Odmieta papať čo navarím. Čo mám robiť?

junior
16. feb 2007

Môj synček Mário mal včera 6 mesiacov. Kojila som ho krátko, len 2 mesiace, odvtedy je na umelom mliečku. Po ukončení 4. mesiaca som ho začala prikrmovať. Papať začal krásne hneď od začiatku. Ale keďze som mala výčitky svedomia, že som ho dokázala kojiť len krátko, kupovala som mu ovocné aj zeleninové príkrmy. Chcela som, aby dostaval to najlepšie, žiadne hnojivá a škodliviny. Veď ani sami nevieme ako dopestúvavajú tú zeleninu, čo nakupujeme v obchodoch. Papa ich rád a vôbec nepreberá. Ľúbi zeleninku aj ovocie. Keďže tieto príkrmy nie sú ani z ďaleka lacné, začala som mu variť doma. Nič však z môjho jedla nezje, všetko výplúva, miestami ho dokonca napína na zvracanie. Papanie má úplne jemnu konzistenciu, nesladím, nesolím.
A ešte by som chcela vedieť, kedy asi treba prestať pučiť jedlo na kašu a nechávať v ňom malé kúsočky. Veľmi vám vopred ďakujem.

rebecca2006
10. sep 2010

ahojte dievčence,
skúsim ešte napísať do tejto témy a uvítam všetky rady. Mám doma 13,5 mesačného úplného nejedlíka. Nikkdy nebol s jedlom kamarát, ale posledný mesiac sa jedenie neutsále zhoršuje, posledné dni odmieta takmer všetko- všerajšia bilancia je polovica pribináčika, trochu jablka a trošičku rohlíka. Bez raňajok, bez obeda a aj bez večere. Je plne dojčený, v noci sa ustavine budú- aj 10-20x a chce piť. Tak predpokladám, že energetický príjem má ostatočný z nočného mliečka- len to už takto ďalej nejde. Ako mám synčeka presvedčiť, že jedlo nie je za trest? BOli sme aj u lekára, nič mu nezistil, len mierne zníženú hlaninu železa, tak nám doporučil B vitamín a kyselinu listovú. Zúbky to predpokladám, nebudú, keďže situácia trvá už mesiac- aj keď, možno zhoršenie za posledné dni s nimi súvisí... Ktovie.
Každopádne, už mám pocit, že som skúsila všetko. VYmenila som lyžičky,m dala dospelácky príbor aj tanier, papal pri stole s nami, s hračkami, bez hračiek, dokonca s Bebe TV- myslite si, čo chcete, len som chcela skúsiť
🙂 , menila typy jedál, konzistenciu, skúsila Hippky, našu dospelácku stravu, ale prisolenú- všetko bez efektu.
Dnes ma už bil keď som chytila lyžičku do ruky.
A plače.
Tak veľmi rýchlo kŕmenie vzdám, nechcem ho ete viac zablokovať.....
Kto to zažil, tak si vie predstaviť, ako sa cítim, tak dík za rady

dadis
10. sep 2010

@rebecca2006 a cez den ho kolko krat dojcis? ja by som na tvojom mieste skusila obmedzit dojcenie, v tomto veku postaci 3-4x za den...v noci to bez placu asi nepojde ☹ skus mu cez den, v case ked sama jes, polozit na stol iba to co ma rad, nekrm ho, poloz mu tam lyzicku, ak si da, tak super, ak nie, tak sa po tvojom dojedeni chodte hrat, skus mu ale od dojcenia odputavat pozornost...chodievajte viac von, do MC, pustajte si hudbu, tancujte...hocico, co ma rad a nemysli na dojcenie, nachystaj vela chrumiek, mozes aj trocha slanych tyciniek, ovocie, vzdy iba v dosahu, aby si sam zobral, ziadne nukanie...niekolko dni mu chystaj iba osvedcene lahodky...aj keby to mal byt iba pribinacik 3x za den a potom postupne mozes pridavat aj ine...on totiz nepapa, lebo je sity. Zelezo mu chyba z nedostatku inej nez mliecnej potravy...no a nocne papanie...uff...verim, ze to mas tazke, ale je to uz v neunosnej miere, kazda mamina uz vyciti, co na jej dietatko najviac zabera...ci prenechanie oteckovi aspon na kazde druhe zobudenie, vodicka, drzanie za rucicku cez postielku, hladkanie , nosenie, cumliky...ani jeden ten sposob asi nie je uplne bez placu, ale pokial k dietatku pristupujeme nezne a s laskou, sme s nim, prihovarame sa mu bez nervozity a sami sme presvedceni, ze to robime pre jeho dobro....ak nie si o tom presvedcena, tak to nehrot, mozno sa to vyriesi samo...neboj, nepoznam cloveka, co by sa nakoniec nenaucil papat 😉

pampalini
10. sep 2010

Ahoj,
my máme kupované jenom když někam jedeme, nebo tak. Jinak dělám doma na páře. Mám namraženou zeleninu na kousky z trhu a různě to kombinuju (květák, mrkev, brokolici, petržel) + kuřecí bio maso na kousky + občas brambora. Přidám k tomu trošku vody a másla a umixuju. Baští mi pěkně. Ne každý den sní vše (tak 200 ml) ale docela mu to chutná. Když to jídlo doma takhle udělám, tak vypadá úúúplně jinak než to skleničkové.....určitě to přibarvují třeba nějakou řepou (jako mrkev 🙂 ) či co, protože to barví jako blázen. Mrkvička udělaná doma je taková jemně oranžová a ta kupovaná je červeno- hnědá 😒 Jsou to občas paličáci s tím jídlem. U nás zelenina taky není zrovna favorit 😅 vede kaše s nějakým ovocem, piškoty, nebo s přesnídávkou 🙂 Dávat jen kupované skleničky, tak se nedoplatim 🙂 I kašičky si dělám z krupičky + nějaké to ovoce a tak..........ty předpřipravené jsou zbytečně drahé a malé 😠

rebecca2006
10. sep 2010

dadis, veľmi pekne TI ďakujem za cenné rady, skutočne si mi veľmi pomohla, myslím, že máš pravdu, nútením ani vynukovaním to nejde, čím viac sa snažíme, tým menej spapá. Ad dojčenie- cez deň sme sa dojčili chvíľu už len pred obedným spánkom- ale teraz posledný týždeň je to des, len cecík a cecík. Tak to už ani nepočítam. Budem mu musieť urobiť atraktívny program- snažím sa, aby sme boli veľa vonku a hrali sa, vtedy na dojčenie nemyslí. Ale ak sme doma, tak je to ťažké.... Tak držte palce 🙂

zuzka83
16. sep 2010

Ahojte, mne malý papal do 11 mesiacov bez problémov všetko, polievočky, varenú zeleninu, mäso. Ale pred mesiacom akoby uťal a neotvorí ústa. Ani to neochutná. Na obedy mi je jedine mrkvovo jablkovú alebo mrkvovotekvicovojablkovú výživu z obchodu. Ak sa doňho snažím dostať mäso alebo zeleninu zamaskovanú vo výžive, buď to vypľuje alebo ho napína na zvracanie, už mi to aj vyvrátil. A potom som ho 10 minút presviedčala že je to už naozaj len čistá výživa. Tak to už neriskujem, nech je aspoň niečo. Máme 8 zubov von a skoro prerezané dolné stoličky. Čo s ním mám robiť? Naozaj mám len čakať, kedy ho to prejde?

zzuzzik
22. sep 2010

nasa mala presne to co zuzka83, papa vsetko chlebik, syrik, ovocie, kasu vecer ale moje varenie uplne ignoruje a maso tiez v kazdej podobe az ju napina z toho. Ked zbada lyzicku a nie je to kasa tak nechce ani ochutnat a ked horkotazko ochutna vypluje, uz som skusila aj jej to davat prstami do ust,miesto lyzicky nepomohlo, no proste s varenpu stravou uz asi tri mesiace bojujeme, uz aj som si povedala ze kaslem to a malej som davala to co jeme my, ma rok aj dva tyzdne a tie nepomohlo, keby mohla tak je len chleba a chrumky a banan no a este moje mlieko, ale nekojim cez den len rano a vecer a v noci.

venuss
21. feb 2011

ahoj holky, nevím,jestli sem ještě někdo chodí,ale já mám doma vybíravce a fakt nevím,co mám dělat.Můj syn odmítá jíst a chce jen nutrilon,kasi a presnidavku. Nechce obedy,ani svačinky.Dřiv pěkně papal na svačinku banán,jablíčko s jogurtem aj. obědy taky jakš takš papal (nikdy nesnědl víc jak 150g)... Nabídnu mu oběd,když začne mávat rukama,že nechce, odnesu jídlo a jde si zase hrát. nenutím ho. jakmile se vyspí po obede, dostane presnidavku s piskotem.I kdyz mu na svacinku nabidnu to,co mel k obedu,zase mava rukama a vzteka se,ze to nechce,ale presnidavku si pak da.Mam ho nechat vyhladovet?nebo co s nim mam delat? Mam strach,ze by mel krece,kdyby nepapal nic. vecer ma kasi a v noci nutrilon 150ml a brzo rano nutrilon 150ml.Prosím poraďte, nebo kdyby jste někdo měli kontakt na dětského vyživového poradce budu ráda.Mockrát děkuji....JInak měří 77,5 a váží 9,22 kg.

missymici
21. feb 2011

@junior : ahoj, muj malej mel ten samej problem,zacala jsem mu kupovat presnidavky a po kratkom case jsem mu pak zacala varit zel.masovove obidky,rozmixovane uplne do hladka,ale i pres to odmital domaci jidlo.
Je fakt ze kupovane chutnaji moc dobre,a tomu mymu domacimu se moc nevyrovnali,ale chutne to bylo take.Muj syn byl akorat naucen ta ty presnidavky z obchodaku,v nicem jinym to nebylo...Proste kdyz nechtel,tak jsem to nasilu do nej netlacila...a kdyz mu vyhladlo snedl alepon par lzycek a videl ze nic jineho nedostane,po par dnech je jedl bez problemu.

missymici
21. feb 2011

@venuss : skus ho nechat par hodin vyhadovet,a nabizej mu to co prave nechtel jist dokola.Myslim si ,ze az bude mit v brisku uplne prazno,tak si veme,ale nedavej mu jist to co ma rad krome mleka. Nebo skus jist to same pred nim,co mu prave davas nebo ho u toho jidla zabavit,odlakat pozornost necim jinym,treba pohadkou a u toho ho krmit aby nevnimal co papa. 🙂

Mi uz s tim problem nemame,jen jeden,ale malinkatej.Omita domaci puding...miluje ti kupovane velke se slehackou v kelimecku a domace ani za nic.TAk me prave poradila znama,at mu ten domaci naaranzuju jako kdyby byl kupovanej,odlozit z tech kupovanej kelimky,pak do nich udelat domaci puding,a dat mu to se slehackou...jako z kramu...Teprve odkladam kelimky,tak jsem zvedava...jestli tahle finta zabere.

venuss
21. feb 2011

@missymici děkuji za radu,urcite zkusim.ted vydrzim jeste ctvrt hodiny a pak mu zase nebidnu svickovou.🙂 a jinak to je dobry napad s tema kelimkama.🙂 pak napis,jestli papal.🙂

missymici
21. feb 2011

@venuss :ja jsem temito zpusobmi ucila malyho nekdy jist to co nechtel,nebo kdyz nechtel drzet u strihani nechtu,tak jsem mu pustila pohadku,a drzel jako nic.To same kdyz jsem ho ucila na nocnik,porste zabavit ho knizkama a zvyknul si sedet na nocniku hned po par dnech.Proste nesmi prave moc vnimat co dela noveho,...to co se mu nelibi,,,casem si zvykne.