Odmietanie mlieka v 5tom mesiaci. Nemáte dáke finty?

dena76
26. mar 2007

ahojte,
som strasne nestastna ☹ moja mala dcera kategoricky zacala odmietat vsetko mlieko. A to ma len 5 mesiacov. Nechce ani umele ani materske (si odsavam a davam do flase) Neviem ako dalej, trosku mliecka do nej dostanem jedine v noci. Co jej mam teda davat papat? Skusala som dat trosku prikrmov, papa aj ovocie aj zeleninku (zatial), ale nemalo by gro stravy tvorit mlieko? mate nejake finty? Motzem skusit zmiesat ovocnu vyzivku s mliekom adat jej do flase? A kolko mlieka by mala vypit? maminky, prosim poradte ☹

andy.a
29. apr 2007

kočky,môj syn má už vyše 3 rokov,ále tiež som si tým prešla,už v porodnici pil len tak lo-2O ml,niéktoré bábetká aj l2O-l5O ml,mal por váhu 3O4O g,ked sme šli domov z porodnice dosť bol schudnutý,ale to eščte býva normálne...doma sa akosi rozpapal,dávala som mu každé 2-3 hod,resp.,aj častejšie,lebo stále plakával,priberal však normálne,ked som si začala MM odsávať,bolo to lepšie,ale teda premňa nie,mala som veľa ml.,začínala som ráno o 3.3O s odsávaním,aby mal na raňajky...od 6.t.som mu začala dávať a Nutrilon premium,a ten mu chutiloveľa viacej ako moje mlieko...písqala som si vtedy do diaru,kolko kedy vypil,aj kedy akolko som si odsala...bola som nevyspatá,unavená,večer som si spomenula,že som celý deň nič nejedla...ako ll-týždň.sme bolina oper.pruhu v BA,potom bol očkovaný,a odvtedy sa to rapídnejšie zhoršilo...´pozerám v tom diari,ako 3-mes.za deň vypil spolu lolo ml,mal 623O g v poradni,podľa toho či vypil málo alebo veľa som aj dávala intervaly medzi krmením,Nutr.vždy vyoil viacej,aj l5O ml,MM ako kedy,ale menej,tak maxim.do loo ml...ja som si denne odsala tak 5OO-až 700 ml,zvYšok bol Nutrilon,a často sa moje mlieko aj vylievalo...ked sme zhruba na konci 5.mes,zaťčali zavádzať príkrmy,mlieko začal úplne odmietať,ale ani tie príkrmy mu nechutíli,stále vbšak mal celkom dobrúváhu-6-mes-8.3OO g,začal však pri podávaní resp.po podaní príkrmov zvrACAť,preto sme začali chodiť na gastro ambul.,všetky vyšetr.,odbery,aj vyšetr,na GER mal negat.Usudzovalo sa,že je to psychog.povodu,kedže nič telesné sanenašlo...mlieko nám dr.kázala vymenuiť za iné-ale to bola iba kopa vyhod,peňazí,potom cca v 9,mes.nám povolila kravské plnotučné trvanlivé-to prá dní mu chútilo,ALE POTOM NIč...zbytočne sme sa vytešovali...nakoľko už bol dosť veľký,tak nám dr.káazala dávať jogurty,kaše a pod...od l.roka aj tvaroh.výrobky ako napr.termix,alebo pribynáček.ale to nechcel,vždy sa dov racal,už ked to videl...do takých 9-1O mes.som mu dávala Nutrilon v spánku,vtedy vypil,takže som kvoli nemu vstávala á 3 hod,aby mal v noci 2x to mlieko...potom som sa už na to vykašľala-a od tých lo mes.už evypilani kv.mlieka....teraz mal v januári 3 roky,nechce ani kako,ani kaše,horko ťažko l druh jogurta a jahodové monte,stále často zvracia...nemá žiadne obľúb.jedlo,sladkosti ani vidieť nemôže...nevie sám jesť,stále je krmený,jedlo ho nezaujíma...papá len zomletú varenú stravu,nevie si odkusovať,chlieb ešte nikdy nejedol...doporučovali nám aj hladovku niekoľko dní,ale n ai to nepomohlo,on by vydržal aj mesiac iba o čaji...okrem toho je aj hyperaktívny,... 😒 váhu má t.č-.okolo l8 kg,schudol mi posl.dni cca l kilo,lebo mu nechutí,zasa vracká,za celý deň zje polku bábetkovskej ovoc.výživy,jeddno monte a l4O g masa so zemiakmi...neviem,kedy sa toho zbavíme,žiaden lekár vraj ešte takéto dieťa nevidel... 😖

zlatat
29. apr 2007

Bože andy.a to teda máte poriadne ťažké. Tak to ja môžem byť rada, že Tomi papá tak ako papá. Síce o pár dní bude mať 7 mesiacov a ešte stále nedosiahol dvojnásobok svojej pôrodnej váhy ale aspoň tuhá strava mu chutí. Spapá mi aj zeleninku aj mäsko aj ovocie - teda to, čo zatiaľ môže. Ak mu urobím so Sinlacom ryžovú kašu, tak aj tú spapá. Niekedy zje toho viac niekedy menej. Napr. včera mi spráskal 200 ml Sinlacu s ryžovou kašou a teraz ledva 50 ml.
A robili mu aj testy na alergie - BKM, prípadne intoleranciu laktózy? Lebo to vracanie je jedným z príznakov buď GER alebo intolerancie laktózy. Ináč aj nám robili v 4. mesiaci USG na GER a výsledok bol negatívny a teraz sa zistilo, že bol falošne negatívny, lebo nám ho Dr. urobila nesprávne, možno aj vy ste na tom tak isto.
Ja by som išla na gastro do tých Podunajských Biskupíc a žiadala opakovaný USG na GER, príp. tie testy. Je tam veľmi dobrá a príjemná pani doktorka a jedine ona u nás hľadala príčinu našich problémov a neliečila následky ako to bolo u ostatných lekároch.

Držím ti palce, aby ste sa toho rýchlo zbavili.

andy.a
29. apr 2007

zlatat,malému robili všetky možné vyšetrenia,sono opakovane,ajn na GER,naša pediatrička robí zároveň aj gastroenterologiu,takže tam chodime stále ,predtým sme chodili inej,to je moja kamoška z medicíny,teraz primárka nadetskej gastroenterelogii,aj tá vravela,že to može jedine psychogenne...malému robili vyšetr.aj na alergiuna lepok,BKM,laktozu,všetko možné,aj vyšetr.hormonov št.žlazy,všetko mal v norme,aj krvný obraz,aj železo...podvyživený rozhodne nie je.pozri si moj album,len máme takéto trápenie,akmoby to robil natruc...vracaním reaguje napr.keď niečo nechce-.v rámci afektívnch záchvatov...myslím,že to má dobre prešpekulované,,.mal už l9 kg,takže aj naša pediatrička už dalšie vyšetrenia nechcela robiť,žiadala som GFS,aby mu pozrela pažerák a žalúdok-ale to vraj nie je indikované,skor by nás poslala na rtg vyšetr.s pasážou,ale to by muselo byť diedťa podvyživené,čo 3-r.dieťa s touto váhou rozhodne nie je...aj keď neviem,z čoho priberá...dávam mu stále Peritol,občas Nutrolin B-alebo iné probiotiká a do čaju vitamín Cebion-multi...teraz dosť schudol,zasa má také vrackavé obdobie,cca už týždeň..
zajtra ideme dr.lebo nerobila,uvidíme,čo nám povie...mám podozrenie,že na malého teraz lezie nejaká viroza,resp.ho bolí hrdlo,on však nič nič nepovie...

inak aj ja som bola drobné,chudulinké dieťa,v jeho veku som mala asi lo kg a l8 kg som mala v 2.triede...takže on je na tom ešte dobre,eln keby normálne jedol a NEROBIL NáM TAKéTO PROBLéMY... ☹

zlatat
30. apr 2007

Tak tých 19 kg má fakt dosť. Môj starší syn má 4,5 roka a váži 19 kg pri výške 116 cm.
Musíš mať pevné nervy pri takom jedákovi. 😒

michaelina
30. apr 2007

my sme tiez zacali mat problem s odmietanim mlieka /UM/ prakticky ako sme nabehli na prikrmy, ako malý zistil ze existuju aj iné chute tak mlieko už samozrejme nieje ono a dovtedy mu chutilo velmi. doktorka mi vravela ze musi mi v takomto veku /5 mes./ este vypit min. 500 ml inač to budeme musiet nejako riesit takze skusam mu ho davat na etapy aj ked je to sialene nieco mu ukazujem, nejaku hracku,natiahnem hraci kolotoc to odputa pozornost a pije, no niekedy su to galeje ale tych 500-600 donho natlacim, ovocnu vyzivu by mohol nonstop ale z toho zivočíšne bielkoviny nezíska ☹

michaelina
30. apr 2007

inac maleho je celkom dosť má 5 mes. a 8,3 kg takže hladný asi nieje

andy.a
30. apr 2007

michaelina,naozaj malého je celkom dosť...musí to byť riadny "cvalík"

náš Adko je t.č.naozaj chorý,mtakže zato ta slabo papá,je zahlienený,boli sme ráno u dr.,.,

a poptom sme sa šli kázať do MŠ,možno do poly mája ho vezmú,ale pre učiteľly bol vačší problém ako to nechutenstvo a vracanie používanie plienok...on síce urobí do šerblíka,keď ho tam posadím,ale sám od seba sa nevypýta...a kaká výhradne len do plienky...no uvidíme,čo z toho bude,či tú školku zvládne,či učiteľlku z neho neporazí...resp.nám ho s ostutou nevrátia domov... 😒

lenadka
30. apr 2007

andy.a citala som prispevky a teda fakt ta obdivujem, ani nasa mala nie je jedak, ale porovnani s tvojim malym je super. Pozrela som si tvoj album je to krasny chlapcek a naozaj na to co zje je ho dost 😀 .Moja mala ma 2 r a 3 mesice a vazi 14 kg /da sa povedat ze za rok pribrala 1 kg/. Najviac priberala ked bola plne kojena /do konca 7 mesiaca/ po zavedeni prikrmov su to "galeje" dojcila som ju 15 mesiacov dovtedy vlastne priberala a odvtedy len 1 kg. Drzim ti palce.
Este sa chcem opytat-vas maly vobec nerozprava? Ci sa mu len nechce?

andy.a
30. apr 2007

ako-tak rozpráva,len iné deti v jeho veku už recitujú básničky a pod...jeho to nebaví,ani rozprávky...ale napr.vie povedať celé pasáže so svojích obľúb.filmov a rozprávok na dvd či vhs,aj vie povedať dopredu dej...čo ho baví,to rozpráva,odpovie,keD mu chce,zopakuje po nás,keď sa mu chce,inokedy sa robí,ženepočuje....detské riekanky a pesničky ho nebavia,skor dospelácka hudba...pri telke napodobnuje muzikantov,spieva,hrá na gitare,na trubke a pod...teda čo ho bavím,to mu ide...motoricky je veľlmi šikovný,velmi rád tancuje,aj to mu ide pekne,má celé tančeky odkukané z telky...

zlatat
26. máj 2007

Michaelina, teda tvojho drobčeka je fakt dosť... môj Tomi má 7,5 mesiaca a váži presne 7 kg, pritom ale meria 77 cm - jéj samé sedmičky. 😅
No a tento týždeň mi naša gastroenterologička poslala správu a na nej je - diagnóza: Alergia na BKM a GER.
Takže nám odporučila 2 mliečka. Nutrilon Pepti alebo Neocate. Najprv mám vyskúšať Nutrilon a ak nebude dobrý, tak prejdeme na Neocate. Zatiaľ z neho nemá ekzém a ani bruško ho nebolí, ale neviem, či je to náhoda alebo reakcia na Nutrilon - v deň ako som mu ho dala začal mi viac kašľať, dusí ho kašeľ až tak, že kôli nemu nemôže spať, navyše sa mi zdá, že je viac zahlienený.
Ináč nedávno prekonal zápal pľúc a odvtedy stále kašle - musí aj inhalovať Ventolin a Ecobec, ale doteraz aspoň v noci nekašľal.

maca793
29. jún 2007

baby poradte mi, malá prestala piť mliečko pred 3 týždňami, keď dobral aanitibiotiká. úplne ho odmieta, keď jej dám fľašu do pusy, tak ju automaticky napne na grckanie. stane sa, že vypije 100ml mlieka na včeru ale len 2x do týždňa. som s toho zpfalá, pretože pila 4x denne mliečko. namiesto toho jej dávam jogurty, tvarohy a syry na doplnenie vápnika. je to len dočasné? skúšala som jej ho dávať cez sosáčik od jupíkovej fľašky, ale výsledok bol ten istý. ☹

besova
11. jún 2008

Ahojte maminky ...ked mal malý 3 mesiace odmietal mi mlieko a teraz začina znovu.. Ani pred spanim mi nechce a ani ráno a ked zobere tak horko ťazko alebo ked uz tvrdo spí...proste on ide spat hladný, ja to nepochopim... vzdy počkám a skusam mu dat uz ked spí, na druhy treti raz sa podari a vypije, Trápi ma to a neviem čo s tým..

Má niekto podobny osud ako ja a podeli sa o to.. ☹

petulienka
1. júl 2008

Ahojte,
nas maly tiez odmieta mlieko, odkedy papa prikrmy. Tak som to vyriesila bananovym Sunarom a rano, potom ked ide spat pekne vypije. 😉

junovka
1. júl 2008

mne Timeika zacala odmietat mlieko tiez asi tak okolo 7 mesiaca, nakoniec jej v 3 rokoch zistili, co je uz dost neskoro ☹ , ze ma alergiu na krav.mlieko.Takto sme sa trapili az do 4-5 roka, pokial z toho navyrastla a teraz je uz v pohode.Stale len mlieko a jogurty by jedla 😉

andy.a
1. júl 2008

čaute 🙂 😎

o pár príspevkov vyššie som si čítala svoje príspevky spred roka,keď som bola tehotná s Anetkou 😉 ohľadne syna

a situácia sa opakuje-malá tiež odmieta mlieko,začala sa odstavovať cca ako 7-mesačná,bola kojená,z fľaše nikdy nechcela akékoľvek mlieko/ani MM odsaté/,jedine čajík po troške 😉
teraz mala nedávno rok a už mlieko vôbec nepije,od toho 7 .mes.sa chcela kojiť len v noci,ale momentálne už ani to 😒 ☹

davidko7
1. júl 2008

Baby,čitala som tu,že odmietanie mlieka ma suvis s uškami.Moj maly odmieta mlieko,ale čajik pije krasne z flaše.Keby ho boleli uška,tak asi ani ten čaj neťaha.A v noci vobec nechce spať-už asi 2 mesiace.Može to mať suvis so zubkami?-ešte ich nema auž bude mať ukončeny 7.mesiac.

andy.a
1. júl 2008

Davidko,ale to by potom všetky deti nepili mlieko 😕 😅
pri synovi sme ani nevedeli,že mu idú zuby,a nechcel mlieko 😕

ale aby som dokončila-nebol by problém nahradiť mlieko mliečn.výrobkami/jogurt,syry,od 1.roka aj tvarohové veci,maslo a pod../ ale ako na potvoru malje zistili alergiu na bielkov.KM,takže jedáva len sójové a ryžové dezerty namiesto mliečnych výrobkov a kaše zarábané s ryžovým alebo sójovým mliekom 😒
dostali sme od Dr.UM Neocate pre deti s touto alergiou,ale s tým mi nezje ani zarobenú kašu,neito žeby to pila z fľaše ☹

tak o to je to ťažšie 😒 a je strašne slabý jedák,takže nepripadá do úvahy ani nahradiť jej tieto jedlá nejakými inými,resp.žeby zjedla viacej vareného,lebo naozaj to jedenie je u nás bieda a katastrofa 😒 😖

emjee
2. jan 2009

lotos • 1d • Dnes o 12:38
Prosim vas o radu a pytam sa ci ste sa uz stretli s takymto problemom.Moja dcerka ma 3 mesiace a tyzden a odmieta pit mlieko. Davam jej UM-France lait.V noci pila bez problemov,naposledy o 3.30 hod rano a teraz je uz obed a zatial nic.Ked jej strcim do pusinky tak spusti velky rev a nechce vobec pit.Cajik vypije bez problemov.Vidim na nej ze je hladna a napriek tomu nevypije.Teplotu nema a ani chora nie je,lebo sa usmieva a nema ziadne problemy.Nechapem preco to robi,prosim poradte.Uz som myslela ze vymenim mlieko,ale nechcem zbytocne menit ked toto jej doteraz vyhovovalo a aj stolicu ma kazdy den.

zuzana29 • 1d • Dnes o 12:46
lotos chod do temy babetka. tu si v batolatach. tam ti isto mamicky poradia. 😉

zuzu13 • 2d • Dnes o 13:55
lotos skus vymenit znacku...mozno jej nechuti 😉

basado • 2d • Dnes o 14:24
ja si tak isto myslím že by si mala vymenit mlieko. asi jej už prestalo chutit. predsa stale to iste

fifinna
2. jan 2009

lotos, ja som ako babätko pila mlieko len do tretieho mesiaca, mama ma kojila 6 tyzdnov, stratila mlieko tak mi skusala dat umele, nechcela som, tak mi dala kravske, ale to som strasne malo vypila tak ma od tretieho mesiaca zacala krmit polievkami. Ale to asi neni vas pripad, myslim, ze malej len prestalo chutit, ale môze to byt priznak aj nejakej choroby aj ked na nej nic nevidis. Na tvojom mieste sa poradim s pediatrom.

lotos
3. jan 2009

okolo 13 hod som jej znova ponukla a bez problemov vypila 130 ml.to ona len niekedy takto protestuje.V noci nebol ziadny problem s papanim.vacsinou to robi do obeda ze nic neje a potom uz z velkeho hladu zje.takze v tom problem asi nebude ze by jej nechutilo mlieko.ale ako tu tak citam tak mnohe mamicky s tym maju problemy.

dididi30
3. jan 2009

lotos, moja dcera nechcela mliecko od narodenia, kojit som ju mohla , nemala som problem, lezne mala silny reflux, tak som nasadila umelac a potom nutrilon ar, vypila maximalne 20ml, to bolo vsetko, tak som skusala krupicu, ovocie, tiez tomu moc nedavala....ano teraz nechce vobec mlieko, ale zas syry, jogurty to ma rada, dobra kompenzacia 😉
syna kojim, tiez toho moc nevypije, ale podstatne viac ako dcera......teraz ked prikmujem cez den nechcce vobec, v noci si da, stale ho kojim 😉

dididi30
3. jan 2009

jaj a toto som chcela, su deti, ktorym nechuti mliecko a nebude ani v dospelosti, manzel mlieko tiez nemusel a nemus a ja ak isto, tazke mozno je to v genoch 😉

zana0077
3. jan 2009

ahohcek maminky. mala ma 4 mesiace a prsnik zacala absolutne odmietat asi tak pred 2,5 tyzdnami. skusila som dat humanu a ta jej sadla na prvy krat. no pred dvoma dnami aj tu prestala chciet a s tazkou biedou vypije 60. Aj to az okolo obeda, ked je uz moc hladna.Ale pred vcerom sa asi u nas stal zazrak, pretoze sa na dva krat pocas dna chytila na prsnik, ktory uz viac menej dosluzieva. Da sa podla vas este rozkojit, ked....aj tak tam mala len malinko mliecka, mozno sa len ukludnovala....neviem, brala by som aj kojenie naspat....

fifinna
3. jan 2009

zana, myslim, ze to este rozkojis, zacni ju pravidelne prikladat . 😉

zana0077
3. jan 2009

Joooj to by som rada...je teraz taka mrzutejsia, neviem....mozno zuby ci co...a to chytenie prsnika beriem ako ukludnovanie... manzel vravi, ze mam zmenit mlieko, lebo jej asi humana nechuti a nemam sa zas trapit s kojenim... Ale chlapi by to asi daleko nedotiahli, keby vychova deti zalezala od nich :o))) Este som nepocula, ze by nejaka maminka rozkojila ak uz ma tak malo mliecka...

millist
3. jan 2009

Ahoj, my máme podobný problém. Do malý mlíko taky nedostanu. Je jí 3,5 měsíce, takže by podle doktorky neměla ani příkrmy, ale už jsem jí je začala dávat, protože mlíko do ní odpoledne vůbec nedostanu. Do třetího měsíce byla na HA, to pak začala úplně odmítat, kdo by to taky jedl takový hořký mlíko. Dostali jsme do ní třeba taky jen 40 ml. Za den vypila max. tak 400 ml, a to jsem byla ráda. Pak jsem dala obyčejnej Sunar, ze začátku jsme bojovaly, protože ona nemohla vidět ani flašku. Teď jsem začala dávat na oběd zeleninu, ta jí chutná a dostanu do ní večer i kaši, ale po lžičce. Jinak papá takhle - kolem 4. ráno si sní 130, ale ve spánku. Pak kolem sedmé tak 60 - 80 (někdy ale spinká a nejí ani ve spánku), pak v deset už mlíčko nechce (děsně se u toho vzteká). V poledne sní tu zeleninu a pak musíme jít ven, protože by byla jinak protivná - podle mě má hlad, ale mlíko do ní nedostanu. Kolem páté, když přijdeme, ji ani nevybaluju a dám jí to zase ve spánku, to sní 130 a pak kolem osmé tu kaši a snažím se kolem 11 večer než jdu spát do ní dostat ještě trochu mlíka ve spánku. Ona jinak celou noc mručí a je hrozně neklidná.
Je to hrůza, závidím mamkám, který mají děti, který se cpou a cpou. Malá váží 4,90, ale už nám šla i s váhou dolů.

eva299
3. jan 2009

zana0077 neboj sa,,ked budes pravidelne prikladat tak rozkojis,ja som rozkojila po zapale prsnika. Mala som tam strasne malo,neodsala som ani 50 a teraz je to ok, mlieka na rozdavanie.
Ja by som vlastne chcela poradit s castym kojenim. ako casto vase babatka pytaju papat. Maly ma 8 tyzdnov a papa kazde 2 hodiny den noc,niekedy presne ako svajciarske hodinky. V 7 tyzdnoch ma cez 6 kilov a narodil sa s normalnou vahou 3.55kg. Kojit nechcem prestat,mlieka mam ze by som darovat mohla,ale on je stale hladny. Ked ho dokrmim-dotlacim umelym je to na nic lebo ma reflux a aj tak to vyvrati.
Poradte prosim niekto kto ma problem s papkacom

zana0077
3. jan 2009

eva299, mala sa narodila 4,20kilova, ta mi papala pekne kazdu hodku a pol az dve, v noci dokazala vyspinkat aj tri az styri hodinky a to sa nebudila na ukrutny hlad... proste ked som zacula, ze hlada, tak som jej hned dala prsnik, napapala sa a bol klud. az po ten nestastny 4 mesiac (necely) akonahle som ju ulozila do polohy lezmo na kojenie, tak zacala plakat, zlostit sa a to aj ked bola hladna....To sme boli aj v poradni a mala vtedy 6,50kg. od vtedy je postupne uz len na UM a vazi 6,75kg, takze pribera este menej ako na MM, ale uz aj s UM strajkuje, takze niet o com...najradsej by som sa vratila ku kojeniu, dalo sa to zvladnut, hlavne ked sme chodievali von, dokazala pospinkat aj 3 hod a sli sme aj dva krat, raz do obeda, raz po obede. A s tym refluxom sa trapime tiez, sice menej, ale uz to beriem ako normal, nic jej nedavam. Mam kamosku s o tri dni mladsim chlapcekom a sme na tom skoro identicky rovnako, dokonca niekedy presne s pauzou tie tri dni...

eva299
4. jan 2009

zana0077,skusila si polohovanie pri kojeni? My sme mali cosi ako laktacnu krizu v 6 tyzdnoch. Maly sa prisal,chvilu tahal a potom zacal strasne kricat s prsnikom v puse. Tak som zacala kojit na fit lopte,to pomahalo. No ked nezabrala lopta,tak som si vsimla ze maly sa ukludni ked je na brusku,tak som si lahla na chrbat a babo prilozila. Vtedy bol vlastne na brusku a pekne papkal. Po case ho trucovanie preslo. 🙂 Skus zmenit polohu pri kojeni aj ked sa to zda cudne kamoska moze kojit len ked chodi,babenku to asi pripomina hojdanie. Mozno to zaberie aj s flaskou.
Ako je to u Vas pocas noci,ked su babenka v polospanku zvyknu sa napapkat bez reptania,je to ako reflex. Som hladny tak sajem

repka
8. jan 2009

Ahoj, poraďte mi prosím. To že po troch hodinách musím malého "prehovárať" aby sa napapal na to som si zvykla, ale od včera vôbec nechce papať z ľavého prsa. Z pravého trošku spapá, ale z ľavéhonič. Skúšala som rôzne polohy, umyla som si prsník aj detským čajom, aj odstriekaným mliekom a pomaly chytám hysák. V odsávaní nevidím riešenie a aj tak mi to moc nejde ☹ . Prosím poraďťe ak ste mali podobný problém.