my máme v 8měs 68cm a 6,97kg takže taky žádná sláva, dneska jedla zatím jen 3x a to dopol. jsem ji musela dost nutit. tekutin tak max 100ml, více ani tuk 😒 prostě není takový jedlík, co naděláme.
ale chápu že jsi z toho špatná, jesti ti jedla a pila hodně a ted je to jinak. třeba ji fakt něco trápí 😕

gabka32
2. mar 2009

teda myslela jsem tekutin jako čaje... mlíko dneska 200ml v 6ráno, pak v 10 frutapura, ve 14:30 zelenina a asi bude už jen po šesté kaši... 😒 a v noci se uvidí. někdy se na krmení budí někdy ne.

ingulka
2. mar 2009

tak, dnes som varila mrkvicku (2ks) a do toho tesne pred dokoncenim som dala pol jablcka.. vsetko rozmixovala 😉 a mala este chcela 😀 😀 😀 som stastna 🙂

danuskam
2. mar 2009

gabka- nad tymi zubkami sme rozmyslali. lenze ona ma take kusave 🙂 obdobie uz dlhsie. nema teplotu. nema hnacky. Ako zistim ze su to zuby? Su to len take dohady. Vlastne by som bola rada,keby to boli zuby,lebo sa bojim ze ma zase nejake zdrav.problemy. ideme z prechladnutia do prechladnutia. teraz ma uz len sople-ale uz nie take hrozne. POMOC!! dnesna vecera:70g kase, skusalil sme dokrmit UM-len ozuzlala cumel a plakala.

ingulka-tesim sa z vasich pokrokov. U nas na zaciatku prave neboli ziadne problemy s prikrmami. bola som z toho prijemne prekvapena. to az v poslednej dobe strajkuje.

gabka32
2. mar 2009

danuskam a u dr.jsi byla? jestli se jí furt vrací nachlazení, aby z toho nebylo nic vážnějšího 😒 a proč jste přecházeli z AR mlíka? třeba jí nesedla ta změna... 😨 nebo jí vadí ta rýma. dýchá se jí dobře?

zoubky my teda ještě nemáme, ale co vím od ostatních, tak většinou bývají nateklé, tvrdé dásničky, někdy zarudlé, děcky více slintají, koušou co můžou, prsty do pusy a někdy i teplota zvýšená.

u nás je taky sem tam období kdy třeba den dva nechce skoro vůbec mlíko, když jí strčíme flašku do pusy tak se rozbrečí... ale netrvá to dlouho a pak zas pije normálně (no teda ona pije pořád málo, nikdy více než 750ml i když byla jen na mlíku)

ingulka super 😅 kámoška dává jabko skoro do všeho, jinak by to malý nejedl. a jiná zas má banánového synka - takže i do zeleniny trochu banánu 😉

misa84
3. mar 2009

ahojky, jdu si k vam pro povzbuzeni 😉 dneska jsme byli u dr. a vazenim jsme zjistili, ze honzik za mesic pribral jen 300g 😨 takze jsme vecer s velkou slavou, fotakem a tak najeli na kasi od nestle, ryzovou, bez prichute. no co vam budu povidat, malemu to vubec nesmakovalo, tvaril se jako ze je to fakt hnusne, vyplivoval to, no mel to vsude jen ne v brisku, znate to. otviral malo pusinku, takze jsem mu nemohla dat kasi dal na jazycek aby to mohl rovnou polknout, jaxe vsude radi. je na to nejaky figl, abych do nej dostala aspon par lzicek nebo to chce jen cas?

danuskam
3. mar 2009

priklanam sa k zubkom.lebo sopliky ma uz na ustupe. dnes obed dost bojkotovala,zato veceru - otvarala usta ako vrata..nevyznam sa v tom. ale zuzle ak blazon,kuse..

kamanka
4. mar 2009

Holky, poraďte☹ Malej mi začal dělat problémy u oběda, někdy i u večeře, zrovna včera měl u kašičky 2 záchvaty, což jsem nechápala, protože kašičku miluje. No, ale dnešní oběd...pár lžiček, pak histerický záchvat, tak jsem čekala, uklidňovala ho, pak zase dala asi 2 lžičky a opět nanovo! Nakonec se mi začal dávit, tak jsem do něj bušila...bylo mi hrozně☹ Nakonec jsem to vzdala a dala mu prso! Když jsme začínali s příkrmy, tak papkal krásně, a teď se to začlo nějak kazit☹ mám mu dávat jen těch pár lžiček, co zblajzne, a pak mu dát prso a čekat, že se to časem spraví? Jsou to nervy jako blázen☹

euphoria
4. mar 2009

Ahojte, tak sa tiez s mojou princeznou pridavame do spolku🙂 Skusame prikrmy uz dva tyzdne. Mala ma prave sest mesiacov, je plne dojcena, flasku nepozna.
Domaca mrkvicka jej nechutila, tak som sa pustila do hippiek, aj mne viac chutia🙂 Postupne som jej dala mrkvicku, mrkvicku so zemiacikom.zjedla tych 125 ml na trikrat. potom som skusila spenat so zemiacikom, uplne ho vypluvala, dokonca sa z neho vyhadzala, hoci skoro nic nezjedla. skusila som mrkvicku s jablckom, ta jej chutila, ale aj tak zjedla len 5-6 lyziciek. skusila som zmes mrkvicka, zemiak, hrasok, karfiol. opat jej nechutilo... co by som mala skusit? poradite? kedy ste zacali pridavat masko??
vsetky deticky v rodine jedia jedna radost.no vraj ked som ja bola mala, nic som nechcela...

berenika39
4. mar 2009

misa84: máš ještě malinkatý mimčo na příkrmy. možností je víc. nevím, jestli kojíš, ale jestli umí z láhve, tak mu na začátek dej mléko, které používáš a do něj jen přidej trochu kaše, tak aby to teklo, budeš muset vyzkoušet a zvětšit dírku v saviččce. nebo určitě pomáhá - když se teprve učí - začít s tím někdy přes den - když má hlad, ale je veselej. večer už je na učení unavenej, možná by mu to chutnalo, ale za celej den toho má dost a potřeuje se jen v klidu najíst a spát. nevím, ale lepší je začít poledním příkrmem, pokud ti mudra řekla kaši, dejme tomu. ale je tam nebezpečí, že se naučí na sladký a nepojede mu pak zelenina. taky mají takový lahve, který mají místo savičky lžičku, to je právě na tu řídkou kaši, seznámí se se lžičkou. Myslím že to má BABYLOVE.
Večerní jídlo na učení a začínání s příkrmem bych vypustila. Taky jsem začínala s příkrmem koncem pátého měsíce, ale v poledne, šlo to hladce. Tak zkus, držím palce.

ingulka
4. mar 2009

ja jej doobedu davam mliecnu kasicku - takych 75ml 😉 a dotlacim MM
poobede nieco z vlastnej vyroby - mrkvicku s jabckom, bananik a tak 😉

po kazdom prikrme ale dam este 80ml cajiku, aby nemala problem s bruskom

winona24
4. mar 2009

Ahojte maminky....nemyslela som že budem čítať niekedy túto tému,ale bohužiaľ....

malá má 5 1/2 mesiaca....pred týždňom sme boli po 6t v poradni a hups malá mi skoro nič nepribrala....bola plne kojená...takže dr odporučila prikrmovať UM a začať s príkrmami...no a tu nastal problém....nechce ani UM a ani príkrmy ....ani fľaša,ani lyžička...aby som ešte doplnila...sme chorí....malá berie ATB,takže to pripisujem aj tomu....štopem do nej niekoľkokrát denne lieky a keď vidí lyžičku tak ju striasa...

neviem čo ďalej....musí pribrať,lebo nás nakoniec pošlú do nemocky....má len 5400g...

skúšala som jej dať aj kašičku Sunarka....trošku spapala,ale aj to s plačom....

možno niektorá z Vás riešila podobný problém....poraďte prosím....

misa84
4. mar 2009

berenika39: dekuju za tip, zkusila jsem dnes kasi do flasky a neco malo sezobl, ale az po tom, co jsem mu nejdrive dala prso a kdyz ukojil ten nejvetsi hlad tak se nechal ukecat i na trosku kase, ale vazne jen malinko, zkousela jsem to pak a zjistila, ze v tom byli hrudky, musim to asi jeste poradne vychytat, i kdyz to poradne micham, porad tam jsou, asi to budu muset jeste pasirovat pres sitko 😠 no ale kazdopadne jsem hned pak jeste musela dat druhe prso a az pak byl spokojeny, bobanek muj, ted spinka, az se vzbudi tak dame na svacu dalsi porci, dr. rikala 2x denne, no...musime vydrzet

u2jana
4. mar 2009

ahojte
pridavam sa do spolku nepapkacov ☹
prikmy skusame uz mesiac, zeleniku na obed a dnes sme skusili poobede aj jablko z Ovka a stale nic.
pribrali sme za mesiac len 400g, takze dr. nakazala prikrmovat prikrmovat lebo um jej uz zrejme prestava stacit.
Ale ona sa pritom kruti, spapa par lyziciek, potom vypluva a az to mame obidve az za usami ☹
neviem ju nejako spravne nacasovat na prikrm - raz je moc hladna a nechce, raz bola zas malo hladna, potom zas unavena... poradte kolko asi pred prikrmom nepapate? 2-3hod?

berenika39
4. mar 2009

misa84, jj,to je nejjednodušší, takový to jemný sítko, průměr jako hrnek, vyrobíš to mlíčko s kaší a přeliješ. Jinak se prodává od NESTLE přímo výrobek, MLÍČKO S KAŠÍ. Je jich celá řada, obyčejné rýžové bez chuti je od 4 měsíce. Je balené v tetrapacku, skladuje se při pokoj teplotě, jen ho otevřeš a dáš do lahvičky. Hustý je super, prostě kaše s mlíčkem. Vozím ho všude s sebou na cesty. Jenom je dost drahý, 4x250ml asi 60kč. Ale na zkoušku?? 😉

kamanka
5. mar 2009

Dnes jsem zkusila posunout kojení z 10 hod na 9 hod, tak uvidíme u oběda, jestli bude mít malej větší hlad a půjde to hladce či nikoli!

basika
5. mar 2009

misa84 - ryžová kaša Nestlé, je práve problematická kvoli tomu, že sa ťažko dá vymiešať do hladka, stále sú tam hrudky. Potom Nutrilon ryžová tá nemá hrudky.

Ja už som tu prispievala, tiež máme problém

kamanka - s napínaním (dávaním) máme aj my problém, niekedy to vyzvracia.

musíme stále mixovať do hladka a aby to bolo riedke.. a najnovšie fintím príkrmy tak, že jej naberiem výživku, alebo príkrm zeleninový a ešte namočím lyžičku do mlieka, naberiem trochu mlieka a tak mi otvorí pusu a zje... inak mi pusu neotvorí...

keď jej naberám lyžičkou mlieko samotné, tak mi otvorila pusu, keď len príkrm..neotvorí... len neviem do kedy to tak vydržíme fungovať.. dúfam, že sa to zmení

kamanka
5. mar 2009

tak dnes mi snědl cca 80ml příkrmu, pak už se začal vztekat, ale jedli jsme to tak 20 minut☹ Mimochodem, jak dlouho vám třeba trvá spapat obídek?

geegee
5. mar 2009

winona, ja davam malemu odsate MM z flase, UM odmieta, tak miesam 1/3 UM a 2/3 MM...a postupne budem ten pomer menit v prospech UM.

danuskam
5. mar 2009

kamanka, na uplne bezne trva krmenie 30min.to je standard. (a vysledkom je niekedy 80g,v minulosti bolo aj 140g..)Ale dnes mi zjedla obed za 15min.!!!!este teraz to nechapem. nemala som ani dost nachystaneho,nakolko posledne tyzdne bojkotuje. narychlo som ju dotlacila este jablkovou vyzivou ako dezert.. 😉 Mne pripada to polhodinove krmenie ako totalne tyranie, takze tiez ma zaujima kolko je to u inych.

basika
5. mar 2009

nám tiež tak krmenie trvá tých max 30minút skôr ale tých cca 15-20minút

ale dnes zasa príkrmy nula bodov...ráno ovocie 50g a teraz príkrm 50g ale naplo ju tak som prestala...

najjanka
5. mar 2009

basika, ja mam rovnako stareho chlapceka a keby spapal 2x 50 g, tak skacem od radosti.
U nas ovocie dnes 0 g, a na obed tri male lyzicky (z toho polovica vypluta), neviem to na gramy. Vzdy dam do misky tri lyzicky kavove a malokedy su spapane.
Vecer spapa asi 100 ml sladkej kase ( ryzovo - vanilkovej), aby som mu zas nekrivdila.
V noci sa napriek tomu budi kazde dve hodiny, aj castejsie.

Ale ked mu nukam jest prikrm, tak struha napinacie ksichty, castokrat sa aj povracia, som zufala.

kamanka
6. mar 2009

to malému ty ovocné jedou líp!

u2jana
6. mar 2009

boze baby poradte... dnesne pokusy o prikrmu bol uplny horor... ovocie - jabkova presnidavka ... lyzicka a hystericky reeev, obed - zemiak+brokolica (vcera jej celkom chutila spapkala nas rekord 40g) a dnes lyzicka a zas reeev... co to moze byt?

kamanka
6. mar 2009

Jak dlouho přikrmujete? Možná zuby, říkají, že děti nemívají moc hlad! U nás to bylo ze začátku přikrmování super, ale teď se to pohoršilo, taky už jsem málem přicházela o nervy, ale dnes papkal nádherně oběd, svačinku i kašičku na večeři🙂 Tak snad mu to vydrží!!! A u vás se to taky jistě spraví!

u2jana
7. mar 2009

uz mesiac bojujeme, raz 10lyziciek raz 3 😒
na zuby cakame tiez uz mesiac a nic 😒
inak v noci sa budila kazde 2.5hod na papanie - celkovo vcera spapala 970ml nutriolonu - takze asi bola hladna...
dnes idem skusit broskynu a na obed zemiak+karfiol - tak uvidime 😒

basika
7. mar 2009

najjanka - no je to o nervy, a to už máš 3. dieťatko ako som si všimla v pase...je to o nervy, najhoršie je, že chytám niekedy depky, keď počujem a vidím, deti ako je moja, že samé jedia, cestoviny, skoro dospelácke jedlo čo sa týka do konzistencie...

kamanka
7. mar 2009

Ahojky, tam my dnes spapkali cca 170ml příkrmu na obídek, na svačinku celou přesnídávku Frutapura s trochou bílého jogurtu...no, dnes mi fakt udělal radost, tak snad to tak bude pokračovat. Asi to chce všechno čas!