Nútite svoje deti jesť a zjesť všetko?

davidko7
30. mar 2009

Baby,moj skoro 16 mesač.syn malo zje...Ak by to bolo na ňom,neviem ako by to vyzeralo s jedlom.Musim mu dať hračky a niečim ho zaujať,aby jedol a ak nezje,som nervozna.Proste chcem,aby mal zastupene všetky zložky-mliečne vyrobky,obed,ovocie...
Preto ma zaujima,ak vam zjedia na obed napr.3 lyžičky,nutite ich ďalej,alebo to nechate tak...Mama mi vravi,že ak bude hladny tak zje.Ale mna štve,ak mi nezje všetko.Už som z toho na nervy...

elucinka
30. mar 2009

Ahoj davi - můj Adam jí celkem dobře, ale taky se sem tam stane, že mi jídlo odmítne. Tak ho nechám být. sice mě to taky štve, ale spíš se bojím, že když ho budu nutit, tak se pro něj jídlo stane strašákem a nebude chtít jíst nic. Já mám spíš jinej problém, spousta dětí v Adíkově věku už jí normálně to, co mamina uvaří pro ostatní členy rodiny, ale já musím pořád Adíkovi vařit ty jeho masozeleninky, protože normální "dospělácký" jídlo nechce. Samosebou ani to jídlo pro nás nesolím, nedávám tam ostrá koření atd., ale on to prostě odmítá a vyžaduje ty svoje husté kašovité polívky ze zeleniny a masa. To, co ostatní děti milují on nechce - ovoce, kompoty, bramborovou kaši atd....Takže už přes půl roku má stejná jídla denně, jen masa mu střídám a sortiment zeleniny se taky snažím měnit. Ale v podstatě jí pořád to samé. Pořád zkouším dát mu něco jiného, nového, ale pořád bez úspěchu.... 😖

lujzik
30. mar 2009

Ahoj.My máme rovnaký problém...nenútim ju,končilo to plačom alebo vracaním 😝 ...snažím sa jej ponúkať častejšie a hlavne to,čo má rada a zistila som,že keď je hladná,naozaj zje....a ešte jedna vec:dávam jej denne probiotiká-konkrétne Biogaju fungujú perfektne-má oveľa väčší a lepší apetít 😀

minea
30. mar 2009

Davidko, někde jsem četla tuto myšlenku: VY rozhodujete o tom, co dítě bude jíst a kdy mu to nabídnete, DÍTĚ rozhoduje o tom, jestli bude jíst a kolik toho sní.

Chápu, že jsi z toho na nervy, to by byla každá máma. Já dceru nenutím, ono to vlastně ani nejde, když nechce, jídlo do ní "nenacpu". Stane se, že třeba sní jenom půlku oběda, no tak ji dám spát a nabídnu jí to znovu po probuzení. Párkrát se stalo, že jsem jí nabídla něco nového, co neznala, a nechtěla to, tak jsem to vzdala a ohřála jí kupovaný příkrm - to je u nás jistota 🙂. Když zlobí, třeba začne jídlo rozpatlávat po stole a mě to už fakt nebaví, tak jí to vezmu a dám jí kus chleba 😀

titkovamiriam
30. mar 2009

nutenim nic nedosiahnes,jedine to ze bude mat este vacsi opor jest.nehaj ho nech zje kolko sam potrebuje,dobrovolne hladny nebude. 😀

monky1
30. mar 2009

my neporadime.....my taky problem nemame ☹ ....skor naopak - maminka, chcem papat 🙂

dididi30
30. mar 2009

davidko, ja som mala toto iste s dcerou a mam do teraz, ona zje len to co lubi a ked je fakt hladna, len tak ,ze je cas obeda to jej nic nehovori
nutila som ju jest, teraz zje len par veci, banujem,ze som ju nutila
syn ked nechce tak mu nedam, skusim neskor, lebo viem,ze hladny sa nenecha 😉

zuzana581
30. mar 2009

Ahoj. Ja som malú nikdy nenútila jesť, len jej občas, keď vidím, že naozaj zjedla málo, poviem, že ešte za tatinka, za maminku a za babku a potom nemusí. Tak si dá ešte aspom tri lyžičky a stačí. Ona naozaj je ako vrabček. Teraz je to už trošku lepšie, ale aj tak je to podla hlavne našich babiek málo. Ale na druhej strane, nie je podviživená a má aj podla lekárky normálnu váhu, takže asi jej stačí to, čo spapá. My si velakrát myslíme, že to dieťa papá málo a ono papá akurát. Určite nenúť malého jesť, lebo by to mohlo viesť akurát k tomu, že bude mať problémy s prímaním potravy v neskoršom veku.

mkr
30. mar 2009

někdy, když malá nechce jíst tak si promítnu co kde snědla, třeba piškot chlebík a pak usoudím, že fakt asi hlad nemá, jenže někdy jíst nechce, tak ji nechám, protože ji pak začne natahovat a i tu trošku by dostala za sebe a to nechci, jinak malou musím taky zabavit, když jí, to by nic nesnědla, ,max. chleba

susik77
30. mar 2009

ahoj, nutenim do jedla dosiahnes len gto, ze bude mat k nemu odpor. radsej mu ponukaj zdrave jedla a on si da tolko, kolko potrebuje 😉
my mame tiez opacny problem, mala spapa obed aj nam 😀 😎

amalka007
30. mar 2009

rozhodne ne. Ja sama, kdyz si vzpomenu, jak me nutili jako malou dojidat a jist to co mi nechutnalo (jak mi to rostlo v puse) tak ji rozhodne nenutim, spis se snazim najit neco, co ji chutna (nikdy nepohrdne piskotem, mlickem, chlebem se syrem).A kdyz nechce ani tohle, tak bud nema hlad neboje nomocna. Ja jsem zasadne proti nuceni do jidla, myslim si, ze se tim zadelava na poruchy prijmu potravy, prejidani apod!

peppapig
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

peppapig
30. mar 2009

holky omlouvam se za preklepy, ale zlobi me klavesnice, mala me ji polila ☹

slunicko552
30. mar 2009

Tak já taky nenutím 😉 Jen pokud se stane,že pár dní fakt nejí a baštil by jen sladkosti,tak spíše zahrajem takovou hru,kdo dřív sní.A když sní pár lžiček a nechce tak říkám no Ty to už budeš mít všechno snězené,Ty jsi nejlepší a různé takové blbiny.Malý pak rychle jí,aby byl první a nejlepší 😀 Jenom to nesmím dělat každý den 😖

lienka79
30. mar 2009

V ziadnom pripade som ho nidky nenutila jest...zjedol,kolko vladal...Moze sa totizto stat,ze jed,klo bude brat ako TREST a to bys te daleko nezasli..
Ja som navariula,co som uznsla za vhodne a ked chcel,jedol,ked nie,nejedol,ale v ziadnom pripade som nerobila 2-3 chody,aby si vybral.To co bolo,jedol,alebo nejedol.Ked nechcel na obed,ponukla som na veceru,ak nechcel,dala som neico ine,nemozu mat predsa rovnake chute ako my.
Ale ak nejedol,ani endostal nic slake,ked takl,ovocie,jogurt....Ale urcite nie nutit a nervovat sa.
detsky org.je nqastaveny task,ze jednoducho nemurmu od hladu 😎

peppapig
30. mar 2009

Souhlasi, ze to nuceni muze vest az k odporu a pozdejsim porucham prijmu potravy, treba i v same dospelosti. Tak jsem stastna same ze sebe, ze jsem to pochopila. Ted uz mame jen happy days 🙂
Taky jsem zjistila, ze mala hrozne rada papa venku, piknikujeme jak se da.

elly
30. mar 2009

Tak ja taky nenutim....jen kdyz vidim, ze treba ztraci zajem, tak pri nejhorsim zpivam u jidla 😅 ..a to pak jeste sni par lzicek...ale bez naporu...kdyz zacne jidlo odstrkovat..tak uz nenutim.. 😉

kristi
30. mar 2009

ne, zasadne nenutim, jidlo je poteseni a ne nejakej trest. Dodneska mam trauma z jidelny a tlustyho masa, ktery jsme museli zvejkat

elly
30. mar 2009

Kristi..trauma ze skolni jidelny mam taky 😀

julie6
30. mar 2009

aj ja som nutila, pustala rozpravky, robila sasky aj s manzelom, a potom to doslo az k vydieraniu typu, nie tuto rozpravku, inu, po kazdej minute behala k PC a menila rozpravky, alebo menila jedlo, tacky, misticky a pod......az som si povedala ze dost, nechcela nedala nic a zaz par dni co bol hladny lebo malo jedol, tak zacal, ale pochopila som ze naozaj mu nejake jedla nechutia, kedze ich odmietal aj po 5 hodinach co nejedol, zjedol par susta od hladu a koniec, tak mu ich nedavam, napr. uz nechce mliecne kase na veceru, taktiez nema rad ak mu davam dlho jeden typ jogurtu, alebo si mysli ze tata a mama maju na tanieri nieco ine tak casto mu otecku musi davat zo svojho a potom dojeda jeho kusocky.....ale prestala som sa rozculovat pri nom co a tyka jedla, polroka hysakov stacilo....zo zaciatku bol chudy ale na poslednej prehliadke som sa zhacila, ma 12 kg a za posledne 4 mesiace,co som ho nutila jest pribral vraj trojnasobok toho co mal...takze klud....hladom neumru

peppapig
30. mar 2009

Ja mam taky trauma ze skolni jidelny, ale spis z toho smradu a jak si predstavim univerzalni hnedou omacku, fuuujjjj.

erikasadek
30. mar 2009

nie nikdy.. 😉
deti maju ako jedine, s nas schopnost, citit kedy maju dost. teda kolko dieta potrebuje prave v tejto chvili , teda nevedia sa prejedat!!!

len my dospeli, nato zabudame a nutime ich jest zbytocne....

jedlo ma byt pozitok nie , trapenie a trest......... 😉

dankadina
30. mar 2009

nikdy ju nenutim papat ked nezje napriklad obed doženie to na olovrant a vycucne si v postielke flasku mlieka. V žiadnom pripade nenutim aby som v nej nevybudovala odpor. Tiež som bola z toho nervozna ale kedze mala tabulkovo pribera tak nieje dovod na stres. Skus dat napriklad ked nechce obed mliečko, ešte má na neho nárok a aj tým sa zasíti

deina
30. mar 2009

Nie, nenutila - suhlasim s tym, ze tak sa v dietatu len vyvola odpor. Pravda je, ze mam doma dobreho jedaka, ale sem tam sa stane, ze sa zacne pri jedle krutit, tak uz viem, ze viac nechce a odlozim to. Aj ked trebars zjedol iba polku, nevadi, on vie, kolko potrebuje.

karotky
30. mar 2009

Tak já k jídlu nenutím,ale vadí mi,že nejeví samostatný zájem o jídlo. 😅
Když před něj dám talíř s lžičkou a jdu dělat něco jiného,tak na mě kouká a nejí.Přitom v takových 18.měsících jedl sám skoro všechno.Takže jsem ráda,když mi ráno vypije UM z flašky,na sváču ho nakrmím rozmačkaným banánem,v poledne mu dám polívku a ta mu stačí do odpoledne,kdy má Lipánka a končíme večerní kaší. 😅
Je fakt,že bych si to představovala trochu jinak,ale jsem ráda,že do něj dostanu alespoň něco. 😖
Milovníkem jídla asi nebude. 😅

simonka99
30. mar 2009

Ja som tiez nenutila a ''dotiahli'' sme to az k chudokrvnosti ☹ maly je tiez z tych ''jedakov'' co si jedlo nevypytaju,takze teraz nenutim,ale da mi to zabrat,aby sa najedol.

wali
30. mar 2009

maleho k jedlu nenutim - niekedy ma dni, ked zje naozaj malo, ale potom pridu dni, ked to dozenie. na zaciatku som sa tiez nervovala, ze mu to nestaci, ale ked uz nechcel, tak som vzala tanier prec a ponukla o hodinku nato nejaku bastu (jogurt, ovocie). a celkom pekne zacal papat sam, takze sa to upravilo a teraz s jedenim problemy nemame.

kim
30. mar 2009

Nene k jídlu nenutíme!!!My teda papáme celkem dobře a dost, ale taky má světlé chvilky a nepapá moc..ale nenutím, když vrtí hlavou, že nee začnu dělat blbiny, že to spapám sama, otvírám papulu dokořán 😀 a říkám hááám a on se začne zubit a ještě si pár lžiček dá a opakuje to s tou pusou a háám po mě 😀 ale když pak znovu zavrtí hlavou že nee, tak ho ze židličky sundavám a zkusím to třeba za hodinu a pak už třeba jí dobře 😉

peppapig
30. mar 2009

simonka99...muzu se zeptat, jak jste na to prisli, a jak vlastne papal nebo nepapal. Ja jsem si prave taky delala nervy jen z toho, ze Mia bude nevyzivena atd a ze jk to bez jidla pujde dal, zkonci v nemocnici. Ale jak uz jsem psala byla nervozni ze me a ted je to fajn.

sarkabrezen
30. mar 2009

peppapig - pokud máš pochybnosti, určitě si vyžádej kontrolní odběr krve u doktorky. není to žádná hrůza, berou to z prstíku a udělají ti kompletní testy, jestli malé nic nechybí. my to dobrovolně podstoupili před půl rokem, protože Adi mi nejí od malička. Já to pořád "hojím" kojením, takže asi i proto ji testy vyšly dobře, doktorka říkala, že nemám stresovat, že jí nic nechybí. Živiny bere asi ode mně. Takže se snažím (nestresovat) a trpělivě čekám, až to přijde a začne jíst normální jídlo, ale možná tam ještě pro jistotu zajdu, pokud se to nezlepší.

sisstin
30. mar 2009

tak já nenutím dojídat všechno, když vidim, že už fakt nemůže 😉 ale do jídla nutit musim, jinak by dobrovolně jedl asi jen ráno a večer 😝 😅