Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

silvia123
23. mar 2008

Ja mám trochu iný problém môj malý mi spapá všetky kupované príkrmy aj s rôznym mäskom (čo spapá - slabé slovo, doslova mu nestíham naberať na lyžičku)- iba morčacina mu moc nechutí je to taký biely príkrm a chutí fakt divne, ale akonáhle mu urobím domácu zeleninku - stiahla som si z netu rôzne recepty - okamžite zaregistruje zmenu a to už papá veľmi opatrne, niekedy mám čo robiť aby mi spapal tú svoju dávku, musím ho zabávať, aby som do neho niečo dostala, ako je to možné? -myslím že tie príkrmy musia byť viac ochutené ako tam píšu, určite to je ten rozdiel, lebo domácu stravu mu nesolím, necukrujem ani nič... S ovocím nemáme žiaden problém, kúpila som mu detské keksíky od Nestlé, tie nechám zmäknúť vo vode a primiešam do ovocnej výživky a to je bašta". Od akého veku môžem dieťatu dochucovať trochu stravu? Od roka?

dobromila
23. mar 2008

my sme zacali s prikrmami od ukonceneho 6. mesiaca, ale v podstate bol maly plne dojceny do konca 7. mesiaca, lebo odmietal prikrmy.

Tiez som sa tu docitala, ze je lepsie od zaciatku nemixovat potraviny, ale moja mama sa nad takou teoriou zhrozila. A povedala, ze ona nam mixovala, resp. pasirovala cez sitko prvych par mesiacov a ze sme sa v pohode naucili zut, ako sa naucia vsetky deti bez vynimky, ze nemam dieta trapit.

8. mesiac - papal v pohode, zeleninu - doma pripravovanu aj ovocie - naraz zbastil aj cely roztlaceny banan s celym postruhanym jablkom. Potom bol chory, mal horucky a po chorobe som do neho takmer dva tyzdne nedostala nic. Vlastne ano, celkom mu chutila chlebova striedka podavana v minikuskoch.

Kedze som usudila, zeby sme uz mohli skusit biely jogurt, dala som mu ho a on hltal ako divy. Tak som mu zacala miesat ovocie s jogurtom a tiez aj zeleninu. Vzdy na zaciatku mal na lyzicke tak pol na pol - jogurtu a zeleniny, ci ovocia, ale na kazdej dalsej lyzicke uz menej a potom uz otvaral pusinku pekne aj na dalsie susta, uz bez jogurtu.

Takze nam pomohla jogurtova finta. Jednotlive dojcenia sme zacali vynechavat az teraz - par dni dozadu. Podla mna by sme to mali nechat na dieta, ci sa este po tuhej strave chce napit mlieka, alebo nie.

lyziarka
23. mar 2008

neviem, ci tu mozem napisat svoj prispevok, lebo v podstate nemame problem s prikrmom, my sme zacali 5 a pol mesacny (2 mesiace predcasne narodeny) kvoli tomu, ze chlapcek velmi malo kakal (niekedy az po 12-13 dnoch), nuz nam doktorka radila zacat pridavat (dovtedy som iba kojila). Dnes ma 9 a pol mesiaca, ale druhy krat by som zacala prikrmovat neskor, az po 6. mesiaci. No nevadi. My sme nezacinali mrkvou (kedze mrkva skor spevnuje stolicu, takze by kakal este tazsie), ale cukinou par dni, potom cukinu so zemiakom od Hipp a hned tusim na treti tyzden hrusku (ta zmäkcuje stolicu - odporucanie viacerych doktoriek aj osteopatky). Hrusku som mu davala 1 tyzden, iba ciste hrusku, ziaden iny prikrm, zvysok mlieko. Kakanie naozaj zacalo fungovat castejsie, aj ked tuhsia stolica ako predtym iba z MM. na lyzicku bol zvyknuty z kvapiek, prve asi 2 mesiace tiez zacal plakat alebo sa krutit, otacat hlavicku dozadu po prvych 5-6 lyzickach, tiez som nevedela, kde je problem. Prvych par lyziciek spapal krasne a potom sa zacal vypinat, hlavu doboku alebo dozadu, chcel radsej moje mlieko. Tak som mu aj dala. No a postupne spapal celu flasticku, Mlieko som dodavala tusim 2 mesiace, potom uz iba prikrm bez mlieka. Teraz papa 1 flasticku na obed (190 g) a niekedy aj jednu ovocnu poobede (120-190 g). Neviem, ci je to dost, alebo by som mu mala dat viac. Ale vyzera spokojny, aj normalne pribera. A mäso som mu dala ako prve hovädzie (priznam sa, az tu som citala, ze cervene mäso nakoniec), ale nevidim v tom problem. Pekne spapal aj hovädzie, aj morcacie. Jogurt som zatial nedala, ale dam mu obliznut. Lamu sa mu nechtiky, tak neviem.

lyziarka
23. mar 2008

este som zabudla, chcela som sa opytat, aky chlebik mu mozem dat na zaciatok? resp chlebik az ked su zubky, alebo mu to nejako rozmrvit aj skor? zubky sa nie a nie prerezat ☹ dakujem.

kosicanka1
23. mar 2008

ahojte, tak sa pridavam k mamickam, ktorym odmietaju deturence prikrmy. akurat som sa na MK isla poobzerat, ci tu nie su nejake rady na nas problem a pozeram, ze je tu viacej deticiek, co nechcu papkat.
u nas je to ako na hojdacke, ma lepsie aj horsie dni, dokonca sme mali aj par dni s par lyzickami prikrmu a iba som kojila. simonka spapa iba zeleninku uplne najemno rozmixovanu a dochutenu MM. ovocie ziadne nehrozi, niekedy ak je lepsi den, tak zje polovicu frutapury. mesko nemoze ani citit, niekedy sa mi podari prepasovat par lyziciek.
obedik je stale maly zemiak s nejakou zeleninkou (karfiol, brokolica, zelena fazulka...). horko tazko spapka 50 ml, poobede ak je dobre zvysok 50 ml. v jedle nesmie byt ani jedna hrudka, inac sa zacne dusit a s jedenim sme skoncili.
pekne papa iba v pohybe, mame otrasne stravovacie navyky: ide telka, simi stoji v choditku, v jednej ruke hrkalka, v druhej ruke knizka, mama spieva a ukazuje hracky a jedine takto papa, proste sa musi nieco diat a papa iba tak akoze pomimo.
na tento otrasny sposob som prisla skusanim roznych poloh, napriklad v stolicke a v tichu sa nenaje, to jedlo musi byt akoze zasunute do procesu hry 😒

martinaema
23. mar 2008

jéééj kosicanka to akoby som čítala o mojej Eme 😀 Detto , až nato, že my už končíme pomaly prvý rôčik. Najprv pomáhali reklamy v telke, ale teraz už ani to 😠 Pravda už mi aspoň obsedí v stoličke, ale celý stôl je zahádzaný všelijakými ,,hračkami" (viečko z výživy, flaštička s vitamínmi,...)A papáme, až kým sa nezačne nudiť, v tom momente je koniec. Si pripadám ako šašo, ked jej pritom zaspievam a zarecitujem všetko čo poznám 😠 Snád sa to časom zlepší - ale kedy?
A ked tu čítam, koľko vám detičky zjedia - moja má bez jedného týždňa rok a ešte sa nestalo, že by mi zjedla celú fľaštičku príkrmu ☹

kosicanka1
23. mar 2008

martina, tu flasticku vyzivky zje moja na dvakrat, na obed 50 ml a poobede 50 ml, na raz je to veeela a musi predsa stihnut toooolko veci, ze na jedlo neni cas

julca80
27. mar 2008

martinaema, my papavame s takym cirkusom, ze to je strasne, kopec hraciek okolo nej v stolicke, popritom ju musim odreagovavat aby mi otvorila pusu, no proste, niekedy to u nas vyzera ako po bombe, bo nasa mala sa musi zaujimat o vsetko 😉 😀 😀 😀

miriamkac
27. mar 2008

Ahojte....
No vidim mate pekne "kvietky", keby som mala ja takto "maturovat" s obedom tak skoncim o stvrtej a mozem zacat nanovo.... 😀

elinka27
27. mar 2008

tak my sme to vzdali, aspon docasu.Maly este nevie pochopit ze to je jedlo a ze sa to ma prehltat, naje sa len z flase,tak mu to mam zatial davat z flase,nech si zvykne na konzistenciu a potom postupne ked dozreje davat lyzickou.Problem u nas je,ze je predcasny a hoci traviacia sustava je stara 4 mesiace, psychomotorika je o 6 tyzdnov mladsia nakolko sa o to narodil skor.Ale vzdy pred tym mu mam par lyziciek vzdy skusit ale silit to nemam.No ja sa zasa bojim,ze ked bude vediet,ze vzdy potom dostane flasu,tak zlenivie. 😒

miriamkac
27. mar 2008

elinka27 aj tak, nemas sa kam ponahlat....a nezlenivie, ked zostanes pri tych lyzickach a budes ich pocet zvysovat...urcite to zvladnete, drzim vam palce... 😵

andy.a
27. mar 2008

eli,určite sa to malý naučí 😉 neboj 🙂 😉

miriamka,no kebyže mám kŕmiť naraz 2 nepapavcov 😕 😅 😕 neviem,kde by som skončila.. 😀
mám síce dvoch nepapavcov,ale nie dvojičky 😝 a kŕmiť musím veru aj toho staršieho 😖

andy.a
27. mar 2008

no,až teraz som si všimla,že máš ešte aj 2-ročnú slečnu 😵
tak to máte asi veselo 😝 😅 🙂

miriamkac
27. mar 2008

Dik...andy.a...mame veselo, ale vsetko je o systeme a s chalanmi sa neparam...proste jedia, kolkokrat mam nakrmenych oboch chlapcov zaroven kym mala spapa....no a ona "chudatko moje" musi sama....aj jej to celkom ide...aj ked samozrejme aj jej pomaham...ale mam len dve ruky 😀 ....ja preto dakujem za to, ze mi chalani jedia bez problemov....

arabeska
autor
27. mar 2008

tak sme dnes papali prvy krat po pauze,rano nezjedol nic a pobede mi zjedol 4 lyzice takze stale sme tam kde sme boli a ani pauza neprospela 😔

kosicanka1
27. mar 2008

tak mame za sebou jeden z otrasnych dni, dnes mi zjedla princezna 2 lyzicky ryze, 1 lyzicku karfiolu, 1 lyzicku brokolice, 1 lyzicku zemiaku a pred chvilkou este 1 lyzicku frutapury. do kelu skusila som uvarit x druhov nech si vyberie a vsetko slo do smetia. 😢
som v koncoch, ved to nie je normalne aby skoro 9 mesacne dieta nic nejedlo. a hladna je urcite, plakala od hladu a cici zjedla len sa zaprasilo.
to je strasne daco, tymto systemom sa dostane do nemocnice 😢 😢 😢

elinka27
27. mar 2008

tak ja tiez riesim dilemu,ci mu to mam davat z flase, podla mna by sme mali zabojovat lyzickou, predcasny - nepredcasny, takto sa to nikdy nenauci ked bude vediet ze mu vzdy dam flasu.Rovnako to dopadlo aj s kojenim prsko uz potom nechcel,ved naco mama da flasu staci si len trochu poplakat 😠

miriamkac
27. mar 2008

Dievcata....bojujte...ono to pojde, len vy nesmiete polavit!
Kosicanka1...skus ponukat castejsie, aj za hry...ono by sa to tak nemalo, ale mozno ti to zafunguje....len to do nej netlac.
elinka27 ty nepanikar....len ho nechaj napapat a postupne prchadzaj, lebo ti moze prestat jest....

bilushka
27. mar 2008

Kosicanka, ahoj 😵
Sa tu stretavame zase pri problemoch, my sme uz celkom rozpapani co sa tyka ovocia, dnes zjedol dve male jablcka a banan spolu rozmixovane-spolu asi 150 g, jablcka mam od nasich sladke ako med, ale zelenina s masom na obed uspech moc nemala, aj ked oproti Simonke je moj velky papkac, len neviem, co a ako pokracovat so zeleninou, ved nemoze byt len na ovoci ☹

kosicanka1
27. mar 2008

caf bilush, no ja nechapem ako moze mat dieta taketo rozdiely. vcera zjedla 100 ml zemiak mesko karfiol a dnes nic dokopy, frutapuru papame na 2 dni, inac ovocie u nas nejde vobec
ale dnesok bol fakt biedny

titulienka
27. mar 2008

hmmmm tak tu citam a citam a u nas je to uplne naopak....mala mi spapka vsetko ovocie a zeleninu odmieta....ale necham ju tak a zacala som miesat zeleninu s vyzivami a papka to bez problemov....vobec si s toho hlavu nerobim...to iste som mala s prvou dcerkou a ked presli 2 roky akoby sa vymenila a zacala si sama pytat zeleninu...dnes ma 10 a nemame s nicim problem 😀
moj nazor....deticky netreba do ziadneho jedla nutit ale treba vzdy najst sposob ako im ponuknut najlepsie to co nemaju radi... 😉

andy.a
27. mar 2008

Košičanka,nejdú malej zuby ?? ☹ ona sa popraví,určite 😉

elinka27
28. mar 2008

miri ako myslis ze ho mam nechat napapat?akoze mu mam dat teda radsej mlieko, alebo ako?
Ja sa snazim mu vzdy dat aspon par lyziciek,tie ako tak do neho dostanem,ale potom akoby sa spamatal a zisti ze je hladny a uz s nim nepohnem chyti nervy a zacne plakat, potom uz to zacne vypluvat.Takze dostane flasu,lebo uz do neho nic nedostanem.

tinavieden
28. mar 2008

ahojte mamicky.Tak aj Ja sa pripajam k vam.Nasa mala tiez nechce papat prikrm.Stale ju len kojim.Flasu odmieta uz sme vyskusali vela druho cumlov ale nic proste kojene dieta.Pred 3tyzdnami sme zacali s prkrmom ale sme len na 3lyzickach a dnes mi nezjedla ziadnu vsetko vyplula. Davam jej len mrkvicku.No neviem skusim uz mrkvicku zo zemiakom snad jej to bude chutit lepsie ak nie tak skusim jablko alebo hrusku.Mam taky pocit,ze este vobec netuzi po lyzickovej strave,prsnik jej vystaci 😲

miriamkac
28. mar 2008

elinka27 ano....pomaly to pojde, aj ked len po jednej lyzicke navyse za den...kolko ti zje, tolko zje...dokrm potom mliekom....ja som takyto prechod robila skoro jeden mesiac, pokym mi presli na plny prikrm.
tinavieden len jednu radu...nevzdavaj to... 🙂

vesi
28. mar 2008

tinavieden, skús jej to dávať prstom, možno jej vadí lyžička...a potom len pevné nervy a nevzdať to 😉
ako píše miriamkac, dať kolko spapá a doraziť to mliečkom...

kutina
29. mar 2008

Ahojte maminy,
tak sa pripájam ku Vám. Natália už celkom pekne spapala celú presnidávkovú fľašu (po troch týždnoch lyžičkovania).....no opätovne sme na začiatku....zje tak 3-5 lyžičiek a potom sa krúti , točí...a ak jej dávam dalej
tak sa rozplače...no a skončíme pri prsníku....len neviem, či to ona nezneužíva...no trápiť ju neviem nechať ☹
ked sa naučila zeleninu, tak ju krásne jedla...potom som dala ovocie, to bolo tiež super...no prestala trošku zeleninu.....no a ked som jej tam primiešala masko, tak to už bol úplný des.......myslíte, že môžem ostať zatiaľ len na zelenine a ovocí??
rinuska - no ja som to zo začiatku tiež vôbec nemixovala...lenže to nezjedla vôbec nič...no a zufala som kupila alnaturu mrkvu a tú zbaštila jedna radosť...potom so to aj ja 100% rozmixovala a bolo dobre
no ako hovorím, opať papáme o ničom

martinaema
29. mar 2008

tak ja sa idem dnes pochváliť - možno to zakríknem 😠 - ale dnes aj včera mi malá jedla, akoby to bolo poslednýkrát v živote. Pred spaním spapala polievočku, po spaní aj mäsko so zaleninou a poriadnu porciu, nie len také vrabčacie ako doteraz. A bez komentára prešla na kúskovú stravu - nerobili sme pokusy, typu: ,,nemixuj, lebo tuhú stravu nebude chcieť". 🙂

martinaema
29. mar 2008

teraz už asi nepatríme do tejto témy 😉

bobulka34
29. mar 2008

ja sice nedojcim, ale viem, ze na zaciatku nemohla byt mala uplne hladna pred prvymi prikrmami, ktore som davala na obed. zapijala to mlieckom, teraz uz staci len cajik po jedle.