Odmietanie mlieka v 5tom mesiaci. Nemáte dáke finty?

dena76
26. mar 2007

ahojte,
som strasne nestastna ☹ moja mala dcera kategoricky zacala odmietat vsetko mlieko. A to ma len 5 mesiacov. Nechce ani umele ani materske (si odsavam a davam do flase) Neviem ako dalej, trosku mliecka do nej dostanem jedine v noci. Co jej mam teda davat papat? Skusala som dat trosku prikrmov, papa aj ovocie aj zeleninku (zatial), ale nemalo by gro stravy tvorit mlieko? mate nejake finty? Motzem skusit zmiesat ovocnu vyzivku s mliekom adat jej do flase? A kolko mlieka by mala vypit? maminky, prosim poradte ☹

lenka1smejka
22. jan 2010

Naozaj je to prechodne obdobie,tady ti budu radit ,ze ho mas krmit vo spanku ale neodporucam to robit lebo nebudes spat a za druhe maly si na to zvykne.Nam to trvalo cca 2mesiace.Nejdu mu zubky?A uz aj prikrmujes?

lucajdak
22. jan 2010

Ještě mu dávám jen mlíčko a večer tu kašičku do mlička jinak nic, nechci to nějak uspěchat 🙂
Ve spánku to dělat ani nechci, protože si po každém jidle krkne, jinak ho to tam tíží a někdy i ublinkne, když si nekrkne 🙂 Zoubky možná budou brzo, protože hodně slintá, kouse si prstíky i hračky 🙂

lenka1smejka
22. jan 2010

luca-No mi sme mali v 3mesiacoch prve zubky ale neslintala a ani neslinta.Ale tiez vsetko pha do pusinky.Tak to bude prechodne obdobie vydrz tak ako si uz asi vydrzala koliku tak vydrzis aj toto-raz sa na tom budes smiat az bude veliky a nebudes mu stihat varit a mlieka bude pit na vagony ako chlapisko 😀

nanai
23. jan 2010

Ahoj holky, máme podobný problém. Malé odsávám svoje mlíčko a dávám lahvičkou, už od 2 měsíců věku, do té doby jsem se pokoušela rozkojit normálně, ale malá se nechytla. Malá je hypotonická, už 2,5 měsíc e cvičíme Vojtovku. Zpočátku pila z lahvičky pomalinku, ale bez boje(třeba 45 mintut pila 120ml), postupně sice zrychlila, ale se zahájením Vojtovky začala postupně víc a víc vyvádět u jídla, až to dospělo v posledních 3 týdnech k tomu, že ji krmíme ve spánku. Tto se většinou napíje dobře, když se ovšem u toho neprobudí. Cítím ale, že to je špatně, nechci aby malá jedla a ani o tom nevěděla, vždyť si přece musí zvyknout, že pocit hladu se zahání tím že se nají a ne tím že usne. Asi si spojila Vojtovku s jídlem , většinou jsme cvičili před jídlem. To teď ale se snažíme změnit. Takže od včera zkoušíme drsný režim, nabídneme jí mlíčko, když vypije 20ml, tak je to její volba, za 20 min to zkusíme znova a takhle pořád dokola. Nakonec po několika hodinách vypila 120 ml. Pak zase blbla, ale když už byla hrozně vyhládlá, opět po 4hod asi 110ml vypila. Takže dnes vypila od půlnoci do 18.00 asi 430ml, pak už jsem nevydržela a trošku ji dokrmila ve spánku/asi 80ml/, a uvidíme, jak to půjde dál. Snad malé dojde že jíst není tak špatné a chytne se. Normálně vypije za den, když krmíme ve spaní, tak asi necelých 800ml, výjimečně více.

lenka1smejka
23. jan 2010

nanai-ahoj-vies ono je to take obdobie,sice neviem co to je,ze je hypotonicka ale tak malicku to prejde ale odnauc ju papat v spanku.Unas to trvalo 2mesiace co som ju krmila s placom a ked som uz bola s nervami v koncoch tak som ju dala do vajicka a krmila lyzickou-na lyzicku bola zvyknuta.Neboj ono to prejde hlavne vela trpezlivosti

dicinka1
23. mar 2010

ahojte..vie mi niekto poradit?mala ma 10 mesiacov a nechce pit ani vodu,ani cajik..dokonca teraz ani mliečko...vypije 2 krat za den..po 180 ml..alebo aj menej..ja neviem čo robit..už som zufala.. bojim sa..aby nebola dehydrovana stale jej kontrolujem hore nad celom ,ci nema to vpadnute..ved viete o čom pišem..poradte mi,čo robit? ☹

rora
1. mar 2012

Ja mam takyto problem, dcera cca od 4teho mesiaca odmieta pit MM, dovtedy bola plne kojena, pekne papala aj cez den aj v noci, no zrazu sa cez den vobec nechce prisat, hystericky place ked sa ju snazim nakrmit ked zbada prsko konec, reve jak keby ju rezem, nechyti sa ani ked je uz hladna, ked si ju polozim do polohy v ktorej vzdy papala tak sa vykruca, hlavou myka zo strany na stranu a snazi sa posadit.. vpodstate takyto problem mam odkedy zacala dvihat hlavu a telicko do sedu... a mozno to s tym ani nesuvisi,neviem. snazila som sa cosi aj odsat, ale mam s odsavanim dost problem a moc toho ani neodsajem, takze takto to urcite nepojde ☹ zacala som jej teda davat kasu (tu prvu mliecnu kasu od nestle) a ta jej chuti, vpodstate cez den funguje len na nej a na caji. aj to ju musim dat najprv posediacky a potom ked pije a je kludna tak ju dam aspon do polosedu/pololahu... urcite sa s tym poradim aj s doktorkou, len k nej ideme az o par dni. urcite mi odporuci UM a tomu by som sa chcela vyhnut ☹ ak to pojde... nemate nejaky tip na to aby babatko znova chcelo chytit prsnik??? alebo ju mam nechat uplne o hlade ze uz nebude mat inu moznost????? to mi pride moc krute...
V noci nastastie takyto problem nie je, pekne sa poleziacky napapa a spinka dalej.. Mozno vdaka tomu nocnemu kojeniu mam este vobec mlieko :(
_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

u2jana
1. mar 2012

@rora
asi prechádza strajkom, niektore deticky tak vymyslaju,
skus sa spytat tu: http://forum.dojcenie.eu/index.php
nejaka laktacna ti urcite poradi.
Aj moj maly strasne vymyslal, ale ustali sme to... drzim palce

kikuska82
17. júl 2013

@besova - ahoj, moj syn mal 4 mesiace ale od 2 mesiaca mame velke problemy s jedenim. Mlieko si odsavam, nakolko kojit sa nechce uz od 1.mesiaca aj ked v noci sa este dalo. Ale posledny mesiac aj v noci pije len odsate mlieko z flase a to musim skusat, lebo teraz sa uz ani sam nezobudi, zeby bol hladny. Takze aj na 2-3x skusam pocas noci, kedy sa chyti a vypije teda maximalne 1 az 1,20dcl. Rano su to strasne peripetie, kym donho dostanem aspon to 1dcl, tak nam to trvaj aj hodinu a teda vacsinu davky vypije az ked je unaveny a zaspava. Za bdela takmer nic. Inak dost dlhy cas som ho krmila vylucne len cez cievku po prste (taku uzucku sylikonovu hadicku s tym, ze sal moj malicek a popritom som mu vsunula este tu cievku do ust a z nej tahal odsate mliecko z flase). No a teraz mame dost vazny problem ho to odnaucit a prejst na flasu - kedze sa uz vobec nekoji, nie je dovod dalej pokracovat v cievkovani. Je to zbytocne hrozne zdlhave a stoji to vela namahy a trpezlviosti nielen mna ale aj jeho. No ale s tym jedenim strasna bieda, tak nam doktorka odporucila co najskor zacat ucit maleho jest aj to mlieko z lyzicky. Je to ciste trapenie aj jeho aj nas, ale ak inak nechce to mlieko prijat, tak musime aspon trosku lyzickou a nasilu.... Som zvedava, ci sa po zavedeni prikrmov cele to nase jedenie zlepsi, alebo to bude este horsie, ze mlieko zacne odmietat uplne.

magdus777
3. sep 2017

Ahojte...prosim o radu..moj 7 mesacny syncek odmieta moje mlieko a aj bebu...som zufala...skusam maleho kojit ale za kazdym ma uhryznie a potom dlho place. Prikrymu mu davam pravidelne...ved musi nieco papat ked odmieta mlieko.. dakujem za informacie 😀

sono2
3. sep 2017

@magdus777 a to zrazu? Može byť štrajk, prečo kombinuješ mm, um?