Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

sisstin
26. okt 2008

radka.m: tak kdybych čekala já do 6m, tak by mě zajímalo, kolik by vážil 😅 ted jí jak kyselina..a měl na roce 8,4kg 😅

bambusko
26. okt 2008

arabeska, skusila si uz aj fintu, ze si branka nechala na starost na cely den niekomu inemu, aby nemal pristup k mm? ci by cely den nejedol? 😕

3558
26. okt 2008

on ani ked ja obedujem tak ho to nezaujima. je este malinky na prikrmy.pre mna je jednoduhsie mu dat mlieko. ale ked vsade pisu ze deti na umelom ml. by mali zacinat skor.od ukonceneho 4.mes.
nie nahodou preto aby malo vitaminy a vsetky potrebne ziviny co nie su v MM?

3558
26. okt 2008

sisstin ved to co zje tvoj drobec, tolko ani ja nezjem za den. 😀 😀 😀

sisstin
27. okt 2008

zuzana: no já taky nevim, kam to dává 😉 ale pokud vy pijete 120ml, tak to je nic moc..ale jestli ti to dopije...tak by to mělo bejt v pohodě..mně hodněkrát nevypil ani těch 120ml..ale zas napoprvý snědl celou dávku mrkve 😉

arabeska
autor
27. okt 2008

bambusko,ja ho zial nemam komu dat,ale ja uz som mu skusila nedat mm aj vyse 10 hodin a on bol radsej hladnyy ako jest ine jedlo 😖

bambusko
27. okt 2008

arabeska, no tak to je na figu. my dnes zase nic, zatial, ale morime sa stale so zubami ☹ dnes uz ked videl misticku a lyzicku zacal vrieskat 🙄 to sme to dopracovali 😖 asi sa na prikrmy par dni vykaslem. aj tak skonci vsetko vo wc

zuka
27. okt 2008

ahojte, my sme tento vikend zaznamenali mensi uspech, v sobotu zjedol trochu masovo-zeleninoveho prikrmu a v nedelu celu davku. Nerobim si nadeje, ze to takto bude kazdy den, ale aspon je to nadej, ze je to prechodne. Inak, stolovali sme cela rodinka spolu, tak neviem, ci to nanho nezaposobilo...

dididi30
27. okt 2008

inak baby, citala som v mudrej knizke, ze s prikrmom sa zacina tak,ze prvy den 1-2 lyzicky mrkvy a ostatok mlieko a kazdy tyzden tie lyzicky zvysovat o 1, ci 2, inak sa mi ta metoda paci, lebo to nieje tak zhruta 🙂

katbo
27. okt 2008

baby ja mam trojmesacne dieta kedy je vhodne zacat ho prikrmovat myslim len take kasicky a jablcka a bananky

radka.m.
27. okt 2008

katbo-ted je určitě ještě brzy,minimálně od ukončeného 4měsíce,ale pokud ti dobře prospívá,tak není kam spěchat a stačí na konci 6měsíce.

arabeska
autor
27. okt 2008

katbo,kojene od ukonceneho 6 mesiaca nekojene od ukonceneho 5m...vcera sme to tu akurat rozoberali.
kuk sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bambusko,no u vas to asi aj pomoze,u nas to raz za cas ma nejaky vysledok ale to musi mat dobru naladu aby nieco zjedol.tak drzim palce aby to u vas zaznamenalo uspex 🙂

zuka tak to sa tesim 😵

radka.m.
27. okt 2008

arabeska-je úplně jedno,jestli je dítě kojené,nebo na UM.pokud prospívají,tak se můžou začít přikrmovat až po ukončeném 6 měsíci,ted už se v tom rozdíl nedělá tak,jako dřív,na stránkách o kojení se toho dozvíš víc,pokud máš zájem.

arabeska
autor
27. okt 2008

radka,ja sa riadim tym co mi povedal nas pediater a to je ze nekojene od 5 mesiaca kojene od ukonceneho 6.ale nas sa to uz davno netika,my mame uz skoro 14m a sme stale kojeny.
ale este som sa nestretla teraz s tym ze uz vsetky deti od 6m.to citam 1 krat a pritom sa o to dost zaujimam

radka.m.
27. okt 2008

já nevím,ale pro mně to není teda žádná novinka,taky hodně výživu sleduji,na www.kojeni.net máš sekci zavádění příkrmů a tam si to najdeš-pokud kojené i nekojené děti dobře prospívají,je zavádění příkrmů vhodné od uk.6měsíse,tak to tam doslova píší,i má pediatrička mi říkala,že od ukončeného 6 měs.i když nás se to taky netýkalo.

bambusko
27. okt 2008

radka, my na sk mame ine info 😀

http://www.provita.sk/Vyziva2005-2.htm

2. cast o prechodnom obdobi je to

radka.m.
27. okt 2008

no,tak všude je to jinak,tak jak si má člověk vybrat,i když si myslím,že pokud dítě prospívá,tak není kam spěchat,alespon se předejde zbytečným alergiím,střevním potížím...

dididi30
27. okt 2008

inak baby,ja som v anglicku, kojim a sestricka mi povedala,ze mozem zacat prikrmovat od 5 mesiaca a vobec nie ukonceneho 😕 ale spravne sa ma od 6, to podtkla..ale ze vraj nic sa nestane, nech si zvyka... 😝
no a vraj ked cumikuje babo na vas ked jete, tak sa uz pripravuje na prikrm, to je co? 😲 😅

bambusko
27. okt 2008

dididi a v anglicku sa nema zacinat s prikrmami cajom o piatej? 😀

dididi30
27. okt 2008

bambusko, moja dcera bola zivena na caji a to sme este nebolli v anglicku, syn je zatim na mlieku 😀 caj si dam ja 😅

amatula
27. okt 2008

no baby ja teda neviem.ja kaslem na to co sa ma a od kedy.....ja prikrmi odkladam tak na 7mesiac 😅 on ten mali prcek mi chce len MM..budem ho trapit....papa

dididi30
27. okt 2008

amatula, sak jasne, ale vies ono po tych 6 mesiacoch mu budu chybat nejake ziviny, ktore uz v mliecku nenajde
preto treba zacat s lyzickou dvoma denne a zvykne si, mozno 😕 😉

valka
27. okt 2008

kocky, ja viem, ze som sem nechodila, ale musim sa pochvalit...dnes nasa mala zjedla 1dcl zemiaky s karfiolom...prvykrat za 2 mesiace, co jej ponukam jest a ona tvrdosijne takmer vsetko odmietala po 2-3 lyzickach...a dnes toto...dokonca som mala pocit, ze jej bolo malo...ale priznam sa, som kacir, lebo som jej to trosku osolila a zabralo 😅

petka80
28. okt 2008

Teda arabeska, to je mi teda opravdu líto, to musí být děsný 😔 A co na to říká dr.?
Moje Anička teda aspoň něco sní..... Dřív toho snědla mnohem víc než teď, ale poslední cca měsíc to je děs, čím dál tím míň..... ☹
Nechce ani skleničky, chutná jí jen jedna jediná - od Hippu krůtí maso s bramborem a kukuřicí, kde je i přidaná sůl..... Takže to bude asi tím, že..... Přesně jak píše valka.....
Třeba zeleninu z mojí polívky sní, když jí ji dám a když jí uvařím kousky zeleniny jen tak bez soli, tak sní tak dva a pak nechce.
Takže já se utěšuju, že tak za 2 měsíce bych mohla dávat už nějakou "normálnější" stravu a to snad chtít bude. Doufám......

arabeska
autor
28. okt 2008

petka,je to o hubu ,som z toho uz nenormalne unavena 😖
ja som uz skusala aj oxutit ale ani to u nas nepomohlo 😔
doktor je uz tiez bezradny a poradil mi dovolenku aspon tyzdnovu bez maleho ze snad by zacal jest,ale ja si myslim ze on by na infuzkax skoncil 😔 a mne by srdce prasklo keby som mala ist co i len na 2 dni od neho.

sisstin
28. okt 2008

arabes: a to ti nechce ani přesnídávky? Já si to vůbec neumim představit 🤐 😕

arabeska
autor
28. okt 2008

siss,neje mi vobec nic iba moje mlieko.

sisstin
28. okt 2008

arabes: no já tohle slyšim prvně v životě..jako jsou děcka, co moc nejedí..ale že nic 😕 u nás zas nechtěl mlíko nikdy moc..jak okusil příkrmy, takž mín a mín...a od 8.měsíců ho vůbec nepije...ale to není tak hrozný, dám mu jogurt nebo tak..ale ty těžko do MM zamícháš něco jinýho že 😕 v gastro poradně jste byli? 😉

arabeska
autor
28. okt 2008

siss,neboli nikto nas tam neposlal... 😕 aj tak si myslim ze by nam moc neporadili lebo nasilu donho asi nic pxat nebudu a vsade mi vravia iba ze mam pockat ze nic ine sa neda robit,ta neviem teda...

dididi30
28. okt 2008

valka, ved nevadi,ze si prisolila, kazde babo je ine a mozes sa aj na hlavu postavit, ked ti nechce neochutene 😉 ja som mala taku kamosku, co furt,ze toto sa nesmie a toto sa nesmie a preco si jej toto dala, ked to sa nesmie a furt to iste do okolo, lenze jej dieta s prepacenim aj klince by pojdlo 😒 to moje vyberalo a do teraz vybera 😖 tak dufam,ze drobec bude iny 😉