Nechutenstvo po chorobe. Ako mu mám pomôcť k papaniu?

mata79
25. jan 2008

Ahojte, viem, ze nejake temy o nechutenstve uz boli, ale potrebovala by som radu.
Nas maly ma 8,5 mesiaca a mame za sebou tyzden s brusnou virozou. Dietoval, vlastne pil len MM a konecne zazrakom sa chytil aj na caj. Lenze, uz by som mu mala davat normalne tuhu stravu, ale ked vidi lyzicku, zatne sa a nic. Ani usta neotvori. Ked to skusam s hrami a otvori pusinu, dam mu lyzicku babanu - ktory doteraz miloval, tak ho napne. Jedine, na co sa chyta, je roztek v ruke, ktory vlastne zacal papat - teda cmulat, az teraz. V decembri sme tiez mali virozu - nie brusnu ale teploty a sopliky. Tiez mu nechutilo, tak som zacala odznova:lyzicka mrkvicky ..... A o 3 dni uz jedol vsetko.
Ale teraz nic. Lekar vravel, zo to potrva aj 14 dni. Ak mi viete poradit, ako by som mu mohla pomoct k papaniu, budem vdacna. Lebo mam pocit, ze mu celkom vyhovuje takyto rezim plne kojeneho "miminka".
Ak viete o teme o nechutenstve po chorobe, uvitam odkaz skor, ako uzamknu temu.

cermonca
25. jan 2008

My jsme na tom byly stejne.Pred 14dny jsme lezely v nem.s prujmama a zvravenim.Take jsem jen kojila ani ryzovy odvar jsem do ni nedostala proste nic.Asi po trech dnech zacala chroupat piskoty tak jedla jen ty.No a pak jsem ji kupovala prvni lzicku mrkve od Hami ale snedla max pulku.Tak jem ji to danala casteji za den.No a s bananem a jablickem to bylo to same.Asi tak za tyden se to trochu zlepsilo a ted ji o trochu lip nez pred nemoci.No ale musim dodat ze jsme s jidlem poradne bojovaly.
U vas se to taky zrcite spravi 😉 budu drzet palce.

vesi
25. jan 2008

skús mu dať lyžičku, nech sa krmi sám, nechaj ho pohrať sa s tým jedlo, možno to prekoná 🙂

mata79
autor
26. jan 2008

Verim, ze sa nam to podari o par dni. Rozhodla som sa, ze mu dam den - dva pauzu a nebudem mu davat nic. Len kojit. Pri obede mi pozeral do taniera, ale viem, ze keby som mu dala, nechcel by.
Vesi, skusali sme vcera aj hru s lyzickou. On rad papa sam. Lenze vcera letela lyzicka hned na zem. V kasicke si len poumyval rucicky, pocvachtal sa, aby som ho potom mala z coho umyvat, ale to je vsetko. 🙂
No snad sa rozbehneme. Chce to len trpezlivost. Len je to zase trosku naval hormonov 🙂 a pijem litre vody.
Cermonca, znie to divne, ale som rada, ze v tom nie sme sami..... Nech vas uz choroby zdaleka obchadzaju ako aj vsetky maminy a deticky.... 🙂

vanila
26. jan 2008

Ahoj mata79. Presne to iste sme mali aj my. pred dvoma tyzdnami sme mali chripku papal len mliecko nic ine uz dva tyzdne naspat prechadzame na tuhu stravu. Tiez som to robila postupne ked zjedol jednu lyzicku tak to bola jedna a uz sa trochu vraciame do normalu. Drzim palce a pevne nervy lebo tie su potrebne

maca793
26. jan 2008

mata79
nenúť ho do jedenia, ono sa to upraví možno za týždeň, ja mám taký problém každý mesiac, keď sme chorí.
našťastie teraz papáme za 10-ich.

nathalie111
4. jún 2012

ahojte...mame podobny problem...mladsia dcerka (o par dni bude mat 9 mesiacov)) prekonala zapal hrdielka,musela brat ATB...pocas choroby (a tiez par dni pred nou) zacala papat pomenej...a mam pocit,ze je to cim dalej,tym horsie... 😒 ATB sme dobrali pred 4 dnami,takze uz by sa vsetko malo vracat pomaly do normalu,ale ona papat nechce...predtym mi zjedla napr. cely banan alebo jablcko so sunarkami postruhanymi,alebo zeleninku s maskom (150-170 ml jej nerobilo problem),vecer trochu kase alebo jogurt...a teraz?4-5 lyziciek maximalne,zatne sanky a skoncene... 😖 zatial sa kojime,takze MM jej ponukam skoro stale...ale nieco ine papat musi! co pomohlo vam??nasadili sme aj probiotika...skusam menit jedalnicek,ze na nieco sa proste chytit musi a ona nic... 😒 ako dlho to moze trvat a vrati sa to niekedy do normalu? 😅 vdaka za vase skusenosti a tipy,ako toto odmietanie papania prekonat...