Papanie na etapy u 9-týždňového bába. Kde robím chybu?

anet1
9. nov 2008

ahojte, nas problem s papanim spociva v tom ze zacneme papat s flasky /odsate materske mlieko/ vypije 60 ml odtiahne sa od cumla zacne revat,dam ju odgrgnut a po chvilke jej ponuknem flasu akoby vedela co nasleduje zacne znovu revat po niekolkych minutach vkladania cumla do ust sa mi prichiti zacne papat vypije 50 ml a je tu znova revanie a toto sa opakujem aj 3-4x pocas jedneho cyklu papania. Niekedy akonahle sa jej cumel flasky dotkne ust chyti priserny rev. V brusku sa jej nieco prelieva - ma bolesti ?? - ked sa utisi tak sa usmieva. davame 2x denne 15 kv.sab simplex, cajik fenikel,harmancek, aniz zn.hipp. uz som odhodlana prejist na umelu stravu. Je stale nespokojna a prejavuje to placom. kde robime chybu??? DAKUJEME

mywiel
17. nov 2008

Anet MM je najlahsie stravitelne mlieko, je skoda ist na UM pokial mas mlieka dost radsej koj, vyzera to tak ze ma koliku tvoje babo, to prejde po troch mesiacoch aj my sme to mali, teraz mi to este niekedy robi ako to ty opisujes, ked zacne pit crievka sa pohnu a potrebuje sa vyprdkat a tiez place lebo nevie ci chce skor prdkat alebo jest, obe naraz jej este velmi nejde, ale aj to sa naucia casom. 😉 😀

ivankaalenka
18. nov 2008

No ozaj skus vysadit mlieko, zle vie robit aj kuracie maso a supky z jablk. Skus si to odsledovat, za ked to vysadis, ci nahodou neprestane plakat. Aj ked nemozes normalne kojit, tak davaj MM dokial sa da, je to to naj, co mozes pre babo urobit, naozaj, ja kojim doteraz aj ked sa uz so mnou rodina hada, ze naco. Inak sme obe alergicke na laktozu.

stelinka
19. nov 2008

Chcela by som Vas pri tejto téme aj ja poprosiť o radu. Môj malý má 6 týždňov a už v pôrodnici mu začali dávať UM lebo veľmi plakal, nijako sa nedal utíšiť. Keď som prišla domov z pôrodnice stačilo mu UM len ráno po prebudení a večer pred spaním. Vtedy vyťahal obidva prsníky a dopil ešte 60 ml a stačilo mu. No teraz mi strašne plače aj cez deň. Vyťahá prsníky a stále plače, utíši sa, až keď vypije ešte aj UM (asi 60 ml po každom kojení), pričom si pýta každé dve hodinky. Nie je to veľmi často (myslím dávať UM)? Má ešte vôbec zmysel kojiť? Najprv som si myslela, že tak plače pre koliku, lebo sa aj dosť zvíjal, ale teraz sa už bruško asi ukľudnilo, len sa mi zdá, že mám málo mliečka. Ďakujem

annag
19. nov 2008

no stelinka, patríš zasa medzi mamičky, ktorým v pôrodnici takto "perfektne" poradili s dojčením. Malý má len 6 týždňov, ešte je čas všetko napraviť. Zmysel dojčiť určite má, ber do úvahy, že malý vypije cca 800 - 1 lt mliečka za 24 hodín, takže to dokrmovanie 2 x 60 ml bolo nepodstatné vzhľadom na celodenný príjem mliečka. No to dokrmovanie po každom dojčení je ďalším krokom k úspečnému odstaveniu. AK chceš dojčiť, musíš radikálne a okamžite zrušiť fľašu aj dokrm. Inak sa Ti mliečko nieže nezačne tvoriť, ale bude ho čoraz menej a v priebehu pár dní sa úplne odstavíš.
Ako na to? Je to veľmi jednoduché - začneš ho iba dojčiť a on si, keďže zrazu nebude žiadna fľaša ani UM začne pýtať nie každé dve hodiny, ale možno každú hodinu, možno ešte častejšie. Tým sa laktácia rozbehne, mliečka sa začne tvoriť viac a v priebehu pár dní bude po probléme. Určite pokračuj v dojčení z obidvoch prsníkov, skús pritom aj meniť polohy, určite zaraď aj bočnú - futbalovú polohu. A dôležité je, aby si na pár dní prešla aj na častejšie dojčenie v noci, ak spí, tak ho len trošku preber a aj v polospánku ho nadojči,aspoň 2-3 krát za noc by mal papať, ak bude častejšie, ešte lepšie. Nočné dojčenie je výborné na zvýšenie tvorby mliečka aj na prospievanie bábetka. Nedaj sa zlomiť jeho plačom, on rýchlo príde na to, že iné ako prsník nebude a ak mu nebudeš brániť, tak si mliečko vyrobí veľmi rýchlo 😉 🙂