Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

emmillya
2. feb 2009

bibinka no dobrala prave nutrolin B -mam je to po 2 tyzdnoch zopakovat, cebion nam zatial vyhodila dokina ze ked berie nutrolin tak to netreba
No snazim sa ju nenutit , tie ochorenia boli fakt tazke to je pravda, len sa mi zdalo ze uz by pomaly co-to mohla zjest . UM pije ako duuuha co ma utesuje 😉 🙂 Pije ho dostatocne si myslim - 160-200 ml na davku 😵 aj tu kasicku zlupne ak jej chuti 🙂
POnukat jej urcite budem aj ked som uz magor co robit ci zacat prisne od zaciatku alebo uz to co mame odskusane nukat naco sa chyti 😕

bibinka
2. feb 2009

ja ti radím jednoznačne pauzu- aj mesiac, podľa toho ako ti bude papkať tie chrumky,rožok a pod. V UM aj tých kašiach je DOSTATOK všetkých potrebných látok, len sa neboj. Nič ti neutečie. Ty sa ukľudni, nechaj ju tak, nenúť ju. lebo jej môžeš vyrobiť nejakú averziu voči nejakému jedlu. Naozaj to prejde a obidve sa ukľudníte a potom začneš odznova.polievočky ,pyré a pod.chce to čas, ona je ešte príliš malá. Niektoré deti sú ešte v tom veku striktne na UM alebo MM, jej črievka sa potrebujú zregenerovať a hlavne nezaťažovať, lebo rotavírus teda dá zabrať aj dospelému, nielen miminu. 😉

emmillya
2. feb 2009

bibinka dakujem velmi pekne 😵 mozno som sa len potrebovala uistit ze vsetko je tak ako ma byt 🙂 😉 a ze to nie je az tak vazne v jej veku . Tak uvidime ako to pojde, urcite sa ohlasim ako to zvladame 🙂

patricia1971
2. feb 2009

emmillya, bibinka má pravdu, pokiaľ jej chutí len mliečko,tak jej ho dávaj. My berieme tiež ten nutrolin B, asi preto moja malá teraz toľko papá. Treba si dobre premyslieť, čo jej dáš papať, asi zase postupne všetko od začiatku, aj my to teraz tak skúšame a ide to. Podľa mňa by po tom nutroline mohla byť hladnejšia,čo asi aj je,len chce stále len mliečko. Ja tiež keď idem dať malej lyžičky,tak sa otáča,chúďa,myslí si,že jej dávam zase nejaký liek......ja so začala, na čo sa chytí, vedela som, že určite na sladšie,lebo tá zeleninka-no nič moc,ale keď sa už chytila aj na zeleninku,tak som kludnejšia.... 😵 😵 😵 😵

emmillya
2. feb 2009

patricia urcite budem davat lebo nieco papat musi, tak davame co ide 🙂 a v kurze je momentalne mliecko a kasicka . trocha som sa obavala toho aby jej v strave nieco nechybalo ako bibinka pisala -napr.to zelezo 😒 ale na to asi sama nepridem. Zajtra nas este idu zaockovat na pneumokoky tak sa uz vytesujem 😝 no urcite to spomeniem dokine ... neocakavam nejake superinfosky v tomto smere ale aj tak jej to nadhodim
No a zubky nam idu -to som zabudla spomenut, tak je to snad tou kombinaciou toho vsetkeho 😉

bibinka
2. feb 2009

patricia- veď je to len o tom, ako je trakt dieťatka zrelý na prijímanie inej potravy než MM alebo UM. Raz to príde, dieťato robí všetko prirodzene a netreba ho do ničoho nútiť. Beztak všeobecne deti do roka jedia biedne-čo si myslíme my dospelí-ale deti jedia len toľko koľko potrebuje ich organizmus.

emmilya- robíš všetko správne, neboj, chce to ten čas čas čas 😉 😉 😉

emmillya
2. feb 2009

no a pravda je ze ked tu citam kolko pojedia jej rovesnici tak uz mi blika v hlave -blik blik ze asi to u nas nie je ok 😝 no vyrobi to pochybnosti ,preto som sa tu natlacila do tejto temy 😉

bibinka
2. feb 2009

emmillya- jasné, že každá mamina porovnáva s inými detičkami, aj keď sa to nemá, aj tak sa tomu nedá ubrániť.Každé dieťatko je iné, a každé má iný metabolizmus, inak prekonáva choroby, inak sa regeneruje, inak znáša rôzne druhy jedál a pod. A ešte, keď budeš mať druhé bábo, možno sa s takýmto nejedením vôbec nestretneš a budeš mať ukážkového jedáka podľa literatúry 😀
Ja to mám tak, starší mi papkal od začiatku ako začal poriadne jesť všetko, zeleninu,ovocie,mäsko, proste úžas, a druhý vidíš, do roka mi nechel nič iné ako moje mliečko a až potom sa to prelomilo.
tak vydrž, rob všetko intuitívne podľa toho ako si vyžaduje dcérka, neboj, a potom napíš úspechy 😉

emmillya
2. feb 2009

no jasne urcite podam hlasenie 😀

patricia1971
2. feb 2009

emmilya-nestresuj,moja tiež papá málo, mlieko asi 120 ml dávka, kaša asi 100 ml, hippka ovocná asi 110g, zelenka asi 80g. Tiež som bola v strese,doktorka mi vynadala,že malá mi málo priberá,len 200g za mesiac,že má viac papať,tak som to tu na koníkovi riešila a mamičky ma ukludnili,že každé bábo je iné a hlavne že ju nemám nútiť papať, no to by som ani nedokázala,takže po 2 dňoch stresu so sa ukludnila....no potom naša chrípka,zase stres....ale neboj,bude dobre,ja nemám doma tiež veľkého jedáka...a to už mám 2 veľké deti, chudunké a zachvíľu zjedia aj mňav kuse pýtajú jesť a tiež keď boli malí,tak to bol večný problém, že jedli málo.... 😵

emmillya
2. feb 2009

patricia -no niektore dokiny fakt vedia pomoct len co je pravda 😝 ja uz ani neviem kolko mala vazi, lebo sme boli posledny krat v polovici novembra a to mala 7,20 -no len to su uz dobre skoro 3 mes. Viem ze pocas choroby urcite schudla -bolo to vidiet ale uz sa brusko zagulacuje tak viem ze pribera len neviem kolko ...
No cez chorobu to jedenie je uplne rozhodene -tak sa to snad aj u vas uz upravi... ale ovko a zeleninku ti zacina uz pekne papkat -aspon ja by som bola spokojna 😉 🙂
pozeram ze lili je skoro tak "stara" ako moja sonicka -tak to nejako dobojujeme ze? 😉

patricia1971
2. feb 2009

jasné,zvládneme to,budeme sa podporovať a pôjde to...

martao
5. feb 2009

patricia1971- My sme sa tiež trápili s príkrmami a ešte budeme-malý ma 4 mesiace. Druhý syn nemohol nabehnúť na príkrmy pomaly 3 mesiace. Vyzeralo to asi takto lyžička príkrmu, potom pocuckať prsníka a dookola. Kaše odmietal úplne, neznáša ich doteraz, nezje ani puding. A prežili sme. Teraz má 3,5 roka a 21 kg. Jednoducho to chce pokoj. To nehovorím o najstaršom synovi. Pri ňom so zlyhala. Tlačila som do neho všetko nasilu. Hlavne obmedz hračky pri jedení. Jesť sa raz naučí. Doktorku radšej nepočúvaj. Ten moj najstarší jedol rok, len kura, ryžu, zemiaky, párky, jogurty. Dnes zje všetko okrem zeleniny-lebo tú som ho nútila jesť. Hlavne nenútiť.

patricia1971
5. feb 2009

martao-už sa nám to papanie rozbieha,bolo to tou chorobou,dnes mala špenát,zemiak,žĺtok a pekne zjedla. No uvidíme,dúfam,že jej to dlho vydrží. Desiatu moc nechcela,tak so nenútila,dala som cicku a bolo dobre. A aj kaša večer už ide do nej,tak som šťastná.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Len ešte to ovocie,to moc nechce, ale skúsi za 4 dni....

basika
6. feb 2009

no my stále striedavo oblačno s papaním, chlebík nehrozí - napína nás, a aj ostatné príkrmy musia byť redšie a hladké... inak napína nás a ide von.... ale nech, len nech papá, hádam do 15 rokov jej to mixovať nebudem

patricia1971
6. feb 2009

aj moju napína keď tam niečo cíti, musí mať husté a riadne vymixované....ale neboj,oni na to prídu, ako sa dá žuť.... 😵 😵 😵

junovka
6. feb 2009

JEDNA OTAZKA BABY.....pokial dobre rozumiem, vasim detickam nechuti jest, trpia nechutenstvom? 😕 ...no , mala som aj ja take stavy pri Timeike, zasli sme potom na gastro a tam nam zistili, ze sme mali malo zeleza.Vraj, ked je malo zeleza v tele, tak vtedy su stavy nechutenstva.Brali sme zelezo, potom okolo 2.roku sme opat mali taketo stavy, opat zelezo a v zime rybi tuk, potom sa to dajako rozbehlo.......a potom opat, ale.....to som uz pisala vyssie 😀 🙂 😉

Basi, citam, ze mala ti to aj vyvrati vonku? 😖 😲 😕 .....a to vsetko, ci len nieco konkretne? 😕

basika
6. feb 2009

junovka - to nie vždy, príkrm niekedy.. napríklad.. karfiol s ryžou a maskom... bolo trošku hrubšie...chlieb alebo rožky niečo väčšie nehrozí... a musí to byť riedke..

junovka
6. feb 2009

ja som mixovala aj masko 🙂

emmillya
7. feb 2009

ahojte 🙂 tak u nas je to trosicka lepsie, v tom smere ze mi spapa kupovany prikrm masko+zeleninka nie cely -kedy ako ... najprv len tretinku, polovicu a dnes skoro celu,tak sa tesim 😵 ovocie vobec nechce ani s keksom sunarka ,ani ciste, ani surove, ziadne ani vo vyzivkach, frutapura -nic , tak to nechavam tak. Skusala som jej dat troska banana do kase tak to papkala. Este chcem skusit s jogurtom , ale vela si od toho neslubujem 🙄
tak zatial UM, kase, a tie kupovane prikrmy -ako-tak . skusala som jej namocit rozok do mliecka , ale to len tak zobla, tiez nechcela 🙄 tak dufam ze bude jest zatial aspon tie kupovane prikrmy zeleninka+masko a potom jej skusim nieco domace ci to zje 😉

amatula
7. feb 2009

ahoj junovka moj starsi tiez odmieta stravu...niekedy pekne papa a niekedy nic...doslova ked mu nieco nanutim vyvrati.............boli sme aj na gastro lebo uz to bolo niekedy o drzku a zistili ze je absolutne zdravi.nechyba mu absolutne ziaden vitamin,nic.....vsetky testy ma v absolutnom poriadku......
a odmieta stale 😒

ingulka
12. feb 2009

pridavam sa k vam do spolku ;_) dnes som jej dala domaco pripravenu mrkvicku a keby ste videli ten vyraz tvare 😠 ze mama co mi to davas, chces ma otravit, ci co ? 😠 ... aj som sa dobre na nej nasmiala, .. ale nevzdam to, budem pokracovat 😉 drzte nam palce 🙂

basika
21. feb 2009

ja neviem čo si už mám myslieť o tom... zasa máme také, že už aj kašičku vyvrátila zarábanú vo vode, dneska výživka s vločkami kupovaná, trošku vločka tam bola taká rozmočená.. však aj z toho ju naplo....ach jo...ja proste nechápem, čo už mám robiť.. ma to riadne štve...

gabka32
1. mar 2009

holky psala jsem tu asi před měsícem, že malá absulutně nic nejí... 2 měsíce zkoušení čehokoli, různé lžičky, flaška... a nic. začli jsme v 5-ti měs. asi po měsíci jsem to teda vzdala, protože mlíko pila dobře, tak jsem akorát 1xza týden zkusila zeleninku na lžičce. 3xzas plivala a pak napočtvrté - teda po měsíci konečně začla jíst. jsem ani neveřila tomu, že sama otevírá pusinku a natahuje se po lžičce 😕
od té doby jí každý den, ted už 3příkrmy - dopol.přesnídávku (ale jak kdy, nevstáváme totiž pravidelně, takže někdy ranní mlíko až v 9) pak oběd maso-zelenina a večer kaše. a baští velké skleničky 😅 a když dělám doma, tak je toho taky tak 200g. je šikulka, nic si nevybírá, neblije, prostě konečně papká 😀 😀

tak to nevzdávejte a možná je lepší chvilku počkat - já si myslím že prostě musela na tu lžučku více dozrát 😵

tanjaja12
1. mar 2009

Ahojte.Nestihla som este vela toho odtialto precitat, ale my mame tiez problem s papanim. Zacala som pred styrmi dnami mrkvickou. Slavnostne presne ked mala 6 mesiacov. Ale vypluvala a tvarila sa kyslo...Nevedela som, ci jej to len nechuti, alebo nevie co s tym, tak som skusila zemiak a to iste...Trochu sa jej to aj zmiesa so slinami a vystrci jazyk a vypluje. Skusila som jej do toho nastriakat z mojho mliecka a nic... Svokrovci, ze aby som skusila jej to s medom alebo s cukrom, to som zamietla. Ale rozmyslam, ci neskusim ovocne prikrmy. Co si o tom myslite? Mam este dalej skusat zeleninu?

lila794
1. mar 2009

Tanjaja, ziadna panika! Neboj, ono tie prve prikrmy su pre deticky nieco nove. Skoro vsetky takto reaguju. Ono to v podstate len ochutna, zoznami sa s lyzickou. Ovocie este neskusaj a pre Boha nie med alebo cukor!!!!! Viem, ze ta to odradzuje, ked vidis takuto reakciu. Moj maly odmietal vsetko - ci ovocie, presnidavky, kupovane, varene, nechcel nic. Po dohode s dr. som s tym prestala a plne som ho kojila 8 mesiacov. Co som sa napocuvala toho, ze uz musi papat aj nieco ine. Ale ako som to do neho mala dostat, ked nic nechcel, iba MM 😀 dr. povedala, ze ono mu raz to mliecko prestane stacit. A tak sme cakali, dokedy. Raz sme obedovali a maly sa tak zvlastne na nas pozeral, tak sme skusili. A zarzu otvoril ustocka ako vrata a papa o 106. Pekne priberal, ci uz na MM, ale aj teraz. Takze ziadna panika, trpezlivost, ono otvori ustocka. 😀 Vela stastia!

saska.t
1. mar 2009

Osvedcilo sa mi ked dieta nechcelo zeleninku nastruhat tam trosku jablka a chyti to prirodnu nasladlu chut a deticky to jedia s väcsou chutou, casom som jablcko obmedzila a dnes papame vsetko a bez protestu 😉

gabka32
2. mar 2009

tanjaja fakt trpělivost, 4dny jsou nic 😉 já zkoušela 2 měsíce a plivala pořád.a taky mi radily tchyně, mamka at to dávám z flašky, přislazuju..... ale protože malá pila mlíko, tak jsem ji prostě nenutila a nakonec dávala zeleninku jen 1xtýdně. a po měsíci už sama začla chtít. jak píše lila - každé dítě je jiné, někdo baští v 5ti měsících, někomu stačí mlíčko i do roka. hlavně když Hanička prospívá.

určitě nedávej nic slazeného!

ingulka
2. mar 2009

moja mala je riadne vybabrana 😉 domace prikrmy jej moc nie su po chuti, ale kupovane to by jedla jedna radost 😉, aj ked mne osobne nechutia ani domace ani kupovane 😀 ...

nemoze to byt tym, ze kupovane su predsa len "niecim" dochucovane?

lila794
2. mar 2009

Ingulka, podla toho ktore. Tie pre starsie babtaka su dochucovane. Aj nas chcel iba kupovane, ale teraz mi zrazu zacal papat domace. Neviem, preco 😀