Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

danuskam
1. okt 2008

ahojte, hľadala som takúto tému,pretože my máme podobný problém.mám totiž pocit, že moja Simonka je jediné bábo,ktoré nechce jesť. Od prsníka sa neodstavila, ale pila z neho strašne málo (20-30ml) a hrozne plakala, neprospievala..Z fľaše odmietala piť úplne.Tiež sme boli týždeň v nemocnici.Na silu som ju naučila jesť z fľaše, a tak si MM odsávam (je ho stále menej..) a dokrmujem UM Nutrilonom. Aby toho nebolo málo, máme reflux, takže MM zahusťujem Nutritonom. Teraz má vyše 3mesiacov a váži 4,1kg!! (PH 2750g)to je už akože veľmi pekná váha. 😢 Teraz nie som si istá, či papá dosť. všetko poctivo zapisujem- je to cca 830ml/deň. Pričom jednu dávku vyslovene zhltne a ďalšie 2 do nej tlačím nasilu. V nemocnici mi tiež nič iné neodporúčali-dokonca jej raz museli dať sondu na rozšírenie žalúdka.Ako som tak čítala vaše príspevky, máte bohaté skúsenosti. Ako ste dodržiavali "odporúčané" dávky mlieka za deň? keď to nejde, tak to nejde..

radka.m.
1. okt 2008

danuskam,ne všechno jde podle tabulek,myslím,že je lepší do prcka dostat aspon něco,než to do něj rvát a pak to stejně vyzvrací a ještě bude mít odpor k jídlu.tak to dělej tak,jak sama uznáš za vhodné.

paula80
autor
1. okt 2008

Ahoj Danuskam
ťažko radiť, ale mne v nem.vraveli že má vypiť 150 ml na kg hmotnosti, tak si myslím, že ti pije dosť, ale nie som si istá, či má váhu akú má mať na 4 mes., v 6 mes. by mala zdvojnásobiť takže cca.5,5 kg, takže asi ok. Poraď sa s doktorom.Ale myslím, že je to v poriadku aj keď sa trápiš s každým krmením. Poznám to viac ako dobre ale vydrž, ešte je maličká možno to prejde, aj keď u nás to išlo iba k horšiemu. ☹ A obdivuhodné, že sa stále snažíš odsávať MM, ja som to vzdala, keď to išlo ťažko. ☹ A odporúčané dávky sa dodržať nedajú, keď raz nechce, ja som tlačila aj striekačkou a potom mi to vyvracal, tiež má reflux, takže ťažko.

oceanka
9. okt 2008

Ahojte no vidim ze nie som sama kto ma problem s papanim.Mam 2,5 mesacneho syna a problem s papanim.Je uz len na UM lebo prsnik mi uz odmieta uplne a odsat mi to nejde s nicim.Flasu neodmieta akurat ze pije aj 9x za 24 hodin a po troske som rada ked mi obcas vypije 120ml naraz, vacsinou to je 90 ml a menej.Vazim ho tyzdenne niekedy priberie tak ako ma niekedy zas prilis malo som z toho na nervy niekedy vazne.Tiez neviem co robit aby papal normalne.Inak porodna hmotnost bola 3,97kg a teraz vazi 5,33 kg.akurat je velmi dlhy takze vyzera chudo.

dididi30
9. okt 2008

ahojte, ja sice len kojim, ale maly mi v podslednom case vobec nechce cez den papat, iba v noci, je to normalne? cez den si len cucne a to len ked ho nejako donutim ale nieje to bohvie co, fakt len tak zo 10 vcucov ☹ som z toho na nervy 😒

annag
9. okt 2008

dididi, čože sa stalo? ako je to v noci, napíš celý režim aký máte teraz, dĺžku dojčení, či striedaš prsníky alebo pije z obidvoch, aké sú intervaly

zajo510
12. okt 2008

ahojte maminky, vidím, že tu riešite vážnejšie veci ako je ten môj, ale téma je výstižná a týka sa aj mňa a mojej Alžbetky. pomaly ju odstavujem od kojenia, našťastie si sama nepýta cicku (samozrejme kým neľahneme do postele) netrhá zo mňa oblečenie, ale nechce mi piť sunar. skúšala som meniť dudle, fľašky, ale proste umelé mlieko nechce. poznáte nejaký trik ako ju naučiť na to? ďakujem za všetky rady a držím palčeky ostatným maminkám.

radka.m.
13. okt 2008

zajo,po 1 roku pokud děti samy nechtějí,tak už mléko nemusí,jejich mléčná dávka je 500ml denně,takže pokud jí jogurty a kaši,sýr-tak to úplně stačí.150ml jogurtu je jako 250ml mléka

zajo510
13. okt 2008

Ďakujem Radka. 🙂

marianeta
14. okt 2008

Paula co je s vami?
Dufam,ze nie ste zasa v nemocnici ☹

paula80
autor
14. okt 2008

Ahoj Marianeta, nie sme, ale mám moc roboty s malým, posledné 4 dni nám začal vracať, piť nepije stále sám, takže iba sondujem, a aj to vracia, nie vždy, ale 2-3 krát. Tak zas beháme po doktoroch.Cez deň býva mrzutý, iba na rukách, nevydrží nikde, tak sa mu treba vkuse venovať, nespravím pri ňom nič. A v noci, začal tiež zle spávať, mrnká celú noc, tak aj vtedy hondrlam na rukách.A zuby máme už 2 spodné. Sedieť ešte nevie sám.Inak nič nové, ako vždy u nás, žiadne zlepšenie ☹
A vy ako, čo nové?

marianeta
14. okt 2008

To ma mrzi.Je to vobec mozne aby sa to takto tahalo?
Chuda Teo.My v pohode( zatial).Papa pekne prikrmy,hlavne ovocne mu idu.Mlieko ako kedy niekedy potiahne 50 a dost a inokedy mu je 180 malo.
A ptibera dobre?
Inac aj ten moj kazdy den hodi nejaku sablu hlavne po jedle neviem ci sa moc naprace alebo co.
A teraz ma napadlo,ze ked bola sestrina mala babo a bola moc hladna a najedla sa tak to hned vyvratila.
Zuby ma tiez len dva spodne,ale zato zacal byt taky neposedny ani prebalit ho nemozem no hruza a hlavne rano mam z toho nervy lebo som nevyspana a on ma hned takto drazdi 😖 .
Tak sa priebezne hlas co a ako. 🙂 .A neboj urcite sa to casom spravy.

marselitka
29. okt 2008

Ahoj,a neskúšali ste Nutrilon 1?Ten je chuťovo úplne ako MM.Možno si nevšimne rozdiel,

martina46
29. okt 2008

Marselitka,
ak myslíš úplne ten 1. Nutrilon... veď ten chutí strašne ☹ podľa mňa, cítiť tam nejaký kov, normálne hnusný mi bol, ani v káve sa to nedalo piť.

fim
19. apr 2009

ahoj. Oživuji toto téma s trochu podobným problémem - malému je už půl roku, může příkrmy, ale poslední dobou mi bojkotuje mlíčko - zbaští na svá měřítka dost málo. Nehladoví, pže má i jiné dobrůtky, ale jde mi o možnosti, jak doplnit vápník - napadá mě jako náhrada mlíčka kaše a jogurt. Ale co dál? Může už pudink? Samozřejmě z UM. Máte jiný nápad?

shaula
19. apr 2009

My jsme na tom trochu podobně - kluci baští příkrmy (někdy lépe, někdy hůře), ale přes den se už moc nechtějí kojit a UM nechtějí vůbec (přitom byli dříve dokrmováni, takže by jim to problém dělat nemělo). Navíc nechtějí pít ani vodu nebo čaj, takže mám obavy, aby neměli dlouhodobě málo tekutin.
Fim: téma pudink jsme už řešily s kamarádkami, když jsem se dívala na složení, je to jen kukuřičný škrob + pár dalších látek, ale podle mě nic závadného, takže pokud ho uděláš z UM, tak si osobně myslím, že by ho už mohl. Na www.kojeni.net je sice psaný až od roka, ale myslím, že je to proto, že předpokládají výrobu z mléka? I když já osobně ještě pudink nedávám (nemám pro to žádný konkrétní důvod) - řeším to zatím kašemi a už mi vzali i jogurt. Nic víc mě taky nenapadá. Ale koukám, že Toníček má jen 6 měsíců, tak se na ten jogurt napřed radši zeptej doktorky - jsou různé názory na to, kdy ho začít dávat, já preferuji od cca 8. měsíce, někde říkají, že se může už od 6.

fim
19. apr 2009

Já už mu jogurt občas dávám, ale právě že to nechci moc přehánět a tak bych ráda třeba ten pudink nebo něco jiného. 😉

lusilia
15. máj 2009

Ahojte, prosim o radu.
Maly bol doteraz kojeny, ale len som odstriekavala a mlieko mi obcasne srajkuje, nastastie sa momentalne rozbehlo, ale ide o to, ze ked mam takuto krizu musim dokrmovat. Prvy krat som mu dala bebu HA, dva krat ju vypil a na streti a stvrty krat sa z nej pogrcal...o mesiac bola zasa kriza tak som mu kupila nutrilon AR a zasa sa to zopakovalo, teda raz to zpapal a na druhy krat sa pozvracal a na dalsi krat uz to ani nechce papat....
Tak teraz neviem, ci mam skusat zasa inu znacku, alebo davat po troskach uz teraz kym mam svoje, nech si zvyka aj na take. Predsa to nestoji malo penazi a uz som dve cele balenia vyhodila...
Dakujem za rady 😉

nikitaf
12. júl 2009

Ahojte, potrebovala by som radu.
Viktorka je dojcena uz vyset devat mesiacov. Posledne tyzdne sa ale trapime. Mne sa asi straca mlieko a ona by bola furt na prsniku. Hlavne v noci je to nenormalne. Cez den uz pekne papa tak to sa da, ale v noci ju nemozem odpojit lebo mi place a nejednu noc stravila celu pri mne v posteli prisata. Skusala som jej dat nutrilon, aj bebu, ale to mi odmietla a je jedno ci z lyzicky, ci z flasky... som zufala a uz ma napadlo ze jej dam kravske mlieko nech sa chuda naje a nech sa vyspinka v noci. Strach z alergie mi to zatial nedovolil, ale ja neviem co jej uz mam dat ked mi odmieta UM. Som sa aj lekarky pytala a ta mi povedala ze na UM ju teraz tazko naucim, ze to je takmer nemozne. Ked som ho aj ochutnala, tak sa jej v podstate ani nedivim lebo to ma hnusnu umelohmotnu chut... ☹
poradite mi niektora ako ju okabatit alebo mam fakt skusit to kravske?

silvia27
7. jan 2010

Ahojte...ako čítam, tak nás je viac s podobným problémom..prosím poradte..
Naša malinká dcérka má skoro 9 mesiacov a začína sa sama odstavovať - teda cez deň už odmieta materské mliečko, cucká už len večer a v noci .Odmieta umelé mliečko - cumlík na fľaške len hryzie ale nič si "nepotiahne".
Mali ste niekto podobný problém u kojených detí? A ako ste to riešili?

martas123
7. jan 2010

silvia27 - obě dcery jsem odstavila v cca 13-ti měsících a ani jedna se na umělé mlíčko nenaučila ☹ řešila jsem to z počátku kašičkama, ale ani ty jim dlouho nevydržely a jogurtama, mladší byly teď 2 roky a každé ráno má k snídani jogurt a asi 2x do týdne jí dám ještě na odpolední svačinku pribiňáčka či něco podobného z tvarohu, jinak v podstatě z mléčných výrobků nic, akorát pomazánkové máslo a občas sýr. 😝 Já vůbec mléko od dětství nepiju, jogurty taky nemusím, takže to asi obě zdědily po mamince 😔 😉

jaaty
7. jan 2010

Silvia27, naša Hanka sa tiež sama odstavila v 9 mesiacoch a odmietla kaékoľvek UM. Tiež sme to riešili kašou, Hipp jogurtom (neskôr normálne jogurty) a do takmer každého varenéo jedla som jej dávala trošku plnotučnéo mlieka. Takže aj papaá jogurty, mliečne kaše, syry -nevešaj hlavu. Teraz Hanka už asi 3 mesaice každý deň vypije tak 1,5 dcl plnotučného mlieka -čo považujeme za úspech 😀 . Pediatrička však som mnou súhlasila amusím povedať, že Hanka je absolútne zdravá (u lekráky sme boli naposledy pred rokom na očkovaní)

aninna88
7. jan 2010

Silvia 27- ahoj ja mám skoro taký problém ako ty a začal asi v tom istom období ako ste teraz vy. My máme 9 1/2 mesiaca a malá chce mliečko len v noci, teda nad ránom a večer, niekedy poobede, ale to si len tak trochu cucne. Sama sa teda odstavuje, doktorka mi povedala, že je to OK, že stačí na jej vek aspoň 0,5 l mlieka a to vraj musí vypiť. Pred spaním má ešte kašu. Ja mám ale iný problém. Malá mi nikdy nepila z flaše nič len moje odsaté mlieko a teraz kaše. Čajík a vodu som jej striekala s flašky do pusinkym, málokedy si potiahla, vôbec ju to nemôžem naučiť. Teraz mi už z flaše chce len kašu, už nechce ani moje mlieko. Poraďte ak viete ako ju to naučiť. Skúšala som aj rôzne flašky, aj pohárik pre deti. Keď sa jej chce skúsi to, ale to je máličko.
Bojím sa aby mala dostatok tekutín, lebo také nasilu nútenie to je zdĺhavé a otravné.

silvia27
7. jan 2010

žienky ďakujem krásne za rady...

aninna88 - naša Majka tiež nechcela vôbec fľašu a tak som jej začala (asi pred mesiacom) poobede pripravovať čajík do fľaše keď mi ju na hodinku berie svokra na stráženie, že nech skúsi ona. dala som jej ešte tie nesolené kukuričné chrupky - tie spapká tak 3 alebo 4 a po nich je trocha smädná a tak si cucne aj trocha toho čajíka - asi len 30 - 50 ml - ale aj to je niečo...tak skús

n161109
12. mar 2010

ahojte
prosim vas o pomoc moja dcerka bola chora a preto papala menej ( plne kojena ). u lekarky na kontrole ju odvazili a zistili ze schudla. Pravdaze ma hned chytila panika. Ja kojim len z jedneho prsnika pretoze malicka sama jeden odstavila ( nechcela s neho jest ). Problem je v tom, ze teraz spapa tak asi 60 ml na jedno kojenie a umele ani z flasky ani z striekacky nechce- jednoducho nevie pit z flase ! ja zacinam byt dost zufala ☹
malicka ma 4 mesiace
prosim o radu dakujem

mneme
12. mar 2010

n, to sa urcite da do poriadku, malicka je prilis mala na to, aby sa sama odstavila. po chorobe je predsa normalne, ze schudla. dojci castejsie a babatko si tym vyrobi viacej mliecka. podpor laktaciu cajikmi, homeo, senovkou, pripadne odsavanim, um a flasu jej vobec nedavaj. a napis do temy dakujeme annag, kde ti laktacna poradkyna katka urcite poradi este viacej, pripadne si pozri jej blog o dojceni http://dojcenie.wordpress.com drzim palce 🙂

martina46
12. mar 2010

n1...
mozo by pomohli nejake probiotika na vratenie chuti do jedla, ze toto po chorobe byva. ak by si to podala z lyzicky v odstriekanom mliecku....

n161109
12. mar 2010

dakujem dievcata,
ja viem snazim sa kojit kazdu 1,5 - 2 hodiny. ale stale je ho velmi malo. Pijem cajiky , homeo ale senovku som este nejedla. Co je to senovka? ja som bola taka zufala, ze som skusala aj flasku no ona nevie pit ☹ a nechce ani cez cievku... normalne zje tych svojich 60 - 70 ml a dalej nic viac.. Doktorka povedala,ze je to velmi malo na jej vek, No ona je spokojna - neplace a tvari sa, ze je najedena..
este raz dakujem

mneme
12. mar 2010

senovka grecka je bylinka - dostat ju napr. v cajovniach - semienka treba nechat napucit a zjest. lepsi je ale prasok, ten si mozes zamiesat do jedla alebo do pohara vody a tak to vypit. je to humus, ale aspon to ma clovek rychlo za sebou. neviem, ci prasok dostat aj u nas, ja som ho chodievala na objednavku kupovat v 1kg baleni do lekarne v hainburgu

annag
12. mar 2010

n161109

nedá sa len z týchto pár údajov posúdiť,. či Ti malá prijíma dosť alebo málo mliečka, váha nie je dostatočný údaj. Okrem toho, váženie mohlo byť chybné, ak sa váženia máme držať, treba ich urobiť niekoľko a na rovnakej váhe a výsledok spriemerovať ...

60-70ml je normálna dávka na jeden raz. Váženia pred a po dojčení bývajú veľmi nepresné, nemá zmysel ich robiť. Dojčené bábo pije inak než dieťa na UM. Bežne dobre priberajúce 4 - mesačné bábo pije len o cca 10% mliečka viac než keď malo 1 mesiac .

Možno len nedopíja prsník do dna - ak chceš, vyplň mi prosím dotazník:

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...