Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

elinka27
16. máj 2008

caute, tak som tu zase, zacali sme s ovocim a od vtedy mame problem s obednym prikrmom, nechce ho a jeduje sa pri tom.Ked som mu skusala namiesto toho dat na skusku ovocie, tak v momente sa prestal jedovat a to zjedol. 🙂 Davam mu ovocie na desiatu, bud vyzivu,alebo banan ci jablko, neviete mi ti niekto poradit ako dalej?

martina46
18. máj 2008

prosim vas, ako naucit dieta papat z lyzicky? urcite sa to tu uz pisalo, ale je nemam cas to citat. my sice este neprikrmujeme, ale potrebujem do malej narvat nutriton v podobe kasicky. no ona ani pusu nechce otvorit, ma zatate dasienka, ked ju ale otvori a strcim jej tam lyzicku, ona to nejako nevie tym jazyckom posunut dalej, tak to vsetko pekne vylieza von. s troma lyzickami sa trapime a j polhodinu. to sa neda. skusala som dat si to aj na prst, ze to zlize, ale kym otvori pusu, aj mi to z prsta stecie. no a aj ked nestecie, aj tak to vypluje. DO FLASE TO DAVAT NECHCEM.

sammy
18. máj 2008

Martina, my sme nemali nejaky problem naucit na lyzicku, lebo som malej od narodenia davala na lyzicku Vigyntol spolu s mliekom. To je divne, ze ti nechce usta otvorit uz na zaciatku. Neviem ako sa ten Nutriton podava, no mozno by pomohlo, keby si jej to dala trochu redsie a z vrchu tej lyzicky by to mohla vycucnut, ako je zvyknuta sat mlieko. Inak neviem poradit 😒
Jaj, este mozno by pomohlo, keby si uz zacala s prikrmami, pozeram, ze ma 5,5 mesiaca, ja som v tom veku zacala.

sammy
18. máj 2008

Som tu zas ohladom odmietania prikrmu a zufala ☹
Monika mi minuly tyzden uz aspon ovocie celkom pekne jedla (za pekne povazujem takych 70-100 g co zjedla), no od piatku zas bojkotuje aj to 😢 Cely jej denny jedalnicek pozostava z asi 30 g ovocia, 20 g zeleniny s masom a 50 g ryzovej nemliecnej kase s vodou. Ostatne len kojim. Pribera zatial pekne, no vsetci do mna hudu (pediatricka, mama, svokra), ze uz sa musi naucit jest a ze to nie je mozne, ze tak malo zje a pod...
Doktorka mi dokonca kazala kojit uz len rano, vecer a v noci a ostatne ze maju byt prikrmy. A ze ked nezje, dat jej zas neskor len prikrm. No zda sa mi to dost nahustene, na to ze ma len 7 mesiacov tolko prikrmov, takze davam len desiatu, obed a vecer kasu.
Skusala som to tak 2x ako mi povedala, ze ked nezje prikrm nedat mlieko. Zakazdym to dopadlo tak, ze zjedla par lyziciek, dala som jej za tym vodu, vypila asi 3 glgy. Presla hodina, ponukla som jej zas prikrm - zjedla 2 lyzicky a rev. Dala som jej vodu, vypila 3 glgy. Za neustalej nervozity a mrncania sme preckali dalsiu hodinu bez mlieka. Dala som jej ten isty prikrm zas - zjedla 1 lyzicku a beznadejny rev! Vodu uz ani nechcela 😢
Tak som ju po 4,5 hodinach od poslednej davky mlieka opat nakojila. Lebo okrem toho, ze bola hladna bola v tomto teple urcite aj smadna a to ju mam nechat dehydrovat?!
Neviem, ako ju mam naucit jest ☹ Uz som skusila na nu vsetko mozne. No najviac ma stresuju tie reci - musi sa naucit jest, lebo bla bla bla (potrebuje maso na kosti a vitaminy a mlieko uz jej v tomto veku nestaci...) Je to pravda? Ozaj jej moze ublizit, ked je hlavne len na materskom mlieku?

llulebi
18. máj 2008

ja sa tiez pridavam...moj maly nechce ziadnu zeleninku ani domacu ani hippku no nic...zeleninka a masko takisto...a ovocne predsnidavky + kasa ryzova to ano ...ale doktorka vravi ze musi aj zeleninu...takze ako tzomam do neho dostat??,...

arabeska
autor
18. máj 2008

sammy tak to je dorba konina,moj maly je od moniky o mesiac starsi a je iba kojeny pokial neratam tu jednu lyzicu prikrmu co on zje 😖 takze podla mna tvoja mala este pekne papa 😉pocuj,skus jej davat ia 1 prikrm vies mozno je to na nu este vela,no ja neviem ako ti poradit kedze na toho mojho neplati nic 😠 😠
ale pokial ti mala pribera tak jej to co spapa staci a blbe reci nepocuvaj 😠 😠

sammy
26. máj 2008

Tak s radostou vam oznamujem (dufam, ze to nezakriknem), ze Monika uz piaty den celkom pekne papa 🙂
Zje aj 150 g ovocia, 150 g kase a tak 100 g zeleniny. Len teraz mam zas problem, co s tolkym mliekom, lebo mi skoro stale vyteka akoby som mala novorodenca 😒

arabeska
autor
26. máj 2008

sammmy,mliecko sa upravi a super ze mala papa
my nepapame stale

sammy
26. máj 2008

Arabeska, treba dufat, ze sa to spravi.
Nejdem ti davat rady lebo u nas ziadne neplatili, ani neviem, co sa v malej zlomilo, ze zacala jest 😀
Ale vsak do maturit kojit nebudes, neboj sa 🙂

sanicatko
26. máj 2008

ahojte,nam tiez vobec nechutia maskove vyzivy,tak som rada,ze aspon nejaky ten jogortik spapa.a mliecko?aj cely den by bola pripojena 🙂

matrioshka
26. máj 2008

ojoj ojoj,moj krpec mal v sobotu 6 mesiacov a tiez som sa velice tesila jak uz bude papat mrkvicku a veru prva krat aj papal par lyziciek.ale asi len koli kamere.na druhy den uz nechcel ani potom.dnes som skusila zemiak a to iste.uz jak mu davam podbradnik uz vie kera bije a protestuje.vecer som mu skusila dat mrkvovu stavu do flasky a isiel sa zadrhnut za nou tak vydrulal.tak asi to nebude v tej chuti.vadi mu konzistencia asi.len co ja nestastnica teraz ☹

clover22
26. máj 2008

Začali ste prikrmovať až od 6mesiacov?Ja kojím a sem tam má čajík.Može sa dokrmovať aj kojené mimi skor?

kili
26. máj 2008

clover, neodporúča sa to, volakedy sa to síce tak robilo, ale teraz nie.
a prečo vlastne chceš prikrmovať? však kojenie je jednoduchšie.

jahodka11
26. máj 2008

ja by som asi tiez neriesila prikrmy, pokial staci babatku MM..ak nebude stacit, bude papat aj prikrmy, nebojte 🙂

bihan
27. máj 2008

U dojčených aj nedojčených detí sa dnes odporúča začať s prikrmovaním od 6. mesiaca.

A ja som sa hrozne tešila, ako už konečne môžeme začať prikrmovať a bolo mi to prd platné, lebo Sára vytrvalo všetko odmietala a keď sme znovu začali asi týždeň pred 7.m, tak sa chytila takmer okamžite 😉

zabka1003
3. jún 2008

Baby poradte mi niektorá..
Malú som začala prikrmovať, už ôsmy deň skúšame mrkvičku a vôbec to do nej nejde..skoro všetko čo do nej dám, vypľuje..ako mám postupovať?
Mám skúsiť niečo iné, alebo dať pauzu a potom znovu..fakt neviem 😔

emjee
4. jún 2008

hanulinek • 23. nov 2007 o 20:23
Ahoj maminky!
Prosím o vaše zkušenosti, pokud jste některá stejný případ jako my. Mám 5timěsíční holčičku, kterou krmím UM Hami. Do 3 měsíce krásně jedla co 3 hodiny 120 ml Hami mléka.Pak najednou začala intervaly prodlužovat a snižovat množství vypitého mléka. O jídlo nemá vůbec zájem.Dnes jí nakrmíme jedině když je rozespalá nebo v noci.Pokud jí nabídnu mléko v době, kdy je v čilém stavu, nechce pít. Zkoušela jsem jí nechat vyhladovět max 7 hodin přes den a i pak nechtěla pít, jen se usmívala, nebo si nechala mléko natéct do pusinky a pak ho vyplivla. I když má prázdné bříško a kručí jí v něm, stejně se mléka nenapije.Začali jsme před měsícem s příkrmy, docela je baští, ale potřebuji do ní dostat to mlíčko, kvůli tekutinám.Je schopná přes den vypít jen 200 ml mléka. Pak to doháníme v noci, aby nebyla dehydrovaná.Pokud nesní celou dávku příkrmu, mám ji dokrmit mlékem, ale jak, když mi ho odmítá? Odmítá i jiné tekutiny - vodu,čaj, mrkvovou šťávu. Poraďte prosím! Máte některá taky takového nejedlíka?

terezkaaa • 1d • 23. nov 2007 o 20:24
hanulinek,být tebou tak se raději poradím s dětskou...já ti bohužel jinak neporadím ☹

petraluk • 1d • 23. nov 2007 o 20:37
Hanulinek, já bych nemeškala a hned volala mudr. Může to být cokoliv, děti ztrácí chuť k jídlu, když je něco bolí nebo může mít nějaký potíže s trávicím systémem. 😉

andrea78 • 2d • 23. nov 2007 o 20:37
Moja dcéra tiež nepila od 5mesiaca mlieko, proste ho nechcela, vypľúvala, vrešťala strašne z neho zvracala. Samozrejme som skúšala všetko možné, nezniesla ho. Tak ako náhradu papala jogurty, aj 4 denne, niekomu sa to môže zdať čudné, no bola som rada, že som do nej niečo mliečne dostala, schválil to aj Dr.Ak som správne pochopila, tak príkrmy papá, že? Takže nejakú stravu prijme, a tekutiny by som skúsila doplniť napr. nejakou ľahkou polievočkou (samozrejme ako jedno z denných jedál)Čajíky skúšaj, nechcela mi piť žiadne granulované, len sáčkové, aj to trvalo, kým som našla druh, čo jej vyhovoval 😝 . Dúfam, že som aspoň trošičku pomohla, no samozrejme konzultuj s lekárom (pre istotu).

andy.a • 2d • 23. nov 2007 o 20:41
tiež by som pre istotu konzultovala s pediatrom,ale malá môže mať také prechodné "nepapavé"obdobie..pokiaľ normálne priberá a nie je mrzutá,tak je určite v poriadku..a pokiaľ kaká ako doposiaľ,myslím,že sa nemusíš obávať..

tiež mám 5-mes.dcéru a takisto vymýšľa s papaním..je kojená-kojiť sa nechce..príkrmy len začíname pomaličky,ale tie absolútne nechce..

lilyk • 1d, 22tt • 23. nov 2007 o 20:48
tak nam uz sa stalo a to pred 2 tyzdnami ze maly mlieko totalne odmietol na 2 dni, za 2 dni som do neho dostala cez flasku 70ml,ponukala som mu cajik, to jedine pil 2 dni,boli sme u dr a povedala ze pokial je spokojny a to bol,tak nech neje,ale pit musi stala som nad nim cele dva dni nonstop 😝....nakoniec ho to preslo,tak sa mi ulavilo 😝 ...my este neprikrmujeme takze maly fakt nic v sebe nemal a staril sa v pohode,hlavne ked som odisla s flasou na mlieko a caj 😅

hanulinek • 23. nov 2007 o 20:54
Holky, díky moc za vaše příspěvky. S pediatrem jsem o tom mluvila, sdělil mi, že mám dítě s nízkokalorickou spotřebou a mám to tak brát. Jenže taky by asi nebyl v klidu, kdyby mu dítě za den chtělo vypít jen např. 200 ml. Tento týden v pondělí mi poradil ji vyhladovět, že se sama hlady přihlásí a bude papat "i hřebíky". To však nezafungovalo.Malou prostě jídlo nezajímá. Ptala jsem se ho, jestli existuje nějaký preparát na podporu chuti, ale prý ne. Jinak je malá spokojená, přibírá 100g týdně a je to čipera. Prostě jen s tím jídlem dělá problémy a nám nezbývá než ji krmit jen v rozespalosti. Co ale udělám, až bude s věkem přes den méně spát? Pak už do ní nedostanu vůbec žádné tekutiny.

andy.a • 2d • 23. nov 2007 o 20:58
hanulinek,možno probiotiká by už malá mohla..Nutrolin B/obsahuje aj vitamíny zo skup.B/alebo Infants Dophilus..
to prvé je sirup,to druhé prášok..voľný predaj v lekárni.. 😉

hanulinek • 23. nov 2007 o 21:05
Andy, ty probiotika by ji měly pozvednout chuť k jídlu? Myslela jsem, že slouží jen k úpravě střevní mikroflóry. Jak je to tedy?

paolin • 2d • 23. nov 2007 o 21:09
ahoj, maly mel a ma obdobi zravosti 🙂 a obdobi, kdy nechce jist. uz to neresim. nechce, nebude. az bude mit hlad rekne si. mlicko nepil od 8. mesice, az na vyjimky. takze kolem roku jsme skoncili na vapniku. taky z mlicka zvracel a nechtel ani jogurty. ted uz je to lepsi. mlicko s ruznymi prichutemi docela pije.

andy.a • 2d • 23. nov 2007 o 21:12
hanulinek,ten sirupček Nutrolin obsahuje vitamíny zo skupiny B,ktoré povzbudzujú chuť do jedla..

ivetalopourova • 1d • 24. nov 2007 o 20:02
Hanulinek: mam tez 5,5 mes dcerku a take mi nechce pit mlecko. Jak pises, jen v rozespalosti nebo v noci a tak ji budim, jinak by me nepila skoro vubec. Ani cajik, ani stavicky, nic moc nechce, jen prikrmy a presnidavky, ty ji jedou pekne. Dr mi rekla, ze nektere deti mleko nemusi. kdybys na neco prisla dej vedet. Pa

kazdovci • 1d • 26. nov 2007 o 14:34
ahojte maminy. vsetky asi mate deticky ktore nie su kojene vsak? ja som s mojim drobcom mala par dni kedy nechcel papkat, ale je este stale vylucne kojeny. a na druhy den som dostala menstruaciu...a vtedy vraj detickam mlieko nechuti...na stastie pomohlo trochu vyhladoviet a hned bolo aj mliecko a spravne papanie naspat. o nizkoenergetickom dietati som este nepocula 😀 clovek sa uci cely zivot

hanulinek • 26. nov 2007 o 20:11
Ahoj Iveto! Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo má nežíznivé dítě. Je to boj! Aspoň, že ty příkrmy jí jedou. Švagrová radila vyzkoušet více druhů čajů, jak tu psala i Andrejka78. Tak zkoušíme a zkouším nabízet i šťávičky, vždycky srkne a konec. Snad tomu přijde na chuť.

musko • 1d • 26. nov 2007 o 22:02
hanulinek, my sme mali ten istý problém, akurát, že ja som kojila, ale malý nechcel nič, okrem MM - naučil sa na čaje až asi ako 1,5 ročný - tiež som skúšala všetko možné - hlavne v lete.... Skús dávať tekutiny lyžičkou - možno sa zadarí... Nachce ani čistú vodu? Ja som to potom riešila zvýšeným prísunom ovocných presných dávok, alebo som strúhala jabĺčko.... No a zachraňovali nás teda polievky. Tie má Petrík rád stále.

syrael • 1d • 27. nov 2007 o 00:28
Muze se jednat treba i o reflux jicnu - basteni a piti tim padem boli a mimco ho odmita...To je ale urcite na podrobny vysetreni doktorem...

emjee
4. jún 2008

severka222 • Dnes o 10:54
Ahojte, mám problém a neviem ho riešiť, moja malá ma 8 mes. a nechce otovoriť ústa ... nič nechce, ale úplne nič, iba jogurt sem- tam .... čo robiť ???? Mám ju nútiť, alebo nedávať jej ????
Poraďte ☹

kili • 2d • Dnes o 10:58
a to zo dňa na deň?
náš Adamko tiež postupne nechcel jesť a tak sme ho museli sondovať, potom zas jesť začal, ale je to u neho večný boj, hladný síce je, ale dostať do neho je problém.

severka222 • Dnes o 11:01
nie zo dňa na deň, už mesiac .... vlastne nikdy nejedávala dobre .. čo znamená že ste ho museli sondovať ?

junovka • 2d • Dnes o 11:07
severka, nic z toho nerob, kazde dieta je ine.Moja Timeika tiez zila len na mlieku a jogurtoch, ovocie a zeleninu nechcela ani vidiet, to jej ostalo dodnes....ta co narobim???,zabijem ju? 😀 😀 😀 😠

severka222 • Dnes o 11:10
junovka 😀 😀 😀 nezabiješ máš pravdu !!!! ale ked ani nič uvarenééééé ☹

junovka • 2d • Dnes o 11:12
detto, severka 😉

severka222 • Dnes o 11:13
a prešlo to, ako papava teraz ????, pozerám že má 6 rokov 😖

junovka • 2d • Dnes o 11:16
je strasne vyberva, ze mam dakedy take nervy 😠 😠 najlepsie je , ked jej neviem co davat uz na desiatu do skoly, nakolko ani ovocie ani zelenina, ani syry.... 😝 😝 furt, len sunka, rohlik a jogurt 😠 😠 😠
Inak, som sa ta chcela opytat, ked ti maly nezie nap. na obed nic, tak potom mu davas hned nieco ine???? 😕

junovka • 2d • Dnes o 11:17
sorry, ona 😅

tinike • 1d • Dnes o 11:17
severka, skúsila si aj zeleninové polievočky? Náš malý tiež nie je jedák, ale polievočky tie mu chutia, inač ani vyživu ani žiadne kaše alebo niečo tuhšie do neho nedostanem ☹

severka222 • Dnes o 11:20
junovka nedávam skúsim tak za hodku... lenže tu nie je problém podľa mňa že jej nechutí, ale akoby bola lenivá že sa jej tie ústa nechcú otvoriť, priložím jej lyžičku a ona ma tak zaťaté ústa ako by som to ani ja nedokázala 😠
tinike polievku jedla asi 2 x potom to začala robiť aj pri nej

kili • 2d • Dnes o 11:21
severka, sondovanie je, že mal zavedenú hadičku cez nos do žalúdka a dávali sme mu striekačkou cez tú hadičku.

junovka • 2d • Dnes o 11:23
ja len, ze....nedavaj vobec nic jej ked ti nezje obed, cakaj 3 hodiny a potom daj to co nezjedla na obed , na olovrant.Ja takto to uz praktizujem pri Nely. 😎 Uz sa nenecham, aby somnou vlastne decko manipulovalo takto 😠 😠 Stacilo mi pri Timeike...a vidis , kam so to docielila. 😔 ☹

junovka • 2d • Dnes o 11:23
kili, ale tvoj je iny pripad, nie? 😕

severka222 • Dnes o 11:24
no dobre junovka skúsim ešte takto .... ale príliš tomu neverím, no uvidím - dakujem 😒

kili • 2d • Dnes o 11:24
jun, tak to áno, on je extrém, len mi názov témy prišiel tiež extrémny, tak som to spomenula

junovka • 2d • Dnes o 11:25
ty musis mat silnu volu 😎 ...inak sa zblaznis...tak ako ja, ked som si vysluhovala od kazdeho, ze som neschopna matka, ktora nedokaze navarit dietatu 😢 😔 ...hold no comment, hlavne co sa tyka svokier 😎 😀 😀 😀

kili • 2d • Dnes o 11:26
severka a nemáš niekoho známeho, kto má tiež malé dieťa? že by ste ich kŕmili spolu a možno by sa chytila 😕

tinike • 1d • Dnes o 11:27
Ja si tiež nemyslím, žeby jej nechutilo, veď ešte ani nepozná náš svet chutí 😀 ja som si u nášho drobca všimla, že papá vteda, keď je vyspatý, fajne oddýchnutý...a hladný (najlepšie to funguje okolo obeda) 🙄 Po prebudení sa trochu pohráme a tak ideme papať. Lebo keď chce ísť spinkať, tak je nervózny, šúcha si očká a nič do neho nedostanem.

severka222 • Dnes o 11:28
keby to bolo len o tom varenom, tak o.k., myslím si že jej nechutí, ale ani ovocie, ani presnidávky.... bude to v tom dieťati asi 😠

junovka • 2d • Dnes o 11:28
...este podotknem....Timeika sa o trosku zlepsila v jedeni, ked zacal chodit do skolky, ale bohvie co to nebolo 😝 😝 neviem, ale asi je to v genoch, nakolko aj ja som bola taka 😀 😀 😀 😀

kili • 2d • Dnes o 11:29
jun, možno krby začala pozorovať deti v jedení skôr, tak by to bolo lepšie

junovka • 2d • Dnes o 11:31
no, mozno kil, ale si neviem predstavt, zeby k nim chodili, alebo oni chodili k niekomu na ranajky, obedy...... 😀 😀 😀 Tebe sa povie, lebo ty mas dvoch 🙂 😉

tinike • 1d • Dnes o 11:31
junovka, asi máš pravdu, ja som bola taká istá..Keď chceli aby som niečo zjedla museli všeličo vymýšľať, aby som otvorila ústa a teraz....obrat o 360 stupňov 😀 😀

junovka • 2d • Dnes o 11:32
tinike, detto 😀 😀 😀 😀 teraz pre zmenu drzim dietu 😀 😀 😀 😀

kili • 2d • Dnes o 11:41
jun, 😀 , som si to vedela zariadiť 😉

bolo by to síce divné, ale raz za deň sa s niekým stretnúť nie je až tak nemožné.

lolalola • 1d, 21tt • Dnes o 11:41
severka222, nasa mala bude mat o mesiac dva roky a problemy s papanim sme mali od narodenia...nechcela papat, ze som takmer stratila mliecko a aj s prikrmami bol problem. Tie prve boli v pohode, lebo miska zostala prazdna(aj ked neviem, ci bolo aj nieco v malej alebo len naokolo), ale z tych dalsich wzdy zjedla len jednu lyzicku a tak to bolo donedavna. Zaberali na nu asi len zeleninkove polievocky a po prvom roku sme uz boli tak zufali, ze sme jej zacali davat nasu papanicu a to jej chutilo. Pred nedavnom zacala papat uz aj ovocie a zeleninku(to predtym nechcela...ani presnidavky) a ako to tak vyzera tak jej chuti. Na ranajky si dava rozok, ale musi byt suchy, lebo ked jej tam dam maslo alebo syr, tak ostane nalepeny na stene. Jogurty ani pribinaciky jej nedavame, lebo ju z toho napina a asi jej to welmi nechuti, ale stale ju kojim, tak si to takto kompenzujeme...;o))

severka222 • Dnes o 12:55
lolalola lenže ja som dnes malej skúsila dať s toho čo som navarila pre nás, ako taký pokus ... a nezabralo, zjedla lyžičku, vyrevala sa a zaspala .... ☹ ja už neviem čo robiť

martina46
10. jún 2008

mozno sa uz tu o tom pisalo, ale je toho vela. mozem miesat napr do sladkej kase zeleninu, ked ju nechce mala samotnu?
uz som skusala aj dat banan do zeleniny a zdalo sa mi, ze je to lepsie. je to hroza, mala zatial nic nechce, neotvara pusu, nespolupracuje absolutne a tak som sa tesila, ze sa nam po prikrmoch zlepsi reflux..... 😢

zuzka99
11. jún 2008

maťa, tak vy sa trápite aj s príkrmami? som myslela, že budete mať konečne dobre, po tých trampotách s kojením ☹ no my ešte nemáme príkrmy, ale si myslím, že možeš miešať zeleninu a ovocie, ved som videla aj v obchode predávaju ovocno-zeleninové pyré (mrkva - jablko). tak to asi nevadí, no nechcem poradiť zle, aby potom uplne neodmietala zeleninu bez ovocia, no dufam, že sa ozve ešte niekto skusený

martina46
11. jún 2008

Zuzka99,
veruže aj toto. Ona asi ešte nie je na to pripravená. Myslím si to, lebo som čítala jeden článok na kojeni.net kde je presne opísané toto správanie sa dieťaťa. S kojením sa ešte stále trápime. Som si naozaj myslela, že sa všetko vyrieši prikrmami. No tak to chce asi trpezlivosť. Budem asi miešať všetko so všetkým. Zajtra skúsim jablko.

susika
11. jún 2008

nechce papať ovocie. čo poradíte? už miešam aj piškotky aj ryžu.to občas pekne spapaá, ale ked tam zacíti viac ovocia ako ryže alebo piškotky, tak protestuje.donedávna zjedla aspon banány, ale už aj nad tými ohrna nos....asi sa stanem expertom na zeleninové výživky 😀 😀

martina46
11. jún 2008

susika, aspon ze ti papa zeleninu.
ak nasa bude po mne, tak bude jest iba maso s jablkom a broskynou a nutelove prikrmy 😀 😀 😀

silvia88
23. jún 2008

Ahojte, pripajam sa aj ja, uz som zufala. Mala mia

silvia88
23. jún 2008

Este raz, mala mi asi pred mesiacom prestala papat zeleninovo masovu polievku. Uz som skusala aj hustejsi prikrm s kuskami, aj uplne polievkovy, nie a nie. Spapa len ovocnu vyzivku a kasu navecer. Neviem co mam robit, podla mna si zvykla na sladku chut ovocia. Vsetko co jej navarim ide von, uz ani usta neotvori ako nahle zisti, že je to zelenina

nevesta
23. jún 2008

Silvia, sladky zemiak si uz skusila? Ak nie tak v Tescu ho predavaju... skus trocha pridat k inej zeleninke, mozno jej zachuti 😉

ada.lubo
23. jún 2008

ahojte tak mi máme obdobný problém, začali sme s príkrmamy keď mal Paťo 5,5 mesiaca pretože mu už nestačilo MM, papal dobre všetko zjedol chutili mu všetky druhy zeleniny a aj kaše spapal jedna báseň, lenže sme museli ísť do nemocnice kde sme boli týždeň a tam som iba kojila a aj to nechcel neviem čo sa stalo ale nechcel ani MM vypil tak nanajvýš 5Og a aj to so strašným revom a po chvíli to aj vyzvracal
mysleli sme si že doma to bude lepšie a tak som ho dva dni iba kojila nech si zvykne a už nevracal
po dvoch dňoch sme skúsili zeleninku ale nechce a ani kašu nechce vôbec neotvorí ústa, drží ako keby som neviem čo dávala

silvia88
23. jún 2008

diky za radu, vyskušam, malá potvorka nejako jej budem musieť prejsť cez rozum

hubka
3. aug 2008

Ahojte baby, pozeram, ze tu uz dlhsie nikto nebol....a mam podobny problem so zeleninkou.....maleho dokrmujem uz vyse mesiac...na zaciatku to bolo nadhera..zacinali sme s 30g, zvysovala davky a skoncili sme na 80g, to bol rekord....daval som hotove aj vlastne prikrmy, potom sa to nejak pokazilo spenatom a maly mi zje max 3-4 lyzicky....ako sme zacali treti den davat ovocie, nechce uz vobec zeleninu....kasu davam pred spanim a to tiez z flasky, lebo z lyzicky bol velky problem...ako vidi lyzicku a ze ho davam do stolicky, zatvori usta a striasa sa...co mam robit..ved nemozeme byt len na mlieku...inak stale kojim...tak pporadte skuesene maminy ☹

junovka
3. aug 2008

hubka, ja len tolko...moja Timeika presne to iste mi zacala robit od 8 mesiaca....a zostalo jej to dodnes a to v takej forme, ze vymysla v jedle a dokonca mi odmieta jest ovocie a zeleninu a to ma uz 7 rokov 😠 😠 😠