Nechce papať zeleninku len sladkú kašičku. Čo s ním?

anmary
8. jan 2008

Ahojte 🙂

Moja malá, nechce papkať mäsko, ani zeleninku, dusí sa ňou. Ja jej to porežem na malilinké kúsky, lebo doktorka vravela, že nie je dobré mixovať. ☹ ☹ ☹
Asi som urobila na začiatku chybu, že som jej dávala kašičky, lebo sú sladšie ako zeleninka. 😒

chichaa
15. jún 2010

zemiaky samotné som dávala ako 1. príkrm, teraz jasné že nie 🙂 cestoviny som nedávala ešte ale mám v pláne..aké dávaš? detské či normálne bezvaječné???
ponorný mixér: vďaka vynálezcovi, moooc dobré 🙂

bobacik_29
15. jún 2010

chichaa ved ja sa neobavam len doktorka ma stale strasi uz som z toho zufala ja mam este tri deti ani s jednym z nich som nemala problem zjedli co videli aj priberali paradne ale tato moja bambula je cudne dieta nic jej ktovieako nechuti ale ked som jej skusila dat ochutenu polievku tak ta jej chutila :D len taku este nemoze...a ano davam je uz aj lepok vsetky deti ho dostali skor ako tato posledna a nic im nie je podla mna doktori iba balamutia somarinami a sedi ti uz mala???moja sa na nic nechyta ani sediet ani v choditku a na styri tiez nic ostatne moje deti uz aj sedeli aj v choditku lietali a toto by sa iba na rukach nosilo strasne je pohodlna :D

bobacik_29
15. jún 2010

bombula joj tak to ti maju peknu vahu to su asi jedaci 😀 moja inak nema este ani jeden zub a minule sa mi skoro piskotou zadrhla jablko mi papa v pohode len tam musi mat aj piskotu nastruhanu aby nebolo take kysle a banan zboznuje len ta zelenina jej vobec nejde na chut uz som jej aj skusila kupovat tie urobene ako tak trochu zjedla ale nic moc ...najviac ma hneva ze ju chce doktorka poslat na to gastro

bombula
15. jún 2010

@chichaa bezvajecne, male tvary.

bombula
15. jún 2010

@bobacik_29 ja by som jednoducho davala papat to, co jej chuti, nech sa trochu rozje a potom zacala davat zeleninu. potom zacni trebars s vela vela mrkvou (primiesaj trosku jablko) alebo neskor pridaj trebars cestoviny a trosku masko rozmixovane, ale to az neskor, az sa rozje. alebo pridavaj sladky zemiak k mrkve (a zemiaku napriklad). dostat ho v Kauflande.
alebo skus najprv taky prikrm karotka s jablkom, vyraba Hipp, velmi dobre, ak by ti to spapala, tak mas vyhrate . ale skus aj take 4 dni za sebou jej davat to iste co jej chuti, alebo co uz raz spapala, bude vediet ze nemusi mat k lyzicke odpor, ze na nej nejdes nic skusat..🙂

suzane91622
15. jún 2010

ahojte dievčatá,som tu nová mohli by ste mi poradit,mám 4 mesačnú Luciu,a pomaly sa chystáme pridávat inú stravu,samozrejme až na začiatku piateho mesiaca,chcem sa opýtat čo mam začat dávat ako prvé a v akom množstve...mam už 5 ročného syna ale už si nepametám čo sme papali skor,či polievočku alebo kašičku,či výživu,dakujem za odpoved 🙂

chichaa
15. jún 2010

@suzane91622 ahoj! ja sa teda tiež neradím medzi veeeľmi skúsené mamičky, ale ja som malej začala dávať ako prvý pomixovaný zemiak, na začiatku aj s mojim mliekom, prvé dni to nebolo bohvie-čo, pár lyžičiek a pá pá 🙂 , po 3 dňoch som pridala mrkvu a potom som jej začala robiť zeleninové mixíky, napr. teraz už po 2 mesiacoch príkrmoch jej varím: zemiak, mrkva, kaleráb, brokolica, cukina, hrášok, petržlen, rozmixujem, dovarím mäsko..mäso som dávala po 2 týždňoch jedenia zeleniny, keď sa aj naučila spolupracovať s lyžičkou, na večer keď sa podarí jej dávam ryžovú nemliečnu kašu, ovocie som začala dávať tak po mesiaci jedenia zeleniny...ja som sa držala rád mojej pani dr., ktorú veľmi rešpektujem. určite sa nájdu iné mamy a iné skúsenosti 🙂

chichaa
15. jún 2010

@bobacik_29 no hold, čo dieťa to individualita, ty by si asi mohla o tom aj knihu napísať 🙂
ja si nemyslím, že tvoja malá je nejaká strašne malá alebo chorá alebo čo!! zato že nemá 9 kg a šunky?
Moja malá sama sedí, ale pridržiava sa ručičkami a tak ako žabka, v beháku nebehá, lebo ju tam nedávam a ani ho nemáme 😉 , ja s ňou chodím aj neurologičke pre pôrodnú asfyxiu a podľa nej sa vyvíja dobre, dokonca aj popredu, je už na 4 ale len sa tak húpe, ešte nevykročila a úspešne sa plazí 😉 a nestavia sa, ale ani ju nemám dávať do vertikály, nie je sa kam ponáhlať, vraj najlepšie na brušku- cvičí chrbtové svaly...
vieš ty máš tú nevýhodu, že to máš s čím, resp. kým porovnávať 🙂 verím, že malá si zvykne a začne papať ako veľká 🙂

bobacik_29
15. jún 2010

@chichaa bose tak to ty mas doma sikovnicu sikovnu 😀 ked uz aj sedi to iba moja je tusim taky lenivec ale aspon sa uz na brusko toci 😅 ved hadam casom zacne aj sediet uvidime dufam ze ma zase doktorka zdobe ze nesedi o mesiac ozaj a co je to ta pôrodna asfyxia ??som o tom nikde nepocula zatial ani som sa s tym nestretla

bobacik_29
15. jún 2010

@bombula ved skusam skusam co sa da uvidime ci sa to rozbehne len uz cakam dva mesiace ze sa stane zazrak a volako sa nic neudialo 😀

chichaa
15. jún 2010

@bobacik_29 tak to bud rada, ze si sa s tym nestretla!!! sa nadychala plodovej vody pri porode a bola resuscitovana, odsavana a v inkubatore...otrasne spomienky na nas spolocny start! ale vsetko sa dalo rychlo do poriadku! akoze zdravotnik si to vzdy vyzere!!!
neboj o chvilu aj tvoja pojde na zadocek...ved kazdy den nas prekvapuje

chichaa
15. jún 2010

@bobacik_29 no pozri sa, nasa aj papa celkom slusne na jej pomery aj tak je krpata..tak mi povedz od coho to zavisi???

bobacik_29
15. jún 2010

@chichaa joj tak to je ozaj zly zazitok moju len odsavali ....a preto musite chodit k neurologicke?ale zase na druhej strane mas istotu ze sa ti mala spravve vyvíja

bobacik_29
15. jún 2010

@chichaa ja si aj tak myslim ze to nie je iba tym jedom ved deti do polroka jedia iba mlieko a priberaju paradne moja uz aj vtedy zaostavala podla mna to maju raz dane a nebudu priberat aj keby jedli neviem ako vela moja jedava kazde dve hodky od narodenia a aj tak nepribera

chichaa
15. jún 2010

hej, má byť do roka sledovaná..presne ako píšeš, rada tam chodím, dr. je strašne príjemná, malá je pri nej úplne v pohode si tam rozpráva a hrá sa a predvádza sa 🙂 a aspoň som uistená, že je všetko v poriadku...

chichaa
15. jún 2010

@bobacik_29 počuj tuším máš doma takú pijavičku ako ja 🙂 aj mňa cucá každé 2 hod, teraz je to trochu predĺžené keď ju dokrmujem, ona mala obvod brucha vždy menší, ešte aj keď nebola na svete..jednoducho máme drobné deti a neriešim to, ale človeka to štve..ja osobne mám okolo samé gigantické deti, tak sa občas pýtam samej seba, či robím niečo zléé??

bobacik_29
15. jún 2010

@chichaa len ja moju uz nekojim 😀 a podla mna je lepsie mat doma mensie decko ako tukom oblozenu bublinu ktora ma problem sa hybat no nie???

bombula
15. jún 2010

@chichaa aj zo spinkania su vacsie deti, nielen z jedenia.

chichaa
15. jún 2010

@bombula tak to všetko sedí...naša teda nie je spáč a pohyb miluje 😉 ...jasné šetria najedenú energiu, keď buvajú...ale ja mám v okolí deti, ktoré sú živé asi tak isto ako naša, ale teda sú o mnoho väčšie...

chichaa
15. jún 2010

@bobacik_29 😉 🙂 😎 😀 😀

chichaa
15. jún 2010

@bombula inak našla som jednu z tých kníh na gorila.sk, ale v češtine, tak si ju kúpim 🙂

bobacik_29
15. jún 2010

@chichaa no moja spava dve hodky doobedu a dve poobede a vecer uz od siestej do osmej rana spi vkuse len jej davam este dvakrat jest do spania myslim si ze to je dost 😀 ale do vahy jej to nejako nejde heh no zase je dlha ako spagetka ked uz nic 😝

bombula
15. jún 2010

@chichaa tak ta on Anabel Karmel je len v cestine.
este ma napadlo, malym nikdy nedavam jest pred spanim, to len by revali a nespolupracovali. vzdy az ked sa zobudia, to potom ide ovela lahsie.

chichaa
15. jún 2010

@bobacik_29 to vážne sú aj takéto spáčky??? odpadávam 😀 moja spí za celý deň cca 3,5hod., večer spí tak o 21hod do 6hod ráno... a ešte sa v noci tak 2x zobudí na mliečko...

chichaa
15. jún 2010

@bombula mne jazyk nevadí...len teda tá prvá nie dostupná v našom rodnom..aj ja malej dávam po spánku, inak máme všetko a všade pomazané 🙂

bobacik_29
15. jún 2010

@chichaa no to moje vsetky tak pekne spali najstarsia sice do roka vymyslala z nej som bola hotova ale ostatok bol v pohode ja uz vecer potrebujem veget 😀 klidek kavicka a telenovelka na tv doma heh tak sa musela naucit kto je tu sefom davas jej na noc kasu???

bombula
15. jún 2010

@chichaa co myslis tym pomazane? zababrane? tak to sa u nas teraz zhorsilo, zacinaju sa pri jedeni na moj vkus az velmi hybat, asi budem davat v stolicke aj popruhy cez ramienka lebo ma to vytaca kustik..

bombula
15. jún 2010

@chichaa skus si tu slovensku knihu tiez nejako zohnat, v nejakom beznom knihkupectve ju musia mat, alebo ti ju objednaju, to su take normal receptiky z bezne dostupnych surovin na zdravy sposob.

chichaa
15. jún 2010

@bobacik_29 občas keď mám zrovna odsaté mlieko, ale dľa mňa to nemá na spánok žiadny efekt...máš svoju svorku pekne vycvičenú 😀

chichaa
15. jún 2010

@bombula veď majú tú od tej ostertagovej len je v češtine
hej myslím strašne zababrané..všetky veci má fľakaté, podbradník jej nerobí žiadnu prekážku, aj teraz som trošku penila - jedla výživu ktorú doobeda nechcela...