Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

n161109
12. mar 2010

ahoj Annag
si strasne zlata dakujem velmi pekne ... dotaznik som vyplnila a zaslala. Ja viem, ze musim byt kludna len to ide tazko. Predtym som to neriesila, pretoze vsetko bolo ok. Malicka totizto ani teraz neplace a netvari sa, ze by bola hladna... len som ostala nervozna z toho, ze schudla ☹(( ano mohlo to byt chorobou, ale ten strach tam je.

dakujem

mikulka
13. mar 2010

Ahoj, malý se mi odstavil (17. měs.), zkusila jsem UM Hipp, Hami, Nestle bifidus junior, normální plnotučné kr. mléko, nechce nic.

Denně má jogurt, někdy k tomu i tvaroh nebo něco mléčného, ráno na rohlíku tvrdý sýr.
Mám pocit, že to nesatačí, co myslíte?

lucik1977
4. jan 2011

ahojte
môj syn má 4.mesiace, kojím ho každé 2 hodiny, a vázi 7,6 kg, je to strašné, aj lekárka povedala, že vyzerá ako 6-7 mesačné dieťa. nedávam mu nič iné, len ho kojím, prvé tri mesiace dostával trošku feniklového čaju ked mal koliky, ale inak nič iné, žiadne príkrmy. dúfam len, že je to v pohode ☹ ,

miskap
10. jan 2011

@lucik1977 dojčené dieťa sa neprejedá. Materské mlieko je oveĺa lepšie stráviteĺné ako umelé. Čo sa týka tej hmotnosti, nemôžu byť všetky deti tabuľkový priemer. Niekto je väčší, niekto menší. Keď prospieva, nie je čo riešiť! Len pekne dojči ďalej a buď rada, že je malý zdravý.

jarkahajka
28. jan 2011

čaute baby, mám 8-mesačnú žabku a mala som rovnaký problém. keďže je stále kojená, odmietala fľašu, pohárik a všetky druhy umelých mliek. po všetkých možných pokusoch s fľašami a mliekami som na ňu skúsila ešte jednu fintu a zabrala! keďže miluje banány, kúsok (asi 1/4) som jej vmixovala do mliečka a ako 100x pred tým som jej ponúkla pohárik. Cucla si a namiesto toho, aby všetko zhnusene vypľula, si prekvapene cucla znovu a znovu a zrazu stiahla celý pohárik. Kamoška tak dodnes dáva do mlieka pre svojho malého lyžičku jogurtu. Za pokus to stojí, no nie? Držím palce.

bambinkaa
25. nov 2011

@lucik1977 jeeeej tak to je velky papkac 😀 Moj bratranec bol tiez taky, nohy mal ako michellinko 😀 Od 4-5 rokov vyzera uplne normalne, ako jeho spoluziaci, este ani vyssi nie je. Bud rada, ze Ti pekne papa, ze je zdravy 🙂

bambinkaa
25. nov 2011

Ahojta Maminky, nasla som tuto diskusiu. Mala mi odmieta pit mlieko. Ma 5 mesiacov. Nutrilon anti-colics sme po case zmenili na nutrilon allergy-care, ktory ma lepsiu chut a este viac sa nam osvedcil, neboli ho z toho brusko. No zacali sme s prikrmami a mala uz mlieko nechce. Uz len vidi flasku a zacne plakat. Ked vidi lyzicku, tesi sa, smeje sa. Pije 3x do dna mliecko, ale aj to s nechutou. Rano ked ma pit, tak len cca 60 ml okolo 8, potom ma ovocie, potom zeleninovy obed, az poobede okolo 4 ma dalsie mlieko a potom vecer o 10 bananovu kasu. Potom uz nic. Kolkokrat som spravila aj medzi prikrmami, hodinu a pol po obede...no vyliala som to cele tak ako bolo. Nezda sa Vam to malo? Prikrmy papa od ukonceneho 4. mesiaca. Cele to speje k tomu, ze o mesiac bude chciet len 1x mlieko. Rodina my nevie poradit, vraj este nikdy nevideli dieta, ktore place, ked ma mlieko pit. V spanku som tiez skusala...to bolo revu...
Neviem ci v takomto pripade ma dostatok bielkovin a vitaminov, ktore su v mlieku. Co myslite?

miska82
20. dec 2011

Ahoj bambinkaa, čítala som Tvoj príspevok a možno Ťa poteším, ale nie si sama mamička, ktorej bábňtko nechce piť mliečko. My máme presne ten istý problém ☹ . Náš malinký papal od narodenia Nutrilon a od ukončeného 4 mesiaca som ho začala prikrmovať. Je taký papkáč, tak som nečakala do 5 mes. No odrazu nám začal odmietať mlieko, keď mal 5,5 mesiaca. Tak sme skúsili zmeniť značku a kúpili sme mu Bebu. Najskôr sme sa tešili, lebo začal mliečko hneď piť, ale bohužiaľ asi po cca 30 ml sa začal zlostiť, fľašu mi vytláčal a točil hlavu z boka na bok. Takže bohužiaľ neúspešne. Vždy keď mu spravím mliečko, tak ho vylejem 🙄 Už neviem čo mám robiť, nakoľko on je papkáč dobrý (7 mesiacov - 10 kg), ale ako mám nahradiť vitamíny, ktoré obsahuje mlieko .... ??? Podávam mu nemliečne kaše, aby som mu aspoň čo to pokryla náhradu mlieka, ale dokedy takto ... ??? A to nehovorím o tom, že ani čajík moc nechce a na deň nám stačia tak 2-3 plienky 😖 Žiaden pitný režim nemá. Asi budeme skúšať iné mlieka a keď nič nezaberie, tak sa s tým asi zmierim. Tiež mi je to divné, lebo naša staršia dcérka, tak tá pila UM do 1,5 roka a potom som jej začala dávať kravské. Tiež nechápem v čom je problém a nechce piť mliečko. Tak Ti držím palčeky a dúfam, že Ťa poteší, že vieš, že v tom nie si sama 😉 😉 😉
@bambinkaa
@bambinkaa

bambinkaa
20. dec 2011

@miska82 nasa mala nam asi pred tyzdnom zacala odmietat uz aj bananovu kasu, tak sme vyskusali slivkovu a kukuricnu krupicu. Nove chute zabrali. Aj my mame nemliecne kase, kedze jej to miesam do toho allergy-care mliecka. Ale nastastie presiel skoro mesiac a podarilo sa nam udrzat 3x denne to mliecko. Dr. nam poradil papat uz aj popucene maso na obed koli bielkovinam, ale len tak trosku davam. Nechcem sa ponahlat. Co sa vyrazne zmenilo, ze odmieta flasku, do mlieka ma stale kasu a kukuricnu krupicu (nevarenu od nestle) a papa uplne vsetko lyzickou, aj to mlieko. Je to zazitok hlavne pre manzela, ked to tecie kade tade 😀 😀

eda28
20. dec 2011

@miska82
@bambinkaa maminy, my sme mali tento isty problem, nasa vobec nechcela mlieko ked mala priblizne tri mesiace a trvalo to dobre dva mesiace. davala som jej ho ked spala a len vtedy stiahla svoju dvku, len potom chuda sa zobudila na odgrgnutie, bolo mi to luto, ale zaroven ma trapilo, ze neje. Potom sme presli z beby senzitive na beby dvojku, ta ma asi lepsie chut a hlavne co podla mna zabralo, ze sme dali flase na dudel co maju rychlejsi tok a tak sa pekne rozjedla, az sa tesi ked vidi flasu a ja s nou. Pouzivali sme sklenene flase, rozne tvary dudlov sme vymenili a nic. Zabrali az flase mum z DMky a ten dudel cislo 3.

bambinkaa
21. dec 2011

@eda28 my sme uz tiez kupili dvojku mlieko. Este sme nestihli vyskusat, lebo mame este 1, ale coskoro sa minie. Mozno jej bude viac chutit 🙂

cherry1981
5. jún 2012

@paula80 Ahoj viem, ze je to uz stara tema ale aj tak ta prosim ako ste to potom vyriesili? Nasa to zacala robit tiez nechce prsnik tak som jej odsavala papala krasne, ale vcera mi uz cely den ani flasu nechcela chytit, tak som jej aspon nieco striekala, a to bol boj revala a ja s nou, dneska idem na poradnu tak sa opytam, najlepsie je v noci, lebo spi a ked spi tak aspon nieco zje, keby uz bola aspon starsia dam jej prikrmy ale takto? ☹

paula80
autor
6. jún 2012

@cherry1981 ahoj až teraz som si všimla,že si mi písala,u nás to bol extrém,nechcel dlhodobo a v podstate ani teraz neje normálne,ale poznám prípady,že detičky pili hlavne v spánku odstriekané mliečko a s príkrmamy sa to zlepšilo a začali lepšie papať,skús vydržať,možno je to len prechodné,bolí ju bruško a preto štrajkuje,mne kázali v nemocnici dávať každé 3 hodiny papať,alebo keď bol nepokojný.
Dúfam ale,že u vás to bude iba prechodné a malinká začne zas pekne papkať.Držím palce

janca1234
11. aug 2012

Ahojte, ja mám 5 týždnovú dcéru, ktorá do 3tieho týždna pila s prsníka normálne, aj ked jej to trvalo hodinku, napapala sa pekne a spinkala, potom sa začal vzpierat, uplne odmieta prsník, tak sme začali dávat flašku a ja svoje trápenie s odstrekovaním :( viete určite o čom hovorím. Ale malá sa stále len vzpiera, nie a nie sa pekne napapat, vrtí sa je nepokojná a vypije 50-70ml, ked sa podarí 100ml som celá happy... Skúšala som už výmenu cumlíka a nič, narodila sa s váhou 2920g, s porodnice nás prepúštali s váhou 3060 a teraz má 3750, čo je strašne málo...neviem čo už mám robit, skúšala som dávat nutrilon ,ak by sa troška ukludnila, ale ten mi v noci na trikrát vyvrátila celý. Je to hrozné....

cherry1981
13. aug 2012

@janca1234 ahoj ja prezivam to iste ja mam 3 mesacnu dcerku a vypije ako tvoja 100ml trapime sa uz zo dva mesiace 😒 Poradit neviem kedze aj ja b ysom potrebovala radu sama pre nasu malinku

cherry1981
13. aug 2012

@janca1234 inak pribera ti pekne preco myslis ze malo 😕

janca1234
20. aug 2012

Ja myslím, že málo priberá, za mesiac nepribrala ani len kilo a náš doktor nám povedal, že uvidíme čo do budúcej poradne, že ak nepribere viac nasadíme umelé mlieko, aj ked si myslím, že je to blbosť pretože ja mám svojho mliečka dosť, natrápim sa s odstrekovaním ale pre ňu urobím všetko....¨Skor si myslím, že ju trápi aj tá detská kolika, pretože ako náhle začne papať a piť tak začne zároveň aj spartakiáda, točí sa vrtí sa, plače, potom si povreští, no strašné dačo.... Cherrry1981 držím taktiež palce pri trápení....

katyxq
20. aug 2012

@janca1234 Zkuste zavolat laktační poradkyni 😉, nám moc pomohla. Jinak si myslím, že váha je úplně OK. Nevím, jestli pijete kojící čaje, ale obvykle obsahují fenykl a ten některé lidi naopak nadýmá ještě víc. Taky mohou problém dělat obtížně stravitelné bílkoviny kravského mléka nebo vajec, které do mateřského mléka přecházejí (nejedná se hned o alergii, jen miminka nemají vyzrálá střeva a můžou z toho mít koliky).

anetkaadamko
20. aug 2012

ja by som vám vedela rozprávať, ...............náš malý začal odmietať mlieko ked mal 3 týždne, nechcel odomňa, ani z flaše................nejako sme to rozchodili...........dalej som kojila, ale jedol iba presne 5 minút každé 2 hodiny....ked mal 3 mesiace......odmietol jesť odomňa............ale v noci 1x papal, tak že som kojila...............inak som mlieko odsávala........ked mal 7 mesiacov odmietol jesť aj v noci odomňa.....tak aj v noci mu dávam moje odsaté.........ale na každé papanie vypil max 100 ml.....a od tých 7 mesiacov cez deň nevypije ani kvapku mlieka.......však ani dovtedy od tých 5 mes. nič moc.....ale vtedy sa občas podarilo......teraz pije v noci 100 ml....ráno tak 60.....a večer cca 200.....pije moje......a to má 8 mesiacov........a nechce ani obed zleninu ani mäso, iba sladké ako kaše a ovocie.....

janca1234
25. aug 2012

No náš doktor mi momentálne kázal na noc dokrmovat Nutrilonom AR že uvidíme ako pribere a po týzdni mám príst s malou na preváženie, tak som zvedavá, ale velmi jej to pravdepodobne nechutí, pretože sa dost pri tom jeduje :D inak urobili sme pokrok, pretože už sa malá napije aj odomna cez den :D ale inak nechápem, odomna pije tak max 5 minút a spí, a s flašky 100ml vypije za hodinu a spí tolko isto, približe 2 až 2,5 hod, neverím, že odomna za 5 min vytiahne cca 100ml, ale som rada že papá aspon :D tak držte palce až to ide dalej a dakujem za rady.

bambulka81
25. aug 2012

@bambinkaa
@eda28
@miska82 jooj baby to plavame na jednej lodi...mna tu us skoro skamenovali ze nechcem synovi dat v noci mlieko.mal presne 8mes. ked sa zacali problemy,rev,plac,cirkus okolo pitia mliecka.kojila som 3tyzdne s dokrmovanim UM France lait a od 3,5mes davam kasicky a pod.teraz mame 9mes. a kravske mlieko uz hodne dlho dacam do pudingu,krupicky,pyre a asi tyzden mi zje brumika namoceneho do mlieka.jasne kakao vypije z pohara-vsade tecie ale pije-,ale na flasu plnu mliekom robi "brrrrrr" place a prska a flasa letiiiii...mliecne vyrobky spapa ci je to tvaroh,pribinacik,syr,maslo,atd. asi nasi krpci uz nepotrebuju tu davku mlieka.nechuti.chcu papat to co my dospelaci...ja som mala depku zo zaciatku ale teraz som uz pokojnejsia. maly ma vyse 11kg a vysku 76-77cm a teda 9 mes. a nezabudnutelnych 8zubov.prosuto sunky na nohach ale aspon to nie je dieta z 'koncentraku'.chodime ked sa drzi za ruky,lozime a vsade sa postavime.co ine mozem chciet? hiihi
drzim palecky baby...depka prec upravi sa to,raz urcite.

veronikadz
10. jan 2013

ahojj mamickii moja mala mala4 mesiace nechcela prsnik taksom presla na sunar 1...........a teraz ma 6 mesiace a nechce pit ani sunar ...........co mam robit mala vazii 6250...

nikolletta87
1. feb 2013

Nemám s tímto zkušenost, ale známá poradila http://www.medela.cz/produkty/softcup.php lahvičku, kterou používá. Také se potýkali s velkými problémy s jídlem.

1elizabeth1
2. mar 2013

Zdravim mamicky.
Potrebujem vasu radu.
Maly ma problem s prisatim sa k bradavke niekedy sa prisaje a taha chvilu a potom zase ho zaujima nieco ine alebo zacne plakat skusali sme uz vselijake polohy vzdy je to rovnake. Kupila som uz aj umele mlieko, ktore som mu spravila ale vypil mi len 75 ml, ale mame tiez problem s flasou tiez sa mu nejako nechce velmi prisat hra sa s nou ako aj s bradavkou prosim vas poradte mi som z toho zufala. Este sa chcem spytat ako je to z UM mozem mu zacat davat mensie davky a postupne zvysovat kym si zvykne??? vdaka

anetkaadamko
2. mar 2013

@paula80 ahoj Paula, čítala som som tvoj príbeh s malým.............to isté zažívam ja..............do 3 mesiacov sme bojovali s kojením, potom s tým sekol cez deň som si odsávala a v noci do 7 mesiaca ešte 1x jedol odomňa, ale iba max. 5 minut.........a potom ani to nechcel.......s flaškou som bojovala celý deň apil max 100 ml a to bolo moc, skákala som na fit lopte,nosila som ho....krmila v spánku........dufala, že ked začne jesť tuhu stravu sa to zlepší..............do roka som mu mixovala mäso a zeleninu......doborovolne nejedol..ale museli sme nad ním mavať autíčkami a on bolv euforíí a zjedol ani nevedel ako, občas ho naplo a sa pozvracal.......Po jeho 1. roku sa všetko zlomilo a prestal jesť, mlieko iba v spánku večer 100 ml a v noci 150 ml.......inak je na mliečnej kaši a jogurtoch a to nasilu s plačom..polievky nechce, max.5 lyžíc vody s revom.....inak nič.....som uplne v koncoch, už neviem čo mám robiť....pediatrička mu zobrala krv na železo........mal ho v dolnej hranici ale v medziach......Tak som chcela vedieť, ako ste dopadli vy..... s malym,či sa rozjedol?

paula80
autor
20. jún 2013

@anetkaadamko ahoj,až teraz som si všimla tvoj príspevok,mrzí ma,že máte takéto starosti s papaním,náš syn má už 5 rokov,doteraz neje všetko ako my.My sme mali nasogastrickú sondu,lebo odmietal tekutiny,mlieko všetko,trvalo do 2 rokov,kým sa trošku rozpapal a dali sme sondu preč,odvtedy bojujeme s jedlom,skoro nič mu nechutí,má pár jedál,čo zje,ostatné odmieta,mixovala som mu polievku do viac ako 3 rokov.Takže tak,dúfam,že vy už papáte pekne a nemáte už takéto problémy.

kikuska82
2. júl 2013

Ahojte,
moj syn ma 3,5 mesiaca a uz mesiac mame tiez problemy s jedenim. Kedze to zacalo odmietanim pitia z prs, zacala som mlieko odsavat a krmit ho nim cez cievku (CN 01) po prste a okrem chabeho nocneho kojenia je to jediny sposob, ako donho nejake mlieko dostat. Momentalne mam aj laktacnu krizu, poslednych par dni sa mi zacalo mlieko tvorit vyrazne menej aj ked odsavam stale pravidelne. Caje na podporu tvorby mlieka pijem odkedy sa maly narodil a dnes som zacala uzivat Homeopatika (isty cas som brala aj Senovku grecku a Benedikt lekarsky v tabletkach, co dost pomohlo. Zhanam ich opat, ale na Slovensku ich velice tazko zohnat). Nastastie mam nejake odstate mlieko zamrazene, takze zatial mam cim krmit, len dufam, ze laktacia sa opat rozbehne, inak ked minieme zasoby, budeme musiet prejst na UM. Po mesiaci, co odmietal papat takmer uplne sme presli na aky taky rezim 4-5x denne + par nocnych kojeni (neviem ci to vobec ratat, kedze pri nich si maly parkrat cucne a je koniec), kedy vypije priemerne 100 - 120ml mlieka ale to tiez vacsinou len v polospanku alebo v spanku, lebo za bdela odmieta takmer uplne. Stale sa pritom vrti a natahuje, place a jazykom vysuva jak prst, tak flasu (pitie s flase mimochodom uplny nonsence). Skusala som krmit aj striekackou a lyzickou ale vsetko hned vypluje. Neviem, ci moze mat nejaky problem s materskym mliekom a ci s nim mam ist na vysetrenie odberom krvy. Zatial vzdy na poradnach doktorka povedala, ze je v poho, ale to este ako tak jedaval normalne. Najblizsiu poradnu u pediatricky mame az v 5 mesiaci, cize za vyse mesiaca. Tak neviem, ci sa dovtedy trapit dalej s krmenim tak ako doteraz, alebo ist na tie vysetrenia. Nechcem zase zbytocne stresovat, ale clovek je uz taky vynervovany z toho, ze na nic ine ani nemysli....

matulienka10
13. júl 2013

Maminky poraďte, môj malý má 8 mesiacov, doteraz sme kojili, no z ničoho nič doslova z hodiny na hodinu odmietol prsník, to mliecko žiaľ nechce ani z fľaše ani lyžičkou proste nijak... Boj, krik, mrncanie a ak mu nedám hneď pokoj tak aj plač.. Vážil ešte v utorok 7860 g a dnes teda v piatok mal 7710 g, ide mu horná jednotka VELIKANSKA-ja osobne som mliečne zuby take veľké u deti este nevidela, myslíte že je to tým? Alebo čo sa mohlo stať? Urobila som ja nejakú chybu?

ikandy
13. júl 2013

Zrejme štrajk, respektíve môže byť aj chorý. Odporúčam zvýšiť fyzický kontakt, ponúkať hlavne keď je v polospánku a kontaktovať laktačnú poradkyňu z www.mamila.sk . Veľa šťastia. 🙂

demencia
22. jún 2014

ahojte mamičky. ja mám podobnú skúsenosť a vyriešila som ju tak, že ked moja malá nechcela papať tak som ju nenútila, lebo nútenie malo presne opačný efekt... aj ked sa mi to zdalo že bude hladovať, nechala som ju tak - ked nechceš, nechaj tak. a začala som ju krmiť pekne pravidelne každé tri hodiny bez ohladu na to či vypila alebo nie. a zázrak! po takmer troch mesiacoch trápenia konečne papá! skúste. toto u nás zabralo. jednoducho si stanovte čas kedy má jesť a potom každé tri hodiny.