Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

janac1974
6. aug 2009

ahojte
u2jana prajem skore uzdravenie 😉
kolko mate zubkov??
my sme tiez dnes boli u doktorky...malemu idu stolicky a preto nepapa😒
povedala mi ze mam kupit gel a potierat mu dasienka...
inak je uplne OK..aach tie zuby

levik82
2. sep 2009

ahojte, chcem ozivit trochu diskusiu... mame taky isty problem ako vy. na zaciatku ked sme zavadzali prikrm krasne, az ukazkovo papal. pred mesiaco asi to seklo uplne 😖 zubkov mame 8, neviem ci teraz nejake idu. mali by ist prve stolicky tusim ale neukaze. zje mi akurat obed a ked mam stastie jogurt. ovocie ziadne, ani kase, ani vlocky a odmieta uz aj chlebik ☹ a ja som z toho nestastna a frustrovana a nervozna. neotvori usta a musim mu to tam nasilu tlacit. a pripadam si nemozne ☹ ked ochutna a zachuti tak zje - napr. ten jogurt, ale inak nie. neviem cim to je a som ozaj zufala. bojims a aby mu enchybali nejake ziviny 😲 inak vyzera dobre. ma 11,5kila 😅 len papat nehcce. zato na ciciku by visel cely den. cez den kojim kazde 2 hodky lebos a mi hadze na cicik, v noci 2x. a to pred mesiacom mi prespal celu noc este. neviem kde sa stala chyba 😨 poradite??? u2jana a janac, vy ste sa uz rozpapali? poradite??? dakujem za kazdy ohlas

u2jana
2. sep 2009

ach levik, tak rada by som ti pomohla ale ja fakt neviem...
my sme uz po angine zdravi a nepapame dalej...
sekla s vecernymi kasami - aj som ich skusala davat rano, rozne druhy nic...
presnidavky, jogurty, ovocie... nula bodov... ani neotvori usta a vyraza mi lyzicku, zacne sa jedovat a je koniec...
rano zmoli pecivo .. ale z toho sa nenaje, lebo polovicu vypluva
takze ako tak na obed polievku a to je vsetko...
ked si predstavim, ze je ma skoro rok a funguje prevazne na UM je mi na nic ☹
ked som to vravela dr. tak mi povedala, ze mam byt trpezliva a ze to SU TAKE DETI... ako rada na hovado 😠
vraj jej mam skusit nedat to mlieko, ale to sa lahko povie, ked mi na olovrat odmietne uplne vsetko, a reve a jeduje sa... to ju mam nechat jedovat az do vecera????? jasne ze jej zarobim to UM, co mam ine robit...
nic, musim ist, daj vediet ako sa ti dari...

u2jana
2. sep 2009

ahoj a este ma napadlo,
nasa mala je aj anemicka - a to moze sposobovat nechutenstvo, takze uz treti mesiac berieme maltofer, ale zeby sa to lepsilo, neda sa povedat
ja jej davam aj cebion multi - kvoli vitaminom a dnes som nakazala kupit aj nake probiotika - lebo uz ma to fakt stve, ze moje skoro rocne dieta je max 12Oml prikrmu denne... inak do nej nedostanem okrem UM nic 😠

teri3
2. sep 2009

u2jana, to píšeš o našom Filipkovi? Presne to isté máme doma, už sa mu ani nepokúšam dať niečo z lyžičy, lebo to bolo všade, len nie v puse - nemám na to nervy 🙄 😔 . Ja mu väčšinou príkrm (ovocný, alebo zeleninový) musím primiešať do mlieka, možno tak 50 ml, nie viac a to vypije, ale niekedy ani to nie 😖 🤐 . Aj s mliekom sme mali dosť veľký problém, často pijával fľašu aj na 3-4 krát. Kedy bude mať Natálka rok? Filipko 7-meho 😉

levik82
2. sep 2009

joj, takze sa to ani u vas nezlepsilo 😖 ja som sa uz dnes potesila lebo mi zjedol dobru polku ovocnej (!!!) vyzivky - cucoriedka, uz ju davno nemal. ale teraz poobede som skusila dat druhu polku a ee. ale obed spapal no. ale to bude na dnes asi zase vsetko 😔 som skusala aj vlocky na olovrant ale ee. tak neviem. vy ste na UM a my na MM. akurat zajtra mame poradnu tak som zvedava co mi na to povie dr. zatial som jej ani nespominala lebo sa to rozbiehalo to nejedenie akurat ked sme boli na poslednej poradni a som myslela ze to bdue len par dni a bude zas ok. ale kdeze ☹ 😠 ja chcem aby malemu chutilo a oblizoval sa! on sa akurat oblizuje po MM. ja som uz rozmyslala ci nejak neobmedzim to a bude nuteny jest tuhe, ale ako to obmedzim ked som s nim sama doma do piatej od rana. nemam sancu. ons a mi proste hodi na cicik a mozem robit co chcem 😅 ja neviem ako to je s nasou anemiou/neanemiou. krv mu brali naposledy davno, vtedy sme boli hranicni. ale ja som tiez bola anemicka po porode a brala maltofer. je pravda ze je dot bledy. ale zase MM papa s veeeeelkou chutou, takze ze by to bolo az take nechutenstvo to nie. on proste lizne a ked zaciti ze to neni mäso so zeleninou nemam sancu. a ja mu stale nieco nove narvem do ust v nadeji ze zachuti. aj skusam potom viac dni lebo babätkam na prvy krat nechuti nic, ale po 3-4dnoch ziadna zmena tak prejdem zase na nieco nove. aj ked uz ozaj neviem co vymysliet. vecra som uz bola taka zufala ze som mu do kase chcela dat granko 😅 ale ja mam skor taky pocit ze on mi sladke nechce, takze asi by som nepochodila 😅
a vy zuby ako? nejdu nejake? ja si myslim ze u nas to zubami nie je...

levik82
2. sep 2009

a este : tebe mala kedy prestala papat? ci od zaciatku bola taky nepapkac???

u2jana
2. sep 2009

teri3:
nasa bude mat rok, 6-teho - zeby sa nam usla naka nepapava seria? 😉
ten prikrm do mlieka som neskusala, inak aj nasa ma teraz taku modu, ze flasu pije na 3x ale aspon to
ked som volala minule uz zufala doktorke, ze zas absolutne neje, tak mi vravela, ze jej mam davat oblubene jedlo ... reku to je ake? ona raz nieco zje, ked je to dam na druhy den, tak to uz zas nezje, lebo neviem, preco...
dnes som s nadejou poobede skusala pribinacik, a nic, banan, zula a vypluvala a nakoniec ho mi hodila 😠
skoro ma porazilo
manzel kupil nake ryzove mlieko (dve krabicky po 25Oml za 1OO Sk 😠 ) a tiez nic
ja uz fakt neviem, co jej mam davat...
bud.tyzden ideme na poradnu, som zvedava, ci vobec nieco pribrala

levik, nasa tiez nie je na sladke, ale tie kase skor vzdy jedla, to len teraz po tej angine - ale tu su uz 3tyzdne zas strajkuje.
inak ona nikdy moc nejedla, my sme boli aj na operacii podnebia, takze sme si uz toho uzili, ale potom mala take uzasne dva tyzdne, ked jej isli horne zuby, ze jedla uplne normalne vsetko, jogurty, presnidavky, uz som sa tesila, ze to tak bude stale, ale dosla angina a odvtedy zas boj
a zubky sa mi nezdaju, zeby jej isli... tak fakt neviem

dnes tu bola svokra a ked videla ako mi mala vytrhla lyzicku z obedom a vyliala si ju na hlavu skoro odpadla 😠
ze to este nevidela, reku... to este vela ludi nevidelo, co my pri tom jedeni prezivame...

ale zas vyzera ze jej nic nechyba, chodi uz asi dva mesiace, sikovna je ako opica, akurat na nocniku nevydrzi sediet viac ako 3Osekund 😠 ale to je o inom..
nak som sa rozpisala, tak koncim

levik82
2. sep 2009

my ideme zajtra na poradnu - ockovanie tretia hexa - bleeeeee, ja tie ockovania nemusim, ale to je ina tema 😅 tak sa popytam dr. a napisem co mi povedala. ale inak - dnes mi ujedol vecer kasuuuuuuuuuuuuuuuuuu. sice nie celu davku, ale zjedol 😉 tak sa tesim jak mala. dnes celkom papal no. tak cakam zajtra krizovy den, lebo take ze je to je raz za mesiac 😅 a zajtra este aj po ockovani... achjaj...

teri3
2. sep 2009

u2jana, tak to asi ozaj bola dáka "nejedacia séria" 😉 🙂 . Ale ten môj tiež vládze vystrájať celý deň 😀 . Akurát som dnes - v nádeji, že raz hádam bude jedávať aj z lyžičky a bude mu to chutiť 😅 - robila výživku mrkva-jablko-hruška a je fakt fantastická. Tak som zvedavá, či si na nej nebudeme pochutnávať len my s manželom. Inak keď o tom mliečku píšeš, my už máme asi šiesty druh 😕 . A ešte kašu celkom dobre jedával, akurát za posledné dni už zvykol nechať , ale dali sme mu ju pred spaním (ako inak - z fľašky) a to už taký prispatý vypapal plnú fľašku 😵 😔 . Ozaj, keď som to nejedenie spomínala doktorke, tak sa pýtala, či nejdáva piesok. Ono také veci, že piesok, omietka - to by mohlo znamenať, že im dačo chýba. Ten náš papá akurát papier (teda zatiaľ sa mu to tuším ešte nepodarilo 😀 )

levik, tak nech je drobček statočný 😉

u2jana
3. sep 2009

teri
nasa kostuje vsetko, co najde, smietky... / okrem jedla, samozrejme 🙄 furt na nu striehnem...
ale najnovsie zacala olizovat steny 😠
minule som k nej prisla, ked sa zobudila a cela stena po dlzke postielky olizana, skoro ma porazilo...
a nepovedala ti ta doktorka, co by to mohlo chybat... kedysi sa vravelo, ze vapnik, kvoli vapnu v malovke,
ale neviem co vylizuje z tej akrylatovej farby 😠

inak nasa prekukla kasu vo flaske... takze sme kase na chvilu vynechali.
ozaj vy papate aj v noci?
nasa este okolo jedne stiahnej takych 60ml a rano o piatej 150ml / to vacsinou este zaspi aspon na hodinku a pol /dnes sice nie, tak sme buntosili od piatej po dome...

levik, drzte sa aj nas caka bud.tyzden ockovanie, to zas bude...

levik82
3. sep 2009

dakujem baby...
tak - nas papa papier 😀 a aj uspesne obcas 😅 😀 takze co by mu mohlo chybat??? 😅 🙂
my v noci papame - raz alebo 2x. dnes napr. iba raz na moje pocudovanie. jeden cas sa pri prvom papani stale nejak prebudil a boli sme aj 45min hore a liezli po postely a pod., posledne dni nastatsie hned zaspi - dufam ze nezarieknem 😕 ale chcela by som nejak to nocne kojenie vylucit. a za den iba 3-4x kojit nie ako teraz ze ani nespocitam 😅

teri3
4. sep 2009

u2jana, už chystáš oslavu? 🙂 😵 😎

ja som vymyslela samé nepečené dobroty, aby som to mohla bez nervov postupne nachystať 😉 . No a prečo Ti olizuje tú fajnovú farbu, to teda fakt netuším...žeby jej ozaj ten vápnik chýbal? 😀 . Filipko papá aj v noci. Donedávna to bývalo tak, že o 8-mej stiahol kašu, o 10-tej mlieko (niekedy aj 250ml 😕 😀 ) - zaspal - a potom papal nad ránom - okolo 4-tej, 5-tej, budíček 7-8h. Ale teraz si zmenil režim, zaspí o 8-mej a potom je aj tri krát hore a stiahne zakaždým aj po 200ml. Inak pomaly prechádzame na mliečko Junior bifidus. Keď už cická takmer len to mliečko, nech to má aspoň trochu pestré 😅 😀 😀 😀

inak sa tomu nečudujem, keď títo naši "jedáci" vypytujú aj v noci. Však keď sa cez deň poriadne nenajedia, tak musia dohnať energetický deficit 😀 . Jednu dobu Filipko za deň zjedol dohromady možno za 2dl mlieka a v noci pekne každé 3 hodiny - neviem, či vtedy jedával 120 alebo 150

u2jana
5. sep 2009

teri
jednu cast oslavy s nasimi mame za sebou, dobroty som nak neriesila, klasika chlebicky, babka doniesla velku tortu a ja som urobila malej taku nepecenu jablkovu, ze keby naaaaahodou chcela jest, ale zas take zazraky sa u nas nedeju 😠

ja som teraz uplne vytocena z naseho obeda, este donedavna, jedavala aspon ten a dnes nic... uplne revala, ze chcela len kukuricne chrumky 😠 par ich zjedla, a to bolo vsetko, ani kupovane prikrm, ani doma vareny, ani presnidavka... mno co s nou spravim, jasne ze jej dam teraz pred spanim flasu 😠 co mam robit?

ja jej davam len UM len pred spanim, potom okolo polnoci a potom nad ranom okolo stvrtej...
dr. mi vravela, ze by uz v noci nemala jest, ale co mam s nou robit, ked sa o polnoci zobudi a reve od hladu, neda sa utisit?

inak najnovsie, zbiera mikroskopicke smietky z podlahy a je ich 😠 ako porazit ma z nej ide...
ja uz fakt neviem, co s nou...

ty si aj hovorila vasej dr. o tom jedeni? nasa to absolutne neriesi...

levik82
5. sep 2009

ahojte,
my sme po ockovani a ako som predokladala este sa to zhorsilo. mali sme vysoke teploty takze len cicik a MM 😅 aked som dr. povedala ze nepapa tak mi akurat pokrcila plecami a pozrela sa na mna ze akoze ja som ta zla ze co mu davam ze neje a tolko k tomu. akurat poznamenala ze zo zubkov to nebude 😖 takze tak...
inak sa tiez necudujem ze v noci papame - kedze cez den sme na tom tak ako sme...
u2jana - a ty dnes rozpravas o mojom malom??? presne to iste! doteraz jedol apson obedy, dnes a vcera ani to!!! vcera som to brala, lebo teploty, ale dnes uz by mal... som vyhodila. zjedol pol jogurtu. no "parada". ja uz mam nervy, pri krmeni som zufala, nestastna a trpezlivost ma UPLNE presla 😢 😖 🤐

u2jana
5. sep 2009

levik, ved to, zaberak na psychiku je to ako hrom / kto nezazil neveri... ja som si tiez myslela, ze ma z nej porazi, aj som si potom porevala 😒
aj ona revala, ja som revala, tak dosiel manzel a bolo 😒

najhorsie je, ze mi nik nevie poradit, co s tym... rady tipu, treba ponukat rozne jedla, nieco zachuti, alebo ze vyhladovat... u nas nic take neplati, pred obedom bola bez jedla 3.5hod, takze urcite bola hladna... a s tymi roznymi jedlami, tiez neviem... vzdy mam alternativy, domaci obed, kupovany... na olovrat, jogurt, ovocie, presnidavka... a vecera kasa, zeleninova polievka... ale ked sa ona zatne, tak do nej nedostanem ani lyzicku 😠

levik82
5. sep 2009

u2jana, presne, kto nezazil nepochopi. ze jest musi. jasne - MM!!! 😠 a aj si zahresim 😕 a ked to pocuje manzel tak na mna krici potom aj on. no katasrofa. tiez neviem co robit. ked on vie ze dostane cicik. zase u nas take ze 3,5hodky bez jedla nehrozi. on hlados je, papa kazde 2 hodky - ale cicik. ostatne ee. ja uz neviem. a ze nieco zachuti - haha. to tiez niekto povedal kto to nezazil 😖 tiez skusam kadeco. a potom mam pocit ze cely dne sa len pokusam do neho nieco strkat a ze cely den len je aj ke dvlastne neje. a cely den plac a potom sa citim jak matka netvor ze ma nebude mat rad lebo stale ho len nutim jest 🙄

levik82
5. sep 2009

este mi prosim vies napisat recept na tu tortu jablkovu pre malu??? by som sa isnpirovala 😉 ak nevadi samozrejme 🙂 a teraz ani spat nechce 😠 no na odstrel 😠

u2jana
5. sep 2009

veru veru... ja by som tiez chcela aby papala s chutou, ale co uz, jedine, co je chuti, si kukuricne chrumky 😠
to mi tiez niekto poradil, ze k obedu chrumky, a kym ich jedla, tak som do nej supla tie lyzicky s obedom, ale ona uz je na to prilis chytra, tak ma prekukla, lyzicky vyraza a je iba chrumky 🙄

ten recept, normalne som podusila postruhane jablka, trocha cukru a vody, ked boli makke, potom som do toho vyliala jeden zlaty klas rozpusteny v studenej vode, a este chvilu som to povarila, aby to zhustlo. mno a tuto plnku som potom dala do misky, kde som mala poukladane piskoty, a na vrch zas piskoty... nic svetoborne, ale bolo to celkom dobre, skoda, ze len mala si to nemyslela 🙄

levik82
5. sep 2009

dakuejm, skusim 😉

my uz nehcceme ani tie chrumky, lebo presne tak som to skusala s nimi a s jedlom no a tak som mu sprotivila aj tie 🙄 u nas zatial co ide tak su tie safari keksiky od hami 🙄

teri3
5. sep 2009

no, tak s tým nejedením je to u nás presne rovnako. Ale teda do toho môjho dostanem aspoň trochu toho príkrmu - cca po 100 ml zo zel.-mäsového aj z ovocného, ale tak, ako som spomínala, domiešať do mlieka (nie mlieko do príkrmu 😉 ). Ale pred takými dvoma mesiacmi som ani to nemohla, našťastie už sa tomu až tak nebráni. Ale tiež u nás neplatí, že nechať vyhladovať - viem, že je hladný, ale jedlo ani nevloží do úst, už sa krúti. Včera - že skúsim to s lyžičkou - tak 3 lyžičky vošli do úst, do žalúdka však asi len jedna 😝 😅 😕 .

u nás na to tiež dokina nič extra nepovedala, ale ja to ani nejak extra neriešim, keďže doňho aspoň trocha toho príkrmu dostanem. A tiež som sa jednu dobu teda riadne nervačila kvôli tomu, asi také pocity som pri tom mala, ako popisujete, ale som si povedala, že hádam keď bude mať 10 rokov, tak nebude piť len mlieko 😅 . Tak si hovorím, že raz to príde - akurát si pestujem železnú trpezlivosť (to znamená, že hodíte sekeru do jazera a čakáte, pokým vypláva 😀 )

u2jana, aj my máme časť oslavy už za sebou 😉 . A že čo máš s malou robiť, keď vyjedá smietky z koberca? Rozsypať tam chleba 😀 😀 😀

levik82
5. sep 2009

teri, dobry napad pre u2janu si dala s tym chlebom 😀 😀 😀
a ta sekera...no, ja som povestna tym ze absolutne nie som trpezliva. az drobec ma to mu uci. ale musim sa este veeeeeeeeela ucit 😅 vsak ja si tiez hovorim ze raz sa rozpapat bude musiet a bude mu raz trapne visiet na ciciku, ci??? 😝 😅 😅 😅

u2jana
5. sep 2009

...ja som tiez trpezlivosti moc nepobrala, ale co nam ine zostava pri tych nasich deturencoch, ze?

s tym chlebom je to dobry napad, ale to ta by ta nasa opica urcite prekukla, 🙄

dnes som ju dala do ohradky a isla som varit, reku ako sa pekne hra, lebo tam bola pre nu neuveritelne dlho ticho, pozrem na nu a ona ZULA leporelo 🙄 tusim prehltla pol kravicky / manzel sa smial, ze jasne, ze potom nechce obed, ked sa naje takto 🙄

levik,a ty mas dobre aspon ze kojis, vsade citam,ze ake je to uzasne zdrave a navyse dobre na IQ maleho... takze to ber tak, ze budes mat veeeeeeelmi inteligentne dieta, ked tak intenzivne kojis 😀

levik82
5. sep 2009

u2jana 😀 😀 😀 no ked budem kojit do 15-tich s takou intenzitou tak bude einstein 😝 😀
inak ako som pisala, papier chuti aj nasmu 😅 skoda akurat ze ja to neviem brat s takym nadhladom ako tvoj manzel. no, snad sa rozpapaju no... sa stavim ze na nejakych udeninach a pod. 🙄 😠 NO ISTO! nedovolim!!!

teri3
6. sep 2009

u2jana, Natalke prajeme všetko najlepšie k narodeninkám 🙂

dnes večer ma napadlo, čo si hovorievam, keď ma to jeho nejedenie dosť trápi a už by som bola najradšej, keby sa konečne poriadne dačoho nadlábol - že bodaj by jeho (ne)jedenie bolo mojou jedinou starosťou oňho 😉 🙂 😵 😎 . Spomeniem si na múdru vetu: malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti. A tak vážne netuším, čo nás čaká o rok, dva, päť, pätnásť... Poviem si - je ako mačiatko - stále cická mliečko - a teším sa z neho, z toho všetkého, čo už dokáže a aký je úžasný 😵

dúfam, že Vám tieto slová aspoň kúštik pomôžu netrápiť sa toľko nad ich papaním/nepapaním

levik82
7. sep 2009

😵 😵 😵 teri3 😵 😵 😵 velmi pekne si to napsiala. a v podstate pravda. mne o to ani nejde ze papa malo a tak. mne ide o to ze sa bojim ze neprijma dost zivin (vit. a mineralov) z inej stravy, pretoze v mojom mliecku uz ozaj nie je take zastupenie vsetkeho ako by potreboval. ale musim ho pochvalit za vserajsok - obed pekne spapal 😵 a na veceru som dala zeleninovu vyzivku co mi predvcerom odmietol a pozri ho, vcera spapal az sa zaprasilo 😝 akurat dostat do neho tu prvu lyzicku... 🙄 za placu a nariekania 😅 a ked ochutnal tak pozrel na mna a tvaril sa ze - ved ja som necirkusoval mama, to sa ti len zdalo - 😀 potom som ho chcela osalit a ked dopapal plynule som zacala davat hrusku, a ... dopapali sme 😀 ovocie neneneneneneneneneneneeeeeee 😝 nasa dr. je akurat zhrozena z toho ze nehcce ovocie a ze ake je dolezite, tak ma s tym stresuje 😒 ona stale dookola hovori ze mam dat odkvapkany kompot. neskusali ste? ja neviem, podla mna je tam dost cukru... ona hovori ze v stave, ale tu predsa nedam, ale ved to ovocie je cele presiaknute tou stavou... 😲 mozno este pockam ten mesiac co nam chyba do roka a potom vyskusam aj to... 😒

a filipkovi a natalke vsteko najlepsie k rociku 😉 vsetky oslavy dokoncene??? a co ste pekne nakupili deturencom??? inspirujte ma 😉

u2jana
7. sep 2009

ved to, o tu vyzivu ide aj mne.. vcera ma uplne vydesil svokor na oslave, ze ci nam malicka neschudla 😖
uplne sa desim, ked ju bude dr. v poradni vazit 😢
ona vcera na navsteve, zas len UM, tak som zvedava, co bude dnes
ja som si pri ranajkach dnes vsimla, ze ona aj ked zuzle roztek, tak to zuje, zuje a potom to miesto preglgnutia vypluje, akoby to nevedela... ☹
fakt sa o nu bojim, furt si myslim, ze ju to hrdlo musi boliet, ked tak slabo papa... ona aj to UM 15Oml pije na 3x

no nic, uz sa budi,tak sa potom este ozvem

levik82
7. sep 2009

hmmm... tak jani to je divne ze vypluje. a ked smietky zo zeme zbiera tie zhltne? 😅 viem, blba otazka, ale vazne skus dat nejaky maly kusom rozka na zem nech ho nenapadne najde a spapa. ze ci zhlte. iba ako pokus. neviem.
inak nam na poradni ked ho vazili tak pribral 😅 aspon to no. takze nehladuje 😝 ale tie ziviny... 😖

teri3
7. sep 2009

levik, Filipko ďakuje 🙂

no ale dnes sa "trhol" - bola to s papaním veľká bieda, ani samotné mliečko poriadne nechcel, nie to ešte tie moje namiešané "odžuby" 😝 . No nič, hádam zas bude ďalší deň lepší. Môžem sa nachystať, že v noci bude dojedať 😅 . Aj ja mám trochu obavy o tie živiny, ale si hovorím, že to UM je kontrolované, obohacujú to, aj keď o umelé vitamíny, ale predsa 😉 . levik, Ty to máš trochu iné, keď kojíš, ale zase v tom MM sú aj dáke látky naviac, ktoré UM neobsahuje. Raz som dakde pozerala takú tabuľku. No a neboj, žiadne údeniny ani podobné "maglajzy" im dávať nebudeme 😉 . Ako Ti dr. radila ten kompót - tak jeden kúsok by si skúsiť mohla, ono je to síce prisladené, ale aj do mnohých ovocných výživ dávajú aj cukor....skús. Ak Ti ten jeden kúsok zje, tak by si mohla potom jeden kompótový kúsok zmiešať s kúskom čerstvého ovocia - pomaly, postupne. Inak to Vám poviem, u nás taký malý zázrak býva večer, že mu do kaše zamiešam nastrúhanú hrušku - také supersladké máme a normálne - prázdna fľaša. Len dnes som mu nič nepridávala, nech sa aspoň večer poriadne naje, lebo fakt neviem, čo s ním dnes je...

levik, ja som drobcovi kúpila takú skladačku a topánočky - však on tomu teraz ešte veľmi nerozumie a momentálne ho zaujíma všetko, čo nie sú hračky 😀 😀 😀

teri3
7. sep 2009

u2jana - neviem, či som sa už pýtala, aké mliečko pijete? Skúsila si zmeniť značku?