Nechce papať zeleninku len sladkú kašičku. Čo s ním?

anmary
8. jan 2008

Ahojte 🙂

Moja malá, nechce papkať mäsko, ani zeleninku, dusí sa ňou. Ja jej to porežem na malilinké kúsky, lebo doktorka vravela, že nie je dobré mixovať. ☹ ☹ ☹
Asi som urobila na začiatku chybu, že som jej dávala kašičky, lebo sú sladšie ako zeleninka. 😒

nitka
8. jan 2008

Takmer 6 mesacnemu babatku nemixovat jedlo?Tak o tom so nepocula.Pozdravujem doktorku...Nechcem byt kriticka ale urobila si chybu lebo si zacala so sladkou kasickou a to si nemala.Bud trpezliva a skusaj dookola vsetky druhy zeleninky a sladke zatial vynechaj.Urcite tomu pride na chut,alebo ako sa hovori hlad ju donuti... 😉

anmary
autor
8. jan 2008

Že vraj si potom neskôr nezvykne na kúsky jedla. ☹

nitka
8. jan 2008

Prosim?To hadam nie.To je najvecsia blbost co som do teraz pocula.Malej som tiez mixovala stravu a vsetko za radom a od kedy ma zubky ze dokaze co to pokusat tak jej uz nemixujem.Necuduj sa ze sa ti babenko dusi.Podla mna aj preto nechce jest.Skus jej stravu pomixovat a mozno to pojde. 😉

monkula
8. jan 2008

anmary, jedo jej určite mixuj!!!!
A až teraz jem papanie popučím vidličkou, alebo nakrájam, a keď nezje rozmixujem...

soska
8. jan 2008

anmary, nitka ma urcite pravdu, urcite malej vsetko zatial mixuj. Take malinke babetka sa zatial ucia len prehltnut tuhsiu stravu ako mliecko a nieto spracovat kusky 😒 mozes jej tak uskodit 😔

pietra
8. jan 2008

anmary, ja sa ta trochu zastanem. Ja tiez neplanujem mixovat, ja som tiez vyrastla na nemixovanom, u nas v rodine detom nikto prikrmy nemixoval a papaju normalne. Staci to len dokladne rozmiesat 😉 Chybou mohli byt tie sladke kasicky, ale neboj, zvykne si aj na ostatne 🙂

seki
9. jan 2008

pietra ani ja som nejedla mixovane ale mala som dost skoro zubky a dost vela ked ma dieta 2-3zubky nie je zchopne pozut si kusok maska ak ho potom prehltne jemu tazko a druhy krta ho nechce. Ked papa vaerenu mrkvu staci ju pokrabat an sklenom struhadle nemusi byt nutne mixovana ale jedlo s masom by som mixovala.
a mozu v nom byt napr jemne kusocky mrkvicky resp zemiaciku. ktore boli len dokladne popucene.
sladke kase asi boli chyba ale neboj nebude jest len sladku kasu do 18rokov 🙂 😎 😎 😎

vesi
9. jan 2008

anmary, určite jedlo mixuj sama píšeš, že sa ti tým dusí..a neboj sa takmer všetky sme jedlo mixovali a deti sa naučili neskôr pohrýzť a prežúvať 😉 kašičky by som momentálne radšej vynechala...namiesto toho daj napr. zemiakové pyré 🙂

katka76
9. jan 2008

ahoj anmari, pridam radu, na tyzden skus vysadit vsetko, davaj malej len mliecko a potom zacni zeleninkou. super je mrkvicka - ta je sama o sebe sladka
ja jedlo uvarim uplne domaka a pretlacim vidlickou, su tam malicke kusky a mala to spapa v pohode

junovka
9. jan 2008

Nelka ma 7 a pol mesiaca a este stale mixujem, na kase.
Anmary, mozno je to chyba, ze si zacala sladkymi kasami,prve sa odporuca zelenina a to zemiak a k nemu pridavat ost.zeleninu.A ake kase davas?Myslim znacka.

dadulik75
9. jan 2008

ja tiez mixujem aj polievky inac mi ju nechcela a rozmixovane zje jak nic tanier je v pribehu chvilinky prazdny.
anmary kludne mixuj a neboj postupne sa to naucia jest aj po kuskoch su malinky este nemaju to cim kusat a nie vzdy treba pocuvat lekarov

nenka83
9. jan 2008

no moja ma 9 mesiacov skoro a nepomixovane nechce ani vidiet.neviem ci je to az take spravne.... pucim vidlickou, aby aspon trosku hrckatejsie bolo a mala mi to odmieta jest.pomixovane zbasti hned. takze mi teraz problem mame.

anmary
autor
9. jan 2008

Ahojte.
😀 Ďakujem všetkým za rady. 😅
Junovka, dávam kaše od nestlé.

vocko3
14. feb 2008

mne zas nechcela papat ovocie, zeleninu vsetku. tak som jej to ovocie miesala s kasickou a postupne som uberala a teraz ho zje aj same. tak skus jej k zeleninke dat kasu ryzovu napriklad a postupne davat coraz menej kase a viac zeleniny. a tiez by som mixovala. aj ked ja som na zaciatku len poriadne popucila ale teraz som nejako zlenivela a vacsinou mixujem lebo sa mi to zle puci ked je tam uz aj maso. drzim palce nech jej zachuti 🙂

biba12
14. feb 2008

baby vsetky pisete, ze sa ma zacat so zeleninou. Mne moj pediater kazal ovocim. Aj som sa ho pytala, ze vsade pisu zeleninu, ale on nato povedal, ze sa kedysi zacinalo ovocim a teraz sa doporucuje zelenina, kvoli alergiam. Tak som zacala mixovat jablcko, banan, kasicky sunarek a hipp/jablkove s broskynou a cucoriedkou, bananom/. Skusala som karotku s jablckom a spapal. Sice sa ksichtil, lebo to uz sladke nebolo, ale zjedol- Mna potom porazi, ked mi nebude jest zeleninu, potom toho doktora dorazim. A este som myslela, ze budem plne dojcit 6 mesiacov ako vsade pisu, alr ona chce, aby som od mesiaca prikrmovala. Tak to skusame, ale zatial len raz denne par lyziciek. Potom iba kojim. Co si myslite Vy?

vavka33
14. feb 2008

Ked kojis,mohla si kludne pockat do 6.mesiacov,vtedy sa maju dokrmovat deticky plne kojene.Ale ked si sa rozhodla uz teraz -je to tvoja vec.
Davaj par dni ovocie,kombinuj so zeleninkou a potom prejdi na cistu zeleninku a potom uz na rozne kombinacie s kuracim maskom 😉

lesanaa
14. feb 2008

Dojci podla toho, ci to dietatku staci. Moja sestra dojcila 2 roky...Prikrmuje sa az vtedy, ked je dieta po napiti hned hladne. Svagrina v tretom mesiaci zacala davat aj sunar, lebo mala stale plakala od hladu. Odporucam zmenit lekara alebo sa riadit vlastnymi instinktmi, ty predsa vies, ci je maly hladny alebo ma dost...

arabeska
14. feb 2008

biba,ma sa zacat zeleninkou lebo ovocie je sladke a moze sa stat ze potom ti zeleninku nebude babo xciet
a ja si myslim ze maly babatkam sa jedlo mixovat ma a potom postupne davat vetsie kusky...

biba12
14. feb 2008

S tym mixovaním suhlasim. Vavka, chcela som pockat, ale lekar je predsa lekar a ja dufam, ze vie co robi. Aj ked napr. v Dietati v tej poradnni pre kojenie pisu, ze zacat az v 6 mesiaci a treba zacat so zeleninkou.

lusil2005
14. feb 2008

biba jednoznacne ked maly nebol nekludny, casto hladny atd si mohla pockat. zatial ostan pri tych par lyzickach denne a inac koj. kym sa da. aj do toho siesteho mesiaca. a potom v siedmom zarad pomalicky aj masko.

a k tomu nemixovaniu - uz som pocula nazory ze mixovat sa nema, ma sa pasirovat cez sitko... ale ze krajat?????? 😕 no mne mala nechce ani hrckovity popuceny zemiak. len bananik spapa popuceny. inac vsetko mixujem. teda - davam hipp vyzivy 😀 ale snazim sa do ovocnych ten popuceny bananik vzdy dat a do zeleninkovych sem tam ten zemiacik. nech si zvyka. a myslim ze na hrudky si krpci zvykaju aj ked im das zuzlat piskotku alebo detsky keksik

biba12
14. feb 2008

Dakujem lusil, asi to tak spravim, davam mu iba na obed par lyziciek a potom ho vzdy dokojim. A inak iba kojim.

lusil2005
14. feb 2008

biba tak nech vam to vydrzi 😉 tvoje mliecko je ovela vyzivnejsie ako prikrmy. kym kojis, dostava malicky protilatky, a tiez - je to vzdy po ruke, sterilne, zohriate a zadarmo 😵 😀

martinaema
14. feb 2008

biba, ten lekár je asi stará škola a neboj, zeleninka je tiež sladká. Moja malá napr. ovocie velmi nemusí - surové iba jablčko aj to len tak hryzkať do ruky.Detské výživy síce zje ale s nimi to nepreháňame. Zo zeleninky vyskúšaj mrkvové pyré s cukinou - mňam 😅 Za tým sa mi malá ide potrhať. A čo sa týka mixovania - ja mixujem ešte stále a to už máme 10a pol mesiaca. Inak by mi nič nezjedla. ☹ No a čo, nepoznám žiadne dieťa, resp. puberťáka ktorý by jedol mixovanú stravu 😀

biba12
14. feb 2008

To si pis, hlavne v noci veeelmi dobre 😀

kamajka
15. feb 2008

Ahoj, nečitala som to tu celé, ale nezufaj, že si urobila chybu,
ja som to tiež tak urobila, a časom sa to napravilo.
A zeleninu mixuj ! Tiež pozdravujem doktorku 🙂

molnitko
15. feb 2008

Ahoj,moja malá tiež radšej zje sladkú kašu ako zeleninku a to som začínala zeleninkou ( to bolo trápenie, kým niečo zjedla) a až neskôr som skúsila kašu , tú zlupla ako nič. Ale stále jej dávam častejšie zeleninu a ovocie, ako kašičky. Ja veľmi tie hotové príkrmy neuznávam, radšej jej niečo čerstvé uvarím ( myslím, že je to zdravšie ako príkrm, ktorý vydrží neviem ako dlho a bez skladovania v chladničke. Tam musí byť konzervačných látok ☹ 😲 ) A Tiež malej jedlo nemixujem, ale popučím vydličkou. Ani staršej som nemixovala a všetko krásne jedla, s ničím sa nedrhla. Aj mäsko nakrájam na malilinké kúsočky a krásne to spapá ( Kvetka má 6 mesiacov a bezporoblémov).Preto si myslím, že doktorka mala v niečom pravdu...

tamia
15. feb 2008

ahoj,

chyba bola, že si ponúkla ako prvé sladké, ale určite sa to napraví len treba trpezlivosť. Ja som malej dala najskor zeleninu a povodne som to chcela robiť tak, že jej dám mrkvu a potom jablčko a tka striedať zeleninu a ovocie. Nakoniec mi lekárka povedala, že najskor všetky druhy zeleniny. tak som to tak robila a nakoniec mi malá nechcela dať do úsť ani trochu ovocia, napínalo ju a hned vrackala. Nakoniec nám "pomohla" črevná chrípka. Bola vyhladovaná tak som začala skúšať ovocie a teraz papa celkom pekne, klop - klop 😉 Toľko z mojich skúseností.

ešte k tomu mixovaniu... malá má 11 mesiacov a musím jej všetko mixovať na kašičku, ako náhle sa jej dostane do pusinky väčší kúsok hned všetko vygrcká. má jeden vyrastený zúbok jednotku, 2 očné jej rastú a taktiež druhá jednotka jej vychádza. Zatial nemá predné horné zúbky. (mimochodom vašim detičkám všetkým vyrástli najskor predné horné zúbky?)
Ak viete poredte ako ju naučím papať väčšie kúsky bez toho, aby vygrckala celý obedík.

lusil2005
15. feb 2008

tamia mojej najprv dolne dva (naraz), potom horne styri (tiez naraz) a teraz dolny treti... 😀

inac - skusala si roztlaceny bananik vidlickou? to je jedine co moja spapa. ked jej do ovocnej vyzivy dam roztlaceny bananik. ine "hrudkovite" odmieta. no a este ked zuzle piskotku. to sa sice ksichti, ale zbasti ju 😅
alebo tie detske keksiky.

marorlinko
15. feb 2008

nezvykne potom na male kusky?
mojmu som mixovala do 7mes. bo nemal zuby este potm postupne na male kusky a maly jedol v pohode, prave,ze jemu sa to skor pacilo, ze moze tak jest, este aj sam zacal jest,ze si bral nejaky ten chlebik , ovocie a pod. do ruky a jedol,takze dr sibe riadne, dieta sa musi postupne naucit jest vacsie kusky,nie naraz, moze mi zabehnut a zacne sa dusit, lebo nevie zut dobre.
inac skus mu dat sladky zemiak, je to zelenina, daj mu to s mrkvou,ale s inou zeleninou, postupne ti zacne jest, aj moj vymyslal a potom zacal, a ma ju rad tu zeleninku

jaduska
15. feb 2008

Biba12, na tvojom mieste by som s tými príkrmami prestala. Pozerá, že tvoje bábo má 4,5 mesiaca, tak nechápem, prečo ti dr.kázala prikrmovať. Počkaj do konca 6-teho mesiaca a začni s príkrmami odznova. Ak malý málo priberal, tak ho trebalo dokrmovať umelým mliekom a nie ovocím.
Ja som aj prvú aj druhú dcéru plne dojčila 6 mesiacov. Potom som začala prikmovať zeleninkou - samozrejme mixovanou. Trvalo to asi mesiac a pol, kým sa naučili jesť lyžičkou, tak v podstate boli plne dojčené viac ako 7 mesiacov. Mladšia má najradšej kuracie mäsko s brokolicou. Od ukončeného 7-ho mesiaca jej dávam aj ovocie a zeleninku papá ďalej. 😉