Odmietanie mlieka v 5tom mesiaci. Nemáte dáke finty?

dena76
26. mar 2007

ahojte,
som strasne nestastna ☹ moja mala dcera kategoricky zacala odmietat vsetko mlieko. A to ma len 5 mesiacov. Nechce ani umele ani materske (si odsavam a davam do flase) Neviem ako dalej, trosku mliecka do nej dostanem jedine v noci. Co jej mam teda davat papat? Skusala som dat trosku prikrmov, papa aj ovocie aj zeleninku (zatial), ale nemalo by gro stravy tvorit mlieko? mate nejake finty? Motzem skusit zmiesat ovocnu vyzivku s mliekom adat jej do flase? A kolko mlieka by mala vypit? maminky, prosim poradte ☹

u2jana
17. jan 2009

ahojte, ked som si spatne precitala tie prispevky, to su ako u nasej malej... ma 4mes a 6.6kg... dr.vravi, ze super, lenze do nej dostat aspon 700ml je celodenny boj... najnovsie ju musim polouspat na rukach a potom do nej nieco dostanem... lenze potvorka, uz nechce zaspavat inak ako na rukach...
no nic, o chvilu by sme ju mali zas krmit 😒 to zas bude revuuuu

siminks
17. jan 2009

Ahoj repka my sme mali presne v tomto čase tento problém nechcela tahať len revala a vypila velmi vela čaju t.j.3malé 2,5ml flaštičky tak sa mi to nezdalo išla som doktorke a nepriberala na váhe,mala som málo mlieka bola z toho nervozna tak nechcela tahať,začala som z umelou výživou a potom už nechcela vôbec,takže kojila som skoro do 4mesiacov,aj to je úspech 😉 ale čajíky vypijeme aj teraz kvantá....voláme ju špongia 🙂 🙂 🙂

siminks
17. jan 2009

Ozaj babenky a máte skúsenosti v tomto veku moja má 9mesiacov a teraz už týžden nechce piť mliečko,už dostávala len ráno a večer po 220ml a nechce vôbec,hádam to prejde,snažím sa jej dávať ráno jogurt obed normálny poobede lipánek a večer kašička a medzitým ovocie takže mliečnych výrobkov má asi dosť,ale to mlieko by ešte nohla mám nakúpené v akcii 1+1zdarma asi 20krabíc 🙂 🙂 🙂

monique02
18. jan 2009

repka skus vydrzat a prikladat, a opat prikladat, tiez sme mali v tom obdobi nieco podobne, myslim ze nejaka laktacna kriza, uz som myslela ze budem kojit len z jedneho, ale nakoniec sa to po tyzdni, dvoch upravilo, v kazdom pripade drzim palce

simiks nasa ninka tiez nechce teraz papat velmi mliecko (rastu jej horne zubky) sice trochu vypije ale je to biedne, zevraj ich to boli ked cucaju, doki vravela ze nevadi nemam ju nutit, ze jej mam davat jogurty a miesat jej mlieko do jedla (napr. zemiakova kasa, alebo spenat s mliekom atd. 😉

siminks
18. jan 2009

monique ja som si myslela že zo zúbkov,ale horné dva už má veľké ide jej znovu hore daľší,ale z cuckania to nieje lebo zaspáva s čajom a cez den chodí s flašou čaju neustále a tahá aj naprázdno to máme zlozvyk od narodenia,ale dudu teda nie 😒 aj ja sa snažím to mliečko dávať do jedál aj puding jej z neho varím.

ygreen
18. jan 2009

synovi se teď klube v horní čelisti 6 zubů a naprosto odmítá ranní a večerní kaše. A to od 6 měsíce odmítá pít mlíko (UM). Tak jsem m u denní dávky nahrazovala těma kašema a jogurtem. Ale včera přestože vehementně odmítal kaši, tak jsem mu zkusila na zkoušku dát Nestlé mlíčko s medem a vymlaskl z lahvičky celou krabičku (250ml), což jsem jako zírala. Ale stejně doufám, že až se mu ty zuby proříznou, bude papat zase normálně.

akejka
19. jan 2009

siminks:

keď ti pije mlieko 2x denne po 220ml, to úplne stačí...Bábätkám do 1 roka stačí denná porcia mlieka 500ml...v akejkoľvek forme (kaše, jogurty, syry, maslo...)
moja malá má tiež skoro 9 mesiacov a už 2 mesiace jej dávam mlieko len raz denne - ráno 230ml. Večer spapá veľa ryžovej kaše z 2dl mlieka a dávam jej poobede aj activiu sladkú...

siminks
19. jan 2009

Ahoj Akejka áno stačilo by,ale momentálne už druhý týžden nechce vôbec,teda prvý týžden nechcela a tento ssom jej neskúšala,že dám pauzu,tak uvidím ponúknem jej 😒

patricia1971
20. jan 2009

ahojte, chcela by som sa opýtať, od kedy sa môže dávať bábätku jogurt.
Tiež máme problém s mliečkom, kojíme, ale málo priberá a nechce nič mliečne z fľašky, na obed dávame zeleninku,na večer kašu, ale tú zje len s lyžičkou. Dnes sme boli v poradni a pediatrička nás tak zvozila, že za 2 mesiace sme pribrali iba 400 g. Ale ja tú malú nemôžem nútiť, že musí zjesť 180 ml kaše, keď jej stačí 120 ml. No som úplne hotová. A Nutrilon mi vôbec nechce, že mám skúsiť Sunar. Viete mi poradiť, ktoré mliečko je dobré? Jej chutí najviac prsník, ani odsaté mliečko z fľaše nevypije. Ďakujem. ☹ ☹ ☹ ☹

dankadina
20. jan 2009

My sme mali podobný problém vyskúšali sme všetky druhy mliečka chytili sme sa až na france lait, dovtedy sme pili mliečko iba v spanku. Jogurt ak dokrmuješ môžeš dávať od 8.smeho mesiaca. Ja tiež davam aj pudingy ale len tie babetkovske od nestle maju ich v dm 4 stoja okolo 3 Eur ( v jednom baleni su 4( vola sa to baby yogo alebo baby dessert a sú rôzne príchute naša mala zje dva na posedenie

patricia1971
20. jan 2009

dankadina:
ďakujem za radu, to mlieko mi teraz poradili aj v lekárni, tak som ho kúpila, v noci uvidíme. Tiež jej ho mám dať v spánku. Už začínam dokrmovať, zatiaľ len zeleninka a kaša na večer, má 7 a pol mesiaca. A tie od nestle som už pozerala v dm, tak to zbehnem zajtra kúpiť a budem skúšať. Už sme skúšali aj hipp ovocné a tie jej moc chutili, lenže to sú výživky a ja asi potrebujem ešte niečo mliečne. Je to moje 3 dieťa, ale nejako to až moc prežívam. Pri tých 2 deťoch som mala tiež problém, málo priberali, nechceli iné mliečko len moje a všetko bolo nakoniec dobré. Syn bude mať 17 rokov a dodnes deň je štíhly a vyšportovaný, dcérka má 9 rokov a tiež je chudunká, taká vyšportovaná. Ale pri nich som bola mladšia a všetko som brala tak nejako ináč. Im som dávala jesť hocičo a bolo dobre. A pri tejto našej Lili som nejaká opatrná.

evikuu
22. mar 2009

Ahoj holky,malá mě vypije tak max za den 400ml mlíčka a + kaši=tak okolo 550ml.Jsme na HERU myslíte že jí nechutná a mám zkusit jinou značku?? Hami nebo sunar?? Prý dětem chutnají že jsou sladší...

lenusiatko
24. mar 2009

Ahojte, nasa mala takisto odmieta mlieko, kojila som ju do 9 mesiacov, potom sa odstavila a zacali nam horory s mliekom a flasou. Cez den ked uvidi flasu, tak ju chyti a hodi cez celu izbu, uz som ju skusala obalit do vreckovky, ochutna a koniec, niekedy sa aj rozplace. Davam jej Nutrilon2, zda sa mi dost nechutny, ale zacala som jej to mlieko robit v noci a ked je v polospanku, tak jej ho fuknem, za noc vypije tak 300-350 ml, cez den jej davam jogurt, syr Kidiboo a tie dezerty z DM, tak sa to snazime takto dohnat. Vraj su ludia, ktori permanentne odmietaju cely zivot mlieko a mliecne vyrobky, dokonca som citala, ze kravske mlieko vapnik neobsahuje, ze je to taky blud, akoze spenat obsahuje zelezo. Vraj najviac vapnika obsahuju strukoviny. Idem sa spytat pediatricky, ci jej mam vyskusat inu znacku mlieka 😒

patricia1971
24. mar 2009

lenusiatko ahoj,my sme na tom tak isto,včera som ešte kojila,ale už sa mi odstavuje,dnes už zbadala prsko a otočila hlavu....no a s flašou s mliekom tak isto ako u vás...tiež sa to snažím cez deň vynahradiť tými mliečnymi výrobkami....ale ja do malej ani v spánku to mliečko nedám....skúšam to s pohárom,tak to aspoň trošku vypije....a ja mám už doma 4 druhy mlieka a je mi to houby,je to to isté a nechce ani jedno,takže tak 😒

lenusiatko
24. mar 2009

No Patricia, ja som mala hrozne nervy z toho, boli dni, ked nevypila ani kvapku mlieka a doktorka na mna, ze musi tak 500-600. Musi, musi, nemusi vobec nic. Uz to tak hrozne neprezivam, idem teraz tiez vyskusat supnut flasku, uz som tam aj banan rozmixovala, a prihodila ryzovej kase, tak uvidime 😉

maja22
25. mar 2009

Ahojte, môj nechcel mlieko piť asi dva mesiace... od decembra do februára... Netlačila som ho do toho, párkrát som vyskúšala urobiť mu kakao, alebo som zarobila banánové frapko a nič.. Až raz ráno, keď bol hladný, ešte pred raňajkami som mu zasa po nejakom čase urobila sladké kakao a čuduj sa svete, vypil... Neskôr už i na večeru... Keď si už zvykol, ubrala som z cukru i kakaa, v podstate mu kakaom to mlieko len "farbím", aby nebolo plne biele a vypije... Asi potreboval tú prestávku alebo čo... Ale odkedy pije mlieko, prestal jesť jogurty... A neraňajkuje viac, dva deci mlieka mu stačia...

radka.m.
25. mar 2009

lenusiatko-tvá doktorka ti nejspíš špatně vsvětlila,jak je to s mléčnou dávkou,nebo je úplně mimo.kolem roku děti potřebují 500ml mléčné dávky na den,ale není už nutností,aby pili přímo mléko,ta mléčná dávka se dá nahradit ve formě mléčných výrobků,sýry,tvaroh,kaše,jogurty,máslo,hele,jestli jíte jogurty,tak 150ml jogurtu je jako 250ml mléka,tak když sníte za den dva jogurty a třeba sýr na pečivo,nebo kaši,tak máte denní mléčnou dávku prostě splněnou,tak to klidně takhle řekni vaší mudr,můžeš být v klidu a nemusíš se zbytečně stresovat,že by vám něco chybělo. 😉 😉 😉

sisstin
25. mar 2009

jak už jsem psala v hodně tématech..malej nikdy mlíko moc ráda neměl..po nasazení příkrmů to bylo ještě horší..to už ho chtěl fakt strašně málo..a od 8m ho nepije vůbec..taky mě to ze začátku trápilo..ale sní spousty mléčné kaše, mléčných příkrmů, jogurtů..po roce i tvarohy..občas Lipánek..takže já už to fakt neřešim 😎

jaja257
26. mar 2009

Ahojky,
nasla som tuto temu a ako keby bola o nas ☹ len s tym rozdielom, ze mala ma 2 mesiace, vahu 5,5 kg a odmieta mi jest mlieko. Som z toho uplne mimo. Trva to asi tak 2 tyzdne, dostat do nej nejake mlieko je uplny zazrak. Neviem co sa s nou stalo, este do nedavna zhlatla skoro aj mna s flasou a zzrazu nic ☹ vedeli by ste mi niekto poradit co s tym? Ci ste zazili nieco podbne a ako ste to riesili?

maja22
26. mar 2009

Jaja, to odmieta tvoje MM alebo dávaš umelé? Ak umelé, skús zmeniť značku, iné mi momentálne nenapadá...

adikka1
4. jan 2010

ja mam 3 mesacnu dcerku a pre nedavnom zacala odmietat pit moje mlieko skusala som jej skoro vsetko druhy umeleo mlieka a nevypila ani 30ml bola som zufala a tak som sa obratila na pomoc detskej sestry ktora mi poradila aby som jej skusila dat cukor.a fakt to zabralo terat mi vypije 120ml mlieka 5krat denne a v noci 2krat a je jedno aky druh jej davam len sme presli na bebu lebo nieje taka sladka ako ine mliecka kedze tam pridavam trosku cukru.

atrami
4. jan 2010

adikka,
cukor je vporiadku. Neviem aký Ti poradili, ale lepší je hroznový cukor.
My sme ho dávali. Syn mal špeciálne mlieko, kvoli alergii. Bolo tak hnusné, že bez cukru by mi ho nevypil.

adikka1
4. jan 2010

no prave je ten problem ze hroznovy cukor odmieta nechce ho ani v caji ani v mlieku takze musim davat obycajny a to ma stve lebo sa bojim ze sa jej nieco stane a nadruhej strane sa bojim ze ked prestane papat tak mi schudne a skonci v nemocnici.

susisus
4. jan 2010

Jaja to mas este dobre, my sme tolko nevazili ani v 3 mesiacoch... Skus ine mlieko, Hipp a Sunar su fajne sladke a ked nepomoze, tak krm v spanku - my sme tak boli teraz mesiac a ponukaj jej casto.

aisha1
7. jan 2010

Ahojte baby!
Ja som tu nova.Mam 19 tyzdovu dzeru vazi 7,22kg.Posledny mesiac my nechce akosi mlieko ale vzdy sa my to podarilo ju daako oklamat a pila ako tak.Posledne 3 dni ona nechce nijake mlieko.V noci si trochu pocucka ale malo lebo viem ze viac ako 50 ml mlieka nemam.(to som jej pumpovala)
A cez den my nechce ziadne. Skusam vsetko mozne ale to je tolko placu ze as.Ked mam stastie tak vypije 50ml ak nie tak nepije.
Predtym bola riadny hlados a vzdy bola hladna tak nechapem v com je chyba vzdy pila dost.
Nechcela som ju zacat prikrmovat ale vcera som jej dala trochu kase a jedla jak diva.Tak jej davam raz denne ale potom zase nic mlieko nechce.Co s nou mam robit ved mlieko musia pit do jedneho roka ako som pocula.
To jej mam nasadit hned 3 krat dene kasu.Bojim sa ze jej pokazim zaludok.Mate s tym niekto skusenosti?
Vravia my ze vahu ma dobru tak nech sa netrapim ale to jej nemam davat jest ci co?
Vopred vam dakujem.

adikka1
10. jan 2010

no ja este neprikrmujem a moja mala ma 14 tyzdnov a tiez nechcela mlieko vypila asi 30ml tak som jej ho zacala cukrit a teraz vypije 120ml a nedavno som sa informovala u troch pediatrov ci cukor moze nejak dietatku uskodit a vraveli ze nie ze ked ma mat cukrovku tak ju bude ale vacsinou to musi byt v rodine a starecka cukrovka sa nerata.takze skus je ocukrit a uvidis ci vypije.ja som tiez z toho bola zufala a vidis sme tu hlavne ze pije mlieko lebo to je dolezite a je jedno ci je s cukrom alebo nie.

bella.cullen.
10. jan 2010

ahoj mě malej taky vůbec nechce pít mléko nedostanu do něj ani kapku, ale už je plně na příkrmech má 2x denně kaši, zeleninu s masem, ovoce i jogurty a doktor mi sám řekl že to nevadí, že má mlíko v kaši a jogurtech..tak aspoň že tak ale mrzí mě to ☹

nikollette
15. jan 2010

bella skus v noci, alebo hocikedy ked ti zaspi.
Mnoho deti tak obalamutia, a piju po spiacky😉

ksivcova
16. jan 2010

kočky prosim o radu..možem dat malemu biely jogurt tiež nechce mliečko ešte som nedavala..dakujem

jaaty
16. jan 2010

5 mesačnému dieťatku by som biely jogurt nedávala. Skús sa pozireť na jogurty od Hipp, tie sme papali zo začiatky my, ale nepamätám sa od koľkého mesiaca to je. počítam, ž enajskôr od 6. Skúsila si mu dať nejakú ryžovú mliečnu kašu?