Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

sisstin
30. okt 2008

andy: tak my zas jenom skleničky..na domácí se tváří, že ho chceme otrávit 😝 skleničky jí naprosto všechny jakékoliv značky 😝

bambusko
8. nov 2008

u nas stale striedavo oblacno. ked ma drobec svoj den, zje aj 2x prikrm a nedokojim ho. niektore dni ale nechce nic, len mm. jedine, co donho dostanem je banan, varene jablko, chlebova korka a nesolene kukuricne chrumky. uz ani tu ovsenu kasu nechce ☹ vazi stale rovnako, ale on zje ako jednu davku max. 1/2 banana 😕 to sa aj tak tesim, ze aspon nieco 🙂

dididi30
8. nov 2008

andy tak to mas dobre, moja dcera nedala nic do pusy a ani teraz neda, vybera
syn je po mne, zeleninku lubi aj kasu, vsetkoooooooo 😵 😵 😵 😵
mozem porovnavat svoje deti, je to ako den a noc 😉
inak ja som okrem hipp neskusala ine, nevadia nam tak ani skusat nebudem 😉

domina
9. nov 2008

Verunka jí jen banány,Activii, piškoty,kaši a borůvkovou výživu od Hami.Ale zdá se mi, že když není v jídelní židličce, zdlábne i nějakou tu zeleninu.Jinak ne.Mám za ni lítat se lžící a krmit jí takhle, nebo jí mám dát za každou cenu do židličky a když nechce, tak nechce?Jinak je ještě kojená.Jo a ještě jí chleba s máslem marmeládou, sýrem a šunkou.Ale opět v jídelní židličce pár kousků, ale na zemi a může si přitom hrát, tak to sní i celý toustový chleba.Tak já nevím.Co myslíte?

hubka
10. nov 2008

ahojte...tak my to domina mame doma rovnake....dnes som malemu davala jablk vyzivu v stoji, ked sa drzal uchytky na sporaku a vtedy otvaral usta,ale v stolicke reve a pretiera si oci,dava ruky pred usta a nechce...ale my sme krasne papali doteraz, len pred 2 tyzdnami nam konecne vysiel prvy zubok a odmieta jedlo..jedine co zje, je rozok a chrumky kukuricne,pripadne detske susienky Hami...a som tiez z toho zufala...takto naozaj nepriberie.. amam pocit, ze ide druhy zubok, tak neviem ci to ma suvis ☹

bambusko
27. nov 2008

idem vam dodat optimizmu 🙂 marek zacal papat ovocne vyzivy, klasika z obchodu ovko, hame broskynova, karotkova, marhulova, vecsinou zje celu. okrem toho este banan 1/4-1/2 a kukuricne chrumky a chlebik. ked je banan, tak aj chce pit caj alebo jablcnu stavu, mame domacu. a zacal konecne priberat, za 3,5 tyzdna takmer 400g, tesiiiim sa 🙂 takze 2x denne mame nahradene kojenie, skusala som este kasu, zatial neuspech, biely jogurt zjedol par lyziciek, zelenina, meso, zemiaky bez uspechu 😒 dr. povedala, ze to nevadi, hlavne ze je aspon nieco, kludne moze kazdy den vyzivu a banan a vraj sa rozje. hlavne sa uz maly na jedlo tesi a neprotestuje, nezlosti sa, chuti mu, ked jedia aj ini, napr. na rodinnej oslave v pizzerii zjedol okraje z 2 trojuholnikov pizze

olivova
27. nov 2008

ja krmim malu za pochodu, ked sa hra. Ak chcem, aby sa najedla, musim za nou, ked lozi, ked vsetko mozne chyta, vystriehnut otvorene ustocka a smyk s lyzickou. 🙄 O stolicke sa nam ani nesniva...Krmim ju skutocne kolkokrat 45 minut az hodinu. Potom mi dojde trpezlivost. A polievku mam stale na sporaku, ktoru ohrievam a davam do misky horucu do studenej, aby to mala akotak teple. Dufam, ze sa to zmeni , lebo uz mam toho naozaj dost a dochadza mi kolkokrat trpezlivost.

bambusko
9. jan 2009

ahojte, idem do tejto temy, pevne verim, napisat naposledy 🙂 o 5 dni ma marek 1 rok a papa na ranajky chlieb alebo pecivo, na desiatu ovocnu vyzivu, na obed zeleninu prepasovanu k jablku 😀 na olovrant biely smotanovy jogurt, vecer kojim, aj raz v noci a rano.

par dni pred dovrsenim 11 mesiacov sa podarilo cez vikend nenasilne zvladnut cely den len s prikrmami bez mm, dovtedy som kojila cez den este 2-3x. zrazu sa to nejak zlomilo, dnes si uz papat pyta sam 😅 ale je dost vyberavy, zeleninu, meso, zltok stale miesam s jablkom alebo domacou jablcnou stavou, kase zje len par lyziciek. prikrmom so zelenou a cervenou farbou nedoveruje, ale mladsia dcera mala skvely napad, namocit do prikrmu oblubene kukuricne nesolene chrumky, tak aspon ochutnal, potom aj z lyzicky s kuskom chrumky navrchu 😝 a na tretikrat uz spapal aj spenat bez komedie. aj prirastky na vahe uz su 🙂

drzim vsetkym maminam malych spekulantov palce, chce to len cas a veeeela trpezlivosti. my sme najvecsi uspech zo zaciatku zaznamenali pri spolocnom stolovani, ked jedli aj ini, vtedy pekne otvaral pusu

arabeska, zmenilo sa nieco u vas?

emjee
26. jan 2009

basika • 1d • Dnes o 19:51
Zúfalstvo ma už prinútilo napísať tento príspevok. Viem, že tu už bolo o tom písané veľa, aj som čítala niečo, ale budem rada, keď sa mi niekto vyjadrí na môj konkrétny prípad. Som nešťastná z toho, že moja 8,5 mesačná dcérka bojkotuje papanie príkrmov a niekedy už aj pitie mlieka. Nikdy nebola veľký papkáč, jej denné dávky mlieka ako 6 mesačnej boli tak 90ml, 60ml a podobne. S príkrmami sme začali okolo 6.mesiaca a celkom som bola spokojná, celkom jej chutilo, mrkvička, zeleninka, aj mliečne kašičky, nezjedla veľa ale tých 230g denne spapala. Už pred vianocami to začalo, že mi zatne ústočká a nedostanem do nej nič. Zahryzne začiatok lyžičky a potom jej len tú lyžičku nasilu súkam do ústočiek. Teraz denne dostanem do nej tak priemerne 80g príkrmu, ovocia, alebo kašičky dokopy. Aj to s vypätím všetkých mojích síl. Skúšala som všetko, mlieko do príkrmu, teplé aby to bolo, hračky, TV, divadielko hrám. Keď mala 6 mesiacov a 2 týždne vyšli jej spodné zúbky. Idú jej teraz aj horné, má spuchnuté ďasienka. Možno je to spôsobené aj tým, ale až takto? Skúsila som jej dať aj čípok, reku ak ju to bolí, ale žiadna zmena. Gelom som jej potrela ďasienka, tiež žiadna zmena.Proste stojí ma to strašne veľa energie dostať do nej niečo. Navyše mi už zatne pusu aj pri fľaške. Teraz s takou radosťou vstávam v noci robiť jej mlieko, lebo viem, že aspoň vtedy bez problémov vypije. Teraz tak vypije za 24 hodín tých 800-1000ml mlieka. Dobieha to v noci čo cez deň nevypije. Ale nemôže byť len na mlieku. A zasa na silu jej pchať lyžičky to tiež môže mať negatívne dôsledky. Bola po vianociach aj chorá aj schudla tak sme začali na novo s príkrmami, lebo mala aj dietu. Celkom dobre začala, zjedla denne tú starú 230g dávku + mliečko, ale teraz zasa posledný týždeň je to po starom. Už som si dnes aj poplakala. Budem rada ak mi napíšete vaše skúsenosti.

junovka • 2d • Dnes o 19:56
Moja starsia Timka tak isto zacala bojkotovat s jedlom na 8 mesiacov, tiez nic nechcela, vymyslala....co uz stalo jej to dodnes.Jedine , netreba davat nic nasilu, nakolko vsetko ma svoje opodstatnenie...jednoducho telo to nechce prijat a hotovo! asi vie preco Taktiez moze to byt sposobene aj to, ze jej lezu zubky.Moja Nely tiez sa stalo, ze mi nejedla koli zubkam 2 dni.Hlavne ti prajem vela sil....a hlavne TRPEZLIVOST!.Vsetko raz zle skonci ...uvidis

junovka • 2d • Dnes o 20:01
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

basika • 1d • Dnes o 20:03
..no len to, že u nás to netrvá 2 dni ale už aj 2 mesiace

junovka • 2d • Dnes o 20:08
mozno je to pripad mojej Timky, ako som pisala vyssie

macka7 • 2d • Dnes o 20:21
aj mne zacala tak divno pit mlieko davam jej flesu do pusy a normalne sa s zapasim az kym nezacne konecne tahat a vypije od 100-160

patricia1971
27. jan 2009

Je super, keď tu čítam všelijaké príspevky, ktoré akoby niekto písal za mňa. My sa tiež teraz trápime s jedením, nič do malej nedostanem, len trochu ovocnej výživy a prsník. Odmieta všetko, ale keď som to tu čítala, tak fakt asi treba len trpezlivosť a všetko sa to časom napraví. Bolo mi poradené, že jej mám v priebehu dňa skúšať dávať príkrm po troške, tak to skúšam a ide to. Ale len ovocné. Zelenina, mäso, kaša nehrozí. Tiež som bola včera úplne zúfalá, hľadala som tu všetky možné články, ale dnes som už ok, lebo viem, že tým prechádza veľa detí. Takže treba pevné nervy a hlavne nenútiť dieťatko nasilu papať. 😝 😝 😝 😝 😝

maurizia
28. jan 2009

patri, lili je od nas o 5 dni starsia🙂 tiez mame problemy. obcas vecer zje trochu kase, inak nechce ovocie ani vyzivu ani maso so zeleninou..vzdy len par lyziciek a zacne sa dozadovat mlieka. ked som skusala dat iba trochu mlieka a potom ponuknut jest, skoncilo to revom. dnes som si povedala, ze jej dam napit vodu a mlieko nedam. no a vydrzala som iba par minut 😔 dobre viem, aka je hladna, nechcapem, ze moze tak protestovat. kolko bio zeleniny a ovocia z rakuska sme uz vyhodili do zachoda😝

patricia1971
28. jan 2009

mauriza- no veď aj my len vyhadzujeme. Ale u nás vznikol problém, malá mi 3 dni odmietala papať tú tuhú stravu, len kojenie a čajík bolo jej, no dnes ráno mala teplotu 38, takže sme leteli k lekárke. Zúbky jej nejdú, má zapálené očko, začína jej už aj druhé, tak sme na panadole. Ale na obed som jej dala trošku výživky, zjedla asi 40g, ale našťastie moje mliečko jej stále chutí. A našťastie aj čajík z fľašky. Takže ona asi odmietala jesť preto, že začínala u nej nejaká choroba. Takže asi tak. 😝

maurizia
28. jan 2009

juj no ked je chorucka, to je ine ☹ tak snad panadol zaberie a date sa rychlo dokopy.

patricia1971
28. jan 2009

ja som sa za tieto 3 dni dosť natrápila, ale ju som netrápila, keď nechcela jesť, tak som ju nenútila, skúšala som, vždy len trošku zjedla a potom som dokojila. Určite by som nasilu do nej nič netlačila, ona by si to ani nenechala, keď už nechce jesť, tak vyplazí jazyk a vytláča jedlo. takže sa ideme liečiť,pa

stvura
28. jan 2009

Kocky, mozem sa spytat, pri zaciatocnych prikrmoch ak vam to dieta nejedlo na obed, dali ste to na veceru? Styri dni som davala mrkvicku a maly ju doslova hltal, tak mu chutila {posledny den zjedol 100g}, dnes som dala brokolicu a zjedol dve lyzicky a koniec. Pusu zavrel, zacal tocit hlavkou, no proste nic...

danuskam
28. jan 2009

ako tak citam, nie som jedina, co sa v poslednej dobe trapi s prikrmami. My uz budeme mat pomaly 2mesiace co to skusame. donedavna uplne super papala. teraz akoby utalo. zacne revat a mam smolu. Tiez nechcem nasilu do nej pchat, ale mam ju nechat hladnu? dnes som to schvalne odvazila-zjedla 60g. pricom vcera mala presne to iste a zjedla komplet. aj ked s malymi prestavkami. Boli sme na ockovani-moze to mat vplyv na papanie? ze je cela taka nesvoja? ale par dni predtym mi odmieta jablko,pri ktorom sa este pred nedavnom isla potrhat. uplne otvarala usta a nemala dost. To sa ho prejedla? skusala som presunut desiatu na olovrant. vselijake triky. Co moze byt dovodom,ze zrazu prestala jest tak pekne ako na zaciatku? je to podla mna dost nestandardne.
stvura-mne ked odmietla na obed,uz som jej to neskusala na veceru. ale asi kazde dieta je ine, mozno tvoje dopapa. skor riesim otazku,ci dat namiesto toho mlieko,alebo sa uspokojit s mensou davkou. Mlieko som dala iba vtedy, ked bojktovala ovocie uplne..A to este riesim to,ze nechce vobec NIC pit. Jediny sposob ako do nej dostanem tekutiny je mlieko. takze stale nieco riesime.

patricia1971
28. jan 2009

my sme tiež nikdy nemali problém s príkrmami, na večeru fičala kaša, zjedla vždy všetko, na obed zemiak s mrkvou, ale tiež, akonáhle som tam dal brokolicu, tak odmietala a odvtedy sa to zhoršilo. Minulý týždeň mi jedla už len ovocné hippky, a moje mliečko. Odmietla všetko ostatné, aj kašu. My teda máme šťastie v tom, že malá vie piť z flaše čajík a ten jej aj chutí. Teraz keď je chorá, tak je základ tekutina. Niekedy mi vadilo, že pije dosť čajík, ale teraz som spokojná. A tiež keď nechce nič jesť, zavrie pusu, otočí hlavu a koniec. Ale už potom nič neskúšam, dokojím ju. A tiež by som asi neskúšala dávať to, čo na obed nechcela. Raz som to skúsila, ale bolo to zbytočné. 😵 😵

monik76
28. jan 2009

ahojky, už jsem tady kdysi psala, moje malá měla problémy taky s jídlem, vůbec nic nechtěla, zlomilo se to až kolem toho 11 měsíce. A to jsme začali v půl roce, ovšem teď sní naprosto všechno!!! 🙂 Byly to nervy, ale nezbývalo mi než čekat, až se to zlomí. 🙂

maurizia
28. jan 2009

jej monik no dik za podporu. ja teda radu zatial nedam, moja nechce nic od zaciatku, prve 3tyzdne som si myslela, ze musim byt trpezliva, ale teda uz sa to taha dlho..nastastie zatial nevyzera podvyzivene, lebo mlieko chce. vlastne v tom je kamen urazu, stale pyta iba MM. 🙄 takze monik asi ju nemam do nicoho nutit a snad o par mesiacov bude lepsie 😕

monik76
28. jan 2009

rozhodne nenutit to pak bylo jeste horsi taky jsem jen kojila krome tech par lzicek co snedla chtela jen MM, ja vim je to o nervy, ale hold nektere deti takove jsou, ale ted fakt basti o 106 az si rikam ze se prezira 😀 musim jist tajne jinak hned vsechno chce, v ruce ma vlastne neco porad od rana do vecera 😀

gabka32
29. jan 2009

monik a jak jsi to dělala? zkoušela jsi lžičku každý den?

já už jsem ten boj s příkrmy vzdala.... Saša byla od počátku na odstříkaném MM, pak od 4,5měs plně UM. od ukonč.5měs. zkoušíme přkrmovat - 2měsíce denně v době oběda jsme zkoušeli a nic... celkem 4druhy lžiček,klasicky doma začátek vařená bio mrkvička - plivala, tak jsme zkusili brambor, zas plivala, pak tedy kupované postupně mrkev, brambor, brokolici, květák, pak i třeba s jabkem, jednou i zel. s masem, a nic - neotevře pusu a když už ji otevře že je třeba směje, tak jí tam šoupnu lžičku ale zatváří se kysele a za chvíli všechno vyplivne.

taky jsme zkoušeli kaši - jak na lžičce, tak ve flašce a nic ☹ nechce ani jablíčko, banán nebo sladoučkou frutapuru.
jedině jsme do dí tak 1-2lžičky dostali, když hned po lžičce jsme do pusy vrazili flašku s mlíkem, ale myslím že to není dobrý postup, tak jsme toho nechali... ☹

takže ted je celý den na mlíku a večer do flašky přidám tak 2odměrky kaše (když je víc, tak odmítá). no a 1xza pár dní zkouším lžičku a čekám kdy se to zlomí...

kakulienka
29. jan 2009

Ahojte mamicky. Vedela by mi niektora z vas poradit? Mala mi odmieta biele jogurty a kupovane ochutene jej velmi nechcem davat. Najprv som jej skusala davat cisty biely jogurt, ale po prvej lyzicke odmietla otvorit usta. Neskor som do neho pridala ovocnu vyzivu. Tiez zjedla len 2-3 lyzicky a zatala sa. Neskor som jej skusala do toho roztlacit banan a este na koniec lyzicky dat kusok ovocia a opat zjedla len par lyziciek. Skusala som uz aj viac jogurtov - Holandia, activia, rajo... Nemate nejake finty, ktore by som mohla este na nu pouzit a u vas fungovali? Dakujem vam.

monik76
29. jan 2009

gabka, já to zkoušela skoro každý den, jak zeleninu tak ovoce, aspoň lžičku, někdy nesnědla ani to, tak byla taky jen na MM. Fakt to chce čas, to se zlomí, taky jsem v to nedoufala, ale zlomilo se to. I mudr říkala, že hlavně nenutit, že na to přijde sama. 😉

ribizek
29. jan 2009

Tak vidím, že nepapacích detičiek je tu viac. U nás sa tiež zasekol. Zjedol na obed aj 120 príkrmu a na večeru 150-170 kaše, ale sekol sa zo dňa na deň. Presne ako písala basika, zaťal pery a nehrozilo otvoriť pusu. Niekedy aj prso odmietal,nejedol skoro nič. Neviem, hovorila som si, že možno zúbky. Lenže keď to trvalo dlhšie, tak som začala vymýšľať. Presne, ako ste tu písali, máčala som mu do jedla chrumky, to trošku pojedol.
Najskôr som postupne začala rušiť nočné kojenie. Tiež sa v noci najedol a cez deň nebol hladný. Bol to boj, ale dostali sme sa na kojenie okolo 11 a potom okolo piatej ráno. Buď som si ho v noci privinula k sebe /to fungovalo 2 noci 😒 /, potom som mu občas ponúkla takú čajom zafarbenú vodičku a teraz to striedam s tým, že si ho dám v noci na moje brucho a ťapkám ho po zadočku. Viem, že to nie sú najsprávnejšie teórie, ale plakať som ho nemohla nechať, to bol hrozný rev, až sa zadúšal. Postupne si od nočného kojenia odvyká /dúfam/ a potom cez deň viac poje. Ide nám to síce pomaly, ale ako ste písali, chce to veľa trpezlivosti. A napríklad obed dávam na 2-3 krát. Pripravím mu cca 130 mäso so zeleninkou. Ak zje len prá lyžičiek a sekne sa, prestanem a ponúknem zasa za pol hodinku - hodinku. Taže naše stravovanie vyzerá teraz približne: o 5 kojenie, desiata kojenie, obed príkrm - na viac krát, potom máme prechádzku, po nej kojenie a na večeru kašičku s ovocím. Keď prestal papať, tak som zrušila ovocie, dala som tam kojenie, aby ason niečo pojedok a to ovocie som dala do kašičky. A keď sa zasa rozbehneme s papaním, dám zasa ovocie.
Tak veľa zdaru mamičky, nebojte, my to prekonáme a detičky nám pomôžu.

ribizek
29. jan 2009

Uff, trošku som to prehodila. *Po prechádzke máme kašičku a pred spaním kojenie, aby nemal ťažký žalúdok. Ale však to je jedno, veď každá sa zariadite, ako to vyhovuje vašim detičkám. 🙂

patricia1971
29. jan 2009

no je nás teda dosť takýchto maminiek. Moja malá mi ešte k tomu aj ochorela,tak sme už len na čajíku a trochu MM. Skúšam aj príkrmy,ale nič nezje.Doktorka mi povedala, že jesť musí,ale je to teraz nejde. Aletiež mesiac papala pekne, či príkrmy, či kaše, ale pred týdnom sa zaťala a jedla málo. Ale som rada že nie som sama, že je nás tu viac, čo sa takto trápime. A to mi malá ešte schudne teraz po tej chorobe.....No musíme byť trpezlié a skúšať aspon po pár lyžičkých.... 🙂 🙂

ribizek
29. jan 2009

No dievčatá, obed nič moc, ale na večeru zjedol cca 150. Skoro mi oči vybehli z jamôk. Mala som málo kaše, tak som mu dala dojesť obed. No, dneska večer sa idem vytešovať. Uvidím ako dlho. 😀

patricia1971
29. jan 2009

tak to je super.... 😉 to aj ja som sa vždy tešila.....a dávala si mu už niekedy pribináčka? že vraj tvaroh by sa nemal do roka dávať,tak sa takto mamičiek pýtam.....

ribizek
30. jan 2009

patricia - nie, pribináček nedávam. Ja sa v týchto veciach zbxtočne neponáhľam. Verím, že by mu to chutilo - je to sladké, ale zdá sa mi to skoro. Nech sa naučíme zeleninu, mäso, ovocie. Veď na sladké sa detičky učia skôr.
Inak, začala som pri papaní robiť malému jednu kulehu. Všimla som si, že jablčko má rád, tak mu ho pridávam všade. Niekedy zamiešam, niekedy dám na polku lyžičky zeleninu a do prednej ovocie. Také malé klamstvo, ale funguje. 🙂

patricia1971
30. jan 2009

ribizek-veď preto sa pýtam, tiež jej nechcem dávať nič sladké, len viem, že vraj niektoré mamičky šúpnú aj pribináčka. Moja malá je teraz chorá, tak mi neje vôbec nič, len trošku MM do nej dostanem. Som z toho smutná,ale dúfam, že po chorobe sa to rozbehne. Veď tiež papala v pohode zeleninku, večer kaše, ovocné hipppky, ale teraz nič. Moja malá má rada zas ovocné hippky, tak tie som jej minule zamiešala do kaše, a zjedla to. No zeleninku do nej neviem dostať už skoro 2 týždne. My sme síce s príkrmami začali 2.1.,ale to papala pekne, ale ako som tu čítala kopec článkov, tak je veľa detí, čo sa zrazu zatnú a nič nejedia. Uvidíme, teraz berie aj antibiotikum, tak sa nečudujem, že nič nechce, veď má aj teploty, tak ďaľší týždeň začnem skúšať od začiatku so zeleninkou..... 😵 😵 😵 😵