Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

crazy
29. apr 2008

No my sme na tom tiež dosť zle hlavne s večerou. Už nezaberajú ani reklamy, tak najnovšie muž prinesie k papaniu, teda ku kašičke ohrievač, čo používame pri kúpaní a Riško si ho prezerá spredu, zozadu a je ním taký fascinovaný, že spapá aj trochu kaše. Keď to prestane fungovať, tak asi budeme večerať na práčke, lebo tú tiež miluje 😝 😕

andy.a
30. apr 2008

crazy,my sme takto fungovali s hadicou od vysávača 😀 😀 😀 pri Aďovi,keď mal medzi 1 rokom a rokom a pol 😝 😕

kili
30. apr 2008

crazy, neboj, keď prestane fungovať práčka, bude zas niečo nové 😀

milhaus
30. apr 2008

a ked pozera rozpravky nie je zakukana? mi nemame problem s jedlom ale ked vidi komisara rexa skoro ani nedycha, miluje havov

andy.a
30. apr 2008

Emily,najlepšie fungujú reklamy 😅 😀 😝

andy.a
30. apr 2008

very,no ako ?? čo nové ?? 😕 zajtra idete preč,dnes balíte ?? 😕 😝

malá mi večer vyvrátila puding 😒 celkom jej chutil,ale ked zjedla cca 80,už to išlo 😒 potom horko ťažko zjedla nejakých 80 a takto išla spať 😕 nič nové u nás 😖

kili,to sójové mlieko so zajacom,čo si spomínala,si myslela asi sušené,že ?? 😕 videla som ho dnes v obchode 😉

u nás otvorili tento pondelok nový obchod s BIO potravinami,tam skom malej kúpila sójové a ryžové mlieka obohatené o kalcium,aj ten puding vanilkový,čo mala dnes na večeru /500 g za 69,-/

kili
30. apr 2008

jasné, sušené, iná snáď ani nepredávajú ale neviem, možno áno. Toto poznám len preto, že si ho dávali v robote do kávy

andryy
30. apr 2008

caute, my sme na tom stale rovnako, akurat sme sa dneska neznervoznovali, mala skoro nic nepapala, /a ani nebol velmi cas ju krmit,balili sme sa a este posledne nakupy/ a teraz je s tatinkom vo vani a vobec si na jedlo ani nezmysli. ked sa vykupe, skusim este do nej nieco dostat a dam ju na chvilku spat. pisem na chvilku, lebo o pol noci ju musim zobudit, letime na slovensko. Je to dost blbe, skoro celu noc v autobuse a lietadle. A este k tomu mne aj malej byva zle, tak budeme musiet zobrat nejaku tabletku.
pelmisku diki za tu stranku o tej zacpe. Nieco som si s toho zobrala.
Pozdravujem vsetkych a prajem dostatok trpezlivosti. Neviem kedy sa tu zas ukazem, lebo doma nemame internet, tak sa zatial majte.

andy.a
1. máj 2008

andryy,šťastnú cestu !!!!! 😉 😉 😉 🙂 🙂

kili,ja kupujem len krabicové mlieko pre malú,v BIO potravinách majú pár druhov,je to síce hrozne drahé a dosť z toho aj vylievam,keďže malá toho veľa nezje,ale čo by človek neurobil pre svoje dieťa 😝 😅 😵

je tam aj vápnik pridaný a majú sójové aj ryžové 😝

kili
1. máj 2008

andy, no neviem, ale myslím, že tú sóju nenadojili a tak aj tak je to vyrábané s prášku 😕

andy.a
1. máj 2008

to je pravda 😕 😅 😀 😝

kili
1. máj 2008

sem prekopírujem, čo mi jedna mamina napísala inde, na nás to neplatí, ale možno si vy niekto nájdete v tom svoje dieťa:
Kili - tak mi napada, ze moja svagrina ma s obomi chlapcami (3rocny a 6 mesacny) tiez velky problem s jedenim - od maleho mala jej ten starsi vzdy vsetko vyzvracal, dodnes jej neje skoro nic - iba mliecne nehrudkove veci a letne ovocie (aj ked ja si myslim, ze maly z istej casti prisiel na to ako na rodicov a vie dobre zahrat divadielko- kedze zvracal aj nieco, co mu najprv chutilo, ale potom ked si ho napr pokarhala, alebo daco mu nedala - tak on sup a zvracal)
- ale fakt je ten, ze ma nejaky problem so zaludkom - po prve - nema pocit hladu a po dalsie - ked mu daju najest (trebars aj iba mlieko vo flaske, ktore ma rad) - a nieco sa jeho zaludku nezda, tak hned zvracia - dali ho vysetrit jednej detskej lekarke (po znamosti) - a ta povedala, ze trpi nejakym zvlastnym syndromom, ze akoby jeho zaludok bol este v plodovej vode v brusku a ze co sa dostane do brucha cez usta, tak vyvracia (kedze vtedy su este babata vyzivovane cez placentu a pupocnu snuru) - od vtedy boli aj u detskeho psychologa a chodia tusim aj ku logopedovi - zevraj na to su nejake cvicenia - ked si cvici jazyk a podnebie v ustach a prehltania a este neviem nejake veci (zevraj ten syndrom je dost zriedkavy - a ako sa zda, jej chlaci tym rpia obaja - kedze aj druhy zacina vyzvrackavat potravu - a tiez jej toho vela na svoj vek nepapa) - a ze co im vravela ta znama - ze tomu starsiemu to podchytili uz dost neskoro (hrozila mu az podvyziva )

andy.a
1. máj 2008

kili,ja som to čítala,v Dvojičkách to bolo,že ?? 😉

kili
1. máj 2008

áááno 🙂

kili
1. máj 2008

sa to sem hodilo, tak som to sem dala. Keď o tom tak málo dr vie, tak sa na to nemusí doisť dlho. Ako na adamkovi intoleranciu bkm a pritom je to bežná záležitosť.

andy.a
4. máj 2008

ahojte,to tu už 4 dni nikto nebol ?? 😕 😖

my sa žiaľ,stále nemáme čím chváliť 😒 Aďovi dávam okrem Peritolu aj hroznový cukor do čaju,aby mu chutilo jesť,ale nejaký efekt nevidím 😕 😖

malá papá tiež po starom,cca 100-gramové porcie/kdesi som čítala,že je to 75 ml 😠 /,takže bieda 😒 odkedy máme diétu bez mlieka,teda bez KM,mám pocit,že nepribrala ani gram ☹

crazy
5. máj 2008

andy, aké krásne dlhé vlásky má už Anetka. Ja by som tiež chcela, aby mal Riško dlhšie, ale rastú strašne pomaly.
No my na tom tiež nie sme s jedením najlepšie, papá ešte menej ako obyčajne. Už som mu nedávala ten Peritol, ale asi zase začnem, aj keď som nebadala dajaké zlepšenie apetítu. Ale dačo musím robiť. Asi je tiež rezistentný.
Ja mám pocit, že mu nechutí nič okrem chrumiek, tie si aj sám pýta, ostatné zje len keď sa pri tom s dačím zabáva. Už som z toho unavená, keď ho vidím nad všetkým ohŕňať nos ☹

andy.a
5. máj 2008

Crazy,pomaly budete mať rok,letí to 😕 😅

už som sa zľakla,že len ja budem na túto tému chodiť 😕 😅 /samozrejme všetkým želám,aby chodili radšej na témy ako "veľmi veľa je","rýchle priberanie " a pod. 😝 😀

xxmargaretka
5. máj 2008

ahoj andy..netvrdim to na 100% no pokial viem-manzel mi to tvrdil ked som anne davala hroznovy cukor miesto riadneho do caju,ze ten doda energie a zasiti a preto nechce jest..

kili
5. máj 2008

xx, hroznový cukor sa práveže dáva na chuť do jedla, tak nechápem, ako na to mohol prísť 😨 😕

ja som dnes kŕmila Adamka lyžičkou, len normálne mlieko a teda to bola sranda 😀 . Stále len búchal o stôl rukami, tak sa priblížiť lyžičkou tak, aby do nej nevrazil bolo umenie. Snažila som sa ho rozosmiat, aby otvoril ústa, ináč ani za svet ich neotvorí, ale nevadí, celkom to tak išlo, lebo mal nejak dobrú náladu. V poslednej dobe je tak zlatí 😵 . No a tak sa podarilo mu dať niečo aj do pusy, tak to tak budem skúšať a uvidím, možno sa raz chytí. Skúšala som mu aj ukazovať koníka a dávať lyžičku, síce sa na ňom smial, ale vďaka tomu, že som mala jednu ruku zamestnanú, zhodil pohár plný mlieka a začal sa v tom čvachtať, som ho teda nechala tak, nech sa hrá a tak to bolo všade rozprskané 😀 . Som mu dala predtým velice podbradník, ale mokré bolo totál všetko 😀 . No ale vybláznil sa, ale viac ho takto nenechám, nebudem ho prezliekať xkrát denne a na "Adama" je ešte zima.

pelmisek
6. máj 2008

je kili tak to je dobře, že se Adamko snaží, každý úspěch potěší viď? 🙂
holky musím vám říct, že každý vás úspěch je skoro jako ten můj 😀 Verunka teda teď už docela papá, sice mi to pořád přijde málo na to, že je jí 16 měsíců, ale úspěch je i to, že sní celý banán!!! a okusuje rohlík (sice hodinu ale sní i půlku) - prostě takový malý úspěch 😉 Každopádně ty kukuřičné tyčinky by mohla mít k snídani, svačině, obědu i večeři 🙂 ty prostě miluje.
Občas jí také dávám Glukopur a musím říct, že bych řekla, že jí to chuť k jídlu teda podporuje - sice až tak po dvou-třech dnech užívání, ale řekla bych, že to na ní zabírá. Začala jsem jí ho dávat do čaje když jsme se vrátili z nemocnice, protože tam s ním sladili a Verče to moc chutnalo 🙂

andy.a
6. máj 2008

klik,super fotky ,malí sú veľmi šikovní 😵 a nádherne okatí 😵
s tou sondou ti nezávidím 😔 neviem,prečo som si myslela,že ju Adamkovi zavádzaš vždy pred každým kŕmením 😕
nevadí mu to,keď to tam má stále zavedené,zvykol si už na to ?? ☹

pelmisku,blahoželám k papacím úspechom,len tak ďalej 😵 /nám polka rožka hrozí možno v puberte 😀 😢 /

andy.a
6. máj 2008

ten klik má byť kili 🙂 sorry za preklep 😅

jejke
6. máj 2008

Necitala som celu diskusiu ale mala som podobny problem, hroznovy cukor /ako vsetko sladke 😀 /berie chut OD jedla, takze jedine co platilo bolo nechat vyhladnut ved ono pride ked vyhladne, nenutit lebo tak by ste mohli este nechutenstvo zhorsit, dieta treba fyzicky unavit, ked je dve hodinky na cerstvom vzduchu, lepsie papa. 😉

vanila
6. máj 2008

Ahojte! Tak ja som sa uz dlho neozvala. no my sme sa uz konecne rozpapali uz mu chutia polievky. Bola som u dokiny ta mi povedala ze sa niekedy po probiotikach to napravi. tak som kupila PROBIAN a ide to. No neviem ci to moze byt tym.teraz mu idu aj stolicky je mrchavejsi ako bol pred tym ale papa stale co predtym len mlieko konzumoval. teraz asi potrebuje hryzt tak asi preto 😉

andy.a
6. máj 2008

jejke,tuná v tejto diskusii ide o deti,na ktoré neplatí,že "nechať vyhladnúť a vypýta si " 😕 môj syn by vydžal aj týždeň nejesť a bol by rád 😖 😀 😕

a je hyperaktívny,prakticky neunaviteľný,a hladný naozaj nikdy nie je 😕 môže byť aj od rána do noci na vzduchu 😅 😕

cermonca
6. máj 2008

Ahoj 🙂
Dlouho jsem nic nenapsala,ale pročítam Vás 🙂
My máme teď takové lepší období tak mám radost 🙂 alá docela papá,jasně jsou to malé porce ale asi jí to stačí.Občas už sní i nějakej ten kousek ale nesmí toho být moc.
No prostě mi dělá radost,jen se děsim toho zhoršení,zdá se že polezou stoličky tak se musm připravit na vše 😠

Kili:Mám radost z Adamkovo úspěchů,jen tak dál.

Přeji všem aby Vám dětičky dobře papaly 🙂

kili
6. máj 2008

andy, nezavádzam pred každým kŕmením, je to strašný stres akeby si to spojil s plným bruškom, tak by to stav asi len zhoršilo. Sondu takto môže mať zavedenú 3 dni, ale väčšinou musíme meniť skôr, leby si ju vytrhne. Ale nijak mu nevadí, je spokojný, len ho svrbieva noštek (to aj pred tým) a tým šúchaním si má vo zvyku odliepať nálepku.

jejke
7. máj 2008

Andy, to mi je luto, asi tazko s tym potom nieco poriesis v diskusnom fore, potrebujete ist k odbornikovi, 😉 mozno mi neuveris, ale presli sme aj tym, B12tky, vysetrovanie na reflux/niekedy nepocituje dieta hlad, lebo mu nepracuje vratnik a to moze byt nebezpecne/, neustale odbery krvi kvoli podozreniu na anemiu/, ale umele zelezo som mu dlho nedavala, krvny obraz aj vahu mal po dvoch rokoch OK.
Potom som skusala detoxikaciu/pre deti nie je vhodna dlhsie ako10h/ hodin cely den iba varena ryza bez soli, bez cukru a bez oleja, na pitie len dojcenska voda, nepacilo sa mu to a tesil sa na palacinky...iste kazde dieta ma nejake svoje oblubene jedla a my sme sa naucili aj nejest za odmenu, /ziadne:"Ked spapas,mozes"/ plati ze"jedz aby si nebol hladny,potom uz jedlo nebude"
Moj bol narodeny predcasne...bolo mi povedane ze aj to moze byt dovodom...
Akosi z toho vyrastol, a najmy neviem ako Tvoj,ale moj ked sadol za stol s viacerymi detmi, ci uz v skolke alebo naprazdninach s bratrancami, hned sa mu apetit zlepsil.
nechapala som vzdy sme jedli pri stole vsetci a pri nas sa spraval inac, s detickami pri stole papa viac.

Drzim prsteky

andy.a
7. máj 2008

jejke,my sme si tých odborníkov už prešli dosť a napokon aj ja som od fachu 😀

ale ďakujem,držanie prstov možno pomôže 🙂 😉