Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

marianeta
1. aug 2008

Paula
Jaj to ma mrzi.Ja by som asi fakt bola v pezinku.Vydrz moja ahlavne sa nestresuj lebo maly citi ze si nervozna a potom je to o to horsie.A maleho krmis vyhradne ty?Lebo ja som si vsimla ze ked mojho maleho krmi moj mangel tak sa osiva.Ked chcem nieco doma urobit a dam muzovy flasu aby ho nakrmil vzdy mi povie daj mu to ty od teba pije lepsie.A uz ho vobec nekojis?

paula80
autor
1. aug 2008

Marianete, už 3 týž. nekojím vobec, skúšala som, ale malý nechcel chytiť vobec, aj fľašu. A kŕmiť včera skúšal aj muž po 3,5 hod. od posledného jedenia a to isté čo pri mne plakal, nechcel. Trápi nás ako najviac sa len dá.

zukana
1. aug 2008

paula80. Ja si myslím, že na 3,5 mesačné dieťa je tých 80 ml akurát. Ani moja viac nepila. Ak chytí flašku naprvýkrát a vypije 80 viac sa nesnaž doňho natlačiť. Radšej to nech si potom pýta pri ďalšom jedení. Ak nebude chcieť ani tých 80 nechaj ho tak, a skúšaj mu dávať každú polhodinku. Zbytočne ho nenervač. Aj ja som sa najprv snažila, ale výsledok bol, že celú hodinu prerevala a potom zaspala hladná a plačom unavená. Teraz keď nechce tak sa trochu zahráme a skúšam to neskôr. Hovorím, že aj teraz ako 5 mesačná sa stane, že niekedy zaštrajkuje a vynechá papanie aj cez deň. Na humane je písané, že 5 mesačné bábetko by malo vypiť hotové UM 200ml (zo 180 ml vody). Moja vypije v priemere len 140 ml. Vydíš ani teraz nepije tolko koľko by mala. Preto si myslím, že 80 je dobre.
Len sa drž a nestrácaj nervy. 🙂

paula80
autor
1. aug 2008

Ďakujem Zukana za útechu, uvidím do zajtra ako to pojde, volala som doktorke, čo nás má nastarosti a kázala mi aby sme sa vrátili do nemocnice na detskú jisku, keď to s tým jeho jedením zas nejde a plače pri tom, ja si aj tak myslím, že stále ho stresovať nemocnicou nie je dobré, i keď je pravda, že tam bol výnimočne kľudný a ku koncu začal piť. Ale donekonečna sa nedá byť v nemocnici, veď čo je to pre to dieťa za život a pre moju rodinu?

zukana
1. aug 2008

A prečo bol v nemocnici kludný. Možno si aj ty bola kľudnejšia, lebo si vedala, že máš pri sebe kvalifikovaných ľudí. Skús mu aj doma vytvoriť takú pohodu. 3krát sa zhlboka nadýchni a ak nebude chcieť papkať, odlož flašku a venuj sa mu. Od hladu určite nezomrie. Takto to skúšaj a uvidíš deň dva, či to začne fungovať. Len kľud.

paula80
autor
1. aug 2008

Uvidím, či to pojde, asi som už fakt moc vystresovaná, až keď to nepojde úplne, tak nebude asi inej možnosti len tá nemocnica, ja sa bojím iba o tie tekutiny, aby nebol dehydrovaný. To ma trápi najviac.
Ozaj a ešte otázočka, je normálna zelená kašovitá stolica z toho umelého mlieka, nemá byť žltá?

zukana
1. aug 2008

neviem, spýtaj sa doki. moja ju tiez mala taku. vtedy jedla humanu. po mesiaci vsak aj tu zacala uplne odmietat a tak som presla na nutrilon 2. od vtedy je uz pekne zlta.

paula80
autor
1. aug 2008

Zukana, tak teraz pijete nutrilon? Chutí jej viac? A to ti vypije každé 3 hod 140 ml? A pekne sama, či sa spína? Ale isto má dosť, keď kaká žlto. A keď si zmenilo tu humanu, vypila ten nutrilon hneď?

zukana
1. aug 2008

Nie vždy vypije 140 ml. Niekedy len 100 alebo 120 ml. Ale my už mám 5 mesiacov a na obed jej dávam zeleninku a skúsila som už aj mesko. Najbližšie jedenie zvykne vypiť 150 ml a potom okolo 5 buĎ štrajkuje a nevypije nič alebo len tých 100 - 120 ml. po kúpaní večer jej dávam ten večerný nutrilon 2. Je hustejší a vypije 150 ml. Niekedy však aj vtedy štrajkuje a trvá to aj hodinu, kým to vypije. Samo, že niečo aj povylieva. V noci už nechce. Niekedy nad ránom okolo 4,5 vypije 70 ml a niekedy ani to, a potom ráno o 8 120 ml. Takže vydíš, nie je to nič moc. Keď mala o mesiac menej pri každej dávke vypila o 30-50 ml menej. Má také dni keď sa chytí flaše a vypije aj keď nie všetko a má také dni keď sa trápime. Podľa mňa jej už humana nestačila alebo nechutila, lebo začala veľmi štrajkovať. S nutrilonom je to trochu lepšie. Ale keď mala 4,5 tak som začala dávať mrkvičku. Niekedy som ju krmila aj tak, že som ju mala v náručí pri okne, alebo som sa ešte aj veľmi pomaly prechádzala.
Moja bola chudokrvná, doki povedala, že niektoré deti vtedy jedia menej. Už má železo v norme, ale aj tak sa trápime. Skús to spomenúť doki. Nech mu urobia odber.
A k tým tekutinám. Tiež nechce moc piť. Dávam iba prevarenu lucku. Niekedy 3-4 lyžičky, lebo z flaše moc nechce a niekedy jej dudlík zopárkrát namočím do vody, nech aspoň ústočká navlhčím. Skús to tak.

paula80
autor
1. aug 2008

Zukana
Ako to tak rátam, tak malá ti vypije tak pol litra mliečka a teda žiaden čaj, iba trocha vody. Aké máva potom plienky pocikané? A príkrmy jej chutia? spapá aj zeleninku a ovocie a tie kaše tiež? A neplačká je spokojná, vypadá že jej papania stačí?

paula80
autor
1. aug 2008

Martina 46,
ako ste na tom, čo máte nové?

martina46
1. aug 2008

Ahojte, ja vás tu čítam od rána, ale nejako neviem čo napísať, ani neviem ako povzbudiť ☹
je mi smutno, lebo mám nejako menej a menej mlieka a neviem ho nejako rozbehnúť už asi. Čakám každý deň na zázrak, ale neviem.
Dnes ráno sme skúsili jogurt- biela sladká aktivia, ale nechutilo jej. Zajtra skúsim s príchuťou. Ináč obed v pohode, olovrant tiež. Len to mlieko moje ☹ no má len tak tak. Stale vidím, že by ešte viac pila a to pri tom spí!
UM som jej ešte dnes nedala, ale teraz večer asi dám. Tak sa držte a píšte.
Paula, vám nepotvrdili neznášanlivosť laktozy? Alebo, neskúšala si tie tradičné že Sab simplex alebo jemu podobné?

paula80
autor
1. aug 2008

Martinka
ja viem, že už viac sa povzbudiť nedá, ja sa len takto keď to napíšem trocha ventilujem, trocha to pomáha.
Ja myslím, že máš mlieka ešte asi dosť, to je to že to nemozeš odhadnúť, pokiaľ cítiš spúšťací reflex, tak je dobre a natečie jej, inak v spánku si neskúšala dokŕmiť UM, rozpozná to? A vyskúšaj tie homeopatiká - Ricinus Communis 5 CH, ženy si to chvália, vraj podporujú dobre laktáciu, aj ja som ich brala, ale neviem to nejak posúdiť.
Na výsledky alergie ešte čakáme a sab simplex berieme už asi týždeň. Na nás skúsili už všetko. Aj mlieko pri alergii na biel.krav. mlieka, vraj deti, čo ju majú toto mlieko pijú, náš však nie.
Tak sa maj a píš...

martina46
2. aug 2008

Ahojte,
ako dnes? Ja som zas skúšala jogurt, vyšňový a banánový, no nič. Pravda, bola veľmi unavená už, tak to skúsim ešte, keď sa zobudí.

paula80
autor
2. aug 2008

Tak vás všetky zdravím hneď zrána,
tak píšem asi posledný krát, náš Teo nepije normálne už nič, tak ideme do tej nemocnice, lebo trápiť sa s tým jedením je o nervy a psychicky som z toho už položená.
Možno vy by ste to takto neriešili, ale trvá to už moc dlho, na to, aby sa to dalo normálne zvládať.
Tak sa všetky držte a po návrate napíšem, ako to s nami vypadá.
Držte nám palce

zukana
2. aug 2008

ahojte kočky. Paula80 malá spapá aj zeleninky, ale nie všetko. Niekedy sa aj s tým trápime hodinku. Ovocie som jej začala dávať len tento týždeň. To jej ide. asi preto lebo je sladké. Tá zeleninka podľa mňa nie je natoľko sýta ako mliečko a preto najbližšie papanie vytiahne až do 150 ml. Kaše spapá, ale tiež len polovičku odporúčanej dávky. Zatiaľ sa s tým ovocím a kašami moc neponáhľam. nech si zvyká na zeleninku. Ciká podľa mňa primerane. Možno v týchto teplách o čosi menej.

Neviem ako ti poradiť. A keď sa smiem spýtať, čo s ním robia v tej nemocnici? Zacievkujú ho?
Vieš mi sme mali problémy prvé 2 mesiace so zaspávaním večer, aj s kúpaním. Prišla som na to, že už ja som sa toho večera bála, že čo zas bude. Možno to malá cítila a tak robila cirkus. Potom som si povedala, no dobre Elinka, keď nechceš spať nemusíš, mamička sa bude s tebou hrať aj celú noc. A zafungovalo to. po pár dňoch už bola kludnejšia a zaspala bez plaču. To píšem len preto, aby si sa upokojila. Možno už podvedome, nechtiac vysielaš signály, keď sa blíži papanie. A malý sa potom zlakne a zatne sa. Prešla som si tým aj ja, tak viem, že aké je to na nervy.

Ak si už naozaj nevládzeš múžeľ skúsiť aj tu nemocnicu. Aspoň si aj ty trochu po psychickej stránke odpočinieš. Budeš vedieť, že malý má po ruky odbornú pomoc. Možno to ťa trochu povzbudí.

paula80
autor
2. aug 2008

Ahoj zukana
v nemocnici s malých nerobia vpodstate iné ako ja s ním doma, ibaže je stále v sledovaní, a ak pije málo má zavedenú kanilku na infúziu, na doplnenie tekutín. Inak na začiatku, keď sme tam boli a bolo to kritické tak mu mliečko nasondovali priamo do bruška cez hadičku cez nos . Je to hrozné, ale nemali na výber, síce mu to robili len 2x, aby mal aspoň akýtaký prísun živín.Už by som to nechcela zažiť.
Inak vypil ráno dákych 70 po vynervení a teraz trošku prevarenej lucky z inej fľaše, ale fakt máličko,ale je akýsi nekludný, ale mňa snáď nie, lebo nie som teraz až taká nervózna, keď vypil aspoň trošku.

zukana
2. aug 2008

70 stačí. Ani moja v 4 mes. viac nepila. postupne to sama zvyšovala. Tak neviem. Skús vydržať do pondelka.
Moja tiež nechce moc čistej vody. preto jej aspoň dávam dudel do vody. Drž sa.

paula80
autor
8. aug 2008

Ahojte všetky, ako sa máte?
My sme sa dnes vrátili z nemocnice. Žiaden úspech, malý papá ešte menej ako predtým a to iba v spánku, tak striehnem ako divá, kedy asi ide spať a tak pchám fľašu. Pije málinko. No už to beriem tak, len aby mi prežil, lebo aj tak nám nikto neporadí. Inak som šťastná, lebo je zdravý ako buk, vyšetrené má ozaj všetko. Ani alergiu nepotvrdili.Tak super. Takže sa musíme iba trápiť ďalej. A iba v nutnosti, kontaktovať lekára.
Inak som dnes skúšala zeleninku mrkva+zemiak, spapal pár lyžičiek a potom sa rozplakal, že už asi dosť. Ale aj tak dobre, skúsime zas zajtra.
Neviete ako dlho sa dáva iba zelenina a kedy sa pridáva masko, ovocie alebo kaša?
Napíšte ako sa máte, čo máte nové..

susika
8. aug 2008

paula80-čítam to tu a normálne ta obdivujem. ja som dnes malej prvý raz dala iné mlieko ako pila -predtým nutrilon HA2 a dnes Hami 2 - a nechcela ho, a som mala také nervy, až mi bolo do plaču.tak som letela do lekárne kupiť to, čo sme mali predtým , iba o radu vyššie, lebo už má rok a plnotučné mlieko.samozrejme nutrilon ha 3 nemali a tak mi ostávalo len to plnotučné.tak som doma uvarila plnotučné a vyskušala. trochu ho pila. a z tej hami som jej urobila pudinček. zjedla ho, tak z očakávaním budem večer krmiť s plnotučným.snád nieoč vypije.ak nie, budem nejako musieť pretrpieť do rána na čajíku alebo kašičke a budem zhánať tú trojku.

takže len ti dalje držím palce, vydrž to ejako a ked bude mať pol roka, už ot bude lahšie.kašičky a pudinčeky a tak.bude to lepšie, možno mu to mliečko nejako inak nahradíš.

k tej zelenine - ja som malej dávala zeleninu nejaké 3 týždne a pomaly som postupovala od zemiaka, cez mrkvičku, karfiol, kaleráb, kel.....a inú nealergenovú zeleninu a ked sme takto uspeli, tak som pridala mäso.polročké dieťa má papať tak čajovú lyžičku mäsa 6x týždenne a 1x za týžden polovičku vaječného žltka uvareného. niekde som našla aj postupné zavádzanie potravín u nekojených detí.skus pozriť na stránke babätka. ak by si nenašla, daj email adresu na teba a prepošlem ti to.držkajte sa obaja 😀

martina46
8. aug 2008

viitajte spat paula 🙂
potom napisem.
tu su prikrmy: http://kojeni.net/prikrmy.php

martina46
8. aug 2008

paula,
tak super, ze je maly zdravy, ostatne pojde, neboj sa 😉
vsetko raz prejde. to spankove krmenie vychytas, naucis sa. mne este vtedy velm pomohla babysatka, ked uz bola mala unavena, dala som ju tam a max do 5 minut zaspala. vybrala som, mierne sa prebrala, niekedy ani to a pila. 3x denne takto. to bola velka pomoc.
my sme s prikrmami oooooovela lepsie. mala papa pekne obed, obstojne podvecer ovocie - musime zabavat, co konecne zabera. a rano jogurt zatiel tazko, reve. ale dnes sme pustili macka uska a zjedla skoro cely!!!! tak verim, ze si zvykne. ono to nie je o nechuteni ale o nude u nas hlavne.
no a mlieko. flase sme uz vyskusali vsetky. co parkrat vypila 30ml, teraz uz ani to. trocharci s mojim mliekom, mam ho strasne malo... 😔
dnes som skusobne vazila plienky a za 24 hodin mala cisteho mocu 510ml.
to mala rano jogurt, tam je tiez nejaky podiel vody, potom obed - cvikla je velmi vodnata a tiez vecer presnidavka - detto. tak kolko toho mlieka vypije? no a este par ml vody vypila.
a to sme mali super noc! ze pila a aj nieco slo.
tak my zatial tak.
susika,
preco sa ma prevarat kravs. mlieko? ved je uz pasterizovane, nie?

martina46
8. aug 2008

este "na povzbudenie" 😉
manzel sa dnes stretol pri jednej akcii s viacerymi kamaratmi, co maju deti, hovoril im, ako mame s malou a TRAJA z nich mali patalie tiez!
1. pripad - babatko velmi dlhy cas (neiem aky) jedlo rano jogurt a vecer flasu mlieka. cez den nic ine! a je zdrave, ok.
2. dieta zacalo odmietat jest, max flasu caju denne, to neviem ako dlho, asi len par dni. potom zacali nasilu stopkat - doslova - do neho, niekto toto krmenie raz videl a povedal ze to bol horor, mal z toho dost.
takto im to trvalo do dvoch rokov! dieta je uplne zdrave.
3. pripad. dnes uz 33 rocna pani, narodena v 7 mesiaci predcasne, tiez do svojich dvoch roko v odmietala jest. ked chceli, aby otvorila pusu a nieco jej tam strcili, skakali na stolicke a mlatili skridlami o seba. zrejme sa len tak na hocicom nesmiala. pani je uplne zdrava az na nadvahu.....

martina46
9. aug 2008

haloooooo, paula, co je s vami?

paula80
autor
10. aug 2008

Ahoj Martina
nemám skoro vobec čas, včera sa mi vrátil starší syn z prázdnin, tak sa snažím venovať aj jemu a malého kŕmim stále v spánku, tak zabijem celý deň len kŕmením.
Inak ďakujem za tip na príkrmy a som rada, že sa vám darí v papaní. Napíšem neskor

paula80
autor
11. aug 2008

Ahoj Martina
tak som si konečne našla trošku času, nemáme nič nové stále papáme divoko v spánku a aj to sa ošíva musím hľadať vhodnú chvílu. Vypije tak od 70-90 ml, na jedno papanie aj to som šťastná.
Dnes sme boli na kontrole, tak vraj pribral vážime už 6550 g síce neviem ako sa nám to podarilo, keď pije tak strašne málo. Zeleninu papá pár lyžičiek a tiež ho musíme zabávať, inak by to asi nezjedol.
A vy ako?K tým zacikaným plienkam: 500 g nacikaného za 24 hod. je super. Náš keď som v nemocnici vážila a vypil tak cca 600 ml za 24 hod. nacikal sotva 400 ml za 24 hod. Takže sa neboj malá má mlieka asi naozaj dosť, aj keď sa s tým trápite ako aj my.

A Zukana ako sa máte vy? Ty si písala že ani tvoja malá nepila viac ako 70 ml, je to tak? Ale iste pila normálne.

A Marianeta vy ako?
Majte sa 😉

martina46
11. aug 2008

paula,
no aspon tak, ze pije.
par lyziciek je super na zaciatok a ja tiez musim zabavat. to je v pohode, len tak dalej 😉
my sme mali sice 500g vahy v plienkach, ale v tom boli aj prikrmy, tam je tiez hodne vody.
no ale to nevadi.
teraz poobede sa mala pogrcala tak, ze to som este nevidela 😕
normylny gejzir - cely obed a jmlieko po nom ☹ normalne som sa zlakla, ale asi je to len nasledok jasenia. hned som jej dala zapit mlieko a tak biedne tieklo, len obcas hlt. ale aspon trochu tekutin. nebavilo ju tahat, radsej brnkala ukazovacikom po bradavke 😀

paula80
autor
11. aug 2008

Ahoj Martina
tak vidíš, keď vracala, tak potom mala čo, takže aj mlieka aj príkrmov je dosť, možno mala naraz až moc a nezapasovalo.Keď len raz tak nevadí.
No a keď chytí pekne prsník a snaží sa piť to je dobré aspoň má snahu a o to mliečko sa neboj, isto tam je ešte čosi. Skúšala si tie homeopatiká?
Náš Teo dnes zeleninu nechcel ani vidieť, hneď plakal, ako akúsil1 lyž. takže dnes smola. Skúsime zajtra zas. Inak mlieko pije stále v spánku, stále do neho pchám, keď zaspáva- chúďa moje. Ale skúšam aj zabdela, ale bez šance.
Som rada, že píšeš, aspoň viem ako sa vám darí a človek potom nemyslí len na seba.
Majte sa 😵

marianeta
12. aug 2008

Cau Paula
tak to ma mrzi ze sa nic nezlepsilo. My sme zacali so zeleninou,ale zatial toho moc nespapa,lebo si to este nevie dobre posuvat do zadu a ak sa mu to podari a prehltne tak ho trasie a napina.No a mlieko stale 130ml.

martina46
12. aug 2008

Paula,
neboj sa, prejde to. A zeleninku si obľúbi. Možno mu to bude trvať dlhšie, ale v pohode potom už 😉
Vtedy keď zvracala, jej niečo zabehlo a z toho ju zacalo napínať a už to šlo.
Marianeta,
malý sa to naučí. Nám trvalo skoro 2 mesiace, než sa naučila prehltať. Teraz sa už len snažíme, ako ju zabaviť, aby si nevšimla, že má v ústach lyžičku 😀