Odmietanie ovocného príkrmu. Poradíte?

majkuliatko
18. mar 2009

ahojte mamicky, chcela by som vas poprosit o radu. Od siesteho mesiaca som zacala malu prikrmovat. cely mesiac papala len zeleninku a teraz v nedelu (v piatok mala 7m) som jej zacala davat jablcko. 1x ho zjedla, ale od vtedy robi taky cirkus, ze nemam tu silu ju nutit. vobec nechce otvorit usta. ale ked jej ho do ust nejako dam, tak ho pekne spapa. rozmyslam nad tym, ci jej ho prestat davat a zacat najskor o tyzden. mate nejake podobne skusenosti? inac bola prvych 6 mesiacov plne kojena a aj teraz papa iba obed - perfektne, ostatne je kojenie. velmi pekne dakujem za rady.

patricia1971
18. mar 2009

pozri si tému "odmietanie príkrmu".....tam sa dozvieš dosť,je tu nižšie....asi ťa aj admin zavrie pre tak istú temu ☹ pa

yasmina
18. mar 2009

majkuliatko...jablcko nasi tiez nechceli papat len v kombinacii s bananom a vobec nie cerstve ale vyzivku Fruttapura alebo Sunarek bananovy skus...toto jej urcite bude chutit 😉

fifinna
18. mar 2009

majkuliatko, my sme mali to iste, zacali sme zeleninou a nic ovocne som potom do maleho nedostala. Ja som to nahradila presnidavkami, tie papal. A sem - tam si dal aj zavarane jablcko, hlavne stavu. Jablcko zacal papat asi az po roku, ked som mu ho dala cele a mohol si odkusovat, postruhane nechce doteraz. No a banan tiez zacal az po roku. Nic ine zatial nezje.

majkuliatko
autor
18. mar 2009

Patricia dik za info. nemala som cas si nieco vyhladat. inac dnes som jej varila obed dost neskoro a bola taka vyhladovana, ze to jablcko nakoniec dojedla 😠 .

patricia1971
18. mar 2009

moja malá mi jabĺčko nechce vôbec,iba keď jej ho urobím na pare a vymixujem,to mi tu tiež poradili.....zeleninka nám ide ale ovocie je horor....banán do nej nedostanem,ale zato výživky spapá, ale tiež len tak 100g,viac nechce....no už nestresujem,všetko chce čas.....skúšam tiež,čo jej chutí,ale ovocko je pre nás tabu,ale to má asi po mne mne,ja tiež ovocie nemusím ☹

patricia1971
18. mar 2009

majkuliatko urob ešte kuk recepty-téma "prvé príkrmy",tam chodím a baby ti radi poradia,aj mne tam radia a to som skúsená mamina 🙂

majkuliatko
autor
20. mar 2009

Patricia, ty mas tiez dceru Lilli. aj ja 😉 . musim sa pochvalit, dnes ho zjedla bez jedinej slzy 😵 😵 😵

patricia1971
20. mar 2009

tiež Lili? 🙂 super 🙂 a ako sa píše? .....a super,že spapala,neboj,to pôjde.... 🙂

3558
20. mar 2009

moj maly doteraz nezje cerstve jablko. proste ho nema rad, a je mu strasne prikre. v hippke ano, aj dusene zje ale cerstve ovocie nie. 🙂

tina_
20. mar 2009

no tak to sa mozeme pridat, ako som sa dnes znova presvedcila, samotne nastruhane jabko do nej tazko dostanem. Ked som urobila vyzivu, len uvarene, vymixovane a zmrazene, to zjedla v pohodke, cerstve nastruhane -- ee, ani s bananom. ten tiez nemusi...

Kolko gramov cca ovocia davate na desiatu? Staci ten maly poharik od vyzivky napr. Hami? (ten polovicny vyzivovy)

zuzube
21. mar 2009

no moja mala nespapa ani cerstve ovocie, ani vyzivky, proste vsetko ju kvasi, tak neviem 😖

patricia1971
21. mar 2009

moja začala ovocnými hippkami,tie som do nej dostala, potom jabĺko a hruška na pare a vymixované,to jej chutí, ale nastrúhané do nej nedostanem......a banán vôbec....tak papáme vyžívky,svokor mi kúpil tie frutpura,mám lnú skrinku,tak je to tak striedam,čerstvé alebo výživka.......no je nás tu dosť takých,tak aspoň sa toľko netrápim,že je sama taká,že nemá rada ovocie ☹

tina, ja do nej dostanem tak 100g, viac určite nie, zato zeleninku spapá aj viac ako 200g