Odmieta lyžičku. Prečo vypije polievku len z fľašky?

elizabeth453
22. dec 2008

ahoj..uz druhy den moja skoro 9 mesacna dcera odmieta lyzicu.od 4 mesiacov papa s lyzickou a teraz ju do nej neviem dostat.Strka si tam jazyk, alebo ju odstrkuje...ale pritom je hlydna, lebo ked jej dam tu polievku do flasky tak ju vypije celu... 😒

jaduska
22. dec 2008

eli, ak chceš, aby papala lyžickou, tak jej ju do fľaše nedávaj, lebo si zvykne na takéto papanie a bude ti lyžičku odmietať úplne... ona iba skúša, čo môže a čo nemôže, takže trošku trpezlivosti, keď bude pár dni bez polievočky, tak sa jej nič nestane a aspoň zistí, že inak tú polievku nedostane... A časom jej budeš dávať stále hustejšie príkrmy a tie cez fľašu nepôjdu 😉

elize
22. dec 2008

elizabeth, my sme to riesili tak, ze som Maxikovi dala do ruky druhu lyzicku a on akoze krmil mna, alebo plysoveho macika. Zo zaciatku som mu ruku viedla ja, potom pochopil a teraz ked poviem "daj maminke ham" tak mi strci lyzicku do pusy (alebo k puse, niekedy netrafi 😀 ). Isty cas som ho krmila tak, ze som mu dala umelohmotny tanierik a do neho trochu jedla, nech sa hra a skusa jest sam. (samozrejme medzitym som ho krmila ja). No dopadlo to katastrofalne, vsetko okolo vratane nas bolo spinave, ale bolo to velmi zabavne. Ale mal o zabavu postarane a ja som mohla nepozorovane krmit. A cuduj sa svete on pusu otvaral, bol zaujaty niecim inym a automaticky otvaral pusu ked som povedala "ham". Za kazde otvorenie som ho chvalila a chvalila.
Vyskusaj, uvidis bude to zabava 🙂 Hlavne sa nehnevaj a neprejavuj ziadny zaujem ked pusu neotvori, mozno sa citi byt vtedy viac vnimana a preto to robi 😉 Drzim palce

bashka
22. dec 2008

ja som to vyriesila po indicky 😀 Normalne rukou. Ale to mi nechcela papavat nic vtedy...a uz vobec nie lyzicou...tak som nabrala trosku do ruky (na prsty) a sup. Tak to zjedla 😵