Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

euffra
4. nov 2009

ja som na furdekovej
nina minuly tyzden prekonala siestu chorobu a vysla jej aj dalsia stolicka, tiez sa jej crtaju zubky oba ocne, dolna trojka a stvorka. tak si myslim, ze z toho mala aj siestu chorobu, aj poriadne nespala a stale chcela len prsnik. tento tyzden od pondelka mame kludnejsie noci, zobudi sa az po polnoci, predtym aj kazdu hodinu hore, trosku je aj kludnejsia a dokonca zacala trocku papat, jablckovu vyzivu s piskotkami aj jogurt. su to mikro mnozstva co zje, stale chce nakoniec prsnik ale pre mna je obrovsky uspech, ze otvori vobec usta a nieco do nich da. samozrejme nehrozi krmenie v stolicke, beham za nou cely den s miskou a snazim sa jej ponukat jedlo popri tom ako sa hra. ja si myslim, ze u nas su za tym zubky a akakolvek zmena v jej zivote, cestovanie, choroba, vtedy sa iba pricucne a nechce nic ine. verim, ze sa to raz nauci a spapa vsetko. ja som zaroven velky zastanca kojenia, vela ludi mi radilo, odstav ju, ona sa potom nauci jest, ale to jej ja nechcem spravit, podla mna nic lepsie na svete ako materske mlieko neexistuje, umele mlieka su len slaba napodobenina materskeho a su aj strasne drahe, je to predsa biznis, kedze dieta by do troch rokov nemalo pit kravske, tak preco tomu nedat aj tu spravnu cenu. 🙂 no a kedze ho mam dost, a je zadarmo, tak s tym neprestanem.

veronika1982
3. dec 2009

euffra my si mozeme podat ruky.. ja nasho synceka tiez kojim.. v 6 mesiaci som mu zacala davat na obed prikrm zacala som zemiakom.. chlapec mi pekne spapal aj cely zemiak, postupne som pridala mrkvu, karfiol, kalerab, brokolicu.. potom dostal siestu chorobu a od vtedy je to uz mesiac sa trapime.. neotvori my usta..a otaca sa mi s hlavickou.. v jeden den mi spapa 3-4 lyzicky a na druhy ani jednu.. ovocie my spapa ale tiez len trosku a to my uz papal aj cely banan.. skusila som aj prikrmy od hipp a od hami ale bez uspechu.. dr mi povedala ze mam vymenit lyzicku a tanierik ze si mozno pamata ked bol chory tak sme skusili vymenit a nic.. takze sa len kojime a neviem dokedy to bude takto trvat. uz som ho nechala aj vyhladovat ale nic nepomohlo lebo potom len plakal a chcel mliecko.. skusala som mu aj ryzu dat s mrkvou tak v jeden den mi pekne vsetko spapal a na druhy den uz to nechcel.. zubky zatial nemame tak neviem ci ho bolia dasienka ale asi by to bolo hlupe kebyze ho bolia uz mesiac..dr mi povedala ze mu mam skusit na vecer urobit puding.. lenze do toho predsa ide mlieko a to sa bojim mu dat obycajne mlieko.. tak sa budeme kojit podla mna az kym chlapec nepojde do skoly ... ha ha.

rimmel
3. dec 2009

ten pudding mu mozes zarobit s um alebo mm 😉

poradim skus ho krmit rukou...prstami

nikollette
3. dec 2009

Puding sa už môže?

rimmel
3. dec 2009

nemoze.

veronika1982
3. dec 2009

rimmel dakujem.. akoze namiesto lyzicky mam ho krmit svojou rukou? a co ak si na zvykne? tak to skusime..

bolo mi divne ked mi povedala ze mu mozem urobit puding zo zlateho klasu..a to mam najprv uvarit vo vode a potom do neho pridat materske mlieko alebo ako? niektore deti uz teraz vo velkom ficia na pudingoch a jogurtoch a nemaju este ani rok.. ja uz neviem co moze a co nemoze.. kazdi hovori inac..ale dakujem za rady..

nikollette
3. dec 2009

Ved preto, pozerám že čo už puding rozoberáte.

rimmel
4. dec 2009

nik..veronika chcela radu ako ho pripravit a nie poucovat ci moze ci nie tak somsa nato nedala 😀

veronika nemas za co 😉 skus,a nemyslim si ze ssi zvykne, hlavne ak sa budes vzdysnazit aj s tou lyzickou medzitym..alebo dva dni rukou a potom uz skus lyzicku

daj vediet ako to slo! 😵

veronika1982
4. dec 2009

no on my tak papal ze som ho nechala babrat sa v tom a ja som mu davala lyzickou.. lenze na druhy den mi tak uz nechcel papat.. dnes som mu spravila mrkvovu polievku a dam mu do toho aj roztek tak som zvedava ci to bude mat nejaky uspech a potom ti dam vediet..pre istotu som tam dala aj zemiak ze ked tak mu ho vyberiem a nech sa hraje s nim...ja uz neviem ako na neho...keby ste videli ako mi predtym pekne papal.. sa si pytal pekne otvaral pusu a prehltal... a teraz.. no des...

veronika1982
4. dec 2009

tak naobed sme mali polievocku.. nezjedol nejak extra vela ale predsa len nieco popapal a hlavne ten rohlik v tej polievocke mu chutil.. robila som ju na masle tak dufam ze mu to nejako neuskodi..ale doobedu vyzivu mi spapal 3 lyzicky a potom akokeby si uvedomil ze papa tak potom uz mi prestal otvarat usta..

rimmel
4. dec 2009

veronika aj moj to dakedy robi, da si dve tri lyzicky a potom nic..hlavne na vecer...a ja sa vzdy s jedlom hrajkama hovorim mnam a robim sa ze papam, dakedy aj fakt papam a on kuka na mna a potom chce aj on 😀

rimmel
4. dec 2009

a maslo je v pohode 😉

veronika1982
4. dec 2009

minule sme aj tatikovi davala bananovu kasu a ten skonstatoval ze sa mu necuduje ze to nechce. 😀 😀 ja si potom kasu pocukrim dam kakao a spapam.. ved skoda vyliat to..

a dnes je neskutocne zly.. spal mi len 45 min teraz..akurat ked som si sla k nemu lahnut tak vstal...

rimmel
4. dec 2009

a ten moj zase spi nejak podozrivo dlho 😀

fifa79
5. dec 2009

veronika1982: my jsme stejně staří a taky zápasíme s příkrmy.Ze začátku dobrý,pak nám začali růst zuby a byli jsme nachlazení a s jídlem byl konec.Dospěli jsme k tomu,že jen kojíme.Samozřejmě to zkoušíme dál, ale bez většího úspěchu a tak si říkám,že jsme se to naučili všichni.Nestresuji se a myslím si že až k tomu Deny dospěje začne jíst sám a v poho.

veronika1982
6. dec 2009

tak baby mame uspech aspon zatial dufam ze to neprekriknem.. boli sme cez vikend na chate v tatrach a matej tam vcera spapal naobed ryzu zo zemiakom a mrkvou, naobed spapal jablcko a dnes u babky mal brokolicu a tiez ju spapal.. tak dufam ze zajtra naobed bude v tom pokracovat.. dnes skusime vecer krupicku...takze trpezlivost ruze prinasa.. nepapa sice vela ale predsa nieco..a konecne sme sa v 7 mesiacoch zacali pretacat na brusko..takze mi sme v takychto veciach lenivy..

kay
6. dec 2009

ahojte, tak my máme stejný problém, naše malá taky nechce jíst příkrmy.. zeleninu jsme zkouešela asi 3 týdny v kuse před tím s přestávkou, ani mrkev nezabrala.. teď jsme objevili kaši která jí chutná, ale taky jak kdy.. a chutná znamená, že sní pár lžiček.. ani banán nezabral.. dneska snědla pár lžiček meruňkové kaše.. doktorka nám řekla, že máme zatím dávat kai, aby si zvykla aspoň na ni, ale i s tou je to fakt jak kdy.. pití zatím vůbec nechce.. zkoušela jsem už skoro všechno. a depku teda už mám pěknou. kojím přes den po cca 2,5 hodinách a v noci po 3 h, což není tak hrozné, ale už mě to trochu ubíjí..

veronika1982
11. dec 2009

ahojte.. tak musim poklopat nejako nam to ide. aj ked nespapa vsetko tak aspon nieco ale to musim davat pozor na to co kedy jedol a nechat ho vyhladovat. pretoze ked mu dam o desiatej mliecko tak potom o dvanastej mi nechce.. alebo ked spapa banan.. ale zase po jablcku by spapal vsetko co mu dam. dnes rano som skusila mu dat 1 lyzicku mlieka co to spravi..

noricka
11. dec 2009

ahojte,tak my sme zápasili s príkrmami do svojich 8,5 mesiaca,dovtedy som normalne skušala, ale ked som nevidela žiadne pokroky,tak som to nechala tak a len kojila....a až ked ma napadlo že by som to mohla znovu skusit po mesiaci 🙂 ,No a on mi krásne všetko spapal. Odvtedy papa všetko a tak krásne otvara ustočka,čo som velmi ale velmi štastná. Takže u nas zabrala dlha pauza...asi mesiac.

fifa79
11. dec 2009

ahojte, jak píše noricka,taky jsme udělali pauzu a teď jsme zase začali krásně papat a dokonce i ovoce, což předtím odmítal.Všechno má asi svůj čas.Jsou děti jedlíci hned od narození a děti, kterým to trochu trvá.

ali27
16. dec 2009

ahojte... viete mi niekto povedat co sa mohlo stat, ked jeden den dieta je vsetko co mu dam na tanier a druhy den ani neotvori usta??? predtym ked nechcela, tak to aspon ochutnala a potom uz ani lyzicka... pomoc, som na prasky z toho. uz druhy den je vlastne iba na mlieku. co predtym pribrala, tak teraz zase schudne... ☹ 😒

jaja257
16. dec 2009

ahoj ali, sme na tom rovnako, aj ked nechcela kusky, pomixovane zjedla vsetko. A zrazu, konkretne v nedelu na obed ani neskrtla a len mlieko. Lenze mala ma sopliky a tlacia sa jej zubky, no neviem co sa mohlo stat, skusim sa spytat v piatok na poradni. Ale ak by niekto vedel poradit, budm rada aj ja.

ali27
16. dec 2009

och jaja, vidim, ze nie som sama. od zaciatku to islo velmi pomaly s tymi prikrmami, tiez vsetko len pomixovane, nedajboze aby tam boli nejake kusky. no az teraz sa ako tak rozjedla, trvalo to asi 3 dni. a od vcera sme na tom tak ako sme este ani neboli... predtym to naozaj aspon ochutnala. neviem, ci som ja urobila chybu alebo co. keby som aspon vedela v com je problem. ale vidim, ze jej akosi nejde velmi vykakat sa. stale tlaci a vyjde len jedno male tvrde. tak neviem ci tam je pes zakopany... som zufala...

jaja257
16. dec 2009

skus jej dat nejake probioticke kvapky a sab simplex, aby sa vyprdkala a zaroven riedia stolicu. No my sme uz taketo problemy mali a to konkretne po mrkve, dlho ju nepapala, lebo ju zapiekla a koniec, skus bez mrkvy alebo skus naakrajat na kusocky a davat rukou, mozno to zaberie. U nas to trosku pomohlo, sice sme obe ako prasiatka ale aspon nieco do nej dostanem okrem mlieka.

ali27
16. dec 2009

tak dnes zjedla obed... par lyziciek, ale jedla!! dala som jej do ruk poharik s naustkom a kupodivu to zabralo, ochotne otvarala pusinku. asi zabudla, ze papa popri tej novej "hracke" 😅 no uvidime co bude vecer pri kasi.
pediatricky som sa pytala co na zapchu, tak vraj mam kupit glycerinovy cipok. vecer idem do lekarne, tak uvidim ci pomoze.
jaja, sab simplex doma nemam, ale asi kupim do domacej lekarnicky. dik za tip.

deniskajakubko
30. dec 2009

ahojte holky, prosím Vás poraďte mi, môj malý nechce vôbec jesť príkrmy. 1.12. bude mať 7 mesiacov. Skúšali sme mrkvu - z tej zjedol asi pól lyžičky a zemiak len vypľúval. Skúšame to už asi druhý týždeň a stále je na tom rovnako. Skúšala som už aj brokolicu, ktorú som zmiešala s mrkvou a ani to nechcel. Môžem mu pridať trocha soli, ale radšej nie? Stále ho kojím.

nikollette
30. dec 2009

1.12 bude mať 7 mesiacov? 😕
Ved to uz bolo 😅

sol minimálne do roka určite nie.
Skus to pomiesať s mliečkom MM, alebo UM, ak nekojíš... aby ta, cítil známu chuť 😉

zubecek
30. dec 2009

chce to vydržet, možná sní dva měsíce jen jednu lžičku a bude si zvykat pomalu, také pomáhá najít, co malému chutná, u nás malý jedl pouze naši sladkou mrkvičku ze zahrádky a kaše jsem koupila zbytečně tři, také jsem přemýšlela, proč nejí, a pak jsem koupila čistě rýžovou od nestlé a najednou papal...takže pořád zkoušet a začít klidně i nějakou tou kaší, také znám miminka co nejdřív jedli ovoce a zeleninu až později, někdy jim chutnají spíš ty kupované výživy ve skleničkách z lékárny...a pořád zvykat na lžičku, i kdyby z ní měl dostávat jen mléko

lenka1smejka
30. dec 2009

mne mala chcela iba kupovane.Asi mesiac to u nas trvalo a teraz uz pekne papa aj varene ale musi to byt v sklenicke ako kupovane 😉

deniskajakubko
30. dec 2009

😝 nikollette malo byť 1.1. a nie 1.12.