Od kedy má dieťa jesť samé?

bobocka
7. jan 2011

ahojte maminky.mam 15 mesacneho syna a niektore deticky v jeho veku uz jedia same,no nam sa to velmi nedari.jedlo je vsademozne,len nie v puse 😒 kedy sa vase deti naucili same jest?nechcem polozit otazku tak,ze kedy sa ma dieta samo vediet najest-kazde dieta je individualne.len chcem vediet kedy sa vase deticky chytili same jest a ako dlho im trvalo naucit sa same jest.len tak ciste pre info sa pytam 😉 dakujem za kazdu odpoved 😉

andrea487
7. jan 2011

no moja malá pečivo pekne papkala asi okolo 11mes.tak že ho nedrobila,ale bolo i v puse..
lyžičku som jej dávala do rúčky asi od 7-8mes.len aby sa nenudila 😀 a papala
no papat sa naučila sama okolo 14-15mesiaca,ale samozrejme nie všetko!ja som jej dávala na obed napr,polievocku,a druhé jedlo,ak bolo tuhšie tak papala sama,ak nie tak som hej dala ja,
a ked sme išli papat mi mali napr. s tatinom,zemiačky s niečim,jej som odobrala,a na takých veiach sa naučila papkat..alebo cestovinku..
a najlepsie na učenie bol u nás kremik,typu,milácik,pribináčik,pata...na tom sa naučila naj..triafat do pusi.. 😀
teraz má 20mesiiacov,a papá sama uplne všetko,polievočku,kremiky,pečivko,ovocie..všetko,ak vidím že sa jej nechce,lebo aj také mame stavy vyložím na stol plyšové zvieratká,misku,lyžičku,a malá krmi zvieratkáa a ja ju 😀 😀

cicimotinka
8. jan 2011

...náš malý bude mať 18 mesiacov, lyžičku drží pekne, aj naberie, aj sa trafí do pusy, len tesne pred pusou sa mu vždy lyžička otočí a pokiaľ to nie je dokonale prilepené, tak to skončí na tričku...takže ho ani veľmi nenútim papať samého. Pokiaľ nepochopí, že lyžičku nesmie otočiť, tak je to stále o ničom...Kamoška má 2,5 ročného a stále ho kŕmi...tak si nerobím ťažkú hlavu...príde to samo, keď bude čas... 😀

bosoriak
8. jan 2011

Moja mala cca 20 mesiacov, zacali sme pribinacikom a hustym jogurtom. Po asi mesiaci uz spapala sama aj polievku.

Skus to na kasovitych jedlach, kde sa tazko vykydne z lyzicky. Vyskusaj aj viac druhov lyziciek - my mame zvlast na joguty, zvlast na pevne jedlo.. A hlavne, v 15 mesiacoch ma myslim este kopu casu. Pockaj si, az sa zacne sam nacahovat za lyzickou a potom to skus. Neboj, nebudes ho krmit do patnastich 🙂
Drzim palce.

adetka
8. jan 2011

Mirka mi ako 18-mesačná vytrhla lyžičku z ruky a zahlásila "sama"... a od vtedy som do nej ja dostala iba pár lyžičiek... 🙂

saeda
8. jan 2011

Ahoj, moj maly ma 2,5 roka a stale mame doma problem typu mama krmit.... ked chce, zje sam pribinaka, ci polievku..ale sam sa do toho urcite nehrnie... on si radsej pri tom cita a pozera okolo .. 😒 okrem toho u nas pevne jedlo typu zemiaky a maso nehrozi.... len huste polievky, omacky ...nesmie to mat suche...uplny vymyselnik....

zuzlina1
8. jan 2011

ahoj moj prvorodeny zacal chciet sam jest hned ako zacal s krupicou, cize vo 8 mesiaci, sice to bolo skor vsetko vsade naokolo ale uz ako 12 mes, bol velmi sikovny. mladsi ma 18 mes a nejavi zaujem jest sam. pravdea je ze husta krupica nespadne tak lahko ked si strka lyzicku naopak do ust a tiez je pravda ze mladsi nema ako trenovat elbo krupicu nechce. je to individualne a raz urcite zaveli, chcem sam.zuzka

janka_pn
8. jan 2011

moja ma dva roky aj tri mesiace a stale ju krmim... a je mi fuk, kedy sa to naucia ine deti. akoze jogurt, ranajky papa sama, ale polievky davam ja a maso s prilohami jeme stale spolu 😉 je lavacka a s jemnou motorikou to ide trosku pomalsie, inak je velmi ziva a sikovna ako ostane deti v jej veku. ale kedy zacne chodit, odplienkuje sa, zacne a asma jest, zaviaze si snurky.... naozaj absolutne neriesim, hlavne, ze je zdrava, vsetko ostatne pride, ked nadide ten spravny cas 😉

22mamina
8. jan 2011

maly mi ma 16 mesiacov a az teraz zacal vymyslat, nechce aby som ho krmila, chce sam, ale nevie to, na lyzicku si naberie, ale pokial to da do pusi, vsetko je naspat v miske, alebo mimo, po chvilke lyzicku pusti a papa ruckou 😖 neriesim to zatial, ved len teraz zacina, ked ho chcem nakrmit aspon polievkou, tak nesmie byt v sedacke, len tak na gauc si ho posadim a da sa mi nakrmit, v stolicke nie 😖

lucim
8. jan 2011

nas maly je tiez dieta typu "ja sam" , lyzicku ma v ruke v podstate odvtedy, ako zacal sedavat v stolicke na krmenie. do ust sa snazil trafit uz davno, ale az za posledny mesiac je to naozaj jedenie s tym, ze sa pekne napapa a nie je vsetko mimo. a ked ma pocit, ze mama lyzickou padluje rychlejsie,a aj by sa najedol poriadne, tak mi tu lyzicku nastrci do ruky. chce to len trening a cas. 😉 matko jedava aj dezertnou vidlickou a tiez sa pekne naucil napichavat susta. 😉