Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

marianeta
13. aug 2008

Martina Chcem sa ta opytat,kedy si zacala davat malej kase pred spanim.Ja som jednu kupila a stale rozmyslam ci
mu hu mam dat ci nieje moc skoro.

Paula
Ako to ide s papanim?

martina46
13. aug 2008

marianeta,
kase nedavam. pred spanim nakojim, uspavame takto.
mne sa to totizto to davanie kasi nepaci. je to zataz, aspon ja ked si dam kasu, tak je to velmi syte. preco sa hovori, ze vecera ma byt lahka a babatkam sa tlacia kasse?
ak to niektorym pomaha a lepsie spinkaju v noci, tak asi je to ok. tanka ale krasne v noci spi, tak nemam dovod a aj som rada. okrem toho, kojim v noci 2x v spanku, takze kasa by nam nebola k dobru - takto mi aspon nejako pije mliecko a nie je na noc prepchata 🙂
ale teraz rozmyslam, ci by som jej nezacala kase davat rano. to mmi pride logickejsie. jogurty jej nejako neberu 😒 zaTIAL. MOZNO ESTE S NIMI VYDRZIME A SNAD SI ZVYKNE, KED JEJ VSETKO TAK DLHO TRVA.

paula80
autor
13. aug 2008

Ahojte, nepodarilo sa mi napísať skůr. Chcem sa pridať k tým kašiam, ja som včera skúsila malému kašu Sinlac - špec. kaša hypoaler., aj pre deti ktoré zle priberajú, ale len preto lebo flašu nechcel, tak som skúsila lyžičkou a prehĺtal, tak sa mi nechcelo trápiť sa vylievaním, tak som do mlieka primiešala 2 lyž.tej kaše a malý spapal celú tú dávku 50 a celkom s chuťou. taktiež dnes mrkva+jabl. Hipp, ale len preto lebo zemiak + mrkva vobec nechcel a plakal a tak som mu hneď skúsila tú Hipp a spapal.
Viem, že by sa malo prvý mes. dávať iba zel., druhý ovocie a tretí kaša, ale konzultovala som to dnes aj s doct. a povedala, že mu mám dať čo mu chutí a dokonca mi povedala, že mu můzem zeleninu aj osladiť cukrom.
Inak pije stále rovnako, ale dnes vypil aj 2x keď bol hore a pozeral sa. Takže uvidíme, asi zas len náhoda.
Inak váži 6600 g , pribrali sme 400g neviem ako je to možné, ozaj mu stačí asi iba to málo. Tak tomu už ozaj nerozumiem a trápim sa zbytočne. 😨

martina46
13. aug 2008

paula,
no svetovo! 🙂
tak snad budete takto pokracovat a bude to este lepsie.
rozmyslam nad tou kasou v mlieku, skus mu ju tam miesat, zeby mu lepsie vyhovovala hustota, alebo chut?
a ze pribral je fantazia, snad sa naozaj uz nebudete musiet trapit, tak drzim palce 😉

ja mam teraz viac mliecka, co je supe, ale mala aj tak vymysla. ale pekne sa rozpapkava, obed zjedla vacsiu davku ako obycajne a vecer jogurt 1.x v pohode. tatko zabaval, ale super bolo. velmi ma to tesiiiiiiiii 😵

paula80
autor
14. aug 2008

Martina, no tak som rada, že malej chutí viac, nakoniec si úplne zvykne a bude to ok.
My stále tak isto papal aj dnes celkom pekne - zatiaľ, aj mrkva+zem. a aj raz sám pil. TAk som rada.

Marianeta a vy ako s papaním?

marianeta
15. aug 2008

No mlieko nic moc,stale pije 130-100 a prikrmy sme len zacali asi pred tyzdnom. vcera nam obed nevysiel,
lebo som mu k mrkve a zemiaku pridala brokolicu a to ho tak triaslo,ze som nemala to srdce mu to dat.
Skusila som teda jablkovu vyzivu,ale ta bola kysla takze ani to nie a hruskova nemala uz vobec uspech.
Uvidim dnes, kupila som ine vyzivy tak snad.A vcera som mu aj prvy krat dala kasu -boze ta bola dobra keby tolko nestala tak ju jem aj ja 😀

paula80
autor
15. aug 2008

Ahoj Marianeta
Ani nášmu nechutí nejak moc zelenina /doma varená/ asi že nie je taká sladká. Tak som kúpila Hipp Mrkva+zem. a tá mu celkom chutila, bola sladšia ako tá domáca. Inak výživu som skúšala iba tú mrkva + jabl. jedol ju 3 dni, vraj sa to můze skladovať v chlad. 3 dni, takže ju včera akurát dojedol. Dnes skúsim za mrkva+zem. uvidím.
Akú kašu si dávala malému a ozaj mu tak chutila. Kašu kedy dávaš pred spaním? Ja zatiaľ dávam príkrm 1x denne, že po mesiaci sa můze 3x:
ráno - mlieko
olovrant - ovocie
obed - zel. polievka s maskom
večer - kaša
pred spaním - mlieko
Čo ty na to? Ozaj a jogurty sa kedy dávajú?

marianeta
15. aug 2008

NO mojmu praveze ta kupena mrkva moc nesla,radsej ma domacu.
Tu kasu som mu davala tak okolo pol piatej a prvy krat.Zeleninu davam len v ramci obeda inak stale mlieko.
Ta kasa je France Lait tak ako mliecko,ktore pije.Je vanilkova ale maju aj ovocnu od 4teho mesiaca.
JA si myslim,ze vacsina matiek sa neriadi tym ako kazu lekari ci pisu mudre knihy,kazde dieta je ine a ak je ten tvoj taky mini papkac myslim,ze je to v poho.Ak by mu nieco vadilo tak to spoznas.
S tym jogurtom by som pockala predsa je to z kravskeho mlieka a plne vseliakej chemie,hlavne tie ochutene.Viem o com hovorim vyrabala som jogurty 😉 .Ak by si mu chcela dat tak asi len biely,ale tie byvaju kysle tak neviem ci by mu to moc chutilo 🙂 .

martina46
15. aug 2008

Ja dávam ráno ovocný jogurt, už aj jahodový som (červenajúci sa smajlík) zatiaľ sa ani z neho netvári nadšene, skôr to do nej natlačím. O bielom už ani nehovorím. Ak si nezvykne, skúsim ráno kašu. Ja som kúpila Nutrilon jablkovú. Tá francúzko mliečna kaša nie je moc sladká?

marianeta
15. aug 2008

Nie je moc sladka tak akurat a je naozaj vanilkova. preco si myslis ze by bola moc sladka?

paula80
autor
15. aug 2008

Ahojte
ako ste sa dnes mali?
My celkom dobre, malý dnes spapal pekne obed, skoro celú tú malú Hipp mrkva a zem a ani sa netváril, že by mu to nechutilo. Mlieko pije stále rovnako v spánku, ale pár krát pije aj sám, ale iba malé dávky, zvyšok dávam dopiť keď zaspí. Navečer som skúsila kašu a spapal nie moc ale papal pekne. Tak sa snáď rozpapká.
A vy ako?.
Martina mliečka stále dosť? písala som aj do témy lakt.kríza, aby si len ďalej brala tie homeopatiká, nič sa nestane.
Marianeta dávaš zapiť kašu ešte mliekom, keď jej nespapá moc?

marianeta
16. aug 2008

Cau
Kasu mu nadavam zapit mliekom lebo si po nej nepyta,ale po obednom prikrme ano.Asi mu budem musiet zvysit davku.
A vsimam si,ze zeleninka mu asi viac chuti ako ovocie.Vcera som dala Hipp jablko-hruska a netvaril sa ze by mu to moc chutilo.Ale bolo to dobre ani kysle ani sladke.Dnes spapal na obed vsetko+mliecko 100 a bolo mu malo.

martina46
16. aug 2008

ja uz som tie homeo vysadila, nemala som z toho dobry pocit, presa je to len dost zahadna alternativna liecba..... 😒 🤐
no a jjogurty jej moc neberu. zeleninka tiez mam pocit, ze viac ako ovocie.
mliecka mam urcite dost, kedze nechce a nevypije ani tolko, co mam, tak ho mam az az 😅

kacamar
16. aug 2008

ahoj, muzu se zeptat, kolik mlika vam deti za den vypijou?? Moji dceri je 5 mesicu, ted jsme zacli s prikrmem (zatim davame jen par lzicek zeleniny v case obeda). Mlika vypije za den hrozne malo. Asi tak 500ml. Uz jsem z toho nervozni, trva to uz asi 2 tydny. Caje a stavy taky moc nechce. Nacpu do ni max. 100ml denne. Pres den pije tak kolem 100ml na jedno krmeni a vecer pred spanim vypije i 270ml. Pripada mi to divny, kdyz ji dam flasku k puse, tak zacne delat mosty a predstira bolest bricha 😒 . Jinak je moc spokojena a hodna, snad ji nic netrapi, jen to mliiiiko.....

paula80
autor
16. aug 2008

No Marianeta, tak super, aký je z neho papkáč. Náš dnes obed moc nechcel a zapil ho tiež len troškou mlieka, ale je pravda, že ho pil sám dákych 40. ale aj to je pokrok. Koľko spapá tej zeleninky, keď ideš zvyšovať dávku?

Martina, tak čože sa stalo, že sa ti mliečko tak rozbehlo, že by lepšia psychická pohoda?A tie homeopatiká, máš asi pravdu, predsa je na nich napísané, že nie sú klinicky testované, nakoniec vypadajú ako cukríky, čo kedysi boli v predaji v takej gulatej umelej nádobke, neviem ako sa volali.

Kacamar, aj náš je spokojný a usmievavý a to vypije denne max.600 ml mlieka- rátam za 24. hod.a trocha Lucky a nie vždy. A na jedno krmenie tiež max.100 - aj to pije na trikrát aj v spánku aj keď je hore, všelijako.
A večer vypije pred spaním naozaj 270, veď taký veľký žalúdok nomoze mať. Aké dávaš pauzy medzi kŕmeniami?

martina46
16. aug 2008

kacamar, nasa v polroku asi 700ml, aj by menej, keby som to do nej netlacila.
co to maju tie deti proti tomu mlieku??? 😀 😅

kacamar
16. aug 2008

paula, podle davkovani na Nutrilonu by mela vypit 5x180ml hahahahahaha to by vychazelo kazde 3 hodiny 180 ml. Tak to bych do ni nenarvala, ani kdybych se na hlavu stavela a odpichovala se usima 😀 . Pije v 7h, 10h, ve 13h prikrm + mliko, v 16h a v 19h to jsou trihodinove intervaly,ale nekdy dela takovy sceny, ze se to posune na ctyrhodinove intervaly, tudiz jedno jidlo vypadne 😖 .
Dneska mela v 6:30 100ml, v 11h 100ml, ve 13h prikrm + 30ml !!!! a ted v 16h 120ml, tak jsem zvedava kolik da po koupani. zatim teda za dnesek 350 😠 😠 a 10ml stavicky 😠 to je teda vykon....

zuzka99
16. aug 2008

baby kolko máte na Nutrilone že má vypiť 7 - 8 mesačné bábo? myslíte že sa tým dávkovaním dá riadiť aj v prípade mm?

kacamar
16. aug 2008

zuzko, my mame zatim Nutrilon 1 a tam je posledni davkovani 4-6 mesicu - 5x180ml.

paula80
autor
16. aug 2008

Ahojte my pijeme sunar 1 a tam je tiež len do 4 mes. a ževraj 5x210- 1050 ml za 24 hod. Hahaha, u nás je to sotva 600. Takže neviem.
A kacamar a ako ste na tom s váhou a ako priberáte ak dobre, tak to jedenie nevadí.My vypijeme sotvai 100 na dávku a sme tu. A vraj priberá a to je smerodatné pre lekárov a ešte to, že je veselý a čulý. 😉
My sme dnes pili: noc 2x 70ml, ráno 80 ml,pred obedom 100 ml, obed trocha zel+40 ml mlieka a 100 ml poobede a pred chvílou 100 ml ale to všetky dávky pije aj na 3x. Dnes máme lepší deň, čo sa týka papania. 🙂 inokedy je to horšie. ☹ Takže buď rada,že ti pije sama a aj keď menej, náš pije vačšinou v spánku.

kacamar
16. aug 2008

paula, porodni vaha 3920g a ted v 5m 7350g. Za posledni mesic pribrala 600g, takze pribira dobre a je vesela, prakticky nebreci, je fakt zlata, pretaci se ze zad na brisko i opacne, vsechno super az na tohle. Ale uvidim, jak bude tek pribirat, protoze takhle spatne ji asi posledni 1-2 tydny... dneska jsem si vsimla, ze ji je volna guma u teplaku ☹

kacamar
16. aug 2008

no jestli bude po manzelovi, tak ten jako mimino nejedl vubec a museli ho krmit glukozou 😖 , aby vubec prezil 😅 ... no a jakej je to dneska stokilovej jedlik 😀

paula80
autor
16. aug 2008

kacamar, tak si myslim, že je to u vás prechodné a možno to súvisí so zúbkami, alebo si jednoducho povedala, že bude mať také menej papavé obdobie 🙂
Váhovo je super, priberanie super, tak ju to podľa mňa prejde, pokiaľ to nemáte také ako my, tak sa vobec netráp 😉

kacamar
16. aug 2008

paula a vam takhle spatne papa uz od narozeni?? Kez by to bylo prechodne, ted jsem ji vazila a za posledni tyden pribrala jen 50g ☹ . Zitra asi zkusime koupit Sunar, mel by byt chutnejsi nez Nutrilon, tak treba ji pojede lip. Ovsem ted po koupani opet vypila 260ml. Takze za dnesek 610ml.

marianeta
18. aug 2008

Caute
Vcera som nemala csu napisat

Paulita kolko spapa neviem nevazim to,ale napr vcera zjedol celu mrkvu,jeden zemiak taky stredne velky a ruzicku brokolice.Mliekom nezapijal az po 1,5 hodine.

libka1
18. aug 2008

Paula naozaj prespi celu noc, uz dlhodobo, tusim do 3 tyzdnov sa budievala a potom ako keby utal... v podstate sa tomu tesim, ale je mi to divne, aj lekarka sa cuduje, podla mna to suvisi s tym hladom, asi ho nepocituje tak sa nebudi, alebo ja neviem co...
Aby som vam dodala nadeje, zda sa mi ze sa nasa vyrazne zlepsuje, ja sa uz neskonale tesim na prikrmy...
Boli sme na tyzden u nasich na dedine a jedla tam ako hlados, takmer vobec sme ju nemuseli nutit, tak neviem ci to moze naozaj tak dobre posobit to ticho, klud a cerstvy vzduch, len spala a jedla... nadherne pribrala za ten tyzden...
Tak sa drzte a hlavne nepocuvajte sproste pripomienky ludi okolo, niektori sa fakt nezmestia do koze....

libka1
18. aug 2008

Zuzka 99 určite sa tym neda riadiť pri materskom mlieku... aspoň si myslím, a na ten vek čo sa pýtaš píšu 2 dávky spolu 700 ml...
Ja osobne na to čo píšu kašlem, ináč by som scvokla... 😒

paula80
autor
18. aug 2008

Ahoj Marianeta,
tak teda pekne papáte. A čo kaše dávaš každý deň a chutí mu?A ovocie dávaš, či stále iba obed zeleninka?
Nás včera spapal pekne mrkva+zem. celú tú malú Hipp, ale dnes na obed som skúsila špenát+zem, spapal horko ťažko polovicu, ale ani sa nedivím bol to riaden hnus, aj ma normálne z tej chute natiahlo.
Ozaj masko kedy dáš do zeleniny?

paula80
autor
18. aug 2008

Ahoj Libka1,
no to som rada, že vám chutí. A máš ešte mlieko, kojíš, alebo už len umelé?Musíme aj my vyskúšať nejaký výlet, možno nášmu tiež začne chutit. 🙂

marianeta
18. aug 2008

Paula

Kasu nedavam kazdy den,skor tak obden.A dnes som si vsimla,ze na ovocie ma nieco asi ako alergiu,lebo aj pred dvomi dnami som mu dala Hipp jablko a na spankoch sa mu urobili take cervene flaky no myslela som si ze to ma s placu lebo kym som urobila mlieko velmi plakal.
NO a dnes som dala Hami marhula a uz pocas krmenia som si vsimla,ze mu tam zasa nabehli tie cervene flaky,tak som krmenie ukoncila aj ked mu to asi chudatku chutilo lebo za tym plakal.
Takze ovocie vynecham uplne aspon zatial kym sa neporadim s dr.alebo skusim spravit jablcko doma a uvidim ci to bude mat ak nie tak asi to bude tymi kupovanymi prikrmamy.

Masko dam asi az tak okolo 6 mesiaca.