Odmietanie jedla a zúbky. Čo mám robiť?

davidko7
2. jún 2009

Ahojte,maminy.Moj syn začal odmietať jedlo.Asi to suvisi so zubkami,lebo ma opuchnute ďasna.Ale prezraďte nejake triky,ako sa nezblaniť a nejake jedlo do neho dostať.Bojim sa,že ochorie,ak nebude jesť.
A ešte jedna otazka-neviete odkedy sa možu davať napoje Jupik a Kubik?

tamarka1
2. jún 2009

davidko... my mame to iste prave tieto dni, malej vychadzaju vzadu stolicky a si aj ocne zubky, velmi malo papka, to co mi predtym pojedla, teraz polovicu az strvrtinu... mala ma 19 mes a uz to raz mala, bude to suvisiet so zubkami, lebo jej sa vyslovene nechce zut... asi ju to boli... jedla co normalne papkava, teraz mi vypluva, len take kasovite zje, a co nemusi velmi zut, tak jej dvam aspon co lubi.... Jupik a Kubika ja nedavam, ale mala uz mala moznost ochutnat a nechcela, pije cajik a lucku

davidko7
autor
2. jún 2009

jakoubka,tamarka1-ďakujem 🙂

jklm
2. jún 2009

ahojte davodko7nechut do jedla noo tak to je presne to nechce sa zuvat vies tak len davaj kasovite alebo kup vizivy vies kadejake aj mesove pomixovane tak dobre suuu ako.a jupiik mi maly pije od 8mesi.aj jupik to su dobre dzusy lebo nic zleeho neobsahujuu.kludne davaj.tak triky dajakee tak co mas v chladnicke studene jogurty a taaak daj mu potesii sa vies lebo chladenee na zubky bude pre neho supeeer uvidiiiiis.alebo aj dynu noooo.a budes mat klidek.moj ma21mes.

sipcek
2. jún 2009

davidko-my mame to iste.nechce papkat,len pije.ale ja som si myslela,ze su to ocne zubky,lebo sa jej prerezali 2 horne naraz,no zviezla sa s tym aj hnisava angina a teraz bojujeme so zapalom stredneho ucha.vsetko naraz,tak ju ani nenutim jest,lebo sa jej znechuti aj to co ma bezne rada.a hlavne kasovite ako pisu maminky
jupika a kubika zacinam teraz davat ale maximalne riedeny,pa,drzim palce

arieska
3. jún 2009

áno, aj náš to robí úplne pravidelne že keď mu idú zúbky, nechce papať. väčšinou to po pár dňoch prejde samé. netreba ho nútiť. ponúkať, ak bude mať chuť, tak si dá. my sme to vždy riešili aspoň väčším prísunom mliečka

davidko7
autor
3. jún 2009

arieska-ale naš maly nechce ani mlieko piť.Takže ja už neviem...

sipcek
3. jún 2009

a pije ti ine napoje?mozno mu teraz mliecko nechuti,mozno ho napina z neho.skusaj mu davat jedlo do ruky,bud rohlik alebo jablcko,uvidis,ci nieco nepohryzka.drzim palce.

maryshka
27. jún 2009

No, tak moj 13-mesacny syncek ma tento isty "problem". Resp. ho mam ja, lebo ja mam obavy, aby dostatocne rastol🙂 Moj Palko odmieta aj mliecko, co ma dost prekvapilo.....skusila som kupit i ine druhy, ale ziadny velky uspech. Ak rano vypije 200 ml, tak som stastna ako blcha....niekedy ani to. A druhu flasu cez den odmieta. Este stastie, ze zje kasu. Co sa tyka obeda, tak je to tiez katastrofa. Vlastne cely ten jeho stravovaci rezim je teraz nejaky uplne rozhadzany. Nastastie pije aspon dost tekutin. Najradsej ma instante detske cajiky od Hippu, nerobim mu ich velmi sladke, vypije aj vodu, modru Tomu Naturu. Ustavicne ma hryzie a vsetko okolo. Urcite to budu zubky, inak si to neviem vysvetlit. Takze asi len trpezlivost. Keby aspon to mliecko pijaval ako este donedavna....:(

silvikaa
27. jún 2009

tak mi mame presne tento isty problem a uz straaasne dlho. malemu sa prve zuby zacali crtat ked mal 4 a pol mesiaca a prerezali sa , ked mal 9 a to to tri naraz. vytrpi si to statocne dlho. momentalne mu idu uz 3 mesiace stolicky a nase stravovanie je katastrofa. ak mu to niektore dni polavi, tak by zjedol aj mna a potom sa to opat vrati do starych kolaji, ked nechce takmer nic.....tiez sme rpisli do stadia, ze nechce mlieko ( zo dna na den ) a skusim tiez vymenit znacku. niekedy mi zje za cely den iba jogurt, malu porciu obeda a mlieko.....proste katastrofa. neriesim to uz, zblaznila by som sa. tesim sa len z toho, ze nechudne a vyzera fajn. ak ho zubky bolia, davam mu viac jogurtov a jedlo mixujem.

lila794
27. jún 2009

My mame to iste, zubky mu idu dlho, pomaly a vysli nam raz aj styri naraz. nechce papat, najnovsie tiez ani mlieko. Viac mi vsak spapa to, co si moze sam zut, kasovite vypluva. 😒

maryshka
28. jún 2009

No, esteze su tie jogurty a pribinaciky🙂