Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

beli
22. apr 2008

Ahojte baby nasla som tuto temu nahodou chcela by som sa vas opytat ci mate niektora skusanosti z malymi vegetarianmi 🙂 moj 20.mes.syn ked zaciti v jedle meso vyvrati mi cele jedlo a viac nechce.Najhorsie je ze jedava len polievky inak do neho nic normalne nedostanem uz som z toho zufala doktorka mi nijak zvlast neporadi a preto vas prosim o radu.Dakujem

very
autor
22. apr 2008

Ahoj maminy, tak vítám i Irus 🙂 ..mám hrůzu, že Ondrovi bude 2,5 roku a tohle všechno ještě bude trvat..stále doufám, že se postupem času nějak rozpapá..
Zatím ale vítězí jeho nepapání..stále..dnes ho babi s dědou naháněli s chlebem namazaným máslem nakrájeným na kousíčky ..a co myslíte? Nedohnali..Ondra se jen smál..
Naštěstí už trošku lépe pije, tak jsem klidnější..

Pelmísku, docela jsi mě pobavila..tak je třeba na chlapi..mám totiž pocit, že když manžel hlídá, nic jiného s malým nemusí..my s dětmi ale musíme zvládat 50 dalšít důležitých věcí!!

Andryy, my naštěstí kakáme normálně..dřív jsme kvůli activii kakali až moc, ale po jejím úplném vysazení se kakání polepšilo.. Asi je hloupé ptát se, zda jste ji už zkusili? Viď? Sestry syn na nekakání také trpěl, řešili to švestkovými kompoty apod, ale to už vám - jak čtu - asi nepomůže..

Andy, s tou nemocnicí došlo i na nás..nefrolog nás chce poslat na mikci..paráda, hodně dá i na váhu a jak dítě prospívá..musím mu to rozmluvit..Ondrovo všechny zdravotní problémy souvisí hlavně s imunitou..nechápu, proč si právě nyní - když už na záněty močových cest netrpíme - vzpomněl a chce nás hnát na tak nepříjemné vyšetření..prostě to odmítnu.. Vím s čím máme problémy a mikce rozhodně Ondru k jídlu "nepřemluví"..spíše naopak..jakákoliv změna Ondru vykolejí tak, že přestává jíst, pít a nemocnice, ta by nás dodělala OBA! 😖

Ahoj beli, kamarádky syn 3,5 o sobě prohlašuje, že je vegetarián..papá jen řízek, protože to není "maso"..chodí ke stejné lékařce, co my a ta radí nenutit..
My jíme maso stále jen ve skleničkách..má je často i 2x denně, tak doufám, že má dost..máme totiž málo železa..
I skleničku ti vyzvrátí?

very
autor
22. apr 2008

Kili, držím palce, ať ti to jde s Adámkem v nemocnici, co nejlépe..a hlavně, ať se oba trápíte, co nejméně.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kili
22. apr 2008

very, dík
dnes mi to moc nešlo, nevedela som sa dostať cez nos, to musela sestrička, a potom keď som išla cez hrdlo tak ho napínalo a dosť dlho mi to trvalo 😔
no a potom ma sestričky chválili, že ako mi to išlo na prvýkrát super, som si pripadala ako malá školáčka, čo na pozbudnie hovoria milosrdnú lež, bolo to divné, ja to nemám rada, však viem, že mi to nešlo a iní by to spravili pravdepodobne lepšie, tak mi je to tak divné, fakt jak malému detsku.

irus
23. apr 2008

Ahoj Kili.Divím se, že tě nechají sondičkovat?To u nás dělali jen sestry a my mohli přihlížet-malý byl dva měsíce v inkubátoru.Jaké máte prognozy?Půjdeš už brzy k němu? Moc držím palce a chci povzbudit, všechno se překoná a bude lépe!Mě se v tom stresu podařilo i udržet si čtvrt roku mléko a pak jsme se rozkojili a vydrželo nám to 14 měsíců.
Problémy s nekakáním vidím okolo sebe, kamarádky kluk to držel asi do čtyř let, stále běhali po vyšetřeních, když po pár dnech šel, moc to bolelo...mazali řitku, jedli vše švestkové...chudinky malí.Vyrostl z toho- možná už to bylo to vědomé.A ted jedna známá říkala, že holčička byl v půl roce na zvětšování řitního otvůrku?!A znají to všichni s roštěpem páteře, dětem se musí pomáhat prstem v nejhorším i ulevovat klystýrem...a to nemají moc vidinu nějakého zlepšení jako u zdravých dětí 😒
Já se s malým rozhodla nenervovat, v kočáře-venku baští suchý rohlík, sušenky, střídavě jeden miluje piškoty, druhý den je nesnáší a chce BeBe, další den je nevezme do pusy...musím mít stále zásobu a na výběr 😉 co miláček zrovna usoudí, že bude.
Ted jsme nasadili léčbu TV, sedí a čučí na pohádky a mimochodem něco vkládá do úst.A pití má stále u ruky, střídáme tůzná pítka, u stolu brčko nebo už normální hrnek.Brčko doporučuju, zkuste krabičku nebo sáček s originál pitím, mělo by to vysát každé dítě!Ted uz se cítí velký, tak u stolu dolévám jeho normální hrnek, aby bylo na dně a klopí to do sebe 🙂 Ale nikdy jsem nezažila, že by se přisál k flašce nebo usínal s pitím.To je zase lepší na zuby 🙂 🙂
Tak se mějte, hodně sil v boji, vždyt děti jsou radost!jak to sledujeme u stárnoucích hvězd showbuisnessu 🙂 😉

very
autor
23. apr 2008

Ahoj..
Kili, myslím,že ty sesřičky ví, jak náročné to pro tebe jako pro mámu musí být a proto povzbuzují..
Já tě ale obdivuji.. Moc vám držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A přeji hodně síly!!!!!!!! 🙂
Děti jsou radost, Ondra mi to dává vědět každý den, ale je smutné kolik starostí a slz současně maminám přinášejí.. Někdy mám pocit, že to mám za to, co si moje mami vytrpěla se mnou..také jsem měla sníženou imunitu, marodila, nejedla jsem..a až nyní chápu, co si sama pamatuji..po dlouhé nemoci jsem se probrala a volám na ní, že mám hlad..rozplakala se v kuchyni a s jídlem nešla a já stále volala a nechápala, proč pláče..čím dál tím víc..teď už úplně chápu!
Jinak Ondra se už trochu rozjedl, ale stále mi někde padá, plete nožičkama, jakoby ho nemohly unést..máme co dohánět..je celý bledý, oči má jakoby zapadlé.. ☹
Dnes na svačinu snědl krásně jogurt a pár kuliček vína, večeři snědl celou..u nás SVÁTEK! Tak se těším! 🙂
Jak válčíte vy..?

very
autor
23. apr 2008

Nevíte někdo něco o šesté nemoci? Když nám ustaly horečky, Ondra se osypal..má bříško, zádíčka.., když měl horečky vůbec se nepotil, takže z toho to nebude..a ovoce také žádné nové neměl..
Nenašla jsem to doma v žádné knížce.. Vím jen, že nejprve jsou horečky a když přejdou, dítě se osype..

crazy
23. apr 2008

ahoj very,
šiesta choroba-exanthema subitum je akútne nezávažné ochorenie, ktoré sa prejavuje drobným bledoružovým výsevom. Pôvodcom je ľudský herpesvírus. Ochorenie sa vyskytuje u detí 6-36mesačných.
Choroba sa začína vysokou horúčkou, potom sa na trupe a končatinách objavia drobné vyrážky, neskôr aj v dutine ústnej. takže to celkom sedí podľa príznakov.
Lieči sa podľa symptómov, žiadne špeciálne lieky, inak to prejde samo, ale je to nepríjemné ☹
Želám skoré uzdravenie

kili
23. apr 2008

irus, Adamko má vyše roka, doma už dávno bol, len prestalo sa mi dariť ho kŕmiť (bolo to totiž s problémami aj do teraz) a tak je teraz už niekoľko týždňov v nemocnici kde ho sondujú a ja sa to musím naučiť, aby mohol ísť domov.

dnes som sa ho pokúšala nakŕmiť (v nemocnici sa nám to zatiaľ darilo, ale poslednú dobu sme k tomu nemali príležitosť) ale nedalo sa, úplne sa zaťal a nechcel otvoriť pusu a nepomohlo ani to do neho natrepať. Mám pocit, že tak bude doživotne ☹ . Asi neviete, ako to je u starších detí, čo sú sondované, či sa potom niekedy rozjedia?

andryy
23. apr 2008

caute teraz som prisla s prace, tak vidim, ze ste toho zase popisali.
very mas pravdu, aktiviu sme uz skusili. asi mate pravdu, ze s toho bude musiet asi vyrast, ale kedy? ☹
Na druhej strane obdivujem ludi ako je kili, ta ma urcite vacsie starosti ako ja prajem jej vela sil. Chlapci su velmi zlati.

andy.a
24. apr 2008

very,aj ja myslím,že je to tá tzv.šiesta choroba,trvá to len pár dní 😕

my po starom 😉 malú včera na hodinku varoval dedo/môj tatko/ a dovracala sa mu v kočári 😠 uspal ju a nechal ísť nahlas telku a keď šla reklama,tak to bolo ešte hlasnejšie,zobudila sa,zľakla a bolo to 😒

s malým som bola na logopédii,chválila ho tam 😝 😅 robí veľké pokroky 😝 🙂 ale v jedení,žiaľ,nie 😒

very
autor
24. apr 2008

Ahoj, děkuju za info o šesté nemoci.. 🙂 🙂
Tak my už druhý den papáme sdocela hezky..pořád jsme ale slabý..Všechny kalhoty z něho padají,ale co se dá dělat..????? I lékařka potvrdila šestou nemoc, tak máme Ondru prý šetřit. Vyrážka trvá, ale myslím, že ho nesvědí..spíš si myslím, že ho bolí nožičky.., lékařka se zmínila, že k této nemoci patří i bolesti kloubů, takže je to dost možné..
Kili, asi vás i doma čekají krušné dny, ale vy to zvládnete..opravdu tě obdivuji.. Zkus založit o sondičkování novou diskuzi, třeba se právě na tohle někdo ozve a dozvíš se další věci, které tě zajímají..

kili
24. apr 2008

very, už sa stalo 😀

irus
24. apr 2008

Nás ta 6.nemoc potrápila až ted, ve dvou a půl letech, po horečkách jsme si oddychli,byl den klid a osypal se.Ikdyz myslím, že to nesvědí, byli jsme na Zyrtecu a byl celý týden nesvůj, od rána jakoby protivný, rozknouraný...Docela se ti divím, že se zrovna ted rozjedl 🙂 🙂
Držím palce, Kili, nějak jsem nepostřehla, že jste tak velcí!Nikdy jsem neslyšela, že se to dělá takhle starým dětem...To musí být síla, je k tomu přemluvit 😖 😠 Nakousla si problém s mužem.Nemáš v něm pdporu? Já teda mám strašné štěstí, malý je tělesně postižený-vrozená vývojová vada-nikdo do porodu netušil...- a s manželem nás to spíše ještě víc semklo, dovede se doma postarat úplně o vše a mě nechá chodit za kulturou, na angličtinu, na keramiku 🙂 🙂
Holky držte se a krmte, dnes jsem tady v místě mluvila s mamkou-9kilový chlapeček na dvou letech..pamatuju si ji z jednoho kroužku před rokem-máme tu Yamahu, jestli to znáte-kroužky už od kojenců🙂- a tenkrát byla vybrečená a na pokraji sil, jak malý nejí.Přitom sama je kost a kůže a manželův deděček měl celý život pod 50kg!Takže když si ty geny daly spycha...tak se není co divit.
Mějte se I.

very
autor
25. apr 2008

Ahoj, Irus, vážně papáme..stále.. Na nás až div.. Také si myslím, že to nesvědí, ale i přes to je Ondra stále uknouraný..přikládám to k té bolesti kloubů.. ☹

pelmisek
26. apr 2008

Ahojky holky. Tak zas jsem tu a zase nepapáme!!!! Měla sice rýmu, ale to snad není tak hrozný aby zase úplně přestala jíst ne? Už je to víc jak týden a jakýkoli jídlo dělá nenene a kroutí hlavičkou - občas jí násilím vpravím do pusy lžičku jídla a když ochutná tak občas sní 5-10 lžiček a víc ani prd! Jediný co snad jí jsou ty kukuřičný tyčinky a ty už pomalu docházej 🙂 Teď mi manža vynadal, že jsem na něj hnusná, že on přece nemůže za to že Verča nejí ☹ Asi má pravdu jsem z toho na prášky. Začala hodně lízt a tak si říkám kde tu energii na lezení bere když nic nejí. Fakt to nechápu. Už měla období kdy papala (jak jsem tu psala) a teď zase děs a hrůza. No na sondu to teda není kili, protože to už bych asi brala vážně nějaký prášky na uklidnění. Velký obdiv tobě kili!
Jinak šestou nemoc měla Verča taky a asi týden skoro nejedla, takže jsme si taky užili - nejdřív šílený horečky a pak se osypala a pak ještě tak týden nejedla - prostě paráda very 😉

andryy
26. apr 2008

caute, my ste tiez na tom dost blbo.Nam sa totiz striedaju obdobia kedy papame malo s obdobim kedy skoro nic nepapame. Teraz mame to druhe. Mala uz place, ked ju idem posadit do stolicky. Je to hrozne, uz prve susto ju napina a keby som pokracovala, tak sa mi povracia. Ja uz na to naozaj nemam nervy..

pelmisek
26. apr 2008

andryy tak to jste na tom opravdu podobně 😉 Verča sice nezvrací, ale dnes jsem jí krmila tak, že jsem jí držela ruce nahoře a ona otvírala pusinku - snědla takhle tu malou obědovou přesnídávku od. 4 měsíce!!! Uf to byl ale výkon! Nervy na pochodu! Manža vždycky říká, že mám být v klidu, ale když jí krmí on tak je taky na prášky ☹ takže se sice snažíme být v klidu abysme Verču úplně neodradili od jídla, ale je to pěkná fuška 🙂

kili
26. apr 2008

Adamka sme včera doviedli domov z nemocnice a dnes sme ho zaniesli ku svokre na taký "rehabilitačný pobyt". Ja to jeho jedenie/nejedenie strašne prežívam a vždy sa s toho zhrútim, takže už ho aj odmietam kŕmiť iba sondou. Tak to teda skúsi svokra, no neviem, idem jej zavolať, ako sa jej darilo.

kili
26. apr 2008

no tak som dovolala a zatiaľ ho kŕmila len raz a to si sám potiahol asi 4x a viac už nechcel, takže išlo sondou. Teraz mu varí kuraciu polievku a fandí si, že bude jesť s lyžičkou 😀 . On na to ešte nie je mentálne zrelý, on si nič nedáva do pusy okrem svojich prstov.

pelmisek
26. apr 2008

kili to znám, že si dítě nic nedává do pusy- Verče to taky pěkně trvalo a už jsme byly jak exoti když jsme se vídaly se stejně starými dětmi a chápu, že se hroutíš. Já totiž taky ☹ Nejsi sama!

andryy
26. apr 2008

pelmisku, tak to mas este ok, ze aspon nevracia. Mala uz bola asi dva mesiace na tom tiez ze ju nenapinalo a teraz ju zacalo znova. Uz ani citanie pri jedle nepomaha, ani lepit samolepky./to je jej oblubene/. tak uz neviem. Dneska sa vratil manzel po troch tyzdnoch domov a bol zhrozeny ako mala vyzera. Zda sa mu bleda a ze schudla. Ale ja uz naozaj neviem co mam robit. A este k tomu tie problemy s kakanim. A na vsetko sama. Vy mate vyhodu, ze ich mozete sem tam aspon strcit ku starym rodicom, ale mne je niekedy uplne na zblaznenie.

andy.a
27. apr 2008

ahojte 😉
držím vám všetkým palce,hádam to pôjde k lepšiemu 😒 😉

u nás po starom,tiež som občas zrelá na sedatíva resp.aj antidepresíva 😠 a mám to dvojmo,o to je to horšie 😝 😕 😝

pelmisek
27. apr 2008

www.rodina.cz/clanek6307.htm
článek o psychogenní zácpě, třeba to pomůže

pelmisek
28. apr 2008

jo a Verča už zase jí! úplně se bojím, že když to sem napíšu nebo dokonce řeknu nahlas tak zas přestane!!! 😎

andy.a
28. apr 2008

a mne zasa ANdula začala jesť ešte horšie ☹ plače a ruka v ústach 😒
vyšli jej zuby,máme 5 ,ale je to otras 😠

andy.a
28. apr 2008

kili,ako sa potom ešte svokra činila s Adamkom ?? 😕 😅 😝

very
autor
28. apr 2008

Ahoj maminy, chvilku jsem tu nebyla.., protože boje s jídlem u nás pokračují ve velkém..už jsem zoufalá a s manželem na sebe jen řveme..říká, že stále ode mne poslouchá totéž, říká, že se neusměju, že jsem stále nahněvaná.., ale čemu se mám smát, když ten malý lump nechce nic jíst?????
Jak teď bylo hezky, viděla jsem jiné - mladší dětičky vysvlečené a jsem zděšená..všichni jsou podstatně tlustší než my!!! Navíc ta šestá nemoc nám ubrala..každý, kdo nás potká, říká, jak je Ondra bledý a hubený!!!
Já už fakt nevím..cokoliv mu nabídnu, to odmítá..no a když jsem dnes viděla jednu holčičku ( 1,5 roku ), co spapala jablíčko jako kr..a i s jádřincem, tak mě skoro omývali..její rodiče to uzavřeli tím, že jí asi začnou v jídle omezovat, že jí jako protržená - asi nejsou úplně v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Každéme přeji, když mu mimi papá, ale mě se na to kouká opravdu špatně..!!!!!!!
O víkendu moje mami pořádala opět společný rodinný oběd..přišla sestra se synem a moje mami se opět rozplývala nad tím, jak sestry syn kráááááááááááásně papá..můj se na jídlo ani nepodíval!!! Paráda!!!!

Andryy, ani my nikoho na pomoc, pohlídání nemáme..je to strašné, já vím!!!! ☹

Kili, moc na vás myslím!!!! 🙂

Pelmísku, mám to stejně..také raději mlčím, když Ondra papá.. Jen ať to Verunce vydrží..držím vám palce!!!! 🙂 🙂

kili
29. apr 2008

no svokre sa ho kŕmiť nepodarilo, keď si cucol raz, tak to bol výkon ale väčšinou sa otočil a nechcel. Lyžičkou tak to bola katastrofa, to bolo jasné hneď od začiatku.

very
autor
29. apr 2008

Ahoj, my stále zkoušíme naše jídla..tedy alespoń polévky, ale nedaří se..opět šel spinkat bez večeře..teda s pár lžičkami polévky..už vážně nevím, co mu nabídnout. Sestra už začala s poznámkami typu: jak to s tebou asi bude jednou ve školce a pod..to potěší!
Ve čt odjíždíme do BA, tak se nemůžu dočkat..změna prostředí vždy s Ondrou zatočí tak, že po celou dobu co jsme u tchýně absolutně nic nejí a nepije.. A tchýně nám to ani trochu neusnadňuje,spíše dělá naschvál za naschválem.. ☹
Co vy ostatní??????????????? 😉