Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

kili
8. jún 2008

ivnaka, už som ti stihla aj odpovedať 😀

kili
9. jún 2008

tak ja sa zas vraciam k sondovaniu, už to nezvládam, jačí čoraz viac a dostať to do neho je boj. Ale vždy mu budem dávať najprv cez flašku až dokým nezačne vyvádzať, to som predtým vôbec nerobila. Tak možno časom ho to zas prejde. Ale som to príšerne orevala, susedia si už musia myslieť, že čo to majú v dome za jačiacu príšeru 🙄 ☹

pelmisek
9. jún 2008

Tak to my zase máme nějakou střevní virozu a už asi tři dny skoro vůbec nejí!! Takže to co přibrala tak teď zase zhubla. Ach jo! Asi se z toho fakt picnu ☹

zero
9. jún 2008

My jsme na tom zatím pořád stejně.Ale má rýmu jako trám, do toho se jí teď přidal kašel, takže se furt dáví a chvílema zvrací a va čtvrtek jí píchali obě ouška prrtotože tam měla zánět a bere atb.Tak i při tomhle všem baští pořád stejně.Bála jsem se, že nebude jíst vůbec.Jen nás trápí pořád to večerní zvracení.Připadne mi to, že už je proszě za ten den plná a už se to do ní nevejde.
Andy připadá mi že ty naše holky jsou úplně stejný.Taky mi manžel řkal že jí dávám moc často a to co má navíc tak vyhodí.Tak teď zkouším vynechat jedno jídlo.Prodloužili jsme intervali ale zato zvětšujeme porce.
Ráno okolo půl osmé sní celý jogurt 150g,mezi půl jedeníctou a jedenáctou malou skleničku masa se zeleninkou 125g,pak jse ve dvanáct spát a vzbudí se tak o půl čtvrté a dostane přesnídávku 190g, no a večer v sedm kaše nebo pudink130g,vykoupat a po osmé spát.V noci se někdy budí na čajík.Toho vypije za den okolo půl litru.Myslíte že to takhle stačí?Vypadá spokojeně, je veselá.No snad přestane i zvracet.

very
autor
9. jún 2008

Ahoj..
Tak koukám, že se tady stále bojuje ve velkém.. ☹

Andy, jak dopadlo očkování? My to naše stále oddalujeme..máme strach a MUDr.také.. 😖

Kili,i já na Ondru občas zakřičím tak, že se až stydím 😲 ..mám s ním hrozné nervy, pak pohár přeteče a je křik.. 🤐

Mám jednu známou, docela dost často se nám vnutí do bytu a setrvává tam tak dlouho dokud jí to baví..chybí mi asertivita, to vysvětluje následující.. Dnes se mi vnutila do bytu akorát když jsme krmili..neodradilo ji ani to, že jsem jí naznačila, že malý papá a když půjdou dál, Ondra jíst nebude.. Její dcera mi během Ondrovo krmení prolezla celou kuchyni, obývák, skříňky apod., skákala mi na gauči po vyžehleném prádle 😲 😲 , a vyhazovala jídlo z lednice.. maminka ji jedenkrát nenapomenula 😠 a pak jsem ještě dostala přednášku o tom, co to hraju s malým za hroznou hru při jídle..prý má ze mě malý srandu a ona by NIKDY tohle nedělala..PARÁDA!! ☹ Přesně tuhle radu jsem potřebovala!! Prý ho mám nechat vyhladovět a vyžíznit.. 😀 😀 Tak jsem jí oznámila, že je 16:40 a malý pil a jedl naposled ve 12:00.. Ani to nezabralo.. Já tyhle lidi vůbec nechápu..její dítě vysloveně sežere na co přijde, její táta se o ní vyjadřuje jako o čerpadle - vypije za den litr a půl, někdy více.. Opravdu se mi tahle zdařilá návštěva velmi dotkla!! Asi to ale znáte, takže nemá smysl psát více..

Zero, myslím, že by Simonce mohlo takto papání stačit..my to máme velmi podobně.. Jen vypijeme trochu víc, ale stojí nás to velké úsilí, stejně jako vás.. 😖

Jinak nám jde další zoubek, podstatně se zhoršilo spaní ☹ , jsme mrzutí a o jídle pomlčím..je to katastrofa! 😢 😢
Koupili jsme kšandy, aby nám nepadali všechny kalhoty a tepláky, ale Onra s nimi není zrovna kamarád..
Zítra ve 20:00 vyrážíme do Chorvatska, jsem zvědavá jak to zvládneme.. 😉
Držím vám všem palce, ať je to s papáním jen lepší..
🙂 🙂

pelmisek
10. jún 2008

Teda Very držím palce s tím mořem! Doufám, že to Ondrovi pomůže a tobě možná taky 😉 Já bych jela hned - mám tak trochu absťák po moři, ale Verča ještě nechodí a tak si myslím, že by to bylo tak trochu vopruz kdybychom jeli k moři. Počkám si na příští rok a pokusím se jet. Určitě si to víc užijeme až bude capkat.
Jinak malá má stále průjem, ale nic jiného jí není - ani teplotu nemá. Myslíte, že by to mohlo být z očkování? Ale je to už víc jak týden co jsme dostali hexavakcínu. No u Mudr. jsme nebyly protože má jen tu srajdu 🙂 Zakoupila jsem hylak i nutrolin-B, takže čekám jestli něco zabere. Ach jo už jsou jí zase vidět žebra!!!

andy.a
10. jún 2008

ahojte 😉

very,šťastnú cestu,príjemný pobyt a hlavne nech vám to všetkým pomôže/najmä Ondráškovi/ !! 🙂 😎 😵

my po starom,očkovanie včera zatiaľ OK,len malá v noci 3x kakala,takže som veeeľmi málo spala 🙄 🙄 🙄 ,neviem,či z toho očkovania to mala alebo z čípku Panadolu,čo som jej dala na noc,ak by ju to bolelo,resp.ak by jej vyskočila teplota 😒

a tých 9 Kg nemá-mohla ich mať,kebyže zje na obed aspoň 120 gr a nie 80 gr,alebo sa aspoň napije poriadne čaju 😕 😀 takže je to 8960 g a 78 cm/výšku mal Aďko v tomto veku 1 roka presne rovnakú,ale váhu o 2 kg viacej 😀 😀 😀 -a to bol tiež slabý jedák,aj vracával/

S Aďom ideme v piatok na gastroambul.ohľadne toho nechutenstva a odporu k jedlu,neviem,či to bude mať nejaký efekt 😖

zero
12. jún 2008

Ahojda,
tak my byli na roční prohlídce dneska.Vážíme 8,40kg.Docela málo, ale je i malinká.Měří jen 72 cm, takže k té výšce to je prý akorát.

andy.a
12. jún 2008

zero,aj vás očkovali/hexa+Prevenar/ ?? 😕 😒
varj v Česku nemáte úplne rovnaký očkovací kalendár ako tuná 😕 😅

crazy tu už dááávno nebola,aj vanila..a mnohé ďalšie 😖 😕

zero,nemáte náhodou zajtra 1 rok ?? 😕 😅

crazy
12. jún 2008

Tak my sme ukončili chodenie po lekároch, síce nám nič nezistili, ale Riško zase nepriberá má teraz v roku+1 mesiac len 8,3 kg. Zrejme už nevedia čo s nami.
Riško mal teraz také obdobie, že nechcel ale vôbec jesť, ani kupované jedlá, ani varené, z každého tak tri lyžičky a dosť. A zo všetkého ho napínalo.
Ale zaujímavé, že mu chutia všetky nezdravé jedlá-párky, salámy. To som mu dala len tak pre srandu, že aj tak je to jedno a nebude to chcieť a tá malá potvora to jedla. Veľa nie, ale predsa.Tak už neviem, nemôžem mu predsa dávať také jedlá.
A ešte sa napcháva rajčinami, ale po tých má žihľavku, takže super, ešte aj na to, čo mu chutí, je alergický.
Anetke želám dodatočne všetko naj k narodeninkám.

zero
12. jún 2008

Ahoj andy,
zítra oslavíme rok.Na poslední čtvrtou hexa máme přijít až v srpnu.Tak nevím.A Prevenar jsme měli mít dneska, jenže jsme byli nemocný a ještě posmrkává a pokašlává tak se nám to odložilo.
Vy jste měli narizky vastně včera viď?Tak všechno nej a hlavně ať se nám ty dětičky už konečně rozpapaj. 😀

andy.a
12. jún 2008

zero a crazy,díky za blahoželania 😵 🙂
áno,včera sme mali jeden rok 😅

my sme mali hexa 3x/ prvý raz nejako v 3 mesiacoch,potom v 5 mes.-a teraz v 1 roku/ 😉

Prevenar teraz prvý,druhá dávka cca o mesiac od tejto prvej 😉

a v septembri/září/ očkovanie proti osýpka,mumpsu-aspoń myslím -do ručičky to býva,ak sa to teda náhodou nezmenilo/Aďka tak pichali/

zero
12. jún 2008

Tak my měli první hexa ve 3 měsících,druhou ve 4 měsících a třetí v 6 měsících.no a ve 14 měsících jdem na tu čtvrtou.Prevenar jsme teď taky měli mít první.A spalničky, příušnice, zarděnky ještě nemáme naplánovaný.

kili
13. jún 2008

tak Adamko má už zas sondu. Už niekoľko dní som to oddialovala, ale to nemá zmysel. Niekedy vonku, keď som ho nemohla nasondovať som len bojovala, no hrôza. Kŕmenie nám bežne trvá hodinu a toto je pre neho rozhodne menšie trápenie. Najprv ho pokúsim nakŕmiť, ale keď už začne moc štrajkovať, tak dosondujem. Len škoda, že to sondovanie odreve, lebo mu vadí, že sa mu s tým babrem ☹

kili
13. jún 2008

crazy, tak ty nemáš nejedavé dieťa, len vyberavé, to si choď založiť nové tému 😀

ivankaalenka
16. jún 2008

Ahoj, piseme ti z nemocnice, pozdravujeme ta a drzime palce.

kili
16. jún 2008

ivanka, ste v nemocnici? a v ktorej?

ja zas Adamka sondujem ☹

andy.a
17. jún 2008

ahojte 🙂

maródom skoré uzdravenie 😒 Ivanka,ste v nemocnici kvôli nepapaniu ?? 😕 ☹ držím palce,aby ste šli čím prv domov 😉

my bojujeme stále na oboch frontoch,oboch krpcov mám chorých,Aďko berie od piatka ATB,Anetka od neho chytila kašeľ,takže ani jeden neje t.č.takmer nič ☹

v piatok sme boli s mladým na tej gastroambul.,porobili mu zasa odbery na všetko možné,krvák,minerály,pečeňovky,imunoglobulíny,alergie,hormóny..aj sono bruch a obličiek mu dr.urobila..zatiaľ viem z výsledkov,že železo má Aďko znížené,má brať Actiferrin,keď doužíva ATB 😉

cez prázdniny by to chcela dr.doriešiť,to jeho nechutenstvo,aby od sept.mohol ísť do tej MŠ 😕
no uvidíme,som dosť skeptická 😖

kili
17. jún 2008

andy, si teda fakt neviem predstaviť 2 deti, čo nechcú jesť, by som sa už na dobro zbláznila 😔

andy.a
20. jún 2008

kili,no človeka to veľmi štve,keď vidí,že iní rodičia ani nevedia,že majú deti-aspoň čo sa týka jedenia 😖 😒 ☹ 😠 😖

niekedy mám pocit,hlavne v poslednej dobe,že skončíme tiež so sondou-u Anetky 😒 ☹

andy.a
22. jún 2008

very-ovci by sa už maliaj vrátiť z dovolenky,nie ?? 😕 😅
nejako táto téma viazne 😕

martina46
22. jún 2008

ahojte! zabludila som v tejto teme, lebo som hladala nieco na podporu chuti u babatka. a tu citam vase story o detoch vacsich ako je moja tanicka. asi by som to nemala citat, lebo mi je z toho spatne. prezivam nieco podobne s polrocnym babom a kazdy den cakam, kedy sa to zlomi. boli sme aj v nemocnici a robili jej testy a samozrejme nic nenasli ☹
tu som aj zalozila temu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ale ako to tu citam, nic som nemusela zakladat, stacilo si sem prist precitat.
prosim o nejake povzbudiva slova, lebo uz naozaj neviem.........
ja som dieta doteraz kojila v polospanku, vtedy mi krasne papa (mame 8100g). to mi ale v nemocnici zakazali , aj to tam celkom slo, ale teraz doma zas bieda. vodu ani caj nechce. teda da si 2-3 lyzicky a dost.
snad to skoro skonci, lebo pojdem na psychiatriu. alebo zacne aspon fajcit travu 😅

no a rodina a ludia naokolo si tiez tukaju na celo, ze co riesim, lebo ved ako pekne pribera a vyzera.

andy.a
22. jún 2008

Martinka,ja som tú tvoju tému včera pozerala-a musím ti povedať,že aj moje deti-žiaľ OBE nikdy nepýtajú jesť 😖

a táto téma je veru len o takých detičkách,ktorým jedenie/aj pitie/ vôbec nechýba ku šťastiu 😕

martina46
22. jún 2008

ale kurnik sopa, ako je to mozne????!!! to je na zblaznenie... ☹

andy.a
22. jún 2008

Maťa,myslím,že sa úplne zbytočne trápiš,veď tvoja malá má len pol roka,si akurát zavádzate príkrmy,väčšina bábätiek vtedy menej papá,aj pije,a vymýšľa s jedením 😕 😅

a váhu,ktorú vy máte v pol roku,mala Aneta možno tak v 9-1O mes.,ved teraz v 1 roku mala 9 kg 😒

s tým odmietaním mlieka a kojenia to poznám u oboch svojich detí,Aďo bol fľašový,v pol roku aj skorej nechcel piť,tiež som mu dávala v noci v spánku aspoň 2 razy,aj som skúšala cez deň rôzne značky UM,aj dokonca nám dr.povolila klasické LM už v 9.mes.skúsiť,či mu nezachutí,ale nie 😒
takže tak do 1 roka som mu v spánku dávala to mlieko z fľaše,potom už nie,aj ja som sa potrebovala vyspať,kedže som vstávala skoro ráno do práce a aj tak už ani v noci potom skoro nič nevypil a aj sa budil 😒

Aneta je kojená,v 7.mes.sa prestala kojiť cez deň,lebo nechcela sa cez deň prisať,tiež len v noci v polospánku,teraz už len 1-2 razy,ani to by nemusela,lebo si len tak cucne,ale kvôli alergii na bielkov.KM chcem ešte to kojenie potiahnuť 😉 ale tiež už čoskoro idem do práce,takže neviem ☹

martina46
22. jún 2008

andy.a,
a vodicku alebo caj ti deti chceli?
ja sa bojim hlavne, ze bude mala dehydrovana. cika teraz menje, hoci sa aj poti, tak to nemozem odhadnut. keby aspon chcela pekne prikrmy papat 😒
ale to sa tiez iba ucime.
ona pekne vazi, lebo som mala takyto rezim:
rano o 6.00, nez sa zobudila, som ju kojila v spanku. to moc nevypila, lebo sa o chvilu zobudila.
potom o pol9 do babysatky uspat, ked mi zaspala, nakojit.
okolo pol11 ESTE v spanku trochu nakojit.
o pol2 znovu uspat a nakojit,
opat po hod a pol trochu cucnut este v spanku.
potom somju este oolo6 vecer uspala, aby nieco vypila, ale uz som ju aj o chvilu budila, aby mi zas vecer o 9 pila, pri com mi aj pekne zaspala. este vecer o 23.00 v spanku a okolo 3 - to vypila najviac.
keby som takto nekrmila, mala by skoro nic nepila.
takto sme fungovali asi 6 tyzdnov. nikam ist, ziadne navstevy, iba v stanovenom case, proste parada 😀 😅
ideme teraz papat obed, tak snad do nej natlacim aspon 100ml cohosi.

martina46
22. jún 2008

andy.a,
este mi prosim napis, co by som mohla malej dat na povzbudenie chuti do jedla. v jej veku neviem...... nieco nechcemicke. ak mas s tymto skusenosti.... dik. 🙂

andy.a
22. jún 2008

Mati,Aďo mi pil aspoň čaj z fľaše cez deň ako malý,to bolo OK,ale Anetka je horšia,čaju vypije máličko,aj ke´d je horko a to mlieko len v noci-teda kojenie,cez deň ako som písala sa koiť nebude ani za svet,to sa mi smeje a tvári sa,že sa nevie prisať a pod. 😀 😅 😕 a z fľaše mi mlieko AKÉkoľvek,ani moje odsaté nevypije/ani z pohára,či slamky a podobných vecí/ 😕

cez v spánku sa mi ju nedá nakojiť,má biedny spánok,zobudila by sa 😕

Aďovi som aj na vychádzky brávala do fľaše mlieko a keď zaspal,tak som mu šuchla fľašu 😉 a večer kašu do fľaše,keď zaspal 😉 ale to bolo iné,u neho fľaša nebola problém ako pri malej 😉

martina46
22. jún 2008

Takze Anetka ti vlastne vypije velmi malo tekutin.... kolko asi, vies to odhadnut? Myslim cez den

andy.a
22. jún 2008

Mati,hroznový cukor/Glukopur/ a Nutrolon B/probiotikum/ 😉

ale podľa mňa Táničke nič také netreba 😉