Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

luthien.k
4. jan 2010

Holky, nečetla jsem předchozí diskuzi, nestíhám, ale poradí někdo, jak na první zeleninové příkrmy? Zkusila jsem hned po 6m dát našemu malému mrkvičku, zezačátku docela papal pěkně, ale den ode dne snědl míň a míň až začal řvát, jen viděl lžičku. Neuspěli jsme ani s brokolicí ani s bramborem... Podotýkám, že jsem alergik, takže bych chtěla zavádět příkrm vždy alespoň po pěti dnech, ale zatím to vůbec nejde 😒 Dali jsme i asi 10 dní pauzu, ale je to pořád stejné. Zatím kromě MM a dokrmu UM papá akorát rýžovou kašičku na noc.

kalerat
7. jan 2010

julie123 • 1d • Včera ve 20:39
Co muzu delat????

Jakub nepozre vubec nic jinyho nez kasi Sinlac (je alergik, ekzematik tak proto Sinlac). Ovoce mi plive (cerstve i presnidavky, cele i rozmackane), zeleninu do nej nekdy dostanu par lzicek, ale spis taky nic, ...rohlik, krupky, piskoty vse zahazuje.
Po nekolika mesicich se mi podarilo ho naucit pit z hrnecku, ale pouze vodu a za den vypije jen cca 80ml.
...no a proto kojime a kojime a ja mam uz toho kojeni fakt plne zuby ☹ 😠 V noci kojime 3krat, pres den 4krat, 2 krat davam kasi (v 9 a v 17hod) a v poledne se snazime o obed. ☹

Zajima me hlavne zda mu tato jednostrana vyziva nemuze ublizit... resp. zdali mu to staci... ja na to totiz uz nemam nervy ☹

Jestli je tu podobny tema tak me tam klidne presunte, ja ho nenasla 🙂 Dik 🙂

soanpe • 1d • Dnes ve 00:09
těžko radit, ale co tak mu do kaše přidat mrkvové pyré atd.
nejdřív jednu lžičku a postupně třeba po týdnu přidávat a doplnovat i jiné druhy zeleniny a ovoce?

julie123 • 1d • Dnes v 06:50
Soanpe, dik 🙂 To uz jsem zkousela mnohokrat, ruzny veci sem primychavala... ale on to okamzite pozna ☹ ( i kdyz to neni videt a ani po chuti to nejde skoro poznat)

Koukam ze nikdo zadne rady nema ☹ No co ja budu delat to fakt nevim teda

sayast
7. jan 2010

julie,ahoj 🙂
mame na sebe stesti 😉
mam stejny problem,jen jsem na tom trochu lip 😅. me bere kasi a zeleninu. ale ostatni bojkotuje. odmita chleba,ovoce v jakekoliv forme a ted i v jakekoliv forme,prichuti i jogurty. piskoty,krupky,susenky taky nechce.
navic do ni nedostanu zadne tekutiny 😖 . vyzkousela jsem snad vse ☹. takze kojim,kojim a kojim. taky me to uz nebavi 😔 . pres den kojim cca 4x a v noci des. rostou ji zuby, tak chce furt prso,takze kojime za noc 4-25x 😅 😝 🙄 . jsem z toho uz vycerpana. kojeni ji ted moc omezit nechci kdyz jine tekutiny nema ☹

luthien.k
7. jan 2010

Julie, já mám podobný problém (viz můj příspěvek výše), i když máme teprve 7m, a taky mi nikdo zatím neporadil, kromě kamarádky... Když její malej nechtěl nic jíst - lžičkou - tak mu to hooodně namixovala, dala do flašky a ejhle - dal si tak zatím vše, co mu nabídla. Já vím, že se to nemá, že je to překonaný, dávat příkrmy flaškou, hodně jsem to oddalovala, ale včera jsem mu tak zkusila dát mrkev, přimíchala tam trochu UM, jehož chuť zná a co myslíš? Vysosal celou připravenou dávku 😎 Já mám prostě pocit, že na tu lžičku ještě není připravenej a přijde mi takový zvláštní krmit dítě lžičkou, když ještě samo ani nesedí. Jak vidno z toho, že z flašky si to dá, tak na nový chutě připravenej je. Takže toť asi moje jediná, poněkud kontroverzní, rada 😉

sayast
7. jan 2010

hm, me flasku nevezme,tak zase nic ☹

luthien.k
7. jan 2010

no je to s nima fakt někdy těžký, co? Tady je fakt každá rada drahá... Ale na druhou stranu mám i kámošku, které pouze plně kojila svou holčičku do roku a půl, protože totálně všechno odmítala. Dnes už chodí do školy, je to sice takovej malej diblík (její maminka taky, takže to budou spíš geny), ale jinak je zdravá...

miskachrumka
7. jan 2010

ahojte tak mi mame zas veliky problem s normalnou stravou maly mi nechce nic prezuvat okrem poharikou a kasi nic nezje.
rada by som zacala konecne s polivkami zemiakmi s kuracim maskom no v podstate aby zacal pomaly papat to co papame mi!
mame vyse 10mes a jeho prvy rocik je za dverami a som zufala neviem ako ho donutit papat normalnu stravu.
dr povedala ze mu to mozem este tolarovat do roka ale potom sa musi naucit ......... 😒

neni sanca ho naucit prezuvat a pritom mame 9 zubov!

sayast
7. jan 2010

luthi,me jen uklidnuje to,ze mame z ceho brat 😀 (ma 12 kg)

sayast
7. jan 2010

miska,papani kousku v potrave pry nezalezi na poctu zubu 😉. pry i bezzube mimco kdyz chce,tak kousky v potrave zvladne. cetla jsem to v nejakym casopise,uz nevim jakym 🙂
jeste ma cas,ja bych pockala do toho roka

miskachrumka
7. jan 2010

sayast to ste dobry !
mi sme mali na konci novembra vyse 10kg som zvedava kolko to bude teraz !urcite aj 11,5kg a dakujem za radu ! 😉

luthien.k
7. jan 2010

Jojo, i bez zubů jsou schopni jíst křupky i kousky jídla, takže o zubech to není...
Sayast, koukala jsem, malá je boubelka, nemáš místo mlíčka smetanu? 😀 😉 Náš malej je úplně akorát, takže kde brát nemá ☹ No ale zase máme teprve necelých 7m... Jinak je fakt zajímavý, že jak mu dám do pusy lžičku, tam má tendenci jakoby dávit (ačkoli sám si tam strká kdeco a v pohodě 😀 ), ale z lahve sosne cokoli... Nerada bych ho naučila na tu láhev, aby lžičku neodmítal úplně a trvale a tak nějak nevím, co dělat...

miskachrumka
7. jan 2010

sayast kukala som malu je strasne zlatunka taka mala buchticka ja som bola rovnaka ba dokonca v 9 mes. som mala 13,5 kg! 😕

euffra
7. jan 2010

ahojte baby,

v prvom rade vam radim, ziadny stres, tie deticky nakoniec zacnu papat, kazde ma svoj cas a neda sa ist podla tabuliek, ze 6 mesiacov a bum, dieta bude jest.
moja nina zacala papat v 13tich mesiacoch, od 6 mesiacov som skusala kazdy den, varila som, kupovala, vyhadzovala, vsetko odmietala a ja som len kojila, vysledky krvi boli v poriadku.
v 13tich zrazu zo dna na den, jeden den nic, a druhy zrazu otvorila usta a zjedla. islo to pomaly, mnozstvo ako ked zacina 6 mesacne papat, ale islo to, potom sme mali aj fazu, ze odmietala lyzicku, tak som jej vkladala kusky jedla priamo do ust pocas hry a tak som za nou behala cely den s jedlom v ruke. teraz ma 15 mesiacov, papa uz aj lyzickou, aj jej davam rukou do ust pocas hry, zje este stale dost male mnozstvo, stale ju kojim, ale ide to, postupne. ja som sa tiez stresovala, lebo mi hovorili, ze musi jest a musi a tak som zbytocne stresovala seba aj ju, dieta to citi, mozno aj preto odmietala, lebo citila tlak odomna. preto moja rada, kazde to raz zvladne, otazka je len kedy, aj chodit zacne niektore v 8 mesiacoch a niektore v 14tich. netlacte ich, nestresujte, ponukajte kazdy den a raz sa to dietatko rozhodne a spapa, len je to o tom, ze ono sa musi rozhodnut, ze je uz pripravene. 🙂

ali27
7. jan 2010

euffra, mam take doma. ale este jest nezacalo... moje nervy dostavaju zabrat, ked sa s tym piplem a potom to vyhodim... kazdy den dufam. snad sa dockam zjedenej misky...

ali27
7. jan 2010

inac, ako to robite ked dieta nechce to co ma v miske, ale napr, to co mam na tanieri ja, vacsinou prahne po chlebiku. date to dietatu, alebo si stojite za tym , ze ma zjest co ma v miske? nechcem aby sa naucila, ze ked nezje, tak dostane nieco ine co jej chuti... ale na druhej strane som rada, ked zje aspon nieco, hoci aj ten chlebik... co vy na to?

luthien.k
7. jan 2010

euffra, asi máš pravdu, ale když člověk slyší, jak (skoro) všechny dětičky hezky papají, tak je to stresující a člověk má strach, aby mu něco nechybělo... Na druhou stranu si myslím, že úplně dřív, třeba když byly naše babičky malé, tak dost pochybuju, že je někdo v 6 m nutil jíst lžičkou...

miskachrumka
7. jan 2010

ali presne take pocity mam aj ja pokial je to robene doma a nie kupovane alebo manejake hrcky už vie ze budem vyhadzovat lebo to nezje!
ja som sa tiez už vela krat snazila pripravila raidu viac ako keby som varila pre armadu a hups on to bud nezje alebo este horsie vsetko mi este oprska a vykydne na zem ........no koniec! ☹

natalii6
9. jan 2010

Ahojte..ako vas tak citam tak vidim ze nie som sama co ma dietatko co toho moc nespapa 😒..od zaciatku prikrmov to bolo take vseliake (zacali sme pred 5 mesiacom lebo sme na UM)zaciatky prikrmov boli u nas hruza odmietal mi domacu stravu 😠 tak som mu kupovala potom som to skusala ze som mu to miesla pol kupovaneho a pol domaceho nastastie sa naucil jest aj domacu staravu ale pre istotu mam vzdy poruke kupovane lebo sa stane ze domace odmietne..teraz aj ked mi zje domace tak to je tak(je to take3 tyzdne) ze si da zopar lyziciek a potom sa zatne a nechce uz otvarat usta tak mu to skusim ponuknut neskor obcas to zje ale vetsinou nie..zda sa mi to ze je toho malo ale zase nasilu mu davat nema vyznam..myslela som si ze by to mohlo byt zubkami lebo nemame este ani jeden mame skoro 10mes. tak neviem cim to je ze tak malo papa...
a mam zopar otazok: kolko prikrmu davate takemu 10mes.dietatu?(ja davam od vyzivy cca190ml)
davate mu este rozmixovanu stravu alebo aj s kuskami?
kolko jogurtu davate?(ja davam 140ml a davam dva)
dakujem za odpovede a zelam pekny den 🙂

zurka
9. jan 2010

Ahojte, aj mna velmi potesilo, ked som si precitala predchadzajuce prispevky. Akoby som videla moju Dianku, vsetko co navarim, pracne rozmixujem a s laskou jej to podam odmieta. Kupovane pohariky, to by sme aj celkom papali. S mixovanim som uz chcela prestat davno, ale akonahle sa jej do pusy dostane kusok maska alebo nejakej zeleninky, okamzite pluje a potom uz do nej nedostanem nic 😢 UM pije, kasicky tiez moze, ovocne vyzivy spapa, dokonca nema problem pozut chlebik. Ale ked pride cas obeda, zatne sa, hadze vsetko co sa jej dostane pod ruky a place. Verim tomu, ze sa to casom zlepsi, len ma mrzi, ako sa s tym ja piplem, vyvaram a potom vyhadzujem.

Natalli6, Dianka ma 10 mes., ako som pisala, toho prikrmu zje horko-tazko par lyziciek, jedine ze je to kupovane, spapa necely ten 190ml poharik. Vyzivku spapa uplne celu a jogurt jej davam tak, ze ho zmixujem s vyzivvou - pol kelimka + zopar lyziciek vyzivy pre chut.

natalii6
9. jan 2010

zurka..ja mam problem doneho dostat aj mlieko ktore pije iba rano lebo uz vecer uz do neho nedostanem ani kvapku a co sa tyka pitia caju alebo inych tekutin tak to je priiam horor akonahle vidi ze mu idem dat pit tak otaca hlavu ked vipije za cely den 30ml som 🙂 dnes som mu spravila ryzoto a to zjedol ale aj to na 2x a trvalo to vyse pol hodky tak dufam ze sa to jedneho dna zmeni 😉

zurka
9. jan 2010

Natalli, my sme mali tento problem, ked mala Dianka horucku, bola som uplne na nervy, lebo prave vtedy ma diete hlavne vela pit a ona okrem toho, ze nechcela jest, odmietala aj cokolvek pit. Riesila som to tak, ze som jej v jednom kuse ponukala caj na lyzicke, to celkom chcela. Vzdy, ked sa v noci prebrala, ked sa hrala, ked som ju polozila do stolicky akoze ideme jest, furt som jej davala caj na lyzicke a vypila ho takto celkom slusne. Postupne ju to preslo a zacala pit normalne, hoci mlieko este chvilu odmietala, natahovalo ju. Myslela som si, ze uz mlieko vzivote pit nebude a preslo ju aj to. Teraz sa mliecka nevie dopit. Takze pevne nervy 🙂

natalii6
10. jan 2010

zurka:tak dnes sme boli u mojich rodicov a zjedol cely prikrm som bola v soku 🙂 a to som pre istotu kupila v obchode keby nechcel to co som mu navarila..a s tym mliekom tak to ideme v utorok k doktorovi idu mu brat krv ci nema nahodou alergiu na mlieko ale dufam ze nie lebo neviem co mu potom budem davat jest 😠 ..skusila som po rozhovore s doktorom zmenit mlieko (pije nutrilon a skusila som sunar)ale ten ho zapekal a aj tak ho nevypil vsetko tak som zase na nutrilone..dnes vypil trosku caju a ked kakal tak mu to islo tazko z toho ze malo pije a striekackou nechce pit a lyzickou tiez ale budem skusat a stale mu ponukat a raz to hadam pochopi ze pit treba 🙂

zurka
10. jan 2010

Drzim palce Natalii 😉 Este ma dnes napadlo, co ti poradit k papaniu. Nie vzdy, ale dost casto zabera, ked malej spievam. Aj dnes, zacali sme obed s tym, ze prve 3 lyzicky automaticky vyplula a zacala plakat. Uz som to chcela vzdat, ale zacala som jej spievat kukulienku a zabralo. Zapocuva sa a ustocka otvara, ani to nevnima. Skus, mozno sa to bude pacit aj tvojmu drobcovi 🙂

natalii6
11. jan 2010

zurka....mne praveze na zaciatku krmenia otvara usta s tym nemam problem ale po par lyzickach uz nechce otoci hlavu a smitec alebo sa jeduje a co sa tyka spevu ja mu tiez pri tom spievam ked zacne strajkovat on to zaberie ale iba na chvilu niekedy to fungovalo supris 🙂 dufam a verim ze to zmeni 😀 dobru chut deticky 😀 😉 😅

kristufka
12. jan 2010

Ahoj holky ani mě malá vůbec nejí, hrozně málo, pár lžiček, jediný co jí chutná je banán to sní tak čtvrtku a pribináček malej sní celej (80g). Zajímá jí jen kojo. Jenže dr chtěla udělat krevní obraz, protože kojení jí už nemůže stačit a dopadlo to nic moc, takže jsme dostali nějaký vitamíny a za 3 týdny znovu na kontrolu.
Pusinku teda ona neotvírá. Málokdy. Takže jí musim lžičku přes zavřenou pusinu natlačit do pusinky a ona se rozhodne jestli tohle teda bude jíst a párkrát tu hubičku otevře nebo (v případě zeleniny a často i kaše) ani nápad.
Do teď mě to netrápilo, říkala jsem si že mm mam hladová mi nepřijde a až bude chtít jíst tak začne. Ale takhle... 😨

vladka1
19. jan 2010

ahoj holky....máme úplně stejný problémy ☹
můžete mi prosím napsat váhy a míry vašich mimi?...pro srovnání?...a i váhu při narození?

lenka1smejka
19. jan 2010

tak moja mala to robila tiez-vsetko jedlo u nas bolo s placom a teraz konecne sa rozjedla.Myslim si,ze je to take obdobie

spalka
19. jan 2010

Veru, aj my bojujeme uz skoro 3 mesiace s papanim, MM je ale jednoznacny favorit. Nechcem malej kupovat jedlo z obchodu, tak vzdy navarim a skusam, ale je to frustrujuce aj pre mna. Posledny tyzden jej chuti rozmixovane jablcko s hruskou, to si da aj 10 lyziciek a otvara pusinku. Ale ine, ani nahodou, skusi prvu lyzicku, nechuti, tak ide hlavicka vzdy nabok a ocka hore, akoze nevidim a maminka, si vzduch, tato papa ma zaujima akurat tak na maganie v rucicke. A este chlebik, alebo rohlik, to lubi zuzlat a surovu zeleninu, s tou sa jej paci hrat a trosku ohlodavat, ale iba dasienkami, pretoze este nemame ani jeden zub a 9 mesiacov klope na dvere. A vsetko musi byt riadne rozmixovane, lebo z kuskov ju chuda napina. Skusala som aj cajik z flasky ked bola chorucka, ale to nevie ☹, este mame poharik co si moze chytit sama, tak tam cumlik trochu potlaci dasienkami a nieco vytecie, ale to vypije minimum. Si hovorim, ze treba jednoducho stale skusat a verit, ale je dobre, ze viem, ze ste na tom baby podobne 😉.

k1k2k3k4k5
21. jan 2010

Ahojte, zacali sme s prvymi zeleninovymi prikarmami a syncek ich vytrvalo odmieta. Je plne kojeny, nema ani dudlik, z flase nechce ani vodu, ani MM.
Chcela by som sa opytat mamiciek, ktorym dietatko odmietalo papat (t.j. nechcelo ani jednu lyzicku), ci ste vytrvalo davali zeleninku az kym si to nerozmysli alebo ste skusili casom aj ovocie alebo aj kupovane prikrmy.
Nerada by som mu davala kupovane, ale ak to inak nepojde a bude chciet papat len to, tak by som chcela postupne to zmiesavat s domacou zeleninkou a postupne prejst na doma varene jedlo. Vdaka za vase skusenosti.

julie123
21. jan 2010

Ahoj holky, uz jsem sem jednou psala a musim rict, ze jsme pokrocili ... bohuzel ale ne dopredu ☹ Kuba uz neji nic ☹ Takze v 10m je prakticky pouze kojeny.
No dneska jsem si rekla, ze to prestanu resit a holt jist nebude. Vsak az bude chtit tak zacne 🙂