Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

kili
23. máj 2008

andy, ja fakt neviem, ale bola som s ním nedávno s ivkov v tescu a ako sedel v košíku, tak skoro celý čas skákal ako na koníkovi, tak asi tam to všetko ide 😀

very
autor
25. máj 2008

Ahoj maminy..
Kili, je mi líto, že je malý zase v nemocnici..to odloučení musí být smutné!! 😢
My jdeme ve čt na nefrologii..mám z toho strach..chtějí nás poslat na tu mikci a to mě opravdu děsí..také nám budou brát krev, ani to mě netěší..
Jinak Ondra skutečně zhubl, ale s tím nic nenadělám..stále špatně papá, domácí jídlo odmítá..ta střevní viroza nám zrovna moc "nepomohla".. Všechno je mu velké!
Naštěstí hezky bumbá..sice lžičkou, ale přece..
Chceme jet 10. do Chorvatska..trochu mám strach jak to tam zvládneme s pitím i jídlem..věřím, že to nějak půjde.. Jen aby tam s pitím nestávkoval jako vloni, když byly ty strašná horka..
Vyrážíte některá s dětmi někam?? 🙂

gabcule.m
26. máj 2008

Je mi líto, že máte takové problémy s kousáním jídle. Zkuste na to jít postupně a do rozmixovaného jídla dát občas kousíček něčeho namačkaného - kousek brambůrky, mrkvičky, ... a když to bude akceptovat, tak potom dát trošku více a zase více. Jednou se to určitě naučí. Držím palečky.

andy.a
26. máj 2008

very,my asi ťažko môžeme ísť niekam preč,keďže MM neuznáva dovolenky,sviatky ani víkendy 😖 a ani by som si s deťmi netrúfala 😒
to by sme museli trepať/okrem iného/ celú výbavu na jedenie/určite viete,čo to všetko obnáša/ 😀

na štvrtok vám držím palce 😉 určite to dobre dopadne 😉

Ondrášek papá teraz len skleničky ?? 😕
a pred rokom ste už s ním boli na dovče ??

kili
26. máj 2008

Adamko je už doma a pekne mi zrovna papal, júúúj, tak sa teším 😵

zero
26. máj 2008

kili moc gratuluju 😀 😅 😀

ssiimaa
26. máj 2008

Ahoj, můj syn má 18.měsíců a byl teď nemocný. Jelikož jsme mu dávala léky na lžíčce, tak teď když vidí lžičku pláče a nic si nevezme. Takže taky teď nepapá. Občas uzobne něco co leží jen tak na talířku. Taky jsme mu zkazili chuť k jídlu léky. Ale snad se to zpraví. Dneska mu zkouším dát kaši z láhve, tak uvidíme. Chci do něj dostat alespoň něco.

kili
26. máj 2008

ss, skúšali ste inú lyžičku? farbu a aj tvar. A dať mu ju najprv na hranie.

ssiimaa
27. máj 2008

Tak ani kaše přes láhev včera neuspěla. Takže nic. Zkoušeli jsme i jiné lžičky, z obrázkama atd. nic nezabírá.

very
autor
28. máj 2008

Ahoj..... 🙂

Andy, ne vloni jsme nikde nebyli.. Úplně vás chápu..
Jak bylo dnes horko, Ondra odmítal pití i jídlo..doufám, že změna prostředí mu pomůže, byla bych nerada, kdyby uškodila!!
Myslím, že by moře jako pomáhá jinak nemocným dětem, mohlo prospět jeho imunitě i moč.cestám..

Kili, mám s vámi radost..každý úspěch se počítá!! 🙂 🙂 🙂 🙂

Jo, málem bych zapomněla..dnes jsme jedli s našima, mamina zásadně vaří brambory ve slupce..až uvařené je loupe..Ondra byl zřejmě už opravdu vyhládlý, tak na večeři snědl dvě takto uvařené brambory, vždy ji celou chytil a kousal a kousal.. On jinak brambory nejí, takže - pro mě - další malý zázrak.. Manžel takto připravené brambory nazývá "pro prasata".. Ale jestli Ondrovi tak moc chutnají, budu brambory pro prasata vařit klidně každý den.. 🙂

Ssiimaa, je mi vás líto..přesně tak to vzniklo u nás ☹ , ale u nás to bylo dlouhodobé "týrání" léky 😒 😒 .. Snad se malý rychle vzpamatuje a hlavně - zapomene.. 😉

andy.a
29. máj 2008

very,ahojček 😉 🙂 😵
samozrejme,že slniečko a more Ondráškovi pomôže aj na imunitu 😉 a hádam sa aj s papaním polepší 😉
zapareniny už vás tak netrápia ?? 😕 😒

kili,aj ja blahoželám a teším sa s tebou 🙂 😵 nech Adamkovi už tak dobre stále chutí 🙂 😅 😵

ssima,vítam ťa v tejto téme 😉 a držím palce aj tebe a Danielkovi 😉 snáď je to len prechodné a malý časom zabudne,že lyžičkou dostával tie lieky ☹
predtým ste nemávali problémy s jedením ?? 😕 😉

a pozdravujem aj ostatných ne/papkáčov,dúfam,že je to u vás lepšie 😉

ssiimaa
29. máj 2008

andy.a předtím jsme papali celkem normálně i když trochu málo.Syn se narodil v 34.týdnu a měl trochu problémy s papáním. Má 18.měsíců a jen 10kg. Dnes snědl meloun, první jídlo za 5 dnů.

zero
30. máj 2008

ssiimaa to vážíte docela dost.Moje první dcera měla 10kg ve třech letech.Teď půjde do 1. třídy a má 18kg.A taky žije.Je prostě drobná.Neboj, ono se to spraví.

ssiimaa
30. máj 2008

Dnes konečně snědl pár kousků jídla. Nebyla to žádná sláva, ale aspon něco. Můj prcek je hodně vysoký na svůj věk, tak vypadá hrozně hubeně. Taková tenká nudle. Sousedky na nás koukaj, jako bych mu nedala najíst. Všem tady děti hodně papají a v jeho věku mají tak 13kg, tak na mě koukají skrz prsty, jako bych se o něj nestarala. 😝 Některé maminky bych tady raději picla 😀

zero
30. máj 2008

ssiimoo vyprdni se na ně.Já jsem si toho taky vyslechla dost.U první dcerky mi dělala zle i tchýně,ža každý dítě by mělo mít v roce aspoň 10kg atd.Ale že manžel měl v roce 8kg to už mi neřekla.Míša měla v roce 8,30 a se Simčou jdem na roční za 14 dní a v 11ti měsících měla 8,20.Takže taky žádnej obr.Míša se s jídlem spravila až ve školce ale stejně je to taková vyžle a je až moc živá a to je hlavní.No a Simča je jako by jí z oka vypadla.Jak podobou, tak chováním a papáním taky.Akorát u Sími je to horší s tím, že do ní nedostanu žádné tz kousky. 😖

andy.a
30. máj 2008

Simča,naozaj 10 kg v 18 mes.je dosť 😉
zero,ja som mala v 1.triede 15 kg,a to som šla o rok neskôr,lebo mi zle vychádzajú roky 😀 😅

po kom tie deti asi tak sú,že ?? 😕 😅

zero
30. máj 2008

Tak, tak.Míša jde taky o rok dýl.Už je jí 7.A tchán byl prý jako dítě v nemocnici jak byl vyhublej, že si mysleli že je podvyživenej.No a teď vypadá jako kdyby snědl medvěda. 😲

very
autor
30. máj 2008

Ahoj..
Andy, opruzeniny jsou teď v pořádku, hodně nám pomohl ten Sudocrem..
Ta nefrologie nám nedopadla zrovna kladně..náběry proběhly v pohodě, ale primář stále uvažuje o té mikci..prý se rozhodne podle výsledků..na ty musíme ale čekat deset až čtrnáct dní..hrůza!!
Také nám nedoporučil moře..čekala jsem nějaké podstatné důvody s ohledem na Ondrovo zdraví, ale nic takového neřekl. Strašil nás horkem, cestou,průjmy, sluníčkem..asi měl pocit, že chci vzít malého minimálně do Egypta..
Já ale zůstávám přesvědčená o tom, že na jeho imunitu to může být jen prospěšné..ještě se asi zeptám imunologa.
Jinak dnešní den byl na jídlo zlý, stále se s Ondrou trápím, ale dnešek byl vyvrcholení..od rána nic nejedlt éměř až do večera..to pak snědl pár suchých těstovin, manžel mě dokonce vyhnal od krmení, nemohl se dívat jak jsem už vytočená..Ondra ale docela pije - lžičkou - tak to mě uklidňuje, jinak bych už v tomhle horku šílela.
Občas mu v poslední době zachutná brumík, ale to je tak všechno..stále bereme Nutrolin, ale kromě střevní pohody to na nás žádný papací vliv nemá..
Andy, jak je to u vás??

kili
30. máj 2008

ahojte,
tak u nás je to zatiaľ celkom OK. Adamko je, ale je to drina, stále sa púšťa akoby ho zaújmalo všetko okolo. A zistila som, že mu nechutí vlažné mlieko, vtedy sa púšťa častejšie. Ale teda nie je to úplne vlažné mlieko, jemu už vadí, že má snáď o stupeň menej 😠 , takže kým ho doje, tak mu ho asi 10x zohrievam. Robím to tak, že si dám do šálky vrelú vodu a za chvíľku je horúce. Na von si zoberiem do flašky vodu a v termoske vrelú, podľa potreby zmiešam a potom nalievam do dávkovača tú vrelú vodu s termosky a zohrievam. Zatiaľ som nestopovala, ako dlho to celé trvá, ale mám pocit, že je to viac ako pol hodiny.
A dnes ráno vôbec nebol hladný, vôbec som nechápala, mrnčal zo spánku už nejakú dobu (to tak robieva, že raz za čas zamrnčí a spí ďalej) a tak som o tej siedmej vstala, že mu idem dať jesť ale on nechcel, o hodinu som ledva do neho natlačila 100ml a potom o dákych 9.30 už umieral od hladu, ale keďže som mu varila už obed, tak musel vydržať.
Príkrm sa mu snažím dávať cez náustok na pitie vody, mám taký silikónový od NUK, prvýkrát ho super chytil a stiahol to na ex, ale druhýkrát už ani za svet, len vrieskal, no teraz som sa nahnevala, že musí a tak som ho chytila, napokon rezignoval a vypil, no dúfam, že s toho zas nedostane nejakú traumu alebo čo mu bolo. Ale pije sa mu z toho omnoho lepšie ako s toho druhého, tak by som chcela, nech si na to zvykne.
A včera som bola strašne unavená a pri obede som už toho mala dosť a keď sa jedoval, tak som ho nasondovala, bolo to ale zo šialeným revom, keďže som na neho fakt nemala energiu. Ale bol to kupovaný príkrm, tak je možné, že mu vadila tá chuť.

ivankaalenka
30. máj 2008

Ahoj kili

kili
30. máj 2008

ahoj, a nevolala si

ivankaalenka
30. máj 2008

My sme dnes vsetko papali cez sondu, asi dva kusocky masa cez pusu, strasne. Ale nie sme na tom tak zle. Mame uz 9 kilo.

andy.a
31. máj 2008

ahojte 😉

aj u nás po starom,takže bieda,Aďo zjedol ráno 1 Zvolenský jogurt,aj to som ho kŕmila a MM ešte kým bol doma/išiel potom do roboty/,ho musel držať za ruku 😒
a naobed zjedol pár lyžičiek polievky u našich a večer pár lyžičiek kuraciny a zemiakovej kaše 😒 takže bieda celý deň 😖

a malá sa tiež dosť pokazila,niežeby to bola predtým nejaká sláva,ale pri papaní plače,dáva ruky do pusinky,stále nemá vyjdené ďalie zuby,už straaašne dlho jej idú 😖 😒 dnes aj trocha grcala a olovrant vyšupla prúdom von,aj obed ešte tam bol,a to zjedla z každého jedla len nejakých 80 g 😖

a do toho ešte MM/už bol doma z práce/,že jej moc a často dávam 😒 neviem,či 5x denne v 2 a pol hod.intervaloch je nejako moc 😠 aj to zzjedla zakaždám tých 80 g 😒

čo čítam tuná,koľko a ako často papajú rovnako staré detičky/napr.na obed zjedia plnú porciu polievky-teda tých 250,plný tanier druhého-mäso a príloha-a ešte si aj zatým pýtajú niečo sladké../ 😢

to nám nehrozí zrejme ani v puberte 😒

very
autor
2. jún 2008

Ahoj..
Andy, to je drsný..ty z těch dětí musíš být už asi šedivá.. ☹ ☹
Je mi úplně trapné se chlubit, že jsme dnes prvně jedli s chutí chleba se sýrem a rovnou jsme snědli dva maličkaté plátky ( chleba )..zkusili jsme to na večeři, už totiž nevím, co malému dát..skleničky mu teď moc nejedou..ten chleba mě moc potěšil, vždyť my stále nejíme žádné pečivo..
Blíží se nám ale další očkování, řešíme zda neumluvit MUDr., aby nám to ještě odložila..máme strach z reakce..
Vlastně ani nevím, co se nám může stát, když očkování úplně odmítneme??..asi nás zavřou oba dva..!! 😠

kili
2. jún 2008

ja sa tu tiež pochválim, Samko asi pred včerom si odkusol s chrumky, ja som to síce nevidela, ale MM to videl. Tá chrumka ležala na zemi celý deň, dala som mu ich totiž na stoličke, ale ako vždy skončia na zemi a ja ich tam nechám, že ako hračku 😀 . MM najprv vyletel zo stoličky, že čo to je, keď zistil, že chrumku, tak sa potešil, asi by nevadilo, ani keby ju zo záchoda vytiahol, hlavná vec, že je niečo tuhé 😀

pelmisek
3. jún 2008

kili naprosto chápu tvoje pocity 😉 Když Verunka začala jíst ty křupky tak jsem myslela, že se radostí zblázním a to je pak jedla ke svačině, obědu i večeři!!! 🙂 My se teda musíme taky pochlubit - Verča už asi týden jí dá se říct normální jídla s námi (s malými úpravami jedla plněné papriky, kuřecí maso se smet.omáčkou apod.). Nemixuju jí to, ale rozmačkávám a cpe se jak nezavřená. Jí teda až v podstatě večeři, protože přes den jak jsou ty vedra nechce moc jíst, ale byly jsme ve čtvrtek u MUDr. a byly jsme všichni nadšený (já, MUDr. i sestřička - moc dobře si nás pamatujou - nejmenší dítě v jejich ordinaci), protože malá přibrala půl kila za pět týdnů a vyrostla o 2cm - HURÁ!!! Teď jen doufám, že jí to už vydrží.
Všem moc držím palečky ať se ti vaši mrňousci taky rozjedí jako ten můj drobeček 😀 Sice určitě toho nesní tolik jako stejně staré děti, ale jsem úplně spokojená a šťastná mamina 😀

kili
3. jún 2008

aby som to uviedla na pravú mieru, tak s tej chrumky si odhryzol len raz a to mu zas stačí asi na niekoľko mesiacov 😀 , inokedy ich totiž už nechcel a len sa s nimi hral. Ale už som našla spôsom, ako ten obrí pitel zlikvidujem, robím s toho kukuričnú kašu 😎

very
autor
3. jún 2008

Ahoj..
Pelmisku, gratuluji k papacímu úspěchu!! Mám radost s vámi!! 🙂 🙂 🙂 🙂
I nám se hůř papá, když je to horko 😒 ..většinou nám "chutnají" až večeře.. Dnes Ondra hezky papal domácí květákovou polévku 🙂 .., když papá domácí jídlo, je to pro mě ZÁZRAK! 😲 😲 To bylo ale jediné, s ostatním se dál trápíme.. ☹

andy.a
6. jún 2008

pelmisku,úžasný úspech,držím vám palce 🙂 😅 !!

s Anetou máme poradńu v pondelok,tak držte palce 😉 aj očkovanie Hexa+Prevenar 😒

ivankaalenka
8. jún 2008

Kili napisala som ti do ip, ze preco som nevolala, no to sa jednoducho musi pohladat taky expert ako ja 😵
Inak s jedenim sme na tom strasne mizerne. My ideme na Prevenar zajtra. Mali sme tam ist uz pred mesiacom, ale mame taku dr., ze som z nej nestastna. Priznam sa, ze dnes som uz mala taku depku, ze neviem, keby uz konecne zacala jest....