Odmietanie mlieka v 5tom mesiaci. Nemáte dáke finty?

dena76
26. mar 2007

ahojte,
som strasne nestastna ☹ moja mala dcera kategoricky zacala odmietat vsetko mlieko. A to ma len 5 mesiacov. Nechce ani umele ani materske (si odsavam a davam do flase) Neviem ako dalej, trosku mliecka do nej dostanem jedine v noci. Co jej mam teda davat papat? Skusala som dat trosku prikrmov, papa aj ovocie aj zeleninku (zatial), ale nemalo by gro stravy tvorit mlieko? mate nejake finty? Motzem skusit zmiesat ovocnu vyzivku s mliekom adat jej do flase? A kolko mlieka by mala vypit? maminky, prosim poradte ☹

hilaris
17. jan 2010

Doteraz som kojila ale musim prestat. umele mlieko nechce, jogurt jej nechuti. co jej dat aby mala vsetky potrebne ziviny????

julie123
17. jan 2010

Hilaris, no, to by me taky zajimalo! 🙂 ...snad nekdo poradi.

andykov
17. jan 2010

mně malá taky strašně zlobí s mlíkem, je to až neskutečný, ještě před měsícem pila450ml a teď sotva 300 ml a někdy i míň. Sní teda jeden jogurt, do teď jsem kaše dávala jen občas, ale budu dávat denně, takhle už to dál nejde ☹ má i jeden jogurt denně a pomalu budu dávat gervé.

moravanka
17. jan 2010

taky jsem dala jednou jogurt od hipp, ale prislo mi to takove umele. A ten pocit umocnilo jeste to, ze nemusi byt v lednici a vydrzi pres rok.

catrine
20. jan 2010

Ahojte baby už som pisala do viacerych tem, ale napišem aj sem či mi nebudete vediet poradit. Mala bude mat tri mesiace a doteraz pekne papala, len od minuleho tyždna začala vymyšlat pri kojení, som si myslela že mam menej mlieka, čo aj mam, začala sa jedovat, vypina sa , cela je červena, nechce sa ani poriadne napapat. Cez den je v pohode zlate usmievave babo, ale akonahle začne papat tak sa jeduje, dnes rano som jej skusila dat prsník a vobec ho nechcela a večer to je ešte horšie plače od hladu lebo ešte stale hlada, ale ked si ju priložim dva krat potiahne, odtiahne sa a spusti strašny rev a takto to pokračuje dalej. Len čo je najhoršie nechce papat ani z flaše to len vypluva alebo ju z toho napne. Bola som dneska u doktorky a ta mi povedala že sa jej zda v poriadku, som sa pytala na tie uška a nato mi povedala že to by plakala to by ju bolelo stale a nielen pri papaní. Už neviem čo mam robit ked sa to nezlepši budem trvat natom aby ma poslala bud na gastro alebo na krčne nech sa na nu pozru, keby mohla papat aj niečo ine, ale nato je ešte moc malinka. Maminy čo ste mali niečo podobne pri vašich detičkach tak mi prosím poradte

lenka1smejka
20. jan 2010

daj si ju do vajicka a davaj jej mlieko lyzickou

emab
20. jan 2010

Moje Emicka taky zacala kolem tri mesicu takhle odmitat kojeni, flasku taky nevzala, lzickou to vsechno vyteklo ven, jedine reseni je nakojit ji ve spanku. Zkus to, az usne, tak si k ni opatrne lehni a dej ji prso, anebo ji normalne opatrne vezmi a priloz ji. Je to narocne, my takhle fungujeme doted a mala ma 7mesicu. 😝

catrine
21. jan 2010

No to som skušala ju priložit ked zaspinka, ale ona ked spi tak spi a to tak tvrdo že ani pusu neotvori poriadne, dam jej tam bradavku ale netaha, neviem čo s nou budem robit, ked uplne stratim mlieko. Myslite že by si časom zvykla aj na flašu keby som jej nedavala prsník?

emab
21. jan 2010

Ahoj catrine, musis vystihnout dobu, kdy jeste nespi tak tvrde, ale uz nema silu u prsa protestovat a potom ji pri piti musis samozrejme povzbuzovat, lechtat pod bradickou a tak, je to na nervy 😢 , ale da se to zvladnout. Na flasku se nauci, kdyz ji budes intenzivne nabizet, ale potom se ti odstavi uplne, uz nebude chtit k prsu vubec. Tak zkus jeste chvili bojovat. 😉

catrine
21. jan 2010

Emab bojujeme už vyše tyždna jeden den je lepšie, jeden den horšie, včera to bolo na nevydržanie nechcela vobec papat odmietala prsník aj flašu, potom sa trošku rozjedla som bola rada že aspom niečo som do nej dostala. Presne tak to robim šteklim ju na bradičke, na lišku a tak podobne. To mi aj mamina hovorila že na flašu by sa mala naučit keby bolo najhoršie, tak dúfam že ešte nejaky čas sa budeme kojit a ked nie tak skusime flašku hadam sa umudri. Ty si dokedy takto kojila, mala si dost mliečka, lebo mne ho ubuda tak už rozmyšlam že ako ju naučit na flašu

janetty
21. jan 2010

catrine, skús malej pri papaní ukazať nejakú hračku, možno keď sa bude sústrediť na niečo iné, bude aj papať.
Môj tiež tak vymýšľal, ale to už bol väčší, dokonca aj strašne plakal, tak som ho musela zabavať nejakymi hračkami, za ktorými sa naťahoval a keď už vedel držať v ručke, tak sa s nimi hral. /a pije z fľaše už od 7 týždňa, nevedel ťahať z prsníka 😒 /

nikollette
21. jan 2010

No môj dnes v noci vpil iba 150ml mlieka ☹ a ponukala som mu viackrát, a už nechcel ani v spánku ☹
dúfam že sa to napraví....

bella.cullen.
21. jan 2010

můj malý taky pil ve spánku v noci mlíko ale sotva 120ml, ted už nechce ani ve spánku ani vůbec, já to zase tak neřeším dcera taky nepila od 4.měs. mléko začala zase až na 10měs. a je zdravá nikdy jí nic nebylo 🙂 malý papká 2x denně kaše, jogurt nebo lipánek, tak myslím že mu to stačí.

ksivcova
21. jan 2010

ahoj
bella.cullen mužu se zeptat kolik važi Tvuj maly,ten muj taky nechce mleko ale ani kaši..davaš už i masičko ,

nikollette
21. jan 2010

Od 4mesiacov nepila vôbec mlieko? A potom zasa začala v 10tich? A to chcela potom?
Mna to trápi, lebo mlieko ešte potrebuje, aj ked máme o chvílu rok. Ale predsa.

bella.cullen.
21. jan 2010

ksivcova malý měl na pul roce 7400g,přibíral docela pěkně... dávám i maso začaly jsme na 4.měs. jí i banány a přesnídávky, aspon že ty kaše baští dělám mu je so sunaru

Niko ano dcera od 4. měs vůbec mlíko nepila ale taky jedla kaše a jogurty, lipánky a pudinky, a na 10 měs. ho začla z ničeho nic pít a to na litry a pije do ted(kakavíčko) no a malej její ,, kopie ,,taky od 4. měs mlíko nepije a do 5. meě pil aspon v noci. ted ani kapku ☹

bella.cullen.
21. jan 2010

a dr. mi na to že nechce pít mlíko řekl: to nevadí, vždyt je pěknej!!! FAKT!!! že to má v kaši a jogurtech...

ksivcova
21. jan 2010

my sme byli minulej tyden na poradne a važi 7040,on je takovy špunt mneři 65cm,ale nema byt po kom velky,nejradeji ma banany a jablka ale nevim jestli mu to stači.Všechno ostatni papa skoro s plačem.

emab
21. jan 2010

Mala uz ma 7 mesicu, kojime brzo rano, kdyz je rozespala, potom v devet pri dopolednim spani, na obed ma zeleninu, po obede pri spani zase kojim, na svacinu ma ovoce, vecer kasi z mojeho mleka a vecer az usne tak ji zase nakojim.Ona toho asi tak moc nevypije, tak ji to tak zatim staci, ja po kojeni jeste odsavam, abych stimulovala tu tvorbu a mela 150ml na vecerni kas. Otazka je, jestli by z flasky pila lip, anebo by taky nechtela, je tady hodne takovych miminek. 😉 i Jeste zkus napsat annag,treba prijdete na to, co male vadi a proc prso bojkotuje.Pomohla uz hodne maminkam. 🙂

nikollette
21. jan 2010

ved aj my jeme jogurty, aj 2x denne, snažím sa mu to nahrádzať ako sa dá.
Kaše neznáša 😒

bella.cullen.
21. jan 2010

to má hezkou váhu skoro stejnou, a jogurt ti baští? a to opravdu kašičky nechce? právě z nich mi malý přibírá a z lipánků 😉 mě malej taky někdy moc nechce jíst ale ted má lepší papací období

bella.cullen.
21. jan 2010

Niko prý 150g jogurtu=250 mléka

nikollette
21. jan 2010

To vážne? To som ešte nepočula.
My spapáme tak 200-250ml jogurtu denne.
Niekedy ked pije viac mliečka v noci, tak 150ml.

bella.cullen.
21. jan 2010

já to někde četla tady na koníkovy, no tak vidíš jogurtu má dostatek a mlíčko v noci, určo mu nic nechybí, mají mít 500ml mléčných výrobků za den takže i jogut i kaše ☹

ksivcova
21. jan 2010

Kašičky sem skoušela všelijake ale ani nahodou a jogurt nevi jestli už mužu dat..zitra ma 6m

bella.cullen.
21. jan 2010

tam měl být tento smajlík 🙂

bella.cullen.
21. jan 2010

mě dr. dovolil jogurt od 5.měs bílou aktivii, dávám tu sladkou a taky holandia je dobrá, já mu dávám i smetánek

lucajdak
22. jan 2010

AHOJ MAMINKY, taky mám problém, je to asi týden, kdy náš malý Petřík, nechce přes den mlíčko, večer mu dávám trochu do mlíčka rýžové nemléčné kaše a v noci se budi jen o půl třetí a pak v půl sedmé ato si vezme v pohodě 150ml ale pak přes den mu to musím nutit, nakonec to vypije, ale s velkým donucením, z 10 minut se to protáhne třeba na 40 minut.Dodržuju 3 až 3,5h, ale bojím se, že když mu budu dávat po 4h a třeba i méně mlíka, tak že si to bude vybírat v noci........nevíte co to může znamenat?Je na Hami 1 🙂

lenka1smejka
22. jan 2010

luca-ahoj aj mi mame Hami ale 2.Ja som malu nutila ked robila problemi tiez to trvalo dlho ale staci vydrzat neboj to prestane

lucajdak
22. jan 2010

jéé Leni, díky, já doufám, že je to jen přechodné období, jsem ráda, že jsi mi odepsala 🙂