Odmieta akékoľvek mlieko. Čo mám ešte skúsiť?

samuelson
28. feb 2009

Mile maminy, chcem Vas poprosit o radu. Moj Samuel ma 10 mesiacov, sam sa odstavil od kojenia ked mal 9 mesiacov. Proste zacal mi hryzt bradavky a vypluval cecik, tak som mu ho prestala ponukat a on neprotestoval. Potom sme presli na mliecko Hami, ktore pijaval uplne v poriadku, aj mliecka nestle ryzove, bananove atd. Akakolvek mliecna strava mu nerobila problem. Teraz mal trochu kasel a nasadila mu lekarka sirup proti kaslu a odvtedy zbohom mlieko, akekolvek. Akonahle mu dam mlieko ci na ranajky alebo na veceru flasa leti oblukom cez celu izbu. Strasne chce pit z pohara, tak som nanho isla tak, ze som mu dala mliecko do pohara. Samozrejme hodil o zem. Neviem si uz rady, je este maly, tak si myslim, ze mlieko este potrebuje. Skusala som mu ponuknut este materske, ktore sa mi este tvori, tak mi pre istotu prehryzol bradavku. Ak mate niektora nejaku radu, co by som mohla este skusit tak mi poradte. Vopred dakujem Lenka

helena001
28. feb 2009

Dala by som pauzu a po urcitom case sa pokusit opat podat to co mal predtym rad. Pripade nahradit kyslomliecnymi produktami ak ich nepapal doteraz.

tomzuzka
28. feb 2009

Lenka a nepapá už ani v noci mliečko? vieš, náš drobec tiež nechce prsia, keď je bdelý,/hrá sa s nimi, hryzie, nechce sa prisať/ iba keď je v polospánku(keď zaspáva) alebo keď sa v noci preberie nie úplne len na dojčenie/a to je niekedy aj 5x za noc/. ak sa v noci budí, skús mu dať mliečko/či svoje alebo um/.

silvia123
28. feb 2009

Môj malý sa odstavil keď mal štyri mesiace od materského mlieka (bol dokrmovaný umelým, mala som málo mlieka, takže som sa ani nedivila), ale keď mal 8 mesiacov nechcel ani umelé a zostalo mu to doteraz, takže dlhú dobu som mu ho dávala v noci v spánku, aspoň jednu dávku, vypil -bez problémov väčšinou, dokonca ešte aj dnes vypije občas v noci mlieko, keď sa rozplače a dokonca mu aj v noci chutí, ale cez deň ho nevypije ani za svet. Dennú dávku mlieka som nahradila mliečnymi kašami -ráno aj večer pravidelne doteraz mu dávam mliečnu kašu banánovú a čokoládovú od Sunarky iné nechce, prípadne niektoré druhy jogurtov tiež spapá). Takže skús zatiaľ tú dávku mlieka nahradiť takýmto spôsobom -v noci a mliečnymi kašami, myslím, že nepomôže ho nútiť, možno po nejakej prestávke zase mliečko začne piť.... každé dieťa je iné...
Ja som si tiež myslela, že koniec sveta, malý nechce mliečko...čo teraz... a zatiaľ v pohode, myslím že mu ho ako tak nahrádzam, imunitu má zatiaľ dobrú, ešte nebol ani chorý (ťuk-ťuk musím zaklopať), tak snáď mu nechýbajú žiadne vitamíny.

gabuliik
28. feb 2009

Nič si z toho nerob. Mne malá urobila to isté. Nahradili sme to jogurtami a kašami a po mesačnej pauze prišlo na radu kakao. 🙂 To vypila bez problémov.

samuelson
autor
28. feb 2009

Dakujem Vam, skusala som v noci svoje, ale asi citil, ze je to prsnik tak hryzol. No a tie kasicky papal doteraz pekne. Tiez som mu kupovala tie od Sunarky, papal ich na veceru a velmi mu chutia-li.Skusala som aj kakao, nula bodov. Lebo uz ani to nechce. Ale chvalabohu aspon jogurt cez den zje.
Tak ja to teda skusim nesilit a mozno mu to pride na chut. Dakujem za rady velmi pekne a drzte palce. Paaaa

maca793
28. feb 2009

samuelson
som na tom podobne ako ty, mne malú zobrali v 9 mesiacoch do nemocnice, dávali jej tam ich mlieka a keď prišla domov, tak sa nechcela chytiť žiadneho, skúšala som aj normálne, ale ani to jej nechutilo. do normálu sme sa dali ako tak od 1 roka, aj to som bola rada, ak vypila 1 fľašu denne mlieka ale normálneho, UM sa nechcela ani dotknúť. ale zato zjedla 4 jogurty denne. neboj, prídete do toho a ak nie, tak mlieko nahraď niečim iným.

andy80
28. feb 2009

Samuelson: začni dávat jogurtíky, abys mlíčko alespoň trošku nahradila a třeba chlebík s Lučinou. Nezkoušela jsi vanilkový nebo banánový Sunar? S tím jsem uspěla u Jiříka, když mi začal bojkotovat mlíčko. Taky zkus podat mlíčko ve spánku, některé děti jsou schopné díky sacímu reflexu ze spaní mlíčko vypít. Jestli nechceš dávat v noci, můžeš to zkusit při denním spánku.

evily
1. mar 2009

Samuelson: tak my jsme na tom poděbně. Už 14 dní mi malý nevypil ani trochu mléka, jen zjistí, že mu ho dávám tak ho plije. Zkoušeli jsme i pár dní mu ho nedávat vůbec, ale žádné zlepšení. Odmítá mi i veškeré kaše takže je to fakt síla. Nahrazujeme mléčnými výrobky, na snídani má vždy pečivo s Lučinou nebo žervé, na svačinu jogurt a k večeři puding nebo krupici. Zkoušela jsem mu dávat mléko i v noci, když se vzbudí nebo ve spaní, ale žádný úspěch 😖 Takže ti poradím co ostatní, nahrazovat mléčnými výrobky... 😎

elize
1. mar 2009

Samuelson, tiez si mozme podat ruky 😖 niekedy ma vsak prekvapi a vypije celu flasu, to skacem od radosti 😀 ak sa v noci prebudi neriesim to hned cajikom, ale bezim zarobit mliecko. To vypije v polospanku bez problemov, ale vacsinou mi prespi celu noc 😠 (co by ine za to dali 😅 )

Riesim to jogurtmi, mliecnymi kasami, uz mu robim klasicku krupicnu kasu a pudingy z kravskeho mlieka (ale moj je asi starsi), chlebikom so syrom. Z UM mu robim ovocny koktejl, alebo ho zmiesam s ovsenymi vlockami, ... Nie je to koniec sveta 😉

akejka
2. mar 2009

samuelson:
moja sestra tak bojkotovala mlieko od 2 mesiacov!!! mama jej musela dávať do sunaru rozdrvené marína kekse...to ju oklamalo a mlieko začala piť...pred 20 rokmi okrem kojenia a sunaru iné mlieka neboli...sestra po celý život neznáša mlieko a mliečne výrobky, čudujem sa, ale zuby má zdravé, aj kosti,...

keď ti malý spapá mliečnu kašu, jogurty, syr, alebo maslo...tak by to dohromady mohlo urobiť náhradu za tých 500 ml mlieka denne, čo by mal vypiť. Dokonca 120 g jogurtu = viac ako 120 ml mlieka...tiež by som to nesilila, mám kamarátku, ktorej malá od 1 roka odmieta akékoľvek mlieko. Tiež to rieši mliečnymi výrobkami a pediatrička hovorí, že to stačí.
Prípadne skús to mlieko dochutiť - ako písali baby - banánom, alebo rozmrvenými keksami (ako moja mama)

lenusiatko
2. mar 2009

Samuelson, asi pises o nas, nasa mala sa tiez odstavila ako 9-mesacna a je vo faze, kedy ked uvidi flasu, tak mi v momente leti z ruky, skusam jej mlieko davat v noci, alebo lyzickou, alebo cez poharik, ale viac-menej bez uspechu. Lekarka vravi, ze musi denne vypit aspon 500 ml, ale to u nas nehrozi, takze davame tiez mliecne vyrobky.

samuelson
autor
2. mar 2009

Dakujem maminy, pokusy aj s nocnym podavanim mlieka stroskotali, aj s mliecnymi kasami sekol. Ale nevadi. Jogurty mu chutia, ale len vtedy ked ich jem aj ja. Takze ja som doteraz jogurty nejedavala, a vdaka Samkovi som zacala 🙂 🙂 . To je uzasne k comu Vas tie deturence donutia. Vdaka este raz za rady a majte sa 😉

reni25
6. máj 2010

Ahojte mamicky, neviem ci mate s takym niecim skusenosti, ale moj maly mal teraz 4 mesiace a uz asi mesiac bojujeme s odmietanim pitia UM.Zo zaciatku ked som ho zacala krmit s kasickami, velmi ich mal rad vzdy na vecer po kupani vypil aj 150ml, pritom cely den pil UM.Ale odkedy som ho zacala prikrmovat (nepockali sme do ukoncenia 4 mesiaca) kazdym dnom mi pije menej a menej UM.Citala som niekde aby som mu dala marina keks do mlieka, aj mu to zacalo chutil pil ostosest, ale uz ani to nie , dokonca ani kasicky mi uz nepije, strasne mu chutila bananova, ani to nie.Zacinam mat obavy ci mu to vobec nerobi zle.cely den mi pije vela caju, aj 300ml.cez den mi je iba ovocne vyzivy, zacala som mu davat aj zeleninove, tie nemaju velky uspech. Horko tazko donho dostanem troska mlieka cez noc ked sa zobudi a je hladny, a to vypije len 100ml.dnes pred spanim vobec nevypil ani kasu ani mlieko, pritom bol hladny lebo plakal, tak som mu dala ovocnu vyzivu , uz som strasne zufala, vrati sa mu chut na mleiko, alebo cim ho mam nahradit...???ja viem ze to nie je dobre ak nepije mlieko, ale neviem ako ho mam donutit aby ho pil.prosim ak ma niektora z vas skusenosti s podobnym problemom prosim poradte.dakujem