Odmietanie mlieka v 5tom mesiaci. Nemáte dáke finty?

dena76
26. mar 2007

ahojte,
som strasne nestastna ☹ moja mala dcera kategoricky zacala odmietat vsetko mlieko. A to ma len 5 mesiacov. Nechce ani umele ani materske (si odsavam a davam do flase) Neviem ako dalej, trosku mliecka do nej dostanem jedine v noci. Co jej mam teda davat papat? Skusala som dat trosku prikrmov, papa aj ovocie aj zeleninku (zatial), ale nemalo by gro stravy tvorit mlieko? mate nejake finty? Motzem skusit zmiesat ovocnu vyzivku s mliekom adat jej do flase? A kolko mlieka by mala vypit? maminky, prosim poradte ☹

bellasandra
26. mar 2007

Dena- no skus jej dat napríklad ryzovu kasicku na veceru, cez den nieaku zeleninku a ked nechce tvoje mliečko- skus skusat umelé- niektorý druh by jej mal chutit.
Držím palčeky 🙂

dena76
autor
26. mar 2007

bellasandra, umelych mliek sme vyskusali... 😒 a ryzovu kasu na veceru mi zjedla asi tak 2x, potom zistila ze je to mliecne, tak uz aj to odmieta. Dnes som kupila bananovu-vyskusame.

vilki
26. mar 2007

no moj papal nutrilon a potom aj bebu a nedavno mi to tiez odmietol.nepapal mliecko uz tri dni tak som vyskusala normalne krabicove mlieko a to mu tak chuti ze vypije plnu flasku a este aj pyta.na veceru mu dam donho trosku detskej krupice aby to mal hustejsie a naozaj sa dobre napapa.

biccy
26. mar 2007

Dena,mame presne rovnaky problem,uz som to tu chcela napisat.Tiez by som chcela vediet kolko mliecka by malo take babatko vypit.Zajtra ideme skusat iny druh mlieka.Tak uvidime. 😉

dena76
autor
27. mar 2007

biccy, a ktore mliecka ste skusali? Tiez ti uplne odmieta mlieko? Tvoja mala ma tiez 5 mesiacov, ze? My sme vcera v noci pasovali do nej mlieko striekackou ☹ a co inak papate?

zuzu13
27. mar 2007

no deti skúšajú našu trpezlivosť, u nás je to podobne...Malá spapá ráno/7,00hod/ mliečko /cca 180-200ml/ a potom obeduje okolo 11,00, lebo keď jej dám mliečko "zamkne" pusu a nedám do nej ani cumeľ...potom okolo 14,00 jej dám banán, hrušku alebo jablko a za dvehod. je už hladná a spokojná aj s mliečkom...Od hladu ešte dieťa neumrelo...keď bude hladné vypýta si aj mliečko. Nechajte ho riadne vyhladnúť a spapá...
a k tomu množstvu mliečka...je to rôzne...na kg váhy by malo vypiť cca 120 ml mlieka / 5 kg bábo by malo vypiť cca 600 ml/ inde uvádzajú že v 5 mes. by malo mať denne okolo 800 ml...ale keď sú dva príkrmy tak asi menej...

dena76
autor
27. mar 2007

Jaj zuzu, keby mi mala spapala aspon rano tolko mlieko co tvoja tak to tak neriesim...dnes to bolo len 2x80ml v noci a aj to striekackou. Od vtedy ani mililiter. Len na desiatu mala 1/2 vyzivky jablko+hruska a na obed 1/2 vyzivky zemiak+cukina. Inak mame 5 mesiacov a 5,25kg. No slizik 😒

zuzu13
27. mar 2007

dena, spapá toľko koľko potrebuje...kamoškyna malá do roka vypila max 450ml mlieka a na obed pár lyž. no a je v pohode... neboj 😀

dena76
autor
27. mar 2007

zuzu, dakujem za podporu 🙂 normalne som sa vcera musela ist vyplakat od bezmocnosti...

zuzanda
27. mar 2007

ahoj dena, podobný problém som mala aj ja so svojím synom. keď mal mesiac, začal odmietať materské mlieko, tak nám pediatrička odporučila prikrmovanie nutrilonom. od 6.mesiaca bol živený už iba umelým mliekom. denne vypil max.400-500ml. v pol roku vážil 6kg, v roku 9kg. naša lekárka nám odporúčala nutrilon aspoň do 2 rokov, ale keď mal Timko čosi vyše roka, začala som mu dávať klasické kravské mlieko a odvtedy ho vypije denne aj liter. teraz má 3 roky a kupujem mu oblečko na 4ročné deti. 🙂

dena76
autor
27. mar 2007

no lenze ja do nej nedostanem ani tych 400ml UM ani MM ☹ dnes sme sa dostali len nA 190 vratane mlieka co vypila v noci. Teraz sme sa vratili z vonku a ja v nadeji, ze je hladna tak si dam lieko som jej ho ponukla a nic. Ale smadna bola. trochu cajiku si da, ale vypije mi hlavne ovocnu vyzivku rozriedenu vodou. Toho mi vypije aj 100ml. Mozem jej to tak riedit?

nelika666
27. mar 2007

dena mame rovnaky problem aj Tami odmietala vsetko mlieko skusali sme nutrilon, bebu aj rozne flasky a cumle..
nakoniec sme asi nasli ten spravny cumel lebo ked som ho vymenila asi stvrtykrat tak zacala pit aspon 120ml a aj to je pre nas vyhra
tak skus este vymenit cumliky a ked to fakt nepojde tak povedz lekarke nech jej spravi krvny obraz ci nie je chudokrvna a nech vas posle aj na krcne ci ju nebolia uska - vtedy deti zvyknu nepapat - my sme to absolvovali a vsetko bolo ok takze to asi bolo len tym cumlom
a inac tiez nema na svoj vek vela.. na 4.mesiace mala 5240g

takze silne nervy a drzte sa

dena76
autor
27. mar 2007

nelika, ked bolia uska deti zvyknu nepapat? to som nepocula, ale vyskusame. vam to hovorila pediatricka?

dena76
autor
27. mar 2007

A Nelika aku pouzivate flasu a cumel?

dena76
autor
27. mar 2007

nelika, a ked bolia uska deti vobec nechcu papat, alebo len pit, napr z flase. Lebo ta nasa papalyzickou pekne, len to mlieko nie a nie

famfrla
27. mar 2007

ahoj dena u nas je to podobny problen asi od 3 mesiaca nechce vobec flasku prestala som ju kojit na konci 2 mesoaca(nedostatok mliecka:()predtym to nebol vobec problem pila ako ostatne deticky ale potom neviem co sa stalo zrazu vobec nechcela flasu tiez sme vyskusali cumle a nic ona nepije ako ine deticky ked ma hlad pit jej musim dat ked sa zobudi ihned ked je este trosku prispata alebo v noci ked tuho spi inak nemam sancu:( vymyslela som si tiez jeden trik pre nu dam jej do pusi cumel a ked dudle tak jej ho vytiahnem a strcim rychlo flasu niekedy to je i na 20 krat ale aspon nieco. a casto ked sa jej chce spat a je hladna tak nevypije uz vobec nic tak sa vyplace a zaspi hladna az potom nastupujem ja🙂 vermi su to nervy stale striehnut kedy je dobra doba strcit flasu:(

dena76
autor
27. mar 2007

famfrla, nepises o nas? 🙂 s tym cumlom som to praktikovala aj ja, a takisto aj s krmenim v noci pocas spanku. Len teraz poslednych par dni ma prekukla a uz sa mi v spanku nenapije. Ale ona m z flase nepije len mlieko, zriedenu ovocnu vyzivu mi z flase vypije. Kolko vypijete mliecka za den. Mi hrozne malinko

famfrla
27. mar 2007

no ona to uz tiez zacina prekukavat neviem co s nou budem robit ked je najhorsie ocino robi opicky 😒 no ako kedy ked sa trafim ze je este dost prispata tak aj 180 inak tak 100 ☹ v noci 150 ked tuho spi 😒

famfrla
27. mar 2007

no ja jej zriedenu vyzivu nedavam a kolko ma tvoje miminko?

biccy
27. mar 2007

Dena,ja mam este trosku svojho mliecka,ktore si odsavam od druheho mesiaca malickej.Davam jej ho pit pred UM-Nutrilon A.R.Hned musim "nadpojit" tu druhu flasu,aby si to ani nevsimla.Moje mlieko vypije vzdy,aj ked to je teraz uz len 10-20ml na kazde papanie.A teraz co je ho uz tak malo,tak mi odmieta Nutrilon. ☹ Dnes poobede som vyskusala obycajny Nutrilon,nie A.R. a vypila ho 150ml.A teraz vecer som jej ho opat dala,ale nechcela ho vobec. 😠 Takze som sa asi predcasne tesila. 😖 Uvidim dalej,ako bude,ci nebudem musiet celkom zmenit znacku.Inac v noci mi vypije 150ml,rano uz len asi 50ml,aj to nie vzdy.Potom jej davam ovocie,alebo vyzivu.Na obed rozmix.zeleninku s masom.Poobede uz nechce pit,tak jej do toho mlieka spravim kasu,aby zjedla aspon trochu mlieka.Kasu s lyzickou popapa.No a pred spanim niekedy vypije 100ml,niekedy 20ml. 😒

pipo1777
27. mar 2007

Moja nechcela s flašky mlieko keď jej išli zúbky.Trvalo to pár dní ale bola už väčšia a dávala som jej aspoň riedku kašu lyžičkou a vodu.Lyžička jej nevadila.Skús ak už iné nepomôže-veď čo nespravíme pre svoje dieťa.Pá Držím palce 😵

dena76
autor
28. mar 2007

famfrla, tak to ste dobre, ked 180! 😲 Moja ked je prispata tak max 100, inak okolo 80. A cez den ked je v bdelom stave tak mlieko do ust nevezme. Na desiatu jej davam ovocnu vyzivu, na obed zeleninu, na olovrant zase vyzivu a vecer kasu do MM. Tu zriedenu vyzivu davam namiesto tekutin, ma to taku hustejsiu konzistenciu, davam na flasu a to pije.

Biccy, my sme tiez skusali Nutrilon A.R. (mame zevraj reflux, hoci nevracia), aj obyc nutrilon. Kazde zabralo iba na chcvilku. Inak ja si mlieko tiez odsavam, lenze ja odsajem aj 180ml, preto sa jej snazim ponukat MM. Ona odmieta aj MM, keby vypila len MM tak sme v pohode...takze ty davas rano mliecko, desiata ovocie, obed zeleniny, olovrant kasa a vecera mliecko? Kolko davas prikrmov, ake mnozstvo?

Pipo, ja som si tiez myslela, ze idu zubky, ale uz to trva nejaky ten tyzden. My papame v poslednej dobe len lyzickou, ta jej nevadi.. uz som sa pokusala aj mlieko davat lyzickou 😠

famfrla
28. mar 2007

dena 😉 aj my sme uz davali mliecko lyzickou ked bola kriza

dena76
autor
28. mar 2007

famfrla a co inak papate?

nelika666
28. mar 2007

dena viem to zo skusenosti mamiciek aj od pediatricky..

problem je len pri papani z flase - lebo dieta musi sat a preto ho bolia uska

a najlepsie nam vyhovuje flaska antikolikova mam - s cumlikmi ultivent
tu je: http://www.mambaby.com/websystem301/site/index....

biccy
29. mar 2007

Dena,ja som chcela povodne davat na obed zeleninovo-masovy prikrm,namiesto mliecka,alebo s trochou mliecka.A cez den normalne mlieko a medzitym nejaku vyzivu alebo ovocie.A sem-tam,nie vzdy kasu.Ale ked odmietala cez den mlieko,musela som jej daco dat,lebo bola hladna.Takze mala na "obed" zel.,maso namiesto mlieka a na desiatu ovocie namiesto mlieka.A na olovrant mala kasu,ale v nutrilone,aby ho aspon trochu "vypila".Teraz skusame ten obyc.nutrilon a zatial ho celkom chce.Asi si mysli,ze je to moje mlieko,lebo je taky riedky,aj sladky.To A.R.nebolo az take sladke a bolo velmi huste.
Na obed mi tej kase(zel.-maso) zje plny tanier(detsky).S tym nema problem. 😀 A teraz jej chcem dat na desiatu mlieko a za tym ovocie,ked bude chciet.Na olovrant a vecer,ked bude odmietat mlieko,dostane kasu. 🙂
Ty ake prikrmy davas a ako casto?

dena76
autor
29. mar 2007

biccy, ja to teraz riesim takro: v noci mi trochu mlieka vypije, rano uz len trosku tak dostane za tym kasu so MM, potom spinkame, po zobudeni skusim trochu mlieka, ked vypije dost tak nic ine nedam (to sa stane len maaalokedy), ked vypije malo dam ovocnu vyzivu. Na obed zel-maso, potom ponukam mlieko (vacsinou neuspesne 😠 ) olovrant ovocie alebo kasa a na veceru skusim najprv mlieko a ked mi ho odmietne tak ho zarobim na kasu. my asi takto. A bojujeme aj s cajom. Vypijeme maaalinko. Sa bojim, ze sa dehydruje.

nelika, s tymi uskami to fakt moze byt pravda. Ma nenapadlo, ze pri sati ju moze boliet uska. Ale je to logicke. a aj si jedno usko stale chyta - sice ked jej zatlacim na spanok (tem pri usku) ci ju to boli tak si myslim, ze nie, ale skocime asi usnej.
flasku puzivame Avent, ine mi odmieta. Mame aj MAM skusim sa k nej vratit..

matka26
29. mar 2007

Ahojte baby,
moja malá vypije denne od tých 600-700ml mlieka a nedávam jej ešte žiadne príkrmy, ale bola som včera v poradni a doktorka mi povedala, že to je málo a že by mala vypiť aj 800 ml denne a že jej asi málo ponúkam a mám jej dať aj 7 krmení denne. By som ale chcela vedieť ako to mám urobiť, lebo je to nemožné, ale keď som si prečítala vaše príspevky, tak mám pocit, že moja malá papá naozaj krásne.
Tiež predtým vypila max. 50 ml a po troch hodinách vôbec nebola hladná a keď som jej vymenila cumlík sa to trošku polepšilo.
Tak sa baby držte, ja som teraz trochu spokojnejšia, ale každý mi hovoril, že dieťa si vždy vytiahne len toľko koľko potrebuje a ono vie koľko mlieka potrebuje a netreba ho nútiť nasilu, lebo im to mlieko totálne zhnusíme a už ho fakt vôbec nebudú piť.

slaviks
13. apr 2007

my používame fľašku MAM od začiatku a sme s ňou veľmi spokojní. Aj naša maličká začala okolo 4.mesiaca štrajkovať a nechcela piť mliečko, aj keď som vedela že je určite hladná. Ale mala rada čajík, tak som ju okabátila tak, že najprv som dala fľašu s čajom, a potom som ju rýchlo zamenila za fľašku s mliečkom. No keď vyrástla už sa oklamať nedala. No od 10.mesiaca pije Nutrilon3 a ten jej chutí. Nevypije ho veľa len tak 150-180 ml 3-4x za deň ale už to je u nás úspech.

zlatat
29. apr 2007

dena76, my sme mali podobný problém - vlastne ešte stále máme. Tomi má od 2 mesiacov problém s mliečkom. Vtedy som ho ešte kojila( vydržali sme úplne kojiť 5 mesiacov, kým nás v nemocnici nenastavili na UM ☹ ) - zrazu mi začal strašne málo papať, po takých 2-3 min. kojenia začal strašne plakať, vypínal sa do oblúka a potom odmietol ďalej piť. Začal mi menej priberať a v 3,5 mesiacoch to došlo až do takého štádia, že začal chudnúť - stále odmietal papať, a pritom veľmi plakal. V nemocnici mu zistili obojstranný zápal stredného ucha - ušká vyliečili, no problém s odmietaním mlieka pokračoval. V 5. mes. sme sa zase dostali do nemocnice kôli chudnutiu, a tam skonštatovali, že mám málo mlieka a treba prikrmovať UM - dali mu Beba HA/AR, lebo im tam začal grckať. No nič sa nevyriešilo. Tiež mi spapal max. 50 ml a potom plač.
Až tento týždeň mu v Podunajských Biskupiciach zistili silný reflux a na 90% má vraj alergiu na BKM a intoleranciu laktózy. O týždeň budú výsledky, tak uvidíme, či mala dr. pravdu. Ale povedala mi aj to, že nie vždy testy dokážu intoleranciu laktózy, najlepší je eliminačný test - ten som urobila a podľa neho ju má. ☹
ja mu namiesto mlieka dávam kašu SINLAC - je určená pre deti s alergiou na BKM a sóju - konzistenciou je ako husté mlieko, zarábva sa do vody a má aj vitamíny a minerály. Dokonca v jednej dávke je aj viac vápnika a železa ako UM.
Takže to odmietanie mlieka nemusí vždy byť akousi vrtošivosťou detí, ale môže to znamenať dosť vážny problém.