Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

strociatka
3. jún 2012

Ahoj maminy, som uz dvojnasobna mamina, ale s tymto som sa este nestretla emoticon
Mladsiu dcerku sa pokusam naucit papat a zlyhavam na plnej ciare, na PLNEJ. Doteraz bola vyhradne kojena, dudlik toleruje, ale len ked zaspava, inak ho vobec nechce. Flasu vobec nechce ani vidiet, nie to jej ju dat do pusinky, taky cirkus ste este nevideli. Ale kamen urazu prichadza az teraz - ucime sa papat. Za ziadnu cenu, vazne za ziadnu neotvori pusinku, zatne tie dva zuby co v nej ma a neotvorite ju ani steklenim, stojkou na usiach ani blsi cirkus, vobec nic, ani hracka, ani knizka, ani moje sustavne ukazovanie ako ma ta pusinka byt otvorena aj cez fazu, kedy uz dostavam hotovy krc a usta uz ani zavriet neviem, no nic. Neotvori, ked to skusim nasilu (zabavnou formou samozrejme) tak to je este horsie. A nie a nie a nie, za ziaden svet. Od cireho zufalstva som jej mixnutu mrkvicku natiahla do nurofenovej odmerky a tak jej to zazrakom vpravila do pusky - prehltla, myslim, ze jej to aj chutilo, ale na to, aby pusu otvorila nemam ziadne paky, proste nic. Uz sa mi chce plakat, ale nic, neotvori, neotvori, neotvori. Dala som pauzu tyzden a skusila znova, to uz sa po dvoch dnoch dostala do fazy, ked uz len pri pohlade na lyzicku zufalo plakala. Tak som dala dalsiu pauzu dva tyzdne a nic. Sice uz neplace, ale usta neotvori, co dalej???

libka1
3. jún 2012

@strociatka uha, to mas tvrdy oriesok... my tiez pomaly krmime ale niekedy spolupracuje.. niekedy nie a to som na nervy... ked ti to robi stale, tak ti nezavidim... asi len trpezlivost, nic ine ti nepomoze a pevne nervy 😔 ked nechce otvorit usta moc toho nenarobis... turbo vrtulka by ju nevedela namotivovat? sadnut spolu k stolu a spolu papat... nas ked nas vidi jest tak sa zalizuje...

strociatka
3. jún 2012

@libka1 no jo, neviem cim to je, ale vsetky hovadiny co vrtula narobi nadherne opakuje, vratane vrestania ako pavian, ale ak ma otvorit pusu, tak len kuka na nas, ako keby chcela povedat, aj tak ma nedostanente

vierka0
10. jún 2012

@strociatka ahoj, mozem sa opytat ci ste uz vyriesili ten problem s papanim? totiz ta moja vobec nechce papat prikrmy..usta neotvori, obcas jej to tam vopcham aj tak, ale je mi schopna to vyplut aj po stvrthodine..ja uz neviem co mam urobit, aby papala..

strociatka
10. jún 2012

@vierka0 vyriesila som to 😉

takze, ked to neslo, dala som tyzden pauzu, malicke deticky este rychlo zabudaju a po tyzdni skusila opat, nefungovalo to, tak som dala dalsi tyzden pauzu a znova skusila. Samozrejme, ze usta neotvorila a tak ma napadla taka myslienka, ze ved ona vlastne ani nevie ako dobre to chuti a tak som trosku zariskovala a namiesto zeleninky som zacala ovocnou vyzivkou. A druha vec, ktorou som ju oklamala - pouzila som nurofenovu odmerku, ktorou som jej to strcila hlbsie do pusinky, aby mala aj sancu ochutnat. Toto som robila asi dva dni a na treti den mi na tu nurofenovu odmerku uz zacala otvarat pusinku. Dnes uz krasne papame z lyzicky a uz sme aj uplne vpohode presli na zeleninku. Mrkvicka jej velmi chuti. Neviem ci sa tento postup da generalizovat na kazde dieta, ale u nas to zabralo 😉 🙂

vierka0
10. jún 2012

@strociatka dakujem za tip, skusime 🙂

maja3.s
11. jún 2012

AHoj maminky...tak mám podobný problém. Začínám taky malou pomalinku přikrmovat, ale je to teda oříšek. Moc nechce otvírat pusinku...když už, tak se šklebí, vytlačuje jídlo jazýčkem ven,prská 😝 ...no od jídla je celá + já + všechno okolo...dnes měla dýni i v nosíku 😅 Vůbec teda nevím, jak na ní...je mi jasné, že toho nezbaští zezačátku moc ( i když v okolí mám hlavně takové děti, co spapali napoprvé půl skleničky), ale kdyby aspoň otvírala tu pusinku... nechci jí to tam dávat násilím, to vůbec ne...ale potřebovala bych nějaký fígl

dlabinecka
11. jún 2012

@maja3.s Vydrž. mAlý taky nechtěl, pak jsem změnila všechno -místo krmení, lžičku, misku, prostě všechno... A jednou prostě jíst začal, ted dlabe, jak o život 😉

desmodka
11. jún 2012

@maja3.s ved si este len zacala je to pre nu nove, chce to trpezlivost a moj do roka odmietal jest vsetko, jedine co bol ochotny jest je suchy rohlik a je zivy a zdravy

maja3.s
11. jún 2012

@desmodka
@dlabinecka

Holky dík...věřím, že se to určitě jednou zlomí...ale jak říkám, všechny děti okolo jsou hrozní jedlíci. Když vidí flašku(nekojím ☹ ) je jak divá, ale s tou zeleninkou to bude asi fakt dlouhá cesta..no budu muset být trpělivá maminka 😅

dlabinecka
11. jún 2012

@maja3.s Hele, to neřeš. Mě holka jedla od začátku jak zběsilá, prcek ofrnoval určitě měsíc 😉 Jednou na to přijde. nenut, nestresuj sebe ani jí 😉

kohutovci
25. jún 2012

ahojte maminy.. docitala som len poslednu stranu a uz viem, ze som medzi svojimi.. moja mala ma 4,5 mesiaca.. je vyhradne na UM.. par dni sa ju snazim prikrmovat.. prvy krat mi krasne papala a potom neviem co sa stalo.. zacala mi vsetko vypluvat, robit brrrrrr, potom zatne pusinku a chyti taky histericky plac, ze mam co robit aby som ju utisila.. najhorsie na tom je, ze potom mi nechce ani mliecko.. trva mi aj hodinu dve kym sa uplne ukludni a v klude sa napapa mliecka ☹
@strociatka dakujem za typ.. zajtra to s tou nufofenovou odmerkou vyskusam 😉

strociatka
25. jún 2012

@kohutovci ale ak ma robit taky cirkus, daj jej pauzu, aby neziskala odpor, to by nebolo dobre 😒

kohutovci
25. jún 2012

@strociatka mas pravdu, citala som tu zopar clankov, ze je dobre 2-3 tyzdne dat pauzu a potom skusit znovu.. mozno nato este nedozrela

strociatka
25. jún 2012

@kohutovci tyzden, nanajvys dva staci este je velmi malicka

martinasenajova
18. feb 2013

ženy, moje spriaznené duše 🙂 moja krpaňa nechce papať nič! nič! nič! jedine materské mlieko. má 6 mesiacov aj pár dní a ja mám hlavuz v smútku. všetko čo píšete idem preštudovať. 😎 cmuk

hameeda
18. feb 2013

jej babi o com vy tu rozpravate, sak ked nechce jest tak jim to nedavajte, nebojte sa dieta ak by bolo hladne tak sa naje, moji chlapci do dvoch rokov boli v podstate len na mlieku, sem tam par lyziciek niecoho popri mne, nic nechceli, teraz ma starsi tri a pol a mlads dva a pol a jedia vsetko, a jedia toho aj dost vela, a su to a vzdy boli normalne zdrave deti, starsi bol zatial len raz v zivote chory, chripka, a mladsi este chory nebol, minule sme menili lekarku tak sme museli na prehliadku tak oni nevedeli ze co to im ide ta teta robit lebo to nepoznaju, tak sa zbytocne nestresujte, stale ponuknite a ked nechce tak sa nic nedeje

cicimon
18. feb 2013

@martinasenajova ale 6mes ma byt hlavne na mlieku! ved v 6mes sa ma zacinat s prikrmami, moja ledva zje 2 lyzicky, tiez by sa len kojila cele dni, tak aka hlava v smutku, ved nema 15r.... len jej daj cas

martinasenajova
20. feb 2013

@cicimon však ale ona je výhradne na mlieku a nechce nič iné . budi sa častejšie v noci na dojčenie, robí ham ham, častejšie sa chce dojčiť aj cez den...signáliky sú, ale papať ani za nič :D

cicimon
20. feb 2013

@martinasenajova moja tiez to iste, jazykom len vytlaca von jedlo, ak zje 2 lyzicky tak velky uspech, no sak neva..

martinasenajova
20. feb 2013

no tak čakám IP jak pokračujete 🙂 a čo skúsaš dať? mna trochu vystresovala MuDr. lebo na mna dost tlačí s tým jedením. ale samozrejme že nehysterčím ak to tak vyznelo :D :D :D

cicimon
20. feb 2013

@martinasenajova zatial mala len mrkvu, zemiak, cuketu... o 2 dni dam asi brokolicu...necakam zazraky

martinasenajova
20. feb 2013

no my detto... mrkva zemiak brokolica kalerab banan jablko . dnes sa nam podarilo zjest asi tak 1/4 presní dávky karotkovej jupííííí :D

martinasenajova
20. feb 2013

už sa mi s tým ani nechce "hrať" ked varím jednu mrkvu polhodinu a nakoniec ju slečna nezje.... :D

ankanl
8. mar 2013

baby nestresujte ani seba a ani svoje zlaticka..,je to pre deticky nieco nove a este sa len ucia. Prikrmy maju byt doplnkom MM alebo UM, a nie naopak.Moja dcera tiez nieje velky jedak.Ma uz 10,5 mesiaca a zje len par lyziciek na obed, do obedu porciu ovocia, poobede kusok chleba alebo zeleninky. Od zaciatku odmieta kasicky, rovno sme sli na male kusky jedla.Kasicky razne odmieta, vypluva...takze nepochodim ani s kupovanymi.Najhorsie na tom je, ze lyzickou zje len prve susta a potom, ked chcem do nej nieco dostat musim ju krmit rukou. A z flase nechce-nevie pit, takze si nepomozem ani tak...Tiez som niekedy zufala z toho, ze tak malo je a vkuse by len MM.A samozrejeme najviac jej chuti to co mame na tanieri my...

cevard
24. apr 2013

Ahojte, potrebujem radu. Mam dceru (8 mes.) ktora nechce jest zeleninu. Nebolo tomu tak vzdy. Ked sme zacinali s prikrmami v 5. mesiaci, vsetko bolo ok, papala krasne a vsetko - mrkvu, zemiak, tekvicu, cuketu, kur. masko... ziaden problem. Po mesiaci som jej zacala davat dopoludnia ovocie, tiez krasne papa, ale uz mi nechce jest nic ine okrem jablka a este banan zje. Zje este mrkvu, ak jej tam pridam maly mesiacik jablka. Neviem do nej nic ine dostat. Teraz priserne bojujeme, pretoze na radu lekarky jej sladke ovocie nemam davat, kym opat nezacne jest aj zeleninu a masko, aby si zvykala na chute. Co mam robit? Som z toho uz zufala, co pripravim, to konci v kosi. Cely den je opat iba na mlieku - kojim.

wawrita
17. máj 2013

@vierka0 AHoj, tak ja teraz riesim presne to, co pises tu... zacala som prikrmovat od 4.mesiaca. najskor papal krasne skoro vsetko, no nastal sek , neviem vobec preco a odmieta vsetko... nechce nic... jedine kasu večer aj to len nejakych 6 lyzic a koniec. ked mu skusim dat chlebík alebo nieco tuhé, tak to nevie žuť, on mysli ze mu to samé stečie do krku, a dusí sa tym... vobec to nevie konzumovat... ale otvara na to usta.. ked mu to davam rukou, ale na zeleninu - lyzičkou mi usta neotvorí ani za svet. uz to trva dost dlho, tak sa bojim...

vierka0
17. máj 2013

@wawrita tak na tuhe ma este cas, mozes mu dat korku do rucky, nech cmula, ale treba davat pozor, aby neodhryzol velky kusok..inak, vies co pomohlo nam ? (tusim si to dam patentovat 😀 ) pouzivat namiesto lyzicky obycajnu okruhlu piskotu (pripadne korku chlebika), vlastne tym naberat prikrm a davat (z tej piskoty skoro nic nezje, len co sa samo rozpusti vlhkostou jedla), ale vobec nezarucujem, ze to zaberie 🙂 tiez som zacala k masovozeleninovemu prikrmu davat aj trosku ovocneho pyre, stale mi viac zjedla potom, no a este sme papali tak, ze na zaciatku v stolicke, ked uz nechcela, vzala som ju na ruky a pozerali sme si fotky na chladnicke, auta na ulici z balkona, zvonkohru na balkone, proste vsetko mozne a popritom som davala papat - poviem ti, moje ruky dostali zabrat

zuzkazarka
16. okt 2015

@arabeska ako ste to poriešili? tiež takto bojujem s 8mesačnou dcérkou a vnoci potom hladná pýta jesť každú trištvrtehodinu-hodinu, všetko čo pekne jedkla odmieta a chce len prsník.. :(

niagara11
16. okt 2015

Baby, nestresovat. Deticky vam iste zacnu papat skor ci neskor. Ked su kojene, tak to netreba ani nejak riesit,
daju si predsa co potrebuju v mliecku. Viem, ze to je zaberak na nervy, ale pri druhom babatku som uz zmenila postoj ku krmeniu. Ma tiez 7 mes, no a niekedy zje za den iba lyzicku, inokedy dokonca 2 🙂, vacsinou ju to vsak iba vytoci a zacne sa hnevat. Pribera vsak a je zdrava, tak to neriesim. Podla mna je to normal, len netreba zacat stresovat, lebo potom je aj babo este viac vystresovane a bludny kruh je na svete. Pri prvej som to mala podobne. Nocne budenie nemusi byt znakom toho, ze je babo hladne.