Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

sisstin
19. mar 2008

ahoj holky..tohle téma si čtu..a soucítím s vámi...my teda taky nepapáme nic moc..ale co máte vy, to není...ale chci vás uklidnit..že já jsem byla to samé...v 6letech 15kg 😉 nejedla jsem vůbec nikdy nic...prostě jsem neměla hlad..a moc dobře si pamatuju probrečený obědy ve školce a doma nad plným talířem 😠 ...postupem času se to změnilo..ted se zas musim držet, abych nežrala 😅 😅 😅 😅 ...a hlídám si váhu..

každopádně vám moc držím palce..a věřte, že bude líp 🙂

andy.a
19. mar 2008

a čo tým chceš povedať,vanila ?? 😉
u nás tiež spolu nestolujeme..muž je denne do noci v práci..a ja kŕmim obe detváky,nemôžem zároveň pritom aj sama jesť 😀 😀 😕

vanila
19. mar 2008

Ja len ze u nas tazko sa da realizovat nerealizovatelne 😉 . aspon ja jedavam s malym a ostatny to ani necakam. inak viem ze je to tazke nakrmit oboch a potom seba. mne raz doktorka povedala ze ked ho chcem nakrmit tak pri hre ale ja som to nerobila. skusala som ale bolo to este horsie 😵 😵 ale som rada ze si v odbore psycholog aspon nam vies trochu poradit. a ja radsej prijmem radu odtial to ako od vlastneho pediatra lebo to com mam ja tak to neni nic moc ☹ ☹ ☹ a vyber v tejto oblasti pediatrov neni moc siroky 😒

andy.a
19. mar 2008

sorry,ja som psychiater,nie psychológ 😀 😀 😀

andy.a
19. mar 2008

..takže viac sa vyznám v liekoch.. 😅 😝

vanila
19. mar 2008

jee... prepac to je moje rychle citanie. 😉 😉

andy.a
19. mar 2008

kŕmiť dieťa pri jedle býva niekedy problém 😝 zvlášť keď máš hyperaktívne dieťa,ako náš Adrián 😅 😝

a malá je tiež také žihadlo,skúšala som ju pár razy nakrmiť v chodítku,ale veľmi rýchlo som to vzdala..aj v stoličke sa vrtí,trepe..nieto ešte v chodítku 😅 😕

vanila
19. mar 2008

to iste som robila aj ja v choditku a prebiehalo to tak ze dal si lyzicku odbehol a zase dalsiu a tak to islo do okola. no vstolicke teraz ani minutu nevydrzi. svokra vravela mi dnes ze vyzera na to ze neje dobre bacula. no keby nejedol furt to mlieko tak je suchy ako trieska. uz som skusala vyhladoviet vypital si tak som isla po polievku ked ju zbadal hned hlavu na bok ze to nie pre srandu som isla po mlieko ako ho zbadal hned sa skrabal. 😒 Ja neviem co uz mam robit ☹ . Aj teraz ,tie sople no katastrofa stale mu vysia cencule keby bol mraz tak mu aj zamrznu. 😀 😀 😀 😀 Aj to sa chcem opytat mozu zuby sposobovat odmietanie jest lyzickou lebo to on uz tri dni robi?!

andy.a
19. mar 2008

vanila,áno,zuby sú pliaga..každé dieťa to inak znáša 😕 😒
mne malá tiež začala mať takéto problémy s papaním,ako jej začali ísť horné zuby..ale nám to trvá už od Vianoc 😖 a od februára,možno aj skôr ,začala odmietať kojenie cez deň 😠

pelmisek
19. mar 2008

vanila zuby jsou prevíti 😉 Verunce roste už cca týden jedna horní stolička a hlavně večer nechce vůbec jíst ani moc pít, přes den to docela zvládá s občasnými výpadky, ale večer je to protiva protivná 😠
musím říct, že jí vždycky rostou aspoň dva najednou a ještě nikdy to netrvalo tak dlouho a netrápilo ji to jako teď ten jeden i když vlastně když si vzpomenu na ty horní jedničky tak to vůbec nejedla asi týden (už si taky prd pamatuju). Tehdy vůbec nechtěla nic lžičkou a tak jsme byly na mlíku (vyhladovění nefungovalo).

vanila
19. mar 2008

Dakujem baby! Aspon som trochu pokojnejsia. 😉 😉

crazy
19. mar 2008

no nám už konečne tiež rastú zuby, dnes som náhodou kukla do pusy a už idú horné rezáky. zatiaľ nemáme žiadne ťažkosti, ale radšej nič nehovorím, lebo to hneď zakríknem...

vanila
19. mar 2008

Ahoj crazy aj my sme mali prvy zubok po desiatom mesiaci. 😉

crazy
19. mar 2008

to som rada, že je nás takých viacej, lebo skoro všetky deti v jeho veku už majú plné ústa zubov 😀

very
autor
20. mar 2008

Ahoj všem, tak koukám, že ty zuby nás asi zničí všechny.. ☹
Já tu nebyla kvůli jednodenní střevní chřipce 😝 ..Ondru zřejmě před pár dny pouze šmrncla, za to mě položila..za pět hodin jsem zvracela 35x a to ostatní nechutné ani nebudu popisovat 😝 😝 ..kluci se mnou koukali do tří do rána, pak únavou usnuli..já ale zvracela dál..včera ráno jsem se nepostavila na nohy..manžel musel zůstat doma. Měla jsem strašnou bolest v kostech, kloubech..hrůza..dnes je to už podstatně lepší. 😉
Ondru stále trápí zuby..psali jste tu o tom vyhladovění..nevím, jak je to správně myšleno 😨 .., ale Ondra dnes k snídani v 8.30 vypil - po lžičkách - asi 150ml mléka a do půl čtvré odpoledne odmítal jídlo 🤐 ..až ve čtyři na něj zabraly vaječné bílky..ty má v poslední době rád..těstoviny už u nás zase nefrčí! 😲 Nechápu, moje dítě nebude jíst klidně týden..! 😠 😠

aleda
20. mar 2008

Ahoj
very přejeme ať se brzy uzdravíš ☹ 🙂 Kde jsi to mohla chytit? Hlavně, aby se ta potvora už nevrátila a bylo ti dobře. 😠 Chudáček Ondra - zuby jsou pohroma. 😠
Nás ničí taky. Už tam prosvítaj 2 spodní trojky. Samozřejmě rostou obě najednou. 😝 😠 A s jídlem je to u nás stejné, bez reklamy nedáme ani lžičku. Nevím jak jí odnaučit. Teď jsem se rozhodla zkusit odnaučit na skleničky. Moje předsevzetí je do léta jíme jen vařené jídlo. Zatím vítězí pouze polévky a hodně rozmixovaná zelenina, maso, příloha (je to jak řidká kaše). Zítra zkusíme přidat omáčku tak snad to projde. Přijde mi, že léky moc nezabraly 😒. Malá jí stále stejně. Stále stejné scény, brečení a kroucení na klíně. Venku nebo na návštěvě hrůza děs. Jen zaplaťpánbů nezvracíme. Tak aspoň něco. 🤐
very ani my nepotřebujeme jídlo k životu. Kdyby nebyly reklamy tak snad ještě déle než týden. 😔 Ale aspoň trochu pije. Sice ovocný čaj, který měla ráda doteď už nechce, vítězem je bylinkový pro klidné sny, ale toho vypije docela dost. Tak aspoň to. 😝
Tak se holky držte, ať je brzy líp. 😵

andy.a
21. mar 2008

dobré ránko 🙂 😉

very,dúfam,že ti je už lepšie 😒 ☹ nezávidím ti ☹

ja si nechcem predstavovať,čo by bolo,keby mňa niečo také chytilo ☹ kto by malú kojil a bol s ňou v noci hore atď 😖 môj muž teda na sto percent nie 😖

andy.a
21. mar 2008

aleda,ty kŕmiš malú "na klíně " ?? nie v stoličke ?? 😕 😅

ako to riešite pri výpadku elektriny,myslím kŕmenie ?? 😉 😕 teda keď sa nedá pustiť TV alebo video s reklamami?? 😕

aj nás čakajú teraz nejaké návštevy 😉 už vidím,ako sa bude zasa svokra tváriť,ked naše decká tam nebudú chcieť jesť 🙄

vanila
21. mar 2008

Ahoj andy! Dnes danik po 6 dnoch zjedol 12 lyziciek fazulovej polievky no som rada a na desiatu jogurt a pred vecerou termix. Ale aj tak je to stale mlieko. Ale aj to potesi 😉 😉

aleda
21. mar 2008

Andy krmíme na klíně, stoličku máme koupenou a druhou jsme dostali od babi s dědou. Malá mi v ní nesní ani lžičku 😝 . Používáme jí jako stolek se židličkou a malá si v ní maluje. 😵 Jo a elektřina nám zatím co jíme s reklamami vypadla naštěstí jen jednou 😉 a než jsme pustili reklamu tak nejedla. 😠 😔 Neporadila bys mi jak jí na televizi odnaučit??? Nevím si rady. 😨 Děkuju.
Přejeme aby návštěva u tchýně dopadla dobře a děti krásně papakaly. 😵

aleda
21. mar 2008

Co jsem to napsala? 😅 Myslela jsem papaly. 😉

andy.a
21. mar 2008

aleda,mne by malá nezjedla ani omrvinku v náručí-teda na klíně 😒 to by som jej ani do úst nevidela 😝 😅

vanila,tak hádam to pôjde k lepšiemu,to Daníkove papanie 😵 držím palce 😉 🙂

vanila
21. mar 2008

dšadkujem a ja vam zelam dobre papanie 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

very
autor
21. mar 2008

Ahoj, děkuji..už je mi podstatně lépe..jen ty záda mě stále bolí. Vůbec netuším, kde jsem k tomu přišla, vždyť nikam nechodíme..zřejmě je to ve vzduchu.. 😝
My se najíme jen v židličce, protože Ondra z ní nemá kam utéct..také si jí bereme i na Slovensko, když jedeme za tchýní..ta to nemůže nikdy vydejchat a tvrdí, že vozíme samé sprostosti..sama nedá malému jedinou lžičku jídla, tak se jí to dobře soudí..vždy jen kolem nás chodí a říká.."to je strašné, to je strašné".., ale kdyby na tu chvíli někam zalezla, pomohlo by nám to víc. 😀 😀
Když jsme kdekoliv bez židličky, tak se jídlo prostě nekoná..nedonutím ho k jediné lžičce..všude chodíme cíleně po jídle, aby ostatní neviděli, co ten náš lumpík dokáže..a když jsme u někoho, kdo plánuje mimi a oni vidí jak jenom nutíme čaj, mám výčitky svědomí, aby je to neodradilo od "akce".. 😅
Andy, je mi úplně jasné, jak se před tou návštěvou cítíš..naše problémy s jídlem tchýně prostě nechápe a vaše je na tom asi podobně. Budu držet moooc palce! 😉
Aledo, obdivuji tvoje předsevzetí..já stále zkouším Ondrovi naše jídlo, ale je to stále to samé..on naše prostě nechce.. A ty reklamy? My cíleně usedáme do židličky, když víme, že bude reklama..a jsme naštvaní, když právě žádná není..u nás nepříchází podobné změny v úvahu..BOHUŽEL! ☹
Holky, držte se! 😵

andy.a
21. mar 2008

very,tuším tie svokry sú na celom svete rovnaké 😀 😀 🙄 kde býva tá vaša slovenská ?? 😉

naša je odborníčka na sáčkové polievky napr. 😀 😀 😀 Aďo tam jedáva len čipsy,chrumky a pod.drobnosti,iné nechce.. 😒 a ona samozrejme na mń apozerá,akoby som mu ja zakazovala u nich jesť 😠
no,nemienim sa tam dlho zdržať,aj tak kým sa pobalíme,vychystám seba,decká,počkáme na muža 😖 radosť cestovať s dvoma malými čertami 😕
a pritom oni to majú rovnako ďaleko k nám,ako my k nim,nie ?? 😕

aleda
21. mar 2008

Very neboj to je jenom moje předsevzetí, ale kdoví jak to dopadne. Třeba bude Adélka jiného názoru a veškerá předsevzetí půjdou do ,,kopru. 😠 😝
Teda ty vaše tchýně to je něco 🙄 . Naše je v pohodě, ale naštěstí jí vídáme jen málo, kdoví jak by jsem mluvila, kdybych jí vídala častěji 😅 .

pelmisek
22. mar 2008

andy.a jenom poznámka na okraj jak jste tu probírali Ordinaci v růžové zahradě - teď jsem četla rozhovor s Bárou Munzarovou a ona tam říká, že má paruku! že prý by jí ty její kudrny musely furt žehlit a tak se dohodly na paruce
to jen aby bylo jasno 🙂

andy.a
22. mar 2008

pelmisek,díky za info.. 🙂 😉
tie vlasy sa mi zdali až príliš dobré /Báry Munzarovej/,aby to mala vlastné 😀 😀 😀 😝

andy.a
22. mar 2008

a ešte jedna otázočka k Ordinaci 😝
vyšli v Čechách knižne aj ďalšie pokračovania tohto seráíálu ?? 😕 😉
mám kúpenú 1,2,3..ale už cca pred 2 rokmi 😝 😅

andy.a
22. mar 2008

a od svokrovcov sme museli ísť samozrejme prv domov,lebo detváky tam nechceli jesť 😝
mladý klasika,len zemiakové chipsy..pre Andulu mi svokra núkala polievku atď..aj ovocnú výživku som otvorila,čo mi dala švagriná..ale nič ,ani vidieť to nechcela a už začala byť mrzutá,upišťaná,tak sme pálili domov 😅

stoličku na kŕmenie sa mi nechcelo trepať 😅