Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

cuculik1
2. júl 2014

@demencia chapem to dobre, ze ked napr. Jednu davku napr o 12:00 odmietla a nic nezjedla, dala si jej az o tri hodiny? Teda 6 hod ostala bez jedla?

demencia
9. júl 2014

@cuculik1 tak to by som riešila tak že by som jej ponúkla znova o hodinu nie o tri... teda pokial nezjedla nič .. lebo medzi krmeniami umelým mliekom by mal byť odstup min. 2 a pol hod.

usmiatamacicka
22. júl 2015

@paula80 Mám ten istý problém. Prosím Vás ako ste ho vyriešili? sme od včera z pôrodnice doma a tam sme do neho dostali horko ťazko 50 ( na silu) a teraz doma mi vypije 10-20 a plačeee ako keby som ho týrala :/ to máme zajtra týzden a mali by sme vypiť už aj 60 :/

sardinka333
22. júl 2015

@usmiatamacicka ja by som sa spočiatku až tak neriadila tým ,,kolko má vypiť,,...moja ma skoro 4 týždne a ked sme prišli domov z porodky tak krmenie bolo o nervy....vypila 20 a spala. Podla tabuliek má vypiť napr. 60 ale niektoré deti to proste nedaju ,,na jednu šupu,, a jedia to po kuskoch nejaku dobu...proste vypije 20 a o pol hodinu dalších 20 a o dalšiu zase napr. 10...toto robila naša a ešte to aj robí..vypije 60 a po pol hodine 30..a potom vydrží a spí lebo tie detičky z porodnice su ešte po zltačke - alebo ju ešte maju, su spave, slabé a nevladzu ťahať...
Krmiť nasilu nekrmim lebo mi ,hodi akurat tak šablu z toho,,...skor proste po kuskoch ked je ešte taketo male a ono sa to časom upravi, ja už teraz vidím ze je to lepšie že vypije čoraz viac. Lebo ťahaním sa unaví niekedy aj zadrieme a potom sa preberie a ešte by jedla....tak jej dám nech sa dotlačí a ked zje tu ,,svoju davku,, tak už jej aspon hodinu, dve nedavam nech vytravi ako tako...a ked mrnčí tak dam čistu dojčensku vodu alebo dudel...

usmiatamacicka
22. júl 2015

Ďakujem konečne neaká múdra rada 🙂

mayama
24. júl 2015

@paula80 ahoj no i moja odmieta ta chyta pomaly amok keď vidí fľašu ale ona ma 7 mes a chápem ju lebo ja som začala prikrmovat už od 4 mes. Ale tajné aj skôr dokt i tom nevedel a vieš chytila iné chute a horké mlieko nechce a skúsila si Ar mlieko alebo comfort???

usmiatamacicka
26. júl 2015

mali sme už tri mlieka..Sunar 1, Sunar hypoalergénny, Bebu 1 ...hentie mlieka nepoznám čo píšeš

paula80
autor
28. júl 2015

@mayama náš mal nutrilon AR koli refluxu, ale vracal aj z neho.

paula80
autor
28. júl 2015

@usmiatamacicka no neviem presne poradiť, lebo ja som zo začiatku kojila do cca.2,5 mesiaca, tak vôbec neviem koľko mlieka vypil, náš odmietol prsník a potom aj UM, neodmietal hneď od narodenia.
Teraz pri mladšom synovi sa osvedčilo mlieko HIPP, tiež som vyskúšala sunar, nutrilon, bebu a nakoniec chcel ten HIPP.

villant
9. nov 2015

Dobrý deň! Ja mám ten istý problém, ako ty Paula80. Mám 3,5 mesačnú dcérku. Narodila sa 3800g, kojila som ju 1 mesiac - vtedy sa pekne priberala, každý deň mala aj 10 plienok plné. No potom som zistila, že malo mlieka vypije a bola nekludná a oplakaná - tak som zacala prirmovať. Najprv s cievkou, ale strasne dlho trvalo kym to vypila, a neskor sa aj zlostila. Takze napokon som zacala dokrmovať flaškou Avent a dávala som Hipp 1. Jednu krabicu vypila z Hipp 1 a potom som menila mlieko na Hipp Ha 1. To dokrmovanie znamenalo, že 80% mlieka bola odsaté materské mlieko a zvysok to Hipp Ha. Časom ale moje male už nechcela ani materske mlieko ani umele mlieko. Horko-tazko papala max 80ml kazde 3 hodiny a zvacsina vtedy ked spala. Tak som rozhodla davat kazde 2 hodiny. Ale strasne som sa unavila: odsavat mliecko viackrat cez den, krmit malu kazde 2 hodiny a mam ešte 2 a 3 ročných chlapcov. Minuly tyzden som sa uz rozhodla navstivit doktora a urobit si celkove vysetrenie krvi, mocu a stolice. A hvala bohu vsetky vysledky su dobre. Mala pribera to, co je potrebné, je zivá, pekne spinká, stale sa usmieva /aj vtedy ked treba papat 🙂/. Doktorka mi poradila, ze by som mala vymenit umele mlieko. Tak som zacasa rozmyslat, a prisla som nato, ze mala odvtedy nema taku chuť, ako som zacala dat Hipp Ha. Citala som, ze hypoallergenne mlieka maju troska horku chuť. Aj stolicu mala od toho taku troska do zeleno-zlta a pachalo sa. Takze som vysadila Ha mlieko pred par dňami a zacali sme zase pit Hipp Combiotik 1 a odsate materske mlieko. Mlieko uz mam menej, ale stale viac ako polovica mlieka je materske. Vyzera, že to mliecka jej chuti viac, ale stale vypije len cca 100ml, v noci však niekedy aj 140ml. Stolicu mám zas castejsie a ma peknu oranzovu farbua nepácha tak ako pred tým. To mliečko vypije este stale pomali a tazko cez den, ked je hore. Ešte jej budem davat par dni to Hipp a potom vyskusam Babylove 1. Od viacerych mamiciek som dozvedela, ze mali podobný problém a po vyskusani vela UM na koniec zostali u Babylove 1, ktoru deti zboznovali. Mozete ich nakupit v DM a za velmi dobru cenu. Dufam, ze som Vam troska pomohla, a ze nase problémy sa coskoro vyriesia 🙂

villant
9. nov 2015

A este som zabudla napisat: mala ma teraz 3,5 mesiacov a cca 6300g.

marlee
30. nov 2015

@paula80
Ahoj Paula, našla som tvoj príspevok o problémoch s papanim. Dúfam, ze uz ste na tom lepšie kedže uz je to pár rokov dozadu. My mame s malou presne taký istý problém, ma 3 mesiace a estelen zbadá fľašu s mliekom a rozplače sa. Chcem sa ta spýtať, prosím ta, aj Vám povedali nejakú diagnózu alebo v com je problém ze maly odmietal jesť?

anetkablahova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
okulka_db
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anetkablahova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alessia443
18. júl 2016

Ahojte, máme tiež ten problém, malý má 3 mesiace, doteraz som ho bez problémov kojila a dokrmovala s UM, ale už asi dva týždne nechce fľašu ani vidieť. Keď mu ju dám, tak sa buď na mňa škerí, v tom lepšom prípade, alebo kričí a vzpiera sa. Nevypije viac ako 30 ml, aj to s trápením a nútením. Skúšala som už aj 12 hodín mu nedať jesť, ale výsledok žiadny. Prestal aj priberaž, hoci po narodení priberal pekne. Žial lekárka ma s týmto "problémom" viac-menej vysmiala a ja neviem, čo s tým, začínam byť zúfalá.
Ak ste mali niekto podobnú skúsenosť a niečo vám pomhlo, dajte prosím vedieť.

eryykah
18. júl 2016

Mala ked strajkovala s kojenim tak sa napapala jedine v polospanku tak som krmila len v polospanku pri zobudzani a zaspavani, trvalo to nielko mesiacov, flasu s umelym odmietala (podvedome ma alergiu) tak som prestala nukat flasu a zamerala sa na kojenie, zvysila tvorbu mlieka...

filipnistor
24. nov 2016

To same mam ja so svojou malou ona ma 2 mesiace a lieci sa na arytmiu srdiecka

villant
27. nov 2016

Dobry den! Aby ste vedeli, po piatich mesiacoch pofarilo zistit problem. Lelary nasli vo vyteri v konecnika patogenne ecoli, ktore sme liecili

luciaone
13. nov 2017

ahojte, mal niekto taky problem že dieťatko papalo par dni ukažkovo a potom zas par dni uplne malo? a tak dokola? davam Beba 1 + do každeho napoja 10 kv Samp simplex a raz denne bio gaja..