Nechce papať zeleninku len sladkú kašičku. Čo s ním?

anmary
8. jan 2008

Ahojte 🙂

Moja malá, nechce papkať mäsko, ani zeleninku, dusí sa ňou. Ja jej to porežem na malilinké kúsky, lebo doktorka vravela, že nie je dobré mixovať. ☹ ☹ ☹
Asi som urobila na začiatku chybu, že som jej dávala kašičky, lebo sú sladšie ako zeleninka. 😒

tamia
15. feb 2008

lusil,
banán dávam ale mixovaný a rozriedený vodou, inak mi to nechce. A piškotku som tiež skúšala dať do ruky, chutila jej ale len do vtedy kým si neodhryzla väčší kúsok a potom všetko vygrckala čo pred tým zjedla.

lusil2005
15. feb 2008

tamia no mne nevracka z hrudkovitych veci. spapa par lyziciek, sem tam zakasle a viac nechce 😀

biba12
16. feb 2008

Jaduska,

nepribera malo ma 4,5 mesiaca a 8,2 kg.

andy.a
16. feb 2008

mne malá nechce žiadne ovocie,banán absolútne ☹
a tiež ju začalo v poslednej dobe napínať pri papaní a už sa pár razy aj dovrackala.. ☹
dávam všetko úplne nahladko rozmixované..začala odmietať aj jedlo do ruky,resp.vezme do ručičky napr.chrumku alebo rožok,ale do úst to nedá/pritom hračky do úst dáva/.. ☹ ešte donedávna žužlala kúštik rožka alebo chleba či chrumku

máte s tým niektorá skúsenosti?? 😕 -myslím napínanie,zvrackanie u bábätiek,nechutenstvo a pod..
týmto všetkým som si prešla aj pri synovi,ten má už 4 roky,a stále problémy s jedením..takže sa môžem tešiť.. ☹ 😢

jaduska
19. feb 2008

biba12 ,tak potom fakt nechápem, prečo ti dr.kázala prikmovať. Naša má skoro 8 mesiacov a 7,5 kg. Prikrmovať som začala presne v deň, keď mala 6 mesiacov a ešte ďalší mesiac to bolo len také hranie sa s jedlom a otvárať pusu na papanie a normálne papať začala nedávno. 😉

lusil2005
19. feb 2008

niekedy lekarky kazu prikrmovat ked je moc velke babo lebo ze uz mu mliecko na rast nemusi stacit... ale ked jej malicky prospieval a nebol hladny... no nechapem preco.

inac biba - mas riadneho valibuka 😀

bubba
19. feb 2008

kludne mixuj jedlo,postupne zacnes pridavat vacsie kusky ked sa nauci papkat.niektre dr.su tiez neni az take mudre ako toho narozpravaju...
my sme mali na zac.problemy s prikrmami,vyriesili to "poharikove"prikrmy z hypermarketov...
kase nedavaj ja som nedavala ani len domacu vyzivu bo tam je cukor...v kupovanej nie je...
ale prve mesiace som davala vyslovene len zeleninu a ovocie doma rozmixovane(ale malokedy) 😉
my sme tiez od 4 mesiacov prikrmovali,bo som stratila mlieko a u deti nie dojcenych sa ma zacat skor...ale nerobila som z toho tragediu.tomu dietatku aj tak najviac da to mlieko takze do tych 6 mesiacov uplne v pohodicke treba skusat sem tam lyzicku dacoho a dokrmit mliekom.. 😉

biba12
20. feb 2008

Lusil - Asi bude po mne. Ja som bola taky maly tlcibucik. Ale vyrastla som z toho. Dokonca lekar povedal, ze ja ked zacnem chodit , tak najskor po roku. A zacala som v 10 mesiacoch. Tak myslim, ze to zhodi 😉

mima777
7. jún 2010

Ahojte, ja som zacala v 6 mesiacoch maleho prikrmovat zeleninou a okrem mrkvy mi nezjedol absolutne nic. Po zemiaku ho uplne napinalo, to som do neho nedostala ani ked som zmiesala s materskym mliekom. nemohla som ho nechat len na mrkve, tak som zacala davat ovocie a to bez problemov zje akekolvek, lebo je to sladke. Dokonca ani ryzovu kasu nechcel, zjedol dve lyzicky tak cez zuby, aj to az po zmiesani s ovocnou vyzivou:(, samu vyzivu hned na to spraskal celu. Poradte, co robit, uz som skusala viacere kombinacie zeleniny a nic nezjedol

dadis
8. jún 2010

@mima777 neviem ake mas stare babo, ale moja Saska je tiez ovocna a zeleninu velmi nemusi ,max v kupovanych Hippkach..(zemiaky a mrkvu celkom moze, ale mrkvu len mrazenu babymrkvu - na to som dosla tiez len nahodou, a potom jej chuti mrazena kukurica cukrova - tak to jej davam do kazdeho jedla a vzdy tam velmi malicko primiesam aj nieco ine (hrasok, trosku petrzlenu, cukiny, ale len velmi velmi malicko, lebo ma vycibreny jazyk a pri kazdej "divnej" chuti vypluva vsetko von)...ale vacsinou uz varim pre starsieho Matka a pre nu takmer dospelacku stravu, v ktorej bohuzial nieje uz tolko varenej zeleniny, ale zase jej to viac chuti...ovocie papa o 106, tak si nemyslim, ze ta zelenina je pre nu az tak prepotrebna, dolezite je, aby spapali dostatok maska, no to sa vsak neda skombinovat s ovocim ci kasou 😒

mima777
14. jún 2010

dakujem dadis, on ma teraz 7 a pol mesiaca a po tom, co som mu davala ovocne vyzivy uz nezjedol ani tu mrkvu, iba zmiesanu s hruskou🙂)))spekulantik je to. Neviem s cim mu skusim dat maso, ked vsetko nie sladke odmieta:(

bobacik_29
14. jún 2010

Tak baby ani moja nechce jest este jablko banan ale zeleninu vobec ani masko a este mi aj nepribera ma 7 mesiacov a 2 tyzdne a vazi iba 6300 gramov ....doktorka nas o mesiac posle na gastro ako nezacne priberat...ale tak pochybujem ze sa stane zazrak kedze toho moc nepojeme a zo vsetkeho ju natahuje :D

chichaa
14. jún 2010

@bobacik_29 ahoj, tak aby som ťa ukľudnila moja je rovnako stará a máme tiež len 6740g, čiže mini slečna, jablko banán tiež neje, iba kupované výživky a zelenine tiež moc nedá, ale trochu poje...zato je stále v pohybe, strašne zvedavá, takže nerobíme z tej váhy paniku, hádam to dobehnú 😎 a už dávaš aj lepok?

bombula
14. jún 2010

skuste kasu nutrilon, napr. ryzova je vyborna, nie je az tak sladka, alebo potom piskotova, ta je sladsia, fakt chutna.

bombula
14. jún 2010

@bobacik_29 @chichaa moji jedli jablko ostosest ale az im to nastruham na trochu hrubsie tak im to zial nechuti, musi byt na jemnejsie.no a tiez ich obcas naplo z toho jak im to asi pripadalo kysle, ale premohli sa🙂casto pridam instatnu bezcukrovu bezmliecnu ovsenu kasu do toho (z DM pri bio vyrobkoch pre deti od 4. mesiaca), stiahne tu kyslost je to hutnejsie, ale spociatku som davala detske susienky nadrvene a chutilo im(ja obmedzujem resp. nedavam nic cukrene ale vy mozte kedze potrebujete nabrat vahu).
no a cisty popuceny banan mi koli tej mazlavej konzistencii maly tiez vobec nechcel, tak som trochu zamaskovala do nutrilon ryzovej kase a bolo dobre.
zeleninka- ak je vela mrkvy co robi taku sladkost tak to do nich ide ako do mlynceka, tiez som spociatku davala aj sladky zemiak aby im to viac islo, teraz uz netreba.

chichaa
15. jún 2010

@bombula díky za rady 🙂 asi máš skúseností na rozdávanie 🙂 moja malá je sladké len kupované, ale veď takto kam dojdeme?? 😉 včera som nastrúhala jablko aj banán pekne na jemnúčko a bez úspechu - je asi zvyknutá na tú jemnú konzistenciu, musím to nejak inak vymyslieť, kúpim tú kašu. Zeleninu jedla lepšie ako ovocie na začiatku, tiež to s množstvami nepreháňa a tú jej varím, kupovanú zase nezje...dávam banán aj ja malej do ryžovej nemliečnej kaše nakoľko ju stále kojím a UM netoleruje. Aj piškóty jej tam dávam, no zvyšujem energetickú hodnotu ako sa dá 🙂 ešte som jej nedávala pečivo, asi radšej zvolím celozrnné. Akú máš ty skúsenosť? Koľko vážia tvoji chlapci?

bombula
15. jún 2010

@chichaa pecivo zatial nedavam ziadne nakolko maju len dva zubky takze by sa mi s tym mohli zadrhnut. moji vazia 10 a pol kila a 11 kil,maju 75 cm. vyzeraju ako rocni. s papanim nemam fakt ziadny vacsi problem a aj ked nechcu otvarat usta tak to tam nejako rychlo nasukam, lebo sa nemam cas babrat a kedze si davam obrovsku namahu s kvalitou surovin tak im nedovolim aby sa jedlo vyhadzovalo🙂 uz obcas aj zacinaju vymyslat, princip je vzdy ten ze ak nieco pripravim tak to v podstate musi chutit aj mne inac by som im to nedala. papaju len 4x denne, rano mlieko, potom o11tej zahustene ovocie, o tretej bio zelenina s masom(domaci kralik alebo jahnacina - k tomu vela mrkvy a trocha zemiaku alebo cestovin je absolutny hit) a vecer zase mlieko. snazim sa davat bio kedze neboli vobec kojeni. nekojene deti ale byvaju vacsie, tucnejsie🙂este k tomu kojeniu, som citala je dolezite aby si ty mala co najvyzivnejsiu stravu, takze nie je dolezite ako dlho vydrzis kojit ale ake kvalitne mlieko mas, takze veelky doraz aj na tvoju vyzivu.poznam mamicku co fungovala na rohliku a rascovej polievke a myslela si ze ako fajn ze koji ale bejby bolo zkaderuka zkadenoha..

chichaa
15. jún 2010

@bombula tak to máš teda pekných mackov, gratulácia 🙂 verím, že s prípravou zaberieš dosť času a energie a určite aj peňazí, keď dávaš bio...a preto, čo sa navarí musí sa aj zjesť 🙂 ja tiež nerada vyhadzujem, ale niekedy sa nedá inak..ja bio zeleninu nekupujem, výživy ovocné občas hej..snažím sa jesť pestro, je pravda, že som chudšia jak pred pôrodom, ale ja som nikdy nebola jedák...a inak ťa obdivujem, ja si 2 kúsky naraz neviem ani predstaviť 🙂 máš čas aj na seba???

bombula
15. jún 2010

@chichaa snazim sa najst ci cas na seba, make up pouzivam a aj nechty mam nalakovane🙂 mne sa pacia upravene mamky🙂 mackovia pochudnu, nakolko zacinaju chodit. kazdy mi ich chvali, aj doktorka ze na dvojcata su velmi velki, takze som nadsena.
stravu s maskom narobim dopredu do mrazaku, mam to navazene, takze len vytiahnem rozdelim na polovicu trochu prihrejem a je sa. kupila som si dve skvele knihy o detskej strave, v jednej z nich su recepty pri ktorych hned aj pisu ci sa moze zamrazit. nehovorim ze dodrziavam do bodky ale na inspiraciu je to skvele. ak by si chcela nazvy, daj vediet.
pomedzi to sa snazim kazdy druhy den nieco uvarit a veeelmi si pochvalujem aj Bio HIPP jedla (to mam tiz v zasobe keby som nestihala), masko so zeleninou rozne druhy, vlastne tam sa moji nastartovali na masko - jahnacinu s mrkvou a ryzou alebo zemiakom, to im neeskutocne chuti, vyskusaj.

chichaa
15. jún 2010

myslim, že by sme si rozumeli 🙂 aj mne sa páčia upravené mamičky, tiež sa snažím vyzerať "k svetu", ale jasné, že to nepreháňam, nemám veľmi kedy 🙂
ja tiež varím dopredu v tlakovom hrnci na pare a mrazím to do plastových pohárikov avent, potom len ráno vyberiem a dovarím k tomu mäso alebo žĺtok, čo treba...
napíš ako sa volajú tie knihy, ja sa rada nechám inšpirovať!!
ja som skúšala dať malej kúpený mäsový pokrm a strašne to aj mne smrdelo a jasné, že to vôbec nechcela, tak som neexperimtovala, ale možno s odstupom času opäť na ňu niečo našijem 🙂
p.s. veľmi sa mi páčia KE 😎

bombula
15. jún 2010

@chichaa jedine HIPP (bio) maskove davam, ziadne ine sa nechytaju na nich. idem pozriet tie nazvy knih..

chichaa
15. jún 2010

okej, tak ich skúsim, mám hippkové zeleninové zmesy, ale ešte som ich nepoužila 🙂 a chcem sa opýtať- dávaš aj olej do príkrmu?? ja nie...

bombula
15. jún 2010

@chichaa RECEPTAR ZDRAVEJ VYZIVY pre dojcata a deti , D. Ostertagova, vydavatelstvo Motyl
- normalne zdrave recepty pre nase zemepisne sirky (tuto knihu mi zhanala kamoska, napr. v Panta Rhei ju vobec nemali)
a SuperRecepty pro kojence a nejmensi deti - Annabel Karmel, vydavatelstvo ANNAG, prehladne, s obrazkami, napisane co mozes zmrazit. treba ale brat s rezervou ze avokado dietatu do 1 roka (to samozrejme nie, to vie ale kazda informovana mamka) ale inac skvela kniha. obe su pre deti do 3 rokov ( a viac), recepty delene podla veku..

bombula
15. jún 2010

@chichaa ked davam mrkvu a nezabudnem tak ano trochu panenskeho oliv. oeja, vitqmin E by bez neho nemal sancu sa vstrebat. inac ziaden tuk ani zaprazky ani mlieko (mlieko vobec nie, do dvoch rokov neplanujem), na "mliecno" robim tak ze tesne pred jedenim zamiesam nutrilon nezriedeny napriklad do brokolicovej hustej polievky, takze je tak na mliecny sposob ( a aj ovela lepsie chuti).

chichaa
15. jún 2010

VĎAKA, hneď ich idem pozrieť či ich majú v nejakom on line kníhkupectve 🙂

bombula
15. jún 2010

@chichaa tiez sme zacinali tak stymi mini hipp (v piatom mesiaci) ze par lyziciek a dost ale to aj koli tomu ze sa ucili jest cez lyzicku co bolo dost narocne.
ale teraz tie maskove s mrkvou nikdy nekoncia v kosi, to im veeelmi chuti.

chichaa
15. jún 2010

@bombula ja som malej dávala moje mlieko napr. do zemiakovej kaše, ale už to je aj bez toho, takže jej mlieko do stravy nedávam... na to avkádo som počula rôzne názory, minule sme sa bavili s jednou mamičkou, že ona to dáva, vraj je to exotické asi tak ako banán..no ja som nedávala..vlastne malej robím také zeleninové zmesky len z našej dobre známej zeleniny a zriedím jej vývarom, moc husté nechce, kúsky miestami vytláča von 🙂 a zase na olej, vraj je lepší kvalitný repkový, ja som z toho jesus...🙂

chichaa
15. jún 2010

@bombula pôjdem ich kúpiť, dám ti potom vedieť, či mali úspech 🙂 chystáme sa na dovo tak asi nám dobre padnú 🙂

bombula
15. jún 2010

@chichaa kusky ani moji mali nechcu, ak nema este aspon 4 zubky tak to s kuskami velmi neskusaj. cestovinky davam ale iba take mensie a este ich truchu osekam na mensie, tak aby sa dali hltat. moji mali zem. kasu ani nejedli (nechceli), mne to nepripada nejako vyzivovo hodnotne takze ak zemiak tak vzdy maso a vela mrkvy k tomu. ja by som tiez cistu zem. kasu na obed prilis neospevovala🙂)

bombula
15. jún 2010

@chichaa este posn.: cestoviny osekam na mensie ponornym mixerom.