Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

martina46
22. jún 2008

preco myslis? 🙂

andy.a
22. jún 2008

Mati : 1.váhovo je tvoja malá OK,pokiaľ dobre kaká,aj dobre spapá
2.mlieko z kojenia môžeš čoskoro nahradiť mliečnymi výrobkami/jogurty,neskôr syry/,my sme mali u Aďa povolené od 8.mesiaca
3.začínate s príkrmami,ona sa určite rozpapá postupne,veď píšeš,že ti spapá aj 100 ml 😉 mne zjedla teraz Aneta naobed cca 50 g,čo je 35 ml-čo mám potom ja robiť ?? 😕 😅 😀

ozaj a kaše nedávaš ,veď aj to je mliečny príkrm.. 😉 my sme začínali s kašami 😉

ten Nutrolon má byť Nutrolin B/preklep 😖 ,sorry 😉 /

ten čaj,resp.vodu som tiež Anete zo začiatku dávala pol yžičkách,kým sizvykla na fľašu,nebola to žiadna sláva ☹

ona mi teraz tých tekutín veru málo vypije,ale ciká normálne,turgor má v norme,a keď plače/čo je veľmi čato,lebo ona je upišťaná,jedovitá,malý nerváčik 😅 😀 /,tečú jej slzy ako hrachy-čo u dehydrovaných detí nebýva 😉

martina46
22. jún 2008

no, hlavne sa asi musim upokojit 😉 dakujem 🙂
tak kakat moc nekaka, ale to ma odjakziva. ved ako kojena nemusi kazdy den, co sa uz ale asi zmeni.
ona tych 100 spapa, ale nasilne musim na nu 😀
kasu som skusila, ale len 2 lyzicky vzdyzjedla a zvysok mamicka 😀

andy.a
22. jún 2008

ozaj a spomínala si,že ste boli kvôli týmto vecima aj v nemocici ☹ napíš o tom viacej,díky 😉

martina46
22. jún 2008

no ja som myslela, ze 100g=100ml. tak to potom tolko nezje. teraz som do nej narvala pol 200g flasticky. ani jeden hlt dobrovolne, na zaver uz aj revala a napinalo ju, ale nasilne som. co mam robt?
v nemocnici nam robili vysetrenia - krv, sono, test na cisticku fibrozu a este neviem co. no a nic nezistili. povedali nam, ze ma zly navy k -to znamena casto papa. a ze mam len kazde 3 hodiny krmit.

andy.a
22. jún 2008

ale prečo v nemocnici ?? 😕
vyšetrenia,ktoré spomínaš,sa všetky dajú aj ambulantne predsa urobiť 😕

martina46
22. jún 2008

vraj nie.

andy.a
22. jún 2008

a ktoré z toho nie ?? 😕 aj my sme ich mali všetky tie vyšetrenia,čo píšeš,ambulantne ,dokonca niekoľko razy 😕

len ešte na CF sa idem s mladým objednať-ten tzv.potný test-ale to sa robí ambulatne na alergológii,už min.rok nás tam dr.poslala,ale alergologička to nepovažovala za nutné,nakoľko syn je hyperaktívny a neobsedel by pri tom vyšetrení 😕

martina46
22. jún 2008

no tak to neviem. laktacny test zeby?

martina46
22. jún 2008

aha, tam islo este asi aj o to, ze sme mali byt na pozorovani.

andy.a
22. jún 2008

v čom spočíval ten laktačný test ?? 😕 aj na nete som hľadala,ale nenašla 😕

martina46
22. jún 2008

vzali jej kv z prsteka, potom do nej nasackovali 80ml caju s nejakym mnozstvom laktozy. po polhodine opat vzali krv, po dalsej polhodke, a potom este 2x po hodine.
kupila som tie probiotika, uvidim 🙂 ako rychlo by to mohlo zabrat, ak to zaberie?

martina46
22. jún 2008

laktozovy test!!! ja uz neviem, co pisem 😝

kili
22. jún 2008

marti a to v ktorej nemocnici ti zakázali kŕmiť v spánku? Nás z Antolskej pustili tak, že boli spokojný, že ho kŕmim v spánku 🙄 . A snáď žiadne testy nerobili 😠
u nás je to s Adamkom podobne, ibaže on si pýta papať, je hladný, ale jesť nechce. Napokon sa ho v spánku nedarilo kŕmiť, lebo on už ani tak nechcel, proste ho to zobudilo. A natlačiť do neho lyžičkou? to som minule robila vonku, lebo si vytiahol sondu. Dala som tak asi 1/4 dets. výživy a aj to bolo kopec mimo. Ale tlačiť by som mohla ďalej, len už som nechcela. Prebiehalo to tak, že prvá lyžička ho napla, ale potom už nie. Nič ale nezjedol normálne, že by prehltol, len to, čo mu stieklo samo do hrdla, proste len zjapal a zjapal, po každej lyžičke som ho zabávala, tak sa ukludnil, ale aj tak neprehltal normálne.

martina46
22. jún 2008

kili,preco adamko takto nepapa?
no my sme boli na kramaroch. ono to je dost zly navyk jest v sanku. ale ja som to brala ako najlepsiu a jedinu pomoc. ved kvoli tomu mala aj pribera.

kili
22. jún 2008

my ho musíme sondovať, nemám na to nervy do neho to tlačiť z revom

martina46
22. jún 2008

Ale prečo to má, že nechce, viete? Teda že chce, ale nemôže.

kili
23. jún 2008

nevieme, asi psychycké, nedávno sme ho asi 2t kŕmili s flašky, ale postupne zas začal odmietať. Začali ho tak kŕmiť v nemocnici, predtým sme ho tiež sondovali. Asi robím niečo zle, ale neviem čo 😢

martina46
23. jún 2008

No, ja som už tiež rozmýšľala, či niečo nerobím ja zle. Ale to si môžme iba domýšľať ☹

andy.a
23. jún 2008

Maťka,a to pozorovanie v nemocke ako prebiehalo ?? 😕
aj nás to možno čaká ☹ 😖

martina46
23. jún 2008

no, dali nam vahu, mala som ju vazit pred a po piti, vazit pocikane plienky a vsetko zapisovat. neuspavat pred jedlom a davat pit pravidelne kazde 3 hodiny bez ohladu na to, kolko vypije.
a potom tie testy popri tom.

martina46
23. jún 2008

andy, kedy pojdete asi?

andy.a
23. jún 2008

Mati,ja som to odmietala,to len dr.spomenula 😕 ☹ veď vyšetrenia máme porobené ambulantne,okrem alergie na BKM malej nič nezistíli 😕

jedlo jej vážim,takže viem koľko zje 😕 😒 a raz za týždeň ju po kúpaní odvážim na digit.váhe ,neviem,čo ešte iného by v nemocnici s ňou robili ☹
koľko vypije čaju,tiež podľa fľaše vidím 😉
to len dr.tak medzi rečou spomenula,že kvôli tomu nechutentstvu a vracaniu,aby to bolo objektívne doložené,by nebolo od veci ísť na observáciu na hospitalizáciu 😒

ale pokiaľ dieťaťu nie je nič akútne,myslím,že je zbytočné zaťažovať ho/a aj seba prirodzene/ hospitalizáciou,stresmi,zmenou prostredia,stereotypov,ktoré sme si doma za ten rok vytvorili.. 😠

martina46
23. jún 2008

andy.a, ved prave. nam tam vsetko rozhadzali, ale bola som vdacna, lebo som si myslela, ze to uz bude ok, ale kdeze.................

kili
23. jún 2008

narti, aj tebe v nemocnici jedla lepšie? lebo aj Adamko v nemocnici jedol, teda dalo sa to do neho dostať a za pár hodín doma už apsolútne nechcel

martina46
23. jún 2008

kili, presne 😖
to nechapem....
no a sestricky tam do nej narvali obed - zeleninu, rev na celu chodbu ale zjedla. ze ci im usta nezatvarala, no ze nie, kedze plakala, mala ich otvorene, ony to tam sadzali lyzickou a ze prehltala. dosla som domov a NIC!!!! sice revala, ale neprehltala. a ked nerevala. dasienka jak skala 😠
betar jeden. no to su nam deti. pred cudzimi chcu machrovat a rodicom skakat po hlave 😒 😅 🙄

kili
23. jún 2008

marti, nie, on im nejedol vôbec, v nemocnici som ho kŕmila ja a šlo mi to a doma nie.
manžel mi neveril, obviňoval ma, že doma ma rozptiluje počítač 😠 , potom išiel Adamko do nemocnice zas a kŕmil ho tam on a Adamko tam zas jedol a manžel bol úplne mimo, že oni nám snaď vymenili Adamka. Ako fakt nechápem, také reči, však keď ho kŕmim tak ho kŕmim a nesedím za počítačom 😠

womenne
24. jún 2008

Kili tak si zober z nemocnice lyžičku a mysku z ktorej sa krmil.možno sa mu pačila 😀 😀 😉 ale nie to je blbe že tam papal a doma nie,naši po prepusteni domov mi nechceli pi mliečko som si nadaval že som nezobrala cumliky s ktorych tam pili lebo si nane zvykli ☹ 😉

milhaus
24. jún 2008

kili mal by sa s nim trapit on ked je taky mudry
ja som malu zo začiatku prikrmami krmila aj nasilu a zvykla si ale mi nemame problem s jedlom
muža som vyhnala aby ju nepočul plakat a rychlo som ju nakrmila
a do nemocnice deti nedavajte pokial fakt nemusite, je to pre ne stres obrovsky a i tak im to nepomôže, tam sa asi boja sestričiek že ich nakrmia nasilu tak preto jedia

kili
24. jún 2008

womenne, on lyžičkou ešte nikdy nejedol (ak nerátam, že som to do neho nasilu pchala a on v podstate ani neprehĺtal, len mu to tieklo do hrdla), vtedy tam pil z flašky, príkrmy ešte nemal, takže len mlieko a bola to naša flaška. On je na flašky citlivý, on je vlastne na všetko citlivý 🙄